Zdolávání Sněžky neúspěšné

Zdolávání Sněžky neúspěšné
SDÍLEJ:
Konečně sme se vydali do hlubin krkonošských lesů. No vydali? Já sem šel s Pájisem v čele a Mimino s Vánkem za náma. My na ně vždycky počkali, a pak zase šli. Vždycky sme jim utekli. Vtom přišel Vánek s tim, že Miminu není dobře a bude potřeba zastavit a uvařit čaj.
Jak na to Počet dní

3

Pochodová vzdálenost

cca 45 km

Trasa

Harrarchov nádraží - Harrachov - Ručičky (bivak) - Krakonošova snídaně - U čtyř pánů - Pramen Labe - Labská bouda - Labský důl - stezky Buď fit - Dívčí lávky - Špindlerova bouda (bivak) - Špindlerův Mlýn

Doprava

Příjezd vlakem do Hararchova přes Tanvald, odjezd vlakem ze Špindlerova Mlýna autobusem.

Doporučené vybavení

Pevné pohorky

Batoh 50 l

Karimatka

Spací pytel

Nepromokavá bunda

Čepice

Teplé oblečení

Mapa

Busola

Jídlo na dva dny

Peníze na cestu nazpátek

Mobil

No tak sme s Pájisem přidali do kroku a předešli je asi o půl kilometru. Zastavili sme tam a rozdělali nádobíčko na uvaření čaje. Během chvíle dorazil Vánek i s Miminem. No a tak sme si sedli na silnici, byla celkem studená, a začli debatovat nad tim, zda deme správně.

Nikdo si nebyl jistej, a tak sem se zvednul a šel se kouknou po značkách. Jelikož byla tma a značky byly na stromech vidět, sem zjistil, že je to modrá a to bylo podle plánu dobře. Pak sem se vrátil ke klukům a oznámil jim že asi jdeme dobře. Nikomu nedošlo, že tam musí bejt ještě červená.

Ztráta hodinek

V ten okamžik sem znejistěl, že sem si vzal do ruky kompas a začal špekulírovat s mapou a azimutem. Ňák to nevycházelo. No a tak ňák sem zjistil, že nejsme na modrý, ale na zelený cestě poblíž křižovatky s Kládovou cestou. No nic, stane se. No jak sem to zjistil, tak sem to oznámil zbytku, kterej byl ohromě nadšenej. No nic, sbalili sme věci a dali se na cestu k Ručičkám a dál na Krakonošovu snídani.

Cestou sme se zastavili na Ručičkách, kde sme nabrali síly a dali se do kopce na Zadní Plech a dál na již zmiňovanou Krakonošovu snídani. No ovšem nic nebylo tak jednoduchý, jak se vždycky zdá. Onen problém byl ten, že sem se Vánka zeptal, kolik je stupnů a jaká je nadmořská výška, a on se kouknul na hodinky a zjistil že je nemá! No a tak sem s nim šel nazpátek po cestě, po který sme přšli. Šli sme tak dlouho, že sme už po tý cestě nešli, ale šli sme po úplně jiný a to dobrých tři sta metrů. Tři sta metrů není žádná vzdálenost, ovšem když sme se otočili, tak sme zase museli jít do toho kopce a byla tma a my si nedokázali představit, kolik sme už ušli.

Hodinky sme ovšem nenašli, a to sme hledali při baterkách asi půl hodiny, a tak sme přišli ke klukům a i s nima šli nazpátek na Ručičky. Tam sme si sundali baťohy a Vánek na nás vyblaf, že hodinky má, že byly před lavičkou, kde si nandával baťoh. No uvážili sme, že už nemá cenu pokračovat dál v cestě, a tak sme vzali za vhod přístřeškem, co tam byl pro přečkání špatného počasí.

Bouda na Ručičkách

Ten měl ovšem jednu velkou chybu, jelikož neměl dveře. Ovšem my sme šikovní kluci, a tak se vzala celta a hodila se přes tu díru, nahoře na nadpraží to bylo zatíženo kameny a na zemi to bylo přiděláno taky pomocí nějakejch kamenů. Když sme zabezpečili největší otvor, tak sme se dali ještě na díry, co byli mezi prknama. Použili sme oblečení, ale pak sme to stejně vzdali, protože jich tam byly miliony.

Když se skončilo s kravinama, začaly se vařit čínský polivky. Po vydatný večeři sme zalehli.

Ráno sme stáli před boudou a koukali na turisty a cyklisty, co se snažej nachodit a najezdit těch pár svejch kilometrů, aby měli doma co vyprávět. Začali sme balit a když sme byli v koncích, tak se u nás zastavila skupinka turistů a že chtěj vyfotit. Ty volové řekli že je vyfotim já, a tak sem tam teda naběh. Ten kretén co měl ten foťák si myslel, že mu ho ukradnu, a tak se dlouho rozmějšlel jestli mi ho teda svěří. Chtěl sem je už poslat do prdele, ale on se rozhod, a dal mi ten foťák do ruky. To nebyl ten problém, problém byl ten, že to měl špatně nastavený a nechtělo to fotit.

