Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2011
Zámecký vrch nad Trutnovem.
Autor snímku Xantipa
SDÍLEJ:

Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.

Jak na to

Krkonoše aktuálně: 2010 2009 2008 2007

21. prosince
Kalendář akcí na rok 2012
Stáhněte si kalendář akcí Krkonošského národního parku na rok 2012.

5. prosince
Na Sněžce sněží
Do Krkonoš konečně přišla zima.

13. listopadu
Nové informační tabule
Pět mapových stojanů a deset informačních hliníkových tabulí o rozměru 200x120 cm nechal vyrobit Krkonoše - svazek měst a obcí. Zobrazují mapový výřez 1:50 000 v rozměru 110 x 110 cm, legendu mapy a související text, který se váže k tomu kterému území. Seznamuje s okolními přírodními zajímavostmi, pravidly ochrany přírody a bezpečného pohybu na horách. Budou umístěny na lyžařských turistických tratích.

31. října
Lanovky nejezdí
Přestaly jezdit všechny krkonošské laovky kvůli údržbě a kontrole před zimou.

1. října
Krkonošské cyklobusy potřebují dobré počasí
Svazek Krkonoše zaznamenal během srpna nebývale vysoký počet přepravených osob v Krkonošských cyklobusech. V historii provozu veřejných linek je to díky 16 420 cestujícím a 1413 jízdním kolům třetí místo. To se podařilo především díky dobré marketingové spolupráci Svazku měst a obcí Krkonoše s pracovníky krkonošských informačních center, kteří autobusové linky a tudíž i spojení mezi jednotlivými částmi hor soustavně mezi veřejností popularizují, díky mnohaletým pozitivním zkušenostem těch, kteří už linky vyzkoušeli, s tím, že pomohou turistům a cykloturistům poznat v jednom dni bez větší námahy další část Krkonoš, a především i díky příznivému srpnovému počasí. Koordinátorka projektu Mirka Chaloupská, k tomu doplnila: "Díky dobré spolupráci se Správou Krkonošského národního parku se rozšířila možnost cyklistů dojet až na Špindlerovu boudu a na rozcestí U čtyř pánů v 1. ochranné zóně KRNAP."

24. srpna
Ochránci přírody se vyplakali na rameni novinářů
Správa Krkonošského národního parku se svěřila serveru Idnes, že neví, jak zamezit cyklistům, aby vjížděli na cesty, kam nesmí nikdo na kole, ale běžně tam vjíždí těžká mechanizace. Cyklisté využívají jednoduchý trik - sestoupí před strážcem přírody z kola a tlačí ho vedle sebe. Tím pádem se stávají nepostižitelnými chodci.

16. srpna
Labskou boudu národní partk nekoupí
To je překvapení... Krkonošský národní park oznámil, že nekoupí Labskou boudu, ačkoliv veřejnost i současného majitele už pár let krmí pohádkami, že chce betonové monstrum koupit a zbourat. Kdo by velkohubým prohlášením zelených úředníků věřil, že?

22. července
Sponzorujete své úředníky!
Tak tohle je opravdu drsný humor státních úředníků! Správa Krkonošského národního parku žebrá u veřejnosti o pár přístojů za čtyři tisíce korun. Doslovně napsala na svůj Facebook: "Milí přátelé, úspory, které asi musí dělat každý z nás, se týkají pochopitelně i Správy KRNAP. Proto si dovolujeme se na vás obrátit s prosbou: Správa NP by potřebovala koupit několik fotopastí. Potřebujeme je jednak pro monitoring zvěře v noci a jednak pro monitoring vyznavačů jízdy v terénu na motocyklech a čtyřkolkách ve dne i v noci. Jedna fotopast stojí cca 4000 Kč. Najde se mezi našimi fanoušky někdo, kdo by nám na ně přispěl? Samozřejmostí je darovací smlouva, na základě které je možné si dar odečíst z daňového základu."

21. července
Petrovka hořela
Petrova bouda v Krkonoších hořela. Náhodou se požár podařilo uhasit. Památkově chráněný objekt je před rekonstrukcí.

11. července
Řetezová cesta na Sněžku je jednosměrná
Výstup na Sněžku podél řetězů od polského Slezského domu je uzavřený pro sestup přes celé prázdniny. Oběmy směry lze vystupovat i sestupovat na polské straně po Jubilejní cestě (modře značené kamenné silnici) a na české straně po žluté značce od Růžohorek a červené znečce od Jelenky.

