Hurley byl na třech

Hurley byl na třech
Vodácký kanál.
Autor snímku Adidas
SDÍLEJ:

O uplynulém víkendu s nastávajícím jarem přišla i vodácká sezóna a s ní první závod evropského poháru ve freestyle na divoké vodě. Závodníci z Česka u toho nemohli chybět.

Jak na to

Playspot Hurley se nachází na řece Temže jeden a půl míle od obce Marlow po silnici A4155 (Henley Road) západně od Londýna.

Závod Hurley Classic v rodeu na divoké vodě se jel na Temži ve Velké Británii. I přes neznalost terénu, která zvýhodňovala místní borce, naši závodníci rozhodně nezapadli.

Kajakářka Lenka Novotná, kterou navíc sužovaly zdravotní potíže, prokázala pátým místem, že i letos s ní elitní světová desítka bude opět muset počítat. Kanoista Richard Hrček ve standardní formě zajel místo šesté. Kajakáře juniora Jakuba Němce, kterému se jako jedinému ze závodníků podařil vysoce hodnocený trik Triky Whoo, může těšit desátá příčka.

Jak to viděl Ríša Hrček: "Hurley is on three"

...řekl nám hned po přivítání urostlý chlapík Jacko (Džekou), který nás čekal na letišti v Londýně, aby nás odvezl na místo. Byl spokojený, protože když je Hurley na třech (tři otevřená vrata v jezu), tak je všechno v pořádku. Později mi vysvětlil, že může být i na dvou, když je málo vody nebo na čtyřech, když je jí hodně, ale tři jsou tři.

 

Ještě týden před závodem bylo v Temži sucho a mrzlo. Den před námi stejně tak odvezl Lenku s Kubou a všichni jsme se potkali v kempu v Longridge, kde bylo centrum všeho dění. Vybalili jsme tašky v bunkhouse, pokoji s palandami nad sebou, kde jsme spali a Jacko nás všechny hodil na playspot. Ale v tom byl docela problém, protože playspot byl vzdálený asi pět kilometrů po silnicích místního významu a nebylo vždy jednoduché někoho ukecat, aby třeba svázal své tři lodě ze střechy, navázal naše tři a všechny nás hodil do kempu. Na tyhle věci je machr Lenka, a tak jsme se vždy nějak přemístili.

První dny se na playspot najíždělo z levého břehu. Start byl na parkovišti, z něho se šlo po úzké pěšině mezi ploty k řece a potom pádlovalo čtyři sta metrů po oleji k jezu a zase zpět. Kdo šel pěšky, musel přeskákat několik nepřekonatelných plotů a branek, než se dostal na mostek na jezu. Docela nářez.

Od pátku jsme se dostávali zprava přes soukromé pozemky společnosti, která byla hlavní sponzor. Jinak je to velký problém se normálně k řece dostat, tak jako všude v Anglii.

Vlastní playspot je jez ze čtyřech vrat, který stahuje asi polovinu řeky u jejího pravého břehu, druhá polovina je plavební kanál. Takový jezů by u nás na Vltavě, Berounce, Labi, Jizeře a kdo ví na čem mohlo být, ale bohužel není. Údajně je to nejlepší spot v Anglii.

Závod začal v pátek kvalifikacemi a pokračoval v sobotu semi a finále. V neděli se jel tak zvaný Classic, což byl závod pouze na varietu udělán přednostně pro místní jezdce a postupovali tam také semifinalisté z Evropského poháru.

Pohár probíhal standardně za mizerného počasí, vadil hlavně silný studený vítr a neustálé přeháňky. Naštěstí pořadatelé postavili na břeh obrovský stan se třemi promítacími plátny, občerstvovací stánek, stan jako převlékárnu, dvě WC-maringotky a k tomu také čtyři prodejní stánky s exkluzívním vodáckým zbožím s exkluzívními cenami. Většina diváků sledovala líté boje v playspotu na obrazovce v teple stanu.

Účastníků bylo tak akorát, aby jich nebylo hodně. Organizace probíhala v klidu. Vytvořila se tam příjemná partička. V sobotu večer byl večírek ve velkém stanu v kempu v Longridge, který končil až nad ránem jako podle kopíráku. A v neděli se jel již zmíněný Classic. Mně osobně se závod moc líbil, protože byl dobře zajištěn a měl perfektní zázemí.

Všichni jsme byli pěkně od bláta jako čuňata – zkušený Honza jen zavtipkoval, že Anglie je země plotů a bláta, s čímž jednoznačně souhlasím. Atmosféra byla výborná zejména v kontaktu s našimi starými známými Němci a Holanďany, ale taky Španěly a hlavně místňáky. Nikdo tam neřešil, nakolik je závod zajímavý pro ty či ony, nebo jestli pravidla jsou zastaralá či ne. Mezi námi, po dvou hodinách koukání na kvalifikaci poháru nebo na klasik, nebylo ostudou si zdřímnou na židli před obrazovkou.

