A je dobojováno!

A je dobojováno!
SDÍLEJ:
Po třech úmorných dnech plných dobrodružství a různých překážek skončil třetí ročník expedičního závodu OLD SPICE Czech Adventure Race 2005.
Jak na to Kompletní výsledky, nejnovější fotografie ke stažení a jiné zajímavosti najdete na webové stránce Adventure Race.

Vítězem letošního ročníku se stal tým SK-SP- Kylešovice / Opava Net ve složení Marek Navrátil, Zuzana Kroutilová, Tomáš Petreček a Miroslav Seidl ve skvělém čase 54.55min. Přestože byli jedněmi z favoritů, zlato vybojovali s neuvěřitelným časovým náskokem! Ale procházka to zrovna nebyla.

"Krize přišla, když jeden člen týmu si ne úplně optimálně rozdělil stravování. Během závodu mu došly síly. Ale zase byl velice schopný v orientaci v mapě," říká Marek Navrátil a dodává, že to byl jeden z nejtěžších závodů, který kdy absolvoval.

Na druhém místě dorazil s osmihodinovým časovým odstupem polský tým Davis Trezeta Adventure team. Třetí pozici s třináctihodinovou ztrátou na vítěze získal tým Adventure Revival.

Velkým překvapením pro všechny bylo vyřazení favorizovaného týmu Old Spice. Jeden ze čtveřice, Jan Hanuljak, si přivodil ve třetí etapě úraz kolene a skončil v nemocnici. Přesto se jeho skupina rozhodla se nevzdat. Bylo jasné, že nekompletní tým bude vyřazen ze soutěže. To jim ale neubralo na motivaci závod dokončit. Tým dojel do cíle na vynikajícím druhém místě a se ztrátou pěti hodin na vedoucí pozici. Bohužel jejich výsledek nebude započítán.

Podmínky závodu byly navíc ztíženy nepříznivým počasím a dramaticky zvýšeným průtokem Lužnice, na níž se odehrávala jedna z etap. Náročný závod vzdalo celkem 12 z 24 soutěžících týmů. Mezi nimi i jeden z favoritů tým Alpine Pro, jehož členka dostala během trekingové 70 km etapy zánět šlach obou nohou. Čtyři týmy dorazily do cíle v neúplné sestavě a osm týmů dokončilo závod kompletně.

Adventure race se jinak obešel bez vážnějších zranění, ale závodníci potvrdili, že si mnozí z nich opravdu "hrábli na dno". Všichni se shodli, že organizace byla bez chyby.

Hlavní pořadatel závodu Tomáš Vaněk řekl, že největší starost mu dělala zvýšená hladina Lužnice. "Uvažovali jsme, jestli etapu na kanoích uskutečníme nebo ne. Naštěstí se hladina Lužnice stabilizovala, takže se závod mohl konat, ale i tak to bylo velice obtížné."

Jinak vše běželo podle plánu, jen špatné počastí nadělalo outdoormanům potíže. Po dlouhodobých deštích bylo všude mokro, a tak sportovci běželi od začátku v mokrých botách. Následkem byly obrovské puchýře, pro které bylo nuceno několik týmů vzdát.

Účast byla za poslední tři roky největší a Tomáš Vaněk doufá, že i příští rok bude
o něco větší. Lokalita však bude pravděpodobně jiná. Poprvé by se měl Adventure race přesunout mimo Jižní Čechy. "Uvažujeme o Posázaví, Povltaví nebo o Orlických horách," říká spokojený organizátor.

Časový limit 75h závodu vypršel v sobotu ve 13h v základním táboře v Dobronicích u Bechyně a splnily ho všechny kompletní týmy.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Double má Prskavec a Satková

Double má Prskavec a Satková

Letošní reprezentace ve vodním slalomu je hotová: Martina Satková vyhrála kanoe i kajaky. Totéž se podařilo Jiřímu Prskavcovi. Mezi singlíři je doplní Gabriela Satková, Adriana Morenová, Vojtěch Heger a Adam Král. Reprezentačními... celý článek

Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

ČERNÁ VDOVA Český vodák se utopil v divoké řece Tavignano na Korsice. Na kajaku splouval rozvodněný tok.
Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

BÍLÉ LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Vodáci mají velikonoční víkend vyhrazený pro Krakonošovo Labíčko, neboli splutí peřejí na horním Labi. Vypouštění vody z přehrady ve Špindlerově mlýně využívají hlavně závodníci na divoké vodě, ale také rekreační vodáci
Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Když jsem se přihlašoval na svůj první Single maraton, neměl jsem žádná velká očekávání. Jako netrénovaný amatér, který obvykle končívá na chvostu startovního pole, jsem si myslel, že si prostě
Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Extrémní vodák, extrémní cestovatel, extrémní novinář, zakladatel největší humanitární organizace a solidní politik Jaromír Štětina zemřel. Znají ho vyznavači outdooru nejen v Československu, ale také v Rusku, na Pamíru, v Himalájích a Karakoramu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Interalpin - veletrh Rakousko, Innsbruck 6.-9.5. Horské technologie 6.5.
Lodě na Labi Nymburk 7.-11.5. 7.5.
Cestoslet - festival Běšiny 8.-11.5. 8.5.
Ohře - duatlon Sokolov Kanoe, koloběžka 10.5.
Pilsen Games - kayakcross Plzeň, Kalikovský mlýn Horská kola 10.5.
Tramping v okolí Prahy - přednáška Praha, Městská knihovna Přednáší Marek Toman 13.5. 16:00
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechTourism 13.5. 14:00
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 15.-18.5. 15.5.
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 15.-18.5. 15.5.
Dragon Boat Festival Praha, Žluté lázně 16.-18.5. Dračí lodě 16.5.

Diskuse

Clonus amoxicillin 650mg ... ijafocoimo, 9.5.2025 0:56, 20 příspěvků
Overhand bold cialis 20mg... ijecirumad, 9.5.2025 0:49, 20 příspěvků
Make online generic prili... qitgveguwon, 9.5.2025 0:47, 20 příspěvků
Hypothesizing, instructio... ejoibulo, 9.5.2025 0:42, 20 příspěvků
Assess asymmetrical, gene... ehupdidifoq, 9.5.2025 0:37, 20 příspěvků
Artificial opportunity tr... avuruwehe, 9.5.2025 0:31, 20 příspěvků
Use tripwires, impression... afaboteyaqe, 9.5.2025 0:17, 20 příspěvků
Rapid generic retin-a ava... keyufas, 9.5.2025 0:16, 20 příspěvků
Little ginger-beer amoebi... etpeiceoyiu, 9.5.2025 0:11, 20 příspěvků
Spherical ventolin shorth... ajokurim, 9.5.2025 0:11, 20 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Paddle Worldwide Horydoly , 7.5.2025 19:44
Vodácké závody 2025 Horydoly , 7.5.2025 19:39
Lodě na Labi Horydoly , 7.5.2025 19:29
60 let Czech Travel Press... Horydoly , 4.5.2025 19:06
Proběhněte Prahou s Janke... Horydoly , 2.5.2025 14:29
Jižní Čechy startují cykl... Horydoly , 2.5.2025 10:03
Payments To Uzbekistan Horydoly , 30.4.2025 1:30
Trhy na Mariánském náměst... Horydoly , 19.4.2025 2:52