Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011
Zámecký vrch nad Trutnovem.
Autor snímku Xantipa
SDÍLEJ:

Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.

Jak na to

Krkonoše aktuálně: 2010 2009 2008 2007

21. prosince
Kalendář akcí na rok 2012
Stáhněte si kalendář akcí Krkonošského národního parku na rok 2012.

5. prosince
Na Sněžce sněží
Do Krkonoš konečně přišla zima.

13. listopadu
Nové informační tabule
Pět mapových stojanů a deset informačních hliníkových tabulí o rozměru 200x120 cm nechal vyrobit Krkonoše - svazek měst a obcí. Zobrazují mapový výřez 1:50 000 v rozměru 110 x 110 cm, legendu mapy a související text, který se váže k tomu kterému území. Seznamuje s okolními přírodními zajímavostmi, pravidly ochrany přírody a bezpečného pohybu na horách. Budou umístěny na lyžařských turistických tratích.

31. října
Lanovky nejezdí
Přestaly jezdit všechny krkonošské laovky kvůli údržbě a kontrole před zimou.

1. října
Krkonošské cyklobusy potřebují dobré počasí
Svazek Krkonoše zaznamenal během srpna nebývale vysoký počet přepravených osob v Krkonošských cyklobusech. V historii provozu veřejných linek je to díky 16 420 cestujícím a 1413 jízdním kolům třetí místo. To se podařilo především díky dobré marketingové spolupráci Svazku měst a obcí Krkonoše s pracovníky krkonošských informačních center, kteří autobusové linky a tudíž i spojení mezi jednotlivými částmi hor soustavně mezi veřejností popularizují, díky mnohaletým pozitivním zkušenostem těch, kteří už linky vyzkoušeli, s tím, že pomohou turistům a cykloturistům poznat v jednom dni bez větší námahy další část Krkonoš, a především i díky příznivému srpnovému počasí. Koordinátorka projektu Mirka Chaloupská, k tomu doplnila: "Díky dobré spolupráci se Správou Krkonošského národního parku se rozšířila možnost cyklistů dojet až na Špindlerovu boudu a na rozcestí U čtyř pánů v 1. ochranné zóně KRNAP."

24. srpna
Ochránci přírody se vyplakali na rameni novinářů
Správa Krkonošského národního parku se svěřila serveru Idnes, že neví, jak zamezit cyklistům, aby vjížděli na cesty, kam nesmí nikdo na kole, ale běžně tam vjíždí těžká mechanizace. Cyklisté využívají jednoduchý trik - sestoupí před strážcem přírody z kola a tlačí ho vedle sebe. Tím pádem se stávají nepostižitelnými chodci.

16. srpna
Labskou boudu národní partk nekoupí
To je překvapení... Krkonošský národní park oznámil, že nekoupí Labskou boudu, ačkoliv veřejnost i současného majitele už pár let krmí pohádkami, že chce betonové monstrum koupit a zbourat. Kdo by velkohubým prohlášením zelených úředníků věřil, že?

22. července
Sponzorujete své úředníky!
Tak tohle je opravdu drsný humor státních úředníků! Správa Krkonošského národního parku žebrá u veřejnosti o pár přístojů za čtyři tisíce korun. Doslovně napsala na svůj Facebook: "Milí přátelé, úspory, které asi musí dělat každý z nás, se týkají pochopitelně i Správy KRNAP. Proto si dovolujeme se na vás obrátit s prosbou: Správa NP by potřebovala koupit několik fotopastí. Potřebujeme je jednak pro monitoring zvěře v noci a jednak pro monitoring vyznavačů jízdy v terénu na motocyklech a čtyřkolkách ve dne i v noci. Jedna fotopast stojí cca 4000 Kč. Najde se mezi našimi fanoušky někdo, kdo by nám na ně přispěl? Samozřejmostí je darovací smlouva, na základě které je možné si dar odečíst z daňového základu."

21. července
Petrovka hořela
Petrova bouda v Krkonoších hořela. Náhodou se požár podařilo uhasit. Památkově chráněný objekt je před rekonstrukcí.

