Packraft z Ruska? Proč ne

Packraft z Ruska? Proč ne
Lužní les na dolní Dyji.
Autor snímku Lesy ČR
SDÍLEJ:

Zajímá vás packrafting? Chcete si pořídit nové plavidlo? Zajímavou alternativou k americké, čínské, nebo německé produkci mohou být packrafty z Ruska.

Jak na to

Autor tohoto přehledu je majitelem packraftu Ivolga od Birdy Packraft, na cestě má packraft Red River Sport 245 z PVC (na srovnání, a pak půjde k sousedovi), a objednaný Pecheneg od Black Pike v TPU verzi na divokou vodu, který hodlá dále tunit.

Ruští producenti nabízejí širokou nabídku člunů v různých cenových relacích a pro různé druhy využití. Kvalitou se často vyrovnají světové konkurenci a i ty nejdražší jsou, včetně poštovného, cla a daní, pro českého zájemce finančně docela dost zajímavé.

Po zhlédnutí mnoha videí a prostudování mnoha testů a osobních zkušeností uživatelů nabízíme následující přehled výrobců.

Birdy Packraft

Sibiřská manufaktura otce ruského packraftingu Sergeje Karžajeva. Nejzkušenější a nejdražší ruský výrobce z Krasnojarsku nabízí opravdu širokou širokou „ptačích“ packraftů, vyráběných pouze z kvalitního nylonu s TPU vrstvou. Dna loděk mohou být i ze sendvičů TPU a balistického nylonu, případně si namáhaná místa můžete nechat vytunit potahem z TPU folie.

V sortimentu najdeme ultralighty jako je Koroljok o váze 850 gramů a nosnosti 150 kg (původně vyrobeno pro jednočlennou pěší expedici TransUral), přes univerzály Sinica a Ivolga, rychlé loďky na klidnou vodu Žuravl, samovylévací speciály na divokou vodu Djatel, až po „nákladní“ packraft Caplja, vyráběný na základě zakázkového prototypu pro cestovatele, který projel Kamčatku na terénním motocyklu.

Ceny se pohybují od 16900 do 47500 rublů (od cca 5000 do 15000 korun) za základní modely, které si ovšem můžete za příplatek nechat vybavit širokou škálou doplňků – t-zipy, kolenