Zrcadlovka Canon EOS 7D

Zrcadlovka Canon EOS 7D
SDÍLEJ:
Nová zrcadlovka Canon EOS 7D patří na špičku vyšší amatérské třídy fotoaparátů. Začne se prodávat během října. \"Cena těla by neměla přesáhnout pětačtyřicet tisíc korun,\" odhaduje produktový manažer Libor Kopečný. Tři základní objektivy k přístroji budou stát od třinácti do pětadvaceti tisíc korun. Kvalita přístroje EOS 7D by se měla pohybovat mezi 50D a 5D.

"Focení je pořád o světelnosti, času a pár dalších veličinách," míní další produktový manažer Canonu Pavel Šerý. "EOS 7D je zvládá na výbornou a ještě k tomu fotografovi hodně pomůže."

Zrcadlovka Canon Eos 7D se vyznačuje především dvojicí procesorů pro vysokou rychlost zpracování a vysokou kvalitu obrazu za každých světelných podmínek, dále rozsahem citlivosti až do ISO 12 800 a souvislým fotografováním rychlostí 8 snímků za sekundu.

STÁHNĚTE
Canon EOS 7D - specifikace (excel)
Canon EOS 7D - technologie (word)

Ve své poznámce k navrhování a výrobě EOS 7D říká japonský inženýr Uchidoi, manažer skupiny Photo Products Group společnosti Canon: "Hovořili jsme s více než pěti tisíci fotografy po celém světě a ptali jsme se jich, co by si nejvíce přáli u svého fotoaparátu. Získaný vzhled jsme doplnili o nejmodernější technologie."

Canon dává fotoaparátům ve vývoji kódová označení, aby konkurence netušila, s čím přijde v nejbližší době na trh. "Kompakty dostávají jenom nezajímavá čísla, ale cennější zrcadlovky bývají pojmenována po zvířetech," prozrazuje Libor Kopečný.

Posledním modelům se říkalo kosatka, skřivan a mořský jazyk.

Přesný obraz

Fotoaparát EOS 7D je vybaven 19bodovým zaostřovacím senzorem křížového typu, který fotografům umožňuje získat ostré snímky a optimalizovat kompozici.

Zdokonalený systém AF nabízí řadu možností ručního i automatického nastavení včetně zonálního a bodového měření pro přesné a rychlé sledování a zachycení fotografovaných objektů.

Nastavení AF umožňuje rychlou reakci na změny ve snímané scéně. Pro vertikální a horizontální orientaci lze nastavit různé body AF, což umožňuje fotografům automaticky přepínat mezi fotografováním s orientací na šířku (krajina) a na výšku (portrét) bez nutnosti stisknout jediné tlačítko.

Systém měření Focus Colour Luminance (iFCL) inteligentně zaostřuje a měří barvu a jas v 63 zónách. Dvouvrstvý snímač doplňující 19 bodů AF dokáže z každé jednotlivé zóny získat dostatek informací k přesnému a konzistentnímu určení expozičního času.

Stoprocentní hledáček

Hledáček fotoaparátu Canon EOS 7D nazvaný Intelligent Viewfinder nabízí fotografům 100% pokrytí. Díky zvětšení 1,0x vidí fotograf v hledáčku velký jasný obraz umožňující plně se ponořit do pořizovaného záběru.

Displej LCD typu transmissive umístěný v hledáčku umožňuje výběr z mnoha překryvných zobrazení a usnadňuje kompozici snímku – lze zobrazit body AF, kruh bodového měření a kompoziční mřížku.

Fotoaparát EOS 7D je také první model z řady EOS se zobrazením dvouosé elektronické vodováhy, která zobrazuje úhel naklonění i natočení – v hledáčku i na displeji LCD. Tato funkce je užitečná zejména k vyrovnání obzoru při fotografování krajiny nebo k vyrovnání fotoaparátu při použití objektivů Tilt a Shift.

Fotoaparát je opatřen novým 3" LCD displejem Clear View II s pevnou konstrukcí, která nemá mezeru mezi ochranným krytem a tekutými krystaly, což přináší snížení odlesků. Nový displej má efektivní pozorovací úhel 160 stupňů i při jasném světle.

Stejně jako u modelu EOS 5D Mark II, pomáhá snímač okolního osvětlení na straně LCD displeje automaticky nastavit jas obrazovky podle prostředí, ve kterém se nachází.

Experimenty se světlem

Fotoaparát Canon EOS 7D je vybaven integrovaným transmitterem Speedlite. Poprvé Fotografové mohou ovládat externí blesky Speedlite bez jakéhokoliv dalšího příslušenství. Je to vhodné pro ty, kteří chtějí experimentovat se zábleskovými sestavami.

Model EOS 7D má také zdokonalený vestavěný blesk s širším záběrem pro ohniskové vzdálenosti od 15 mm, který umožňuje i ruční ovládání.

Ovládání lze upravit. Nejčastěji používané funkce a nastavení si každý fotograf může přiřadit k ovládacím prvkům, které jsou mu pohodlné. V kritických okamžicích při fotografování pak uživatel ušetří vzácný čas rychlou změnou nastavení.

Vylepšené technologie

Snímač CMOS s rozlišením 18 MPix o velikosti APS-C poskytuje vynikající snímky a fantastickou výkonnost při silném i slabém osvětlení díky nové konstrukci fotodiod a mikročoček. Umožňuje souvislé fotografování rychlostí 8 snímků za sekundu.