Tím, že se playspot nachází v odlehlém koutě, diváků tam bylo pět a půl a nikomu to nevadilo. Také oceňuji výkon rozhodčích, kteří ve stejné sestavě odpískali třídenní závod. V neděli odpoledne nás všechny Čechy mířící domů odvezla Jackova přítelkyně Marina (velmi příjemná Španělka) zpět na letiště a v deset večer jsme všichni vylezli z odbavovací haly na Ruzyni. Sečteno a podtrhnuto: Hurley Classic byla moc pěkná akce.


Zobrazit místo World of rivers. Světové řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Dülferův sed - slaňování bez úvazku

Dülferův sed - slaňování bez úvazku

NOVÉ FOTKY Slavný horolezec Hans Dülfer nám jako odkaz nechal nejen spoustu překrásných výstupů ve spárách, komínech a sokolících, ale také techniku, jak slanit ze skály pouze s pomocí lana. Tak zvaný... celý článek

Cyklonovinky 2021

Nadoblačná hřebenovka Watzmann

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Z Nedvězí do Neratovic, z Kokořínska do Polabí, na koloběžkách

Z Nedvězí do Neratovic, z Kokořínska do Polabí, na koloběžkách

FOOTBIKE GUIDE Skalnaté Kokořínsko sousedí s placatým Polabím. To umožnuje dlouhé koloběžkové jízdy z Dubského Švýcarska, skrze Kokořínské doly až k Labi. Svezli jsme se z prvotřídního rozhledového vrcholku Nedvězí do Neratovic na vlak
Bivak na beskydském Smrku

Bivak na beskydském Smrku

AKTUALIZACE Namlsán nádherným východem slunce, který jsem pozoroval před týdnem z Lysé hory, vystupuji v Ostravici z vlaku a bez dlouhého rozmýšlení se dávám do prvních metrů výstupu na Smrk.
Útulna Andrejcová na hřebeni Nízkých Tater

Útulna Andrejcová na hřebeni Nízkých Tater

AKTUALIZACE Andrejcová je oblíbená chata na hřebenové túře přes Nízké Tatry. Přespí v ní pod střechou nebo venku ve vlastním stanu téměř každý, kdo chce zdolat nejkrásnější slovenskou hřebenovku. Nečekejte komfort
Tácky – proč to stojí za to?

Tácky – proč to stojí za to?

Internetový obchod Emako je místem, kde si zákazníci mohou sami vybrat mnoho užitečných položek, které najdou využití každý den. Přístup k příslušenství, které usnadňuje organizaci doma nebo v práci, se promítá do
Pytel visí na normálce Věže u Nedvězí

Pytel visí na normálce Věže u Nedvězí

Zavěsil jsem další pytel. Chtěl jsem vylézt na odlehlou Věž u Nedvězí na Kokořínsku. Klasickou dvojkovou cestou z roku 1969 se mi to nepodařilo. Kterému horolezci se taková věc občas nepřihodí, ať

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
KLDR - diashow Brno, Klub cestovatelů Přednáší Karel Starý 20.9. 18:30
Orchideje - výstava Praha, Botanická zahrada 23.9.-10.10. 23.9.
Pradědova stovka - běh Praděd  24.-25.9. 24.9.
Krakonošova stovka Vrchlabí, Dům dětí a mládeže 24.-25.9. Horský běh a chůze 24.9.
Dračí lodě Most, Matylda 7.-8.6. 25.9.
Rollo Liga - koloběžky Konstantinovy Lázně 25.-26.9. 25.9.
Nalehko - festival Liberec, Lidové sady 25.-26.9. 25.9.
Ostravice - zamykání Šance 25.9.
Svatováclavské slavnosti
Stará Boleslav 27.-28.9. 27.9.
Běh na Milešovku Teplice, Beethoven 28.9. 10:00

Diskuse

Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 11 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 11 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky
Tatry jsou marný Petr, 18.9.2021 10:34, 1 příspěvek
Autor neznámý Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 16.9.2021 13:32, 2 příspěvky
Autor neznámý Plavec, 16.9.2021 13:14, 2 příspěvky
Bylo by to jednoduché sekera a kladivo, 16.9.2021 11:45, 1 příspěvek
Nadýmání a zažívací potíže Jana Bokšová, 14.9.2021 10:18, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55
Jak chutná pivo od nomádů? Horydoly , 18.8.2021 1:38
Karlovy Vary opět přivíta... Horydoly , 10.8.2021 10:30