7. července
Rozkopané silnice
Nejdůležitější silnice rozkopali silničáři v Krkonoších ve směru na Pec pod Sněžkou, Janské Lázně a Špindlerův Mlýn. Je to další rána cestovnímu ruchu, který v Krkonoších přes léto zmírá.

20. června
Nová Klínovka nabízí slevu
Chata Nová Klínovka nabízí hostům z uplynulé sezony slevu. Ke každé noci, kterou letos zaplatí, dostanou další noc zdarma. Místo dvou nocí tedy zaplatí jednu, místo čtyř dvě atd. Například za dvě noci přes víkend v pokoji třetí kategorie zaplatí 230 korun. Nabídka platí pro rezervace do 17. července.

9. června
Mapa republiky roztála
Začalo léto. Roztálo největší sněhové pole v Česku zvané Mapa republiky na svahu Studniční hory v Krkonoších. Letos to bylo o měsíc dříve než vloni.

28. března
Lanovka na Sněžku mimo provoz
Každoroční údržbu si vyžádala lanovka na Sněžku. Mimo provoz bude do konce dubna.

25. března
Veřejná wi-fi v bufetu Na Rozcestí
V bufetu Na Rozcestí v Krkonoších je veřejně přístupná služba wi-fi. Pokud sem zavítáte na lyžích, můžete si stáhnout z internetu důležité zprávy do mobilu i notebooku.

16. března
Milka platí na krkonošské louky
Šek na dvě stě tisíc korun dostala Správa Krkonošského národního parku od potravinářské firmy Kraft Foods. "V každé zemi realizujeme lokální projekt zaměřený na ochranu životního prostředí na horách. V České republice jsme se rozhodli navázat spolupráci se Správou Krkonošského národního parku a společně pomoci chránit ohrožené druhy flóry v Krkonoších prostřednictvím projektu na obnovu lučních enkláv," uvedla brand manažerka značky Milka Klára Titlbachová.

16. února
Nový Hudy v Trutnově
Novou prodejnu outdoorového vybavení otevře Hudy v Trutnově v Bulharské ulici.

20. ledna
Zohavená Karpacz
V krkonošském rekreačním středisku Karpacz vyrosla hotelová obluda pro 1200 návštěvníků. Je postavená přesně mezi krkonošským národním parkem a městkou památkovou rezervací na úpatí Sněžky.

13. ledna
KRNAP se školil v bezpečnosti
Profesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun.

 

12. ledna
Krkonoše se prezentují turistům
Krkonoše – svazek měst a obcí i na letošní rok připravil veletržní prezentace. Sérii zahajuje na Regiontour Brno. "Máme připraveno velké množství tiskovin," poznamenala k tomu manažerka svazku Mirka Chaloupská. 13.-16.1. Regiontour Brno, 28.-30.1. Dresdner Reisemarkt, 9.-13.3. ITB Berlín, 11.-13.3. Dovolená Ostrava, 25.-27.3. For Bikes Praha, duben OC Galeria Wroclaw, květen Turistické trhy Jelení Hořa, září Krajské dožínky Hradec Králové, říjen OC Galeria Dominikanska Wroclav, listopad TUC Lipsko.

2. ledna
Ochránci vyhodili cestáře z práce
Šest cestářů propustila Správa Krkonošského národního parku. Dosud se starali o údržbu cest pro pěší, informační tabule, rozcestníky a turistické přístřešky. Od začátku roku je nahradí soukromé firmy.


Zobrazit místo Krkonoše na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: opravník
Veškeré Vámi uváděné informace najdete na uvedeném odkazu.
Reaguj
opravník
k 13. lednu: Horydoly: "KRNAP se školil v bezpečnostiProfesionální ochránci přírody v Krkonoších se proškolili v bezpečnosti práce na horách. Stálo to necelý milion korun." Realita? Školili se terénní pracovníci KRNAP a KPN, strážci, lesníci, zkrátka všichni, kdo se v zimě pohybují významně v terénu. Školila je Horská služba a GOPR (tedy neproškolovali se sami, jak píše Kuba Turek) a neškolili se v bezpečnosti práce, ale v záchraně v zimních horách. Tedy aby byli platnými členy týmů pro záchranné akce i případnými samostatnými záchranáři. Dvoudenní školení pro cca 160 lidí v létě a 90 lidí v zimě (tedy 250 lidí) stálo i s ubytováním, stravováním, lektorným a materiálem (např. lékárničkami do terénu) 911 tisíc korun. Tedy cca 3600 Kč na účastníka. Tož tak. Zdravím z KRNAPu.
  • Autor Kuba K.
  • Datum a čas 15.1.2011 01:15
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


