Den otevřených dveří u Němců na Malé Straně

Den otevřených dveří u Němců na Malé Straně
Praha, Malá Strana, Německé velvyslanectví.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze pořádá den otevřených dveří. Brány Lobkovického paláce na Malé Straně se otevřou v úterý 28. června. V rámci Dne otevřených dveří budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do reprezentačních prostor. Lobkovický palác ve Vlašské ulici je v jiné dny nepřístupný a kvůli bezpečnosti diplomatů připomíná opevněnou pevnost jištěnou pancéřem, neprůstřelným sklem a ozbrojenou stráží.

Den otevřených dveří u Němců na Malé Straně
Vpravo Vlašský špitál s kaplí Panny Marie a svatého Karla Boromejského (italské velvyslanectví) a vlevo Lobkovický palác (německé velvyslanectví).
Autor snímku Kuba Turek

Na německém velvyslanectví v Lobkovickém paláci se zároveň představí řada organizací a institucí, které působí v oblasti česko-německých vztahů.

Mimo jinými se zde bude prezentovat Německá turistická centrála s nabídkou cestování k našim sousedům.

Den otevřených dveří Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Kdy: ve úterý 28. června 2022
Kde: Vlašská 374/19, Praha 1
Otvírací doba: 14 - 19 h

 

Lobkovický palác

Palác na Malé Straně pod Pražským hradem postavil na místě několika starých domů, zahrad a sad hrabě Přehořovský z Kvasejovic po roce 1700. Byl to měšťan z Tábora, který se během událostí okolo Bílé hory rychle zorientoval a zůstal věrný císaři Ferdinandu II., od něhož pak získal ohromné konfiskáty Konopiště a Týnec a také hraběcí titul. Jak měl talent na pragmatickou politiku, tak se nevyznal v penězích. Stavbou megalomanského paláce se zadlužil, musel prodat většinu panství a nakonec i téměř dostavěný palác. 

Na místě Lobkovického paláce stával pivovar Strahovského kláštera, poté pivnice U tří mušketýrů a proti němu Vlašský sirotčinec.

Palác šel v divokých dobách Třicetileté války z ruky do ruky, ani dnešní  historici přesně nevědí, komu vlastně kdy patřil. Teprve roku 1753 koupili nádherný barokní palác Lobkovicové a na dvě století se stal jejich hlavním sídlem. Roku 1927 si ho vzala Masarykova Československá republika v rámci tažení proti šlechtě. Nastěhovali se sem archeologové a dějepisci.

Po 2.světové válce vystřídali vědce diplomaté. V roce 1948 se tady usadili Číňané a od roku 1971 zde sídlí Němci. Nejprve jenom oškliví, kapitalističtí a imperialističtí Západní Němci, ale po událostech roku 1989, kdy sem přes plot lezly tisíce přátelských socialistických Východních Němců, se Německo znovu spojilo a ve Vlašské ulici existuje jejich jediné velvyslanectví.

INFO: Velvyslanectví spolkové republiky Německo a Německo na HORYDOLY


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Sport do bytu, hůl do ruky

Sport do bytu, hůl do ruky

AKTUALIZACE Čtyřčlenná rodina aktivně sportuje - to je nadělení! Jestli nebydlí v rodinném domě s velkou komorou a skladem, určitě řeší velmi složitě, kam všechno vybavení uloží.... celý článek

Vánoční hornické trhy v Annaberg-Bucholz

Vídeňský ledový sen

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Solvayovy lomy, oblíbené vápencové lezení mezi Prahou a Berounem

Solvayovy lomy, oblíbené vápencové lezení mezi Prahou a Berounem

CLIMBING GUIDE Solvayovy lomy neboli lom Paraple se nachází v odlehlém koutě Českého krasu. Svého času se zde mohutně těžil vápenec, poté tady prolézali jeskyňáři menší propasti, následoval vznik technického skanzenu
Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

HRANICE Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

NÍZKÉ TATRY Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální
Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

V chladném ročním období se Innsbruck mění v okouzlující město, kde zasněžené vrcholky hor a pulsující život tvoří harmonický celek. Klíč k této kombinaci držíte v ruce díky Ski plus City Pas Stubai Innsbruck. Zahrnuje
Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

FRANCIE Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Berlín 27.-30.11. Lodě 27.11.
Vánoční výstava ovoce Praha, Dům ochránců přírody 27.-29.11. 27.11.
Life - veletrh Brno, Výstaviště 28.-30.11. 28.11.
Mezinárodní festival alpinismu Praha, International 28.-30.11. 28.11.
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 28.11.-31.12. 28.11.
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechHouse 28.11. 10:00
Mikulášská Orlice Perná   29.11.
Vánoční výstava Praha, Betlémská kaple 29.11.-2.1. 29.11.
Flash Boulder Cup Olomouc, Flash 29.-30.11. Lezecké závody 29.11.
Den otevřených dveří Praha, Pražský hrad 29.11.

Diskuse

Donna Jean Godchaux-MacKa... Ralphquono, 28.11.2025 11:35, 1 příspěvek
Inu? Horydoly, 27.11.2025 10:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 27.11.2025 8:00, 2 příspěvky
osuška Honza, 27.11.2025 7:54, 5 příspěvků
německá online casina Vladimir Bartol, 26.11.2025 17:38, 2 příspěvky
otázka to je jedno, 26.11.2025 10:23, 1 příspěvek
Inu Honza, 25.11.2025 15:24, 1 příspěvek
zima na obrázku Jana Bokšová, 24.11.2025 15:06, 1 příspěvek
Inu Honza, 23.11.2025 17:10, 5 příspěvků
Labe do Neratovic Krkoška, 21.11.2025 10:19, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04
Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 21.11.2025 10:23
Sportovní klub vozíčkářů ... Horydoly , 20.11.2025 12:00
21. ročník benefičního dn... Horydoly , 20.11.2025 11:56
Maraton Praha - Dobříš Horydoly , 19.11.2025 18:14