11. července
Řetezová cesta na Sněžku je jednosměrná
Výstup na Sněžku podél řetězů od polského Slezského domu je uzavřený pro sestup přes celé prázdniny. Oběmy směry lze vystupovat i sestupovat na polské straně po Jubilejní cestě (modře značené kamenné silnici) a na české straně po žluté značce od Růžohorek a červené znečce od Jelenky.

7. července
Rozkopané silnice
Nejdůležitější silnice rozkopali silničáři v Krkonoších ve směru na Pec pod Sněžkou, Janské Lázně a Špindlerův Mlýn. Je to další rána cestovnímu ruchu, který v Krkonoších přes léto zmírá.

20. června
Nová Klínovka nabízí slevu
Chata Nová Klínovka nabízí hostům z uplynulé sezony slevu. Ke každé noci, kterou letos zaplatí, dostanou další noc zdarma. Místo dvou nocí tedy zaplatí jednu, místo čtyř dvě atd. Například za dvě noci přes víkend v pokoji třetí kategorie zaplatí 230 korun. Nabídka platí pro rezervace do 17. července.

9. června
Mapa republiky roztála
Začalo léto. Roztálo největší sněhové pole v Česku zvané Mapa republiky na svahu Studniční hory v Krkonoších. Letos to bylo o měsíc dříve než vloni.

28. března
Lanovka na Sněžku mimo provoz
Každoroční údržbu si vyžádala lanovka na Sněžku. Mimo provoz bude do konce dubna.

25. března
Veřejná wi-fi v bufetu Na Rozcestí
V bufetu Na Rozcestí v Krkonoších je veřejně přístupná služba wi-fi. Pokud sem zavítáte na lyžích, můžete si stáhnout z internetu důležité zprávy do mobilu i notebooku.

16. března
Milka platí na krkonošské louky
Šek na dvě stě tisíc korun dostala Správa Krkonošského národního parku od potravinářské firmy Kraft Foods. "V každé zemi realizujeme lokální projekt zaměřený na ochranu životního prostředí na horách. V České republice jsme se rozhodli navázat spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a společně pomoci chránit ohrožené druhy flóry v Krkonoších prostřednictvím projektu na obnovu lučních enkláv," uvedla brand manažerka značky Milka Klára Titlbachová.

16. února
Nový Hudy v Trutnově
Novou prodejnu outdoorového vybavení otevře Hudy v Trutnově v Bulharské ulici.

20. ledna
Zohavená Karpacz
V krkonošském rekreačním středisku Karpacz vyrosla hotelová obluda pro 1200 návštěvníků. Je postavená přesně mezi krkonošským národním parkem a městkou památkovou rezervací na úpatí Sněžky.

13. ledna
KRNAP se školil v bezpečnosti
Profesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun.

 

12. ledna
Krkonoše se prezentují turistům
Krkonoše – svazek měst a obcí i na letošní rok připravil veletržní prezentace. Sérii zahajuje na Regiontour Brno. "Máme připraveno velké množství tiskovin," poznamenala k tomu manažerka svazku Mirka Chaloupská. 13.-16.1. Regiontour Brno, 28.-30.1. Dresdner Reisemarkt, 9.-13.3. ITB Berlín, 11.-13.3. Dovolená Ostrava, 25.-27.3. For Bikes Praha, duben OC Galeria Wroclaw, květen Turistické trhy Jelení Hořa, září Krajské dožínky Hradec Králové, říjen OC Galeria Dominikanska Wroclav, listopad TUC Lipsko.

2. ledna
Ochránci vyhodili cestáře z práce
Šest cestářů propustila Správa Krkonošského národního parku. Dosud se starali o údržbu cest pro pěší, informační tabule, rozcestníky a turistické přístřešky. Od začátku roku je nahradí soukromé firmy.


