Bratři a sestry, hurá na Táborská setkání

Bratři a sestry, hurá na Táborská setkání
Tábor.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Tábor bude od pátku do neděle 14. - 16. září patřit zábavě, zážitkům a možná i poučení při Táborském setkání. Táborská setkání se pořádají již po jednadvacáté.

Bratři a sestry, hurá na Táborská setkání
Lužnice, elektrárna Dobronice.
Autor snímku Kuba Turek

Pokud budete v jižních Čechách, nemůžete tuto slávu minout.

Historický průvod, Žbirka a ohňostroj

"Je to největší akce roku v Táboře a jsem pyšná na to, že jsem byla téměř u všech ročníků a podílela jsem se na přípravách. Kromě historického průvodu, který začne procházet  ulicemi Starého města tři hodiny před páteční půlnocí v počtu  kolem 450 do dobových kostýmů oblečených herců a dobrovolníků, zde návštěvníci  uvidí první den ještě ohňostroj nebo koncert Miroslava Žbirky. Ovšem i  další dny Táborského setkání si přijdou na své mladí lidé, senioři a také rodiče s dětmi, pro které je připraven speciální program. Na jevištích nebo na jiných místech bude znít hudba od té populární, přes dechovku, folk až jazz," láká do Tábora místostarostka města Tábora Lenka Horejsková, kterou první den uvidíte určitě v nějakých dobových šatech navozující dobu patnáctého století.

Od pankáčů přes rock až k popíku

"Podařilo se nám zásluhou partnerů a sponzorů vytvořit z Táborského setkání tradici a na jeden víkend chceme pro návštěvníky vytvořit takovou atmosféru, aby objevili Tábor. Nakonec se právě toto  podařilo režisérovi  Jiřímu  Menzelovi, když  nedávno v Táboře  natáčel film. Alespoň  nám to řekl  po několika dnech a  večerech  prožitých na Starém táborském městě v půvabných hospůdkách, že objevil Tábor, což je pro nás velká pocta. Já sám v dobovém  kostýmu nebudu procházet v průvodu městem, ale mám vždy šálu se symboly husitů, neboť musím přivítat Jana Žižku a do nedělní půlnoci mu předat vládu nad městem," řekl  na besedě s novináři v Praze starosta Tábora Jiří Fišer.

V pátek 14. září 2012 zahájí program na Žižkově náměstí už od 19.30  hodin  koncertem  Big Bandu  Českého rozhlasu ČB Václava Hlaváče a po  slavnostních  fanfárách a husitském chorálu budou diváci očekávat příchod pochodňového průvodu a Janem Žižkou zahájení  slavností. Poté už bude patřit podium zpěvákovi  Miroslavovi Žbirkovi a poté skupině Visací zámek. Jinak, zde budou první den na táborských sportovištích probíhat i sportovní soutěže a další radovánky. V Housově mlýně zase mimo jiné i husitská žranice.

INFO: Tábor

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

HAINDLKARHÜTTE Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Vlakem do pohádky

Německo AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

TEST Nepromokavá bunda Columbia Saudan Pro

TEST Nepromokavá bunda Columbia Saudan Pro

Nepromokavou bundu Columbia Saudan Pro ocení většina lidí, kteří chodí do přírody. Nejlepší je na náročnou turistiku, lehčí horolezecké túry a trekking. Konstrukce a materiál jsou odolné. Bunda má všechny důležité prvky,
Swissôtel Mariánské Lázně, dříve 5 lázeňských domů

Swissôtel Mariánské Lázně, dříve 5 lázeňských domů

Swissôtel, celosvětová hotelová síť kladoucí důraz na vitalitu a švýcarskou pohostinnost, otevřela první hotel v České republice. Propojila 5 historických lázeňských domů velkým skleněným atriem na adrese Ibsenova 750/15.
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

MLYNICKÁ DOLINA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Letní Praha stylově aneb jak si užít slunečné dny u vody i v parcích

Letní Praha stylově aneb jak si užít slunečné dny u vody i v parcích

Jakmile v Praze vykoukne sluníčko a teploty vyletí nahoru, město okamžitě ožije. Náplavka se zaplní, Žluté lázně praskají ve švech a v Riegrových sadech je radost posedět. Máme to štěstí, že naše metropole
Český les AKTUÁLNĚ 2026

Český les AKTUÁLNĚ 2026

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ Turistické novinky z Chebska, Domažlicka, Tachovska a Karlovarska. Hory na západě, známé lázně a výlety daleko od lidí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 14.8.
Den tamarínů pinčích Jihlava, ZOO 15.8.
Komedyjanti na kolejích - divadlo Švihov, nádraží Horská kola 16.8.
Plavecký maraton Ohře Libochovice 16.8.
Komedyjanti na kolejích Horšovský Týn, nádraží Divadlo 19.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Komedyjanti na kolejích Tachov, nádraží Divadlo 21.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 15.6.-23.8. 23.8.
Svět podle rotlin - výstava Ústí nad Labem, Městské muzeum Do 23.8. 23.8.

Diskuse

Клиника Похмельная служба... DonaldSwani, 15.8.2026 0:57, 6 příspěvků
FobertProft Shanebal, 15.8.2026 0:46, 12 příspěvků
Sildenafil 100mg price Martinspima, 15.8.2026 0:35, 6 příspěvků
buy Viagra online Martinspima, 15.8.2026 0:26, 7 příspěvků
generic sildenafil Michaelket, 15.8.2026 0:10, 6 příspěvků
ahtcpk The Allegiant Air ... Frankwar, 15.8.2026 0:05, 6 příspěvků
Viagra online price JesusWof, 14.8.2026 23:57, 6 příspěvků
Viagra Tablet price Henrycleta, 14.8.2026 23:54, 7 příspěvků
Hmm Honza, 14.8.2026 17:01, 3 příspěvky
Scolaris PK, 14.8.2026 11:20, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21
Re: Otava Horydoly , 13.8.2026 23:20
Re: Otava Horydoly Open, 13.8.2026 23:19
V zimě hrozí větší riziko... Serg Goreliy, 11.8.2026 14:02
Re: Brýle v zimě Serg Goreliy, 11.8.2026 14:01
Půjčovna Aut Španělsko uxeuen@mailto.plus, 2.8.2026 10:24
Kozí mejdan 2026 Horydoly Open, 1.8.2026 1:38
Srážky lyžařů na sjezdovc... sokarovskiy sokarovskiy, 30.7.2026 9:29