Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011
Zámecký vrch nad Trutnovem.
Autor snímku Xantipa
SDÍLEJ:

Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.

Jak na to

Krkonoše aktuálně: 2010 2009 2008 2007

21. prosince
Kalendář akcí na rok 2012
Stáhněte si kalendář akcí Krkonošského národního parku na rok 2012.

5. prosince
Na Sněžce sněží
Do Krkonoš konečně přišla zima.

13. listopadu
Nové informační tabule
Pět mapových stojanů a deset informačních hliníkových tabulí o rozměru 200x120 cm nechal vyrobit Krkonoše - svazek měst a obcí. Zobrazují mapový výřez 1:50 000 v rozměru 110 x 110 cm, legendu mapy a související text, který se váže k tomu kterému území. Seznamuje s okolními přírodními zajímavostmi, pravidly ochrany přírody a bezpečného pohybu na horách. Budou umístěny na lyžařských turistických tratích.

31. října
Lanovky nejezdí
Přestaly jezdit všechny krkonošské laovky kvůli údržbě a kontrole před zimou.

1. října
Krkonošské cyklobusy potřebují dobré počasí
Svazek Krkonoše zaznamenal během srpna nebývale vysoký počet přepravených osob v Krkonošských cyklobusech. V historii provozu veřejných linek je to díky 16 420 cestujícím a 1413 jízdním kolům třetí místo. To se podařilo především díky dobré marketingové spolupráci Svazku měst a obcí Krkonoše s pracovníky krkonošských informačních center, kteří autobusové linky a tudíž i spojení mezi jednotlivými částmi hor soustavně mezi veřejností popularizují, díky mnohaletým pozitivním zkušenostem těch, kteří už linky vyzkoušeli, s tím, že pomohou turistům a cykloturistům poznat v jednom dni bez větší námahy další část Krkonoš, a především i díky příznivému srpnovému počasí. Koordinátorka projektu Mirka Chaloupská, k tomu doplnila: "Díky dobré spolupráci se Správou Krkonošského národního parku se rozšířila možnost cyklistů dojet až na Špindlerovu boudu a na rozcestí U čtyř pánů v 1. ochranné zóně KRNAP."

24. srpna
Ochránci přírody se vyplakali na rameni novinářů
Správa Krkonošského národního parku se svěřila serveru Idnes, že neví, jak zamezit cyklistům, aby vjížděli na cesty, kam nesmí nikdo na kole, ale běžně tam vjíždí těžká mechanizace. Cyklisté využívají jednoduchý trik - sestoupí před strážcem přírody z kola a tlačí ho vedle sebe. Tím pádem se stávají nepostižitelnými chodci.

16. srpna
Labskou boudu národní partk nekoupí
To je překvapení... Krkonošský národní park oznámil, že nekoupí Labskou boudu, ačkoliv veřejnost i současného majitele už pár let krmí pohádkami, že chce betonové monstrum koupit a zbourat. Kdo by velkohubým prohlášením zelených úředníků věřil, že?

22. července
Sponzorujete své úředníky!
Tak tohle je opravdu drsný humor státních úředníků! Správa Krkonošského národního parku žebrá u veřejnosti o pár přístojů za čtyři tisíce korun. Doslovně napsala na svůj Facebook: "Milí přátelé, úspory, které asi musí dělat každý z nás, se týkají pochopitelně i Správy KRNAP. Proto si dovolujeme se na vás obrátit s prosbou: Správa NP by potřebovala koupit několik fotopastí. Potřebujeme je jednak pro monitoring zvěře v noci a jednak pro monitoring vyznavačů jízdy v terénu na motocyklech a čtyřkolkách ve dne i v noci. Jedna fotopast stojí cca 4000 Kč. Najde se mezi našimi fanoušky někdo, kdo by nám na ně přispěl? Samozřejmostí je darovací smlouva, na základě které je možné si dar odečíst z daňového základu."

21. července
Petrovka hořela
Petrova bouda v Krkonoších hořela. Náhodou se požár podařilo uhasit. Památkově chráněný objekt je před rekonstrukcí.

11. července
Řetezová cesta na Sněžku je jednosměrná
Výstup na Sněžku podél řetězů od polského Slezského domu je uzavřený pro sestup přes celé prázdniny. Oběmy směry lze vystupovat i sestupovat na polské straně po Jubilejní cestě (modře značené kamenné silnici) a na české straně po žluté značce od Růžohorek a červené znečce od Jelenky.