Němky v nejlepších letech

Šli jsme ke studánce, cesta mi připadala jako pěšinka u nás v lese, akorát to okolí mi k ní ňák nesedělo. Bylo překrásný! Krásný panorama vytvářely okolní kopce se sluncem.

Nedošli sme ani třicet metrů a začaly nás otravovat dvě Němky v nejlepších letech (60-70) a chtěly poradit, kudy se dostanou do Harrachova. Já sem se to snažil přenechat Pájisovi, ovšem on je poslal na mě. V tu chvíli sem měl chuť ho zabít. No a tak sem vybalil mapu, kterou sem minutu před tim sbalil. Kouk sem se, po jaký je to nejblíž, nejblíž to bylo po modrý, a tak sem jim ukázal značku a směr a holky šly.

Dostali sme se konečně někam mimo les, a tak se nám tu líbilo i když do nás dost nechutně pražilo slunce, To nám ostatně už nevadilo, protože všechny tekutiny se proměnili v pot už při cestě nahoru. Tudíž z nás už nemělo co týct. Tak sem řek Pájisovi, že se na rozcestí U čtyř pánů zastavíme a trochu se napijem. Na to mi odpověděl, že až na prameni Labe, tak sem to musel ještě chvíli vydržet. Cesta k prameni připomínala spíš mnohonárodnostní procesí na nějaký poutní místo, tak sme to všechno předešli a dostali se až před pramen kde sme začli řešit kde se usadíme a uděláme čínský polivky.

Usadili sme se asi deset metrů severozápadně od pramene na takovým krásným místečku, kde se dal postavit vařič na zem a ani se s nim nemuselo moc handrkovat, aby stál tak jak má.

Druhá část výpravy v Polsku

Potom sem se snažil dovolat klukum, ovšem oni nevěděli kde sou, pouze že sou v Polsku a že se sejdem na Sněžce. No tak sme se Pájisem zbalili a dali se na cestu do Špindlu. Cesta co vedla od pramene k Labské boudě byla taková pěkná na seběhnutí, a tak sem se kouknul na Pájise a začli sme oba běžet, doběhli sme tam a koukli dolu do údolí. Prostě nádhera. Chvilku sme se tam zdrželi, sice nevim proč, ale Pájis mě pomalu musel nutit, aby už šel. No tak sme se postavili na první schod, co tam byl, a nenapadlo mě nic lepšího než že zase budem běhat. No a tak to začlo, první metry byla teda kolize, protože sme nevěděli jak doskakovat na kameny ale po několika stech metrech sme už v tom byli vcelku profíci. Na kameny se muselo dopadat tak, aby se nezvrtly a stejně se na nich nemohlo moc dlouho stát, jelikož to se pak zase špatně držela rovnováha.

Mezi tim si s náma dával závod nějakej Němec, kterej nás předběh a dokonce se držel chvíli před náma, potom sme ho pomalu dobíhali a já musel bohužel zastavit, jelikož to už byla tak nesnesitelná bolest v noze. Pájis s nim ještě chvíli běžel, ale pak šel nazpátek za mnou a tak sme ani jeden toho Němce nedoběhli. Já sem si potom uvolnil nohu a běželo se dál, sice ne už v takovym tempu, ale běželo se i když to bylo velký sebezapření bolesti. Doběhli sme k mostu přez Labe a sundali si boty i fusekle. Ty sme vzali a hodili do Labe, protože to sebou tahat by byla jasná smrt. Takovej smrad sem dlouho nezažil a to sme byli v Krkonoších, kde to má bejt nejčistší.

Já si namažu chleba

V tom se rychle začlo měnit počasí a během chvilky začlo dokonce poprchávat. Tak sem se snažil jít trochu rychlejc, ovšem Pájisovi to moc dobře nešlo a nejvíc mě rozsekal asi v půlce cesty, když sem mu řek: „Začíná pršet, chce to trochu přidat“. On mi na to úplně flegmaticky odpověděl „Běž napřed. Já si namažu chleba“. V tu chvíli to bylo na zabití.

Když sme došli ke Špindlerovce, tak vylezli kluci, a obeznámili nás s tim kudy šli. V tu chvíli začal jeden takovej menší problém, kam teď, když pokračovat v cestě je holej nesmysl ?! No řešení poskytla autobusová zastávka která byla na parkovišti. Byla teda jen necelý tři metry od hranic, ale to nebyl náš problém.

Sadámova zbraň

Když sme do sebe nasoukali instantní kolínka s omáčkou, tak sme si tam rozbalili spacáky a karimatky a začlo sundávání bot, následující sundáváním ponožek. Vánek s Miminem si dali fusekle do igelitovýho pytle. Při vytláčení vzduchu se z toho pytle vysunul i nehoráznej smrad. Sadám by ho moh používat jako biologickou zbraň proti amíkům. To neunes Pájis a šel ven, že tam bude spát. Venku řádila vichřice doprovázená silnym deštěm a teplotou pohybující se kousek nad bodem mrazu.