Zobrazit místo Krkonoše na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: opravník
Veškeré Vámi uváděné informace najdete na uvedeném odkazu.
Reaguj
opravník
k 13. lednu: Horydoly: "KRNAP se školil v bezpečnostiProfesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun." Realita? Školili se terénní pracovníci KRNAP a KPN, strážci, lesníci, zkrátka všichni, kdo se v zimě pohybují významně v terénu. Školila je Horská služba a GOPR (tedy neproškolovali se sami, jak píše Kuba Turek) a neškolili se v bezpečnosti práce, ale v záchraně v zimních horách. Tedy aby byli platnými členy týmů pro záchranné akce i případnými samostatnými záchranáři. Dvoudenní školení pro cca 160 lidí v létě a 90 lidí v zimě (tedy 250 lidí) stálo i s ubytováním, stravováním, lektorným a materiálem (např. lékárničkami do terénu) 911 tisíc korun. Tedy cca 3600 Kč na účastníka. Tož tak. Zdravím z KRNAPu.
  • Autor Kuba K.
  • Datum a čas 15.1.2011 01:15
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Mlékojedy - první koupání v Polabí

Mlékojedy - první koupání v Polabí

Letní počasí umožnilo koupání v přírodě. Až na otužilce mohli plavci skočit do vody poprvé o uplynulém víkendu. Vyrazili jsme z Prahy na kole do pískovny Mlékojedy u Neratovic. ... celý článek

Co si vzít na sebe pro pohodlnou turistiku? Několik tipů na oblečení

Haus Schminke, funkcionalistický klenot v Löbau kousek za hranicemi

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Technická vychytávka: kladkostroj

Technická vychytávka: kladkostroj

Kladka je jeden z nejjednodušších a nejstarších strojů, které lidstvo vymyslelo. Používá se tisíce let a i dnes patří mezi základní vybavení dílen, továren, dolů, přístavů, divadel, ale třeba také záchranářských týmů, horolezců
Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

K příjemným jarním aktivitám patří pobyt a sportování v přírodě na čerstvém vzduchu. Rozkvetlá zeleň, hřejivé sluneční paprsky, čerstvý vzduch a pohyb vzpruží celý organismus. Příroda a sport, to je ten pravý balzám na tělo
Obrana před medvědy a vlky

Obrana před medvědy a vlky

AKTUALIZACE Medvěd napadne člověka jen velmi zřídka a vlk se mu vždy zdaleka vyhne. Od 2. světové války je na Slovensku znám pouze jediný případ, kdy medvěd zabil člověka. Bohužel to
Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům
Emericyho nářek na Lomnický štít

Emericyho nářek na Lomnický štít

CLIMBING GUIDE Normální cesta na Lomnický štít vede z Lomnického sedla. Od lanovky ji zkušený turista nebo horolezec zvládne za dvě hodiny. Bohužel je dovoleno lézt pouze s horským vůdcem.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
O poklad zubaté Žáby
Česko 1.-4.6. Etapový koloběžkový závod 1.6.
Primátorky Praha 2.-4.6. Veslařský závod 2.6.
Setkání čtenářů časopisu Turista Prášily, chata KČT 2.-4.6. 2.6.
Bouldering - světový pohár Praha, Letná 2.-4.6. 2.6.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 2.-18.6. 2.6.
Dračí lodě Kadaň 2.-3.6. 2.6.
Noc kostelů Česko 2.6.
Bikefest Kálnica 2.-3.6. 2.6.
Budějovický půlmaraton České Budějovice 3.6.
Orlík Tour - cyklomaraton Orlík, Vystrkov Horská kola 3.6.

Diskuse

Clovece. . . . Michael Beranek, 3.6.2023 21:23, 12 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 3.6.2023 18:54, 12 příspěvků
pechanhaiskopp mehag9 mehag9, 3.6.2023 8:31, 1 příspěvek
aayhihalpoddd mehag9 mehag9, 3.6.2023 8:30, 1 příspěvek
How secure is the MetaMas... Chris, 3.6.2023 6:15, 117 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 21:35, 12 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Honza, 2.6.2023 21:02, 12 příspěvků
tusapyatdddd mehag9 mehag9, 2.6.2023 20:45, 1 příspěvek
barstakjaisdsdd mehag9 mehag9, 2.6.2023 20:44, 1 příspěvek
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 17:05, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates rekordní zisk Horydoly , 16.5.2023 11:17
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 15.5.2023 18:52
Cyklistické kempy na FTV... Horydoly , 15.5.2023 18:47
Passkey technology Google Horydoly Open, 9.5.2023 23:26
Správci ctností žalují li... milan šupa, 27.4.2023 19:47
Holubi představují riziko... Horydoly Open, 21.4.2023 11:46
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.4.2023 12:10
RunTour Kopřivnice Horydoly , 7.4.2023 12:05