S fotoaparátem EOS 7D mohou fotografové zachytit snímané objekty v přirozeném světle. Rozsah citlivosti ISO 100 – 6400 lze rozšířit až na 12 800.

Přístroj umožňuje rychlé přepnutí z fotografování přímo do režimu filmování. Rozlišení odpovídá Full HD. Uživatel může nastavit expozici a rychlost snímání. Zajímavá je rychlost 24 políček za sekundu, která vyvolává dojem podobný celovečernímu filmu. Při tom je velikost obrazu 1920 bodů. Při 720 bodech lze docílit rychlosti 50-60 políček za sekundu.

Díky zdvojení procesoru DIGIC 4 nemusejí uživatelé fotoaparátu EOS 7D volit kompromis mezi rychlostí snímání, kvalitou obrazu a citlivostí ISO.

Tělo z hořčíkové slitiny zaručuje ochranu před vlivy prostředí. Pevná a lehká konstrukce je navržena tak, aby byla odolná proti vlhkosti i prachu, podobně jako legendární EOS–1N.

"Osobně jsem o uplynulém víkendu fotil na tankovém dni ve vojenském technickém muzeu Lešany," mluví o svých prvních zkušenostech Libor Kopečný. "Ačkoli jsem se pohyboval v těsné blízkosti těžké vojenské techniky a v oblacích prachu, fotoaparát takové podmínky zvládnul."

S fotoaparátem lze použít celou řadu volitelného příslušenství, takže jej lze snadno zapojit do již zavedeného pracovního toku fotografa. Vysílač WFT-E5 (Wireless File Transmitter) umožňuje rozsáhlé ovládání fotoaparátu přes webový prohlížeč a fotografové mohou ovládat svůj fotoaparát pomocí mobilních zařízení s přístupem na web.

Fotoaparát EOS 7D je kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem EF a EF-S i blesky Canon EX Speedlite. Ve fotoaparátu Canon EOS 7D lze použít akumulátor BG-E7 a také jej lze ovládat bezdrátovými ovladači a spouštěmi jako například RC-1/RC-5.

Veškeré menu a ovládání je v češtině.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Eye control
Přešli na zóny.
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 8.9.2009 09:19
Reaguj
Eye control
A nevite nahodou nekdo, jestli se u DSLR od canonu zase nekdy objevi Eye Control pro vyber ostriciho bodu, tak jako tomu bylo/je u analogovych zrcadlovek EOS 30 a vyse?
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 4.9.2009 11:08
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Dobijte energii u jezer v Trentinu

Dobijte energii u jezer v Trentinu

Trentino je proslulé smaragdovými alpskými jezery a nekonečnými lesy, které se na jaře zbarvují do jasně zelených odstínů. Příroda nabízí dobití energie a nalezení vnitřní rovnováhy.... celý článek

Žaloba proti zavření Pražského hradu Zemanem

Viničná cesta v Jizerských horách skoro po rovině

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Adršpach: online vstupenky i parkovné

Adršpach: online vstupenky i parkovné

Od 1. dubna si návštěvníci Adršpašských skal budou moci zakoupit vstupenku na prohlídkový okruh online. Na nových webových stránkách bude možné zakoupit i vjezd na parkoviště.
Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Chorvatska

AKTUALIZACE Každý rok sledujeme, zda je vlakové spojení z Česka do Chorvatska v provozu, kolik stojí jízdenka a jak dlouho se rychlík kodrcá, než dojede z Prahy do Rijeky či Splitu. Loni převzal  RegioJet
Polabí AKTUÁLNĚ 2021

Polabí AKTUÁLNĚ 2021

Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.
Praha ruší rekreační vlaky

Praha ruší rekreační vlaky

Všechny sezonní, rekreační a výletní vlaky, které dosud vyjížděly z Prahy, se bez náhrady ruší. Toto opatření organizace ROPID (Regionální organizátor pražské integrované dopravy) platí do odvolání.   
Praha AKTUÁLNĚ 2021

Praha AKTUÁLNĚ 2021

ČAKOVICE Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 6.-9.5. 6.5.
KhaaKhaaPride Česká Lípa, Perla 7.-9.5. 7.5.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Pochod Praha - Prčice  Prčice   15.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.

Diskuse

To těžko Horydoly , 16.4.2021 21:12, 2 příspěvky
To těžko ONDTOM36, 16.4.2021 20:49, 2 příspěvky
Zpěvník do tabletu Adam, 16.4.2021 15:56, 11 příspěvků
REHA- Maxi Bretislav, 15.4.2021 21:24, 1 příspěvek
Cesta SNP Přemovští, 14.4.2021 8:33, 1 příspěvek
Stan JanaTeron123, 13.4.2021 17:00, 1 příspěvek
Brněnské klasik K., 9.4.2021 11:26, 1 příspěvek
Vory pluly ještě dlouho p... historylover, 7.4.2021 9:38, 33 příspěvků
Mohou být jezy bezpečné? Michael Beranek, 4.4.2021 11:08, 1 příspěvek
A to jako fakt Kvido? Prkoš, 3.4.2021 21:05, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

снять общежитие отрадное Invillkib Invillkib, 16.4.2021 2:50
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15
Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33