Policajt to pochopil

Když už sme chtěli jít spát, tak kolem dvakrát projelo auto. Červenej osobák. Tomu sme nedávali zas takovou váhu, ale za chvíli kolem nás projela zelená dodávka pohraniční policie a to už sme začali mit divný tušení, že by nemuselo bejt tak jednoduchý, jak to vypadalo. Dodávka kolem nás projela nazpátek a mi si mysleli, že je to v pohodě. Asi za pět minut se dodávka vrátila a projela pomalu kolem zastávky. Kousek za ní se otočila a vjela na parkoviště, tam se otočila a zastavila se přímo před vchodem, kterej byl zadělanej celtou. Rozsvítila se všechna světla a vylezli dva policajti. Jako co tam děláme, a tak. Tak sme mu to vysvětlili no a tak ňák to pochopil, akorát chtěl občanky.

Ráno přijel na parkoviště autobus, a tak nás napadlo, že by sme mohli jet dolů do Špindlu autobusem. Nakonec sme ale usoudili, že bude asi lepší, když půjdem dolu pěšky. Jak sme řekli, tak sme taky uďáli.

Správná informace nad zlato

Došli sme do centra Špindlu a začínali sme hledat, kde je nějakej normální krám, v kterym se dá koupit něco normálního k jídlu. Hledali sme sice dobře, ale nic normálního sme nenašli. No a tak mi nezbylo nic jiného, než naběhnout do informačního centra a zeptat se, kde je tu něco jako normální krám. Naštěstí tam byla vcelku normální ženská, a tak mi řekla, že mám jít nazpátek po silnici, co sem přijel, poděkoval sem a odešel. Tak mě napadlo, že asi budem muset jít pořád dolu podél řeky, že to bude asi ta silnice, po který přijíždí většina lidí. A taky že byla, po chvilce chůze sme došli k velkýmu supermarketu, kde sme si koupili základní potraviny. Sušenky a koblihy.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Hmm
Dejte mi, prosím, vědět, až Vlastik něco zplodí. Robimu se moc nedivím, taky jsem to špatně rozdejchával.
  • Autor pavsson
  • Datum a čas 3.12.2003 16:24
Reaguj
Vlastiku Vlastiku,
PŘÍSPĚVEK BYL KVŮLI URÁŽKÁM AUTORA ČLÁNKU REDAKCÍ HORYDOLY SMAZÁN!
  • Autor Robi
  • Datum a čas 19.11.2003 13:37
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Ukradené sochy z Karviné skončily rozřezané ve sběrně

Ukradené sochy z Karviné skončily rozřezané ve sběrně

Policie zjistila, co se stalo se dvěma ukradenými sochami z Karviné. Zatkla pachatele, ale obě umělecká díla jsou bohužel nenávratně zničena. Byly ukradeny, odvezeny a rozřezány ve sběrně kovů. ... celý článek

Proč si poslechnout operu Tannhäuser

Hoch-Tirol trail: vysoko v horách z Itálie do Rakouska

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Několik lokálních železničních spojů zrušil Středočeský kraj a nahradil je autobusy během loňského roku. V Rožmitále a Trhovém Štěpánově se tomu starostové vzepřeli, vzali veřejné peníze a doplatili neefektivní dopravu. Teď tam souběžně jezdí
Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

UKRADENÉ SOCHY Přinášíme aktuality z Ostravy, ze severní Moravy a Slezska.
Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

CAMPING Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.
Italská agroturistika: dovolená s červeným kohoutem

Italská agroturistika: dovolená s červeným kohoutem

Přemýšlíte kam vyrazit v létě s rodinou na dovolenou? Tradiční pobyt u moře vás neláká a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Sdružení farem Roter Hahn v Jižním Tyrolsku nabízí odpočinek a pohodu uprostřed nádherné přírody na
Žižkov střeží Pérák, v Hostivaři plavou plavkyně

Žižkov střeží Pérák, v Hostivaři plavou plavkyně

V Praze se letos objeví 12 nových uměleckých děl na velkých zdech. Už teď si můžete prohlédnout plavkyně na tramvajové smyčce v Hostivaři a legedárního komiksového Péráka na pilíři mostu v Husitské ulici na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bitva u Hradce Králové Hradec Králové 2.7.
Letní turistický sraz Olomouc 5.-9.7. 5.7.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Historický festival Mrač 30.7.
Městské historické slavnosti Tachov 5.-6.8. 5.8.
Beskydská 7 Třinec 26.-28.8. Horský běh 26.8.
Dveře jízdárny dokořán Tachov, Světce 5.6.-4.9. Hudba 4.9.
Mezinárodní letní turistický sraz Polsko, Bieszczady 8.-11.9. 8.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.

Diskuse

ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 22.6.2022 19:11, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 22.6.2022 19:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Lukáš, 22.6.2022 12:25, 6 příspěvků
Autoři vlasta, 21.6.2022 11:00, 10 příspěvků
!!!! strašný news, 17.6.2022 9:15, 6 příspěvků
wilderoben Riso, 13.6.2022 12:35, 56 příspěvků
Jo jo Honza, 11.6.2022 10:11, 1 příspěvek
smraďoši a chrápalové na ... Petr, 10.6.2022 20:00, 52 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48