7. července
Rozkopané silnice
Nejdůležitější silnice rozkopali silničáři v Krkonoších ve směru na Pec pod Sněžkou, Janské Lázně a Špindlerův Mlýn. Je to další rána cestovnímu ruchu, který v Krkonoších přes léto zmírá.

20. června
Nová Klínovka nabízí slevu
Chata Nová Klínovka nabízí hostům z uplynulé sezony slevu. Ke každé noci, kterou letos zaplatí, dostanou další noc zdarma. Místo dvou nocí tedy zaplatí jednu, místo čtyř dvě atd. Například za dvě noci přes víkend v pokoji třetí kategorie zaplatí 230 korun. Nabídka platí pro rezervace do 17. července.

9. června
Mapa republiky roztála
Začalo léto. Roztálo největší sněhové pole v Česku zvané Mapa republiky na svahu Studniční hory v Krkonoších. Letos to bylo o měsíc dříve než vloni.

28. března
Lanovka na Sněžku mimo provoz
Každoroční údržbu si vyžádala lanovka na Sněžku. Mimo provoz bude do konce dubna.

25. března
Veřejná wi-fi v bufetu Na Rozcestí
V bufetu Na Rozcestí v Krkonoších je veřejně přístupná služba wi-fi. Pokud sem zavítáte na lyžích, můžete si stáhnout z internetu důležité zprávy do mobilu i notebooku.

16. března
Milka platí na krkonošské louky
Šek na dvě stě tisíc korun dostala Správa Krkonošského národního parku od potravinářské firmy Kraft Foods. "V každé zemi realizujeme lokální projekt zaměřený na ochranu životního prostředí na horách. V České republice jsme se rozhodli navázat spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a společně pomoci chránit ohrožené druhy flóry v Krkonoších prostřednictvím projektu na obnovu lučních enkláv," uvedla brand manažerka značky Milka Klára Titlbachová.

16. února
Nový Hudy v Trutnově
Novou prodejnu outdoorového vybavení otevře Hudy v Trutnově v Bulharské ulici.

20. ledna
Zohavená Karpacz
V krkonošském rekreačním středisku Karpacz vyrosla hotelová obluda pro 1200 návštěvníků. Je postavená přesně mezi krkonošským národním parkem a městkou památkovou rezervací na úpatí Sněžky.

13. ledna
KRNAP se školil v bezpečnosti
Profesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun.

 

12. ledna
Krkonoše se prezentují turistům
Krkonoše – svazek měst a obcí i na letošní rok připravil veletržní prezentace. Sérii zahajuje na Regiontour Brno. "Máme připraveno velké množství tiskovin," poznamenala k tomu manažerka svazku Mirka Chaloupská. 13.-16.1. Regiontour Brno, 28.-30.1. Dresdner Reisemarkt, 9.-13.3. ITB Berlín, 11.-13.3. Dovolená Ostrava, 25.-27.3. For Bikes Praha, duben OC Galeria Wroclaw, květen Turistické trhy Jelení Hořa, září Krajské dožínky Hradec Králové, říjen OC Galeria Dominikanska Wroclav, listopad TUC Lipsko.

2. ledna
Ochránci vyhodili cestáře z práce
Šest cestářů propustila Správa Krkonošského národního parku. Dosud se starali o údržbu cest pro pěší, informační tabule, rozcestníky a turistické přístřešky. Od začátku roku je nahradí soukromé firmy.


Zobrazit místo Krkonoše na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: opravník
Veškeré Vámi uváděné informace najdete na uvedeném odkazu.
Reaguj
opravník
k 13. lednu: Horydoly: "KRNAP se školil v bezpečnostiProfesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun." Realita? Školili se terénní pracovníci KRNAP a KPN, strážci, lesníci, zkrátka všichni, kdo se v zimě pohybují významně v terénu. Školila je Horská služba a GOPR (tedy neproškolovali se sami, jak píše Kuba Turek) a neškolili se v bezpečnosti práce, ale v záchraně v zimních horách. Tedy aby byli platnými členy týmů pro záchranné akce i případnými samostatnými záchranáři. Dvoudenní školení pro cca 160 lidí v létě a 90 lidí v zimě (tedy 250 lidí) stálo i s ubytováním, stravováním, lektorným a materiálem (např. lékárničkami do terénu) 911 tisíc korun. Tedy cca 3600 Kč na účastníka. Tož tak. Zdravím z KRNAPu.
  • Autor Kuba K.
  • Datum a čas 15.1.2011 01:15
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Kladno bruslí pod oblohou i střechou