V Kornu spadl horolezec ze skály

V Kornu spadl horolezec ze skály

Ze skal u Korna v Českém krasu se zřítil horolezec. Osmimetrový pád přežil. Se zhmožděnými zády a žebry musel být odvezen do nemocnice.... celý článek

Zlatá stezka a Zlatá cesta u Kašperských Hor

Proč dřevěné hračky pro děti? Aby dospělí mohli solit jídlo!

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Tongariro Crossing: nejhezčí jednodenní trek Nového Zélandu

Tongariro Crossing: nejhezčí jednodenní trek Nového Zélandu

Tongariro Alpine Crossing - jeden z nejkrásnějších treků planety. Jak se na něj připravit, co očekávat? Jak funguje parkování a shuttle bus?
Kam nelézt 2019

Kam nelézt 2019

HAVRAN U JÍTRAVY Které skály vynechat ze svých plánů? V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech v horolezeckých terénech.
Chyťte vodu na Smědé

Chyťte vodu na Smědé

RIVER GUIDE Málo známá říčka Smědá stéká z Jizerských hor na sever. Je tedy pro Čechy "za horama," a proto také tak málo známá. Navíc mívá vodu jen málokdy. Dokonce i když hodně
Na vodu v Dolním Slezsku

Na vodu v Dolním Slezsku

AKTUALIZACE Horské i nížinné přítoky polské řeky Odra představují ideální prostředí pro rekreační i závodní kanoistiku. Souhrnná délka dolnoslezských vodních toků vhodných k jízdě na kánoi nebo kajaku činí 635 km. To je
Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

SKI GUIDE Předkládám šest nejvýznamnějších lyžařských a snowboardových túr v jižní části masivu Grossglockneru. Všechny začínají na chatě Stüdlhütte (2802 m), u které je po celou zimu otevřený komfortní zimní domeček (Winterraum). Není

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ignis Brunensis - ohňostroje Brno 24.5.-16.6. 24.5.
Dřevosochání motorovou pilou Desná v Jizerských horách 27.5.-1.6. 27.5.
Jiří Bouda a Cyril Bouda - výstava grafik Kladno, Radost Vernisáž 28.5.
Den otevřeného arboreta
Luže, Hamzův park 28.5.
IVCA Rally Velká Británie, Edinburgh 29.5.-3.6. Historická kola 29.5.
Dračí lodě Třeboň, Svět 31.5.-1.6. 31.5.
Brodský skauting - výstava Havlíčkův Brod, muzeum 31.5.-1.9. 31.5.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 31.5.
Budějovický půlmaraton České Budějovice 1.6.
Orlík Tour - cyklomaraton Orlík, Vystrkov Horská kola 1.6.

Diskuse

gorily babička Magda, 26.5.2019 19:05, 3 příspěvky
fakt XXX, 24.5.2019 17:26, 8 příspěvků
Wobenzym Horydoly - Andrea Černá, 22.5.2019 23:20, 10 příspěvků
Pulzní terapie P.Vyskočil, 22.5.2019 23:16, 7 příspěvků
Wobenzym Michaela, 22.5.2019 22:37, 10 příspěvků
Pulzní terapie Adéla, 22.5.2019 20:58, 7 příspěvků
Pulzní terapie Adéla, 22.5.2019 20:35, 5 příspěvků
Ajeje Tereza, 22.5.2019 14:13, 3 příspěvky
Bureš pudeš Nejlepší heslo, 22.5.2019 13:01, 1 příspěvek
1211 českých novinářů vodák Marek, 21.5.2019 14:53, 16 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08
Re: Články, vysvětlení a ... Kuba Turek, 16.5.2019 11:13
Haimaom boulder cup 2019 Horydoly Open, 14.5.2019 12:02
Alkohol Horydoly Open, 14.5.2019 11:25