Víkend otevřených zahrad ve středních Čechách

Víkend otevřených zahrad ve středních Čechách
Průhonický zámek.
Autor snímku Vladimír Kiva Novotný
SDÍLEJ:

Do akce Víkend otevřených zahrad se ve středních Čechách letos přihlásilo přes třicet zahrad a parků, mnohé z nich běžně nepřístupné. Návštěvníci si je mohou prohlédnout v rámci komentovaných prohlídek 11.-12. června.

Návštěvníci mohou zavítat do zahrad soukromých, historických, školních, botanických, přírodních i komunitních.

Průhonice.

Do letošního ročníku se vůbec poprvé zapojuje anglická zahrada V Ráji. Komentované prohlídky tam proběhnou v sobotu i v neděli.

V Arboretu ve skořápce z ořechu v Říčanech návštěvníci uvidí sbírku dřevin s vzácnými stromy a keři.

Cyklistka stoupá ke Klokočné.

Brázdimský statek se nachází v areálu komunitního bydlení pro seniory.

Vrch Kuchyňka Brázdim u Kostelce nad Labem.

V parku Neuberk, spravovaném Českou zahradnickou akademií Mělník, proběhnou komentované prohlídky. Ty se chystají i v zahradě České zahradnické akademie v Mělníce, kde jsou připraveny i tematické výstavy a soutěže pro děti i dospělé.

Mělník.

Experimentální zahrada pod Blaníkem připravila mimo jiné poznávací bylinkové aktivity pro děti.

Otevřena bude první přírodní zahrada ve Středočeském kraji v Bystřici, kde v sobotu proběhnou i komentované prohlídky a ochutnávka dobrot ze zahrady.

V Komunitní zahradě staré školy ve Vraném nad Vltavu je na programu povídání o kávě, jejím pražení a přípravě.

Kumpánova zahrada ve Slaném, známá pod názvem Benar, je největší a nejzachovalejší zahradou založenu v meziválečném období ve Slaném. Letošní akce se tam ponese v dobovém duchu 20.-30. let minulého století. Připraveny jsou komentované prohlídky, koncert i divadlo, návštěvníci si v zahradě mohou udělat piknik.

Květinová farma Loukykvět, otevřená veřejnosti pouze při příležitosti Víkendu otevřených zahrad, připravila na každý den hned tři komentované prohlídky.

Pouze v rámci akce bude v neděli otevřen květinový statek Gardenista ve Stehelčevsi anebo školní zahrada da Vinci v Dolních Břežanech.

V sobotu své brány otevřou soukromá zahrada Libušín, Zahrada pod studánkami v Kamenici anebo zahrada Zblízka v Mirošovicích.

Veltrusy.

Mimořádně přístupná bude také Rezidence Malá Louka v Kublově, kde se komentované prohlídky uskuteční každou celou hodinu.

Villa Rudolfa v Černošicích nabídne prohlídku s doprovodem majitelů.

V obci Družec se mimořádně otevře zahrada U Tatíčků, uprostřed satelitu u Mělníka zase malá soukromá zahrada, ve které se daří exotickým rostlinám, v Heřmanově u Kolešovic zahrada Sedmikrás.

V Zahradním dvoře Listen v obci Straky jsou připraveny komentované prohlídky, tvořivé dílny i malý koncert pro radost.

Program se dále chystá také v parku u zámku Kačina, v neobyčejně obyčejné zahradě Růžová ve Velvarech anebo ve farmě Základní školy Magic Hill, kde nebude chybět ani malá bojovka s překvapením.

Prohlídky jsou připraveny v zámeckém parku Měšice, zapojila se i ukázková přírodní zahrada Jamky a Venkovská zahrada Všejany.

"Velmi bohatý program čeká na návštěvníky v parku u zámku Vrchotovy Janovice anebo v parku u zámku Veltrusy, kde je letošní ročník akce spojen také s tradiční místní Slavností růží," dodává Karolína Kratochvílová, projektová manažerka Středočeské centrály cestovního ruchu.