Kladno bruslí pod oblohou i střechou

AKTUALIZACE Městský zimní stadion Kladno, kde hrají hokejoví Rytíři, otevřel bruslení pod střechou pro veřejnost po loňské rekonstrukci. Město nabízí také zdarma kluziště pro veřejné bruslení na Náměstí starosty Pavla. Na... celý článek

Vánoční nebo velikonoční perníčky?

Než napadne sníh: na kole okolo Sedlčan

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhovací službu obvykle vnímáme, jen když se stěhujeme do nového bytu. Jenže daleko více se stěhují firmy. Do nových objektů se přesouvají kanceláře, dílny, obchody i celé továrny.
Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Chcete-li investovat se ziskem, nakupujte, když jsou ceny nízké, a prodávejte, když jsou ceny vysoké.
TOP 5 dámských zimních bund - nejen pěkné, ale i teplé

TOP 5 dámských zimních bund - nejen pěkné, ale i teplé

Zima je sympatické roční období. I když se vám to nelíbí a je vám chladno, správná bunda vás zahřeje nejen v teple, ale i v pohodlí. A hlavně v ní budete vypadat skvěle. Představujeme náš top
Jak vsadit Fantom (FTM)?

Jak vsadit Fantom (FTM)?

Fantom je alternativou k Ethereu a představuje blockchain první vrstvy, na kterém můžete vsadit Fantom (FTM) a vydělávat pasivní příjem z kryptoměn.
Pozor na revmatoidní artritidu. Znáte její příčiny?

Pozor na revmatoidní artritidu. Znáte její příčiny?

Když jsme mladí, máme pocit, že jsme všemocní. Můžeme běhat, skákat a věnovat se i dalším aktivním činnostem. Vlivem různých faktorů, mezi které patří i stárnutí, se ale u mnoha z nás v průběhu času vyskytnou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vánoční výstava řemesel Vysoké Mýto, Regionální muzeum 23.10.-19.2. 23.10.
Ježíškova stezka Žatec, Regionální muzeum 11.11.-23.12. 11.11.
Vánoční výstava Litomyšl, zámek 13.11.-18.12. 13.11.
Vánoce v Polabí Přerov nad Labem, skanzen 17.11.-30.12. 17.11.
Historické betlémy - výstava Mělník, Regionální muzeum 19.11.-30.12. 19.11.
Výstava betlémů Nový Knín, Muzeum zlata 22.11.-18.12. 22.11.
Vánoční výstava Tábor, Galerie 140 24.11.-8.1. 24.11.
Krumlovský advent Český Krumlov 25.11.-6.1. 25.11.
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.11.-1.1. 25.11.
Vánoční výstava Znojmo, Dům umění 25.11.-22.1. 25.11.

Diskuse

zima Kuba Turek, 4.12.2022 0:33, 2 příspěvky
INU Kuba Turek, 3.12.2022 20:37, 3 příspěvky
INU Honza, 3.12.2022 17:18, 3 příspěvky
zima Jana Bokšová, 2.12.2022 17:55, 2 příspěvky
tradiční bota Lukas B., 1.12.2022 13:09, 3 příspěvky
Správný počin Honza, 30.11.2022 11:48, 6 příspěvků
Re: Re: Iva Didová, Stand... Horydoly, 29.11.2022 22:40, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Honza, 29.11.2022 22:06, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Michael Beranek, 29.11.2022 19:42, 134 příspěvků
zlatý poklad Honza, 29.11.2022 15:20, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Minimalistická lehká obuv... Horydoly , 18.11.2022 15:18
Jak se chodí naboso? Horydoly , 18.11.2022 15:16
Re: Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:13
Naboso i v zimě? Horydoly , 18.11.2022 15:12
Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:09
Bruslení Horydoly , 15.11.2022 16:37
Zvedněte hlavy vzhůru! Sv... milan šupa, 10.11.2022 19:47
Horská střediska se těší ... Horydoly , 8.11.2022 23:38