INFO: Víkend otevřených zahrad

Vrchotovy Janovice.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Infrasauna do podkroví nebo pod schody: Jak vyzrát na atypické prostory

Infrasauna do podkroví nebo pod schody: Jak vyzrát na atypické prostory

Sen o domácím wellness často naráží na tvrdou realitu: nedostatek volných místností. Mnoho lidí si myslí, že pro pořízení sauny potřebují velký suterén nebo prostornou koupelnu. Pravdou ale je, že infrasauny... celý článek

Tichá hřebenovka, výhledy a dobré tempo: jak si užít horský víkend

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Feráta Hluboká nad Vltavou je přístupná z vody i autem

Feráta Hluboká nad Vltavou je přístupná z vody i autem

VIA FERRATA GUIDE Tři zajištěné lezecké trasy via ferrata jsou otevřené pro veřejnost v Hluboké nad Vltavou. Jsou vedeny nad hladinou Vltavy několik kilometrů po proudu od Hluboké. Dvě si můžete přelézt
Columbia představuje řadu oblečení Diamond Peak Pro, která nabízí revoluční chladící technologii pro turistiku

Columbia představuje řadu oblečení Diamond Peak Pro, která nabízí revoluční chladící technologii pro turistiku

Společnost Columbia Sportswear uvádí na trh řadu Columbia Diamond Peak Pro - novou generaci letního funkčního oblečení s pokročilým chladicím systémem, navrženou pro outdoorové nadšence a cestovatele, kteří vyžadují maximální regulaci teploty i v
Jak vám chytrý telefon může zpříjemnit outdoorová dobrodružství

Jak vám chytrý telefon může zpříjemnit outdoorová dobrodružství

Pobyt v přírodě nabízí možnost na chvíli zpomalit, poznat nová místa a načerpat energii mimo každodenní rutinu. Chytrý telefon přitom nemusí sloužit jen ke komunikaci. Může pomoci při plánování trasy, orientaci v terénu,
Chystáte se do Varů? 8 tipů, jak naplno užít filmový festival

Chystáte se do Varů? 8 tipů, jak naplno užít filmový festival

Karlovy Vary opět ožily událostí roku. Od 3. do 11. července se koná jubilejní 60. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Pokud se chystáte hltat filmy, míříte za společenskými zážitky nebo jen
Jak se připravit na horskou turistiku v proměnlivém počasí

Jak se připravit na horskou turistiku v proměnlivém počasí

Na horské stezce se počasí dokáže změnit během několika minut a nenadálé bouřky, prudké větry či hustá mlha mohou z příjemné vycházky udělat nečekaně složitou situaci. Proto je důležité, aby každý turista

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Festival Krumlov Český Krumlov 17.7.-8.8. 17.7.
Pes, pomocník stád - výstava Praha, Národní zemědělské muzeum 21.7.-10.1. 21.7.
Mělnický košt Mělník, Regionální muzeum 8.8.
Historický vojenský manévr Německo, Bärnau, Historický park 8.-9.8. 8.8.
Perseidy Česko 12.-13.8. Roj meteoritů 12.8.
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 14.8.
Den tamarínů pinčích Jihlava, ZOO 15.8.
Komedyjanti na kolejích - divadlo Švihov, nádraží Horská kola 16.8.
Plavecký maraton Ohře Libochovice 16.8.

Diskuse

buy Viagra over the counter JessieLew, 2.8.2026 18:36, 3 příspěvky
Вывод из запоя в нарколог... Johnnynourl, 2.8.2026 18:35, 5 příspěvků
Cheap Sildenafil 100mg JessieLew, 2.8.2026 18:28, 19 příspěvků
Med Men News Haroldrag, 2.8.2026 18:27, 19 příspěvků
trip76.at NelsonHop, 2.8.2026 18:03, 14 příspěvků
trip76.co JamesNek, 2.8.2026 18:03, 14 příspěvků
Cheap Viagra 100mg JessieLew, 2.8.2026 17:34, 62 příspěvků
viagra without prescription JessieLew, 2.8.2026 17:31, 48 příspěvků
Hi! hex, 2.8.2026 17:13, 5 příspěvků
over the counter sildenafil Shawnmab, 2.8.2026 16:56, 48 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Půjčovna Aut Španělsko uxeuen@mailto.plus, 2.8.2026 10:24
Kozí mejdan 2026 Horydoly Open, 1.8.2026 1:38
Re: Jak games sokarovskiy sokarovskiy, 30.7.2026 9:29
Jak games nesteroid nesteroid, 30.7.2026 9:28
Jižní Čechy zvou na nejle... Horydoly , 29.7.2026 13:59
Re: Nordic Scating brusle jalann jalann, 28.7.2026 7:05
Re: games sokarovskiy sokarovskiy, 26.7.2026 23:29
games nesteroid nesteroid, 26.7.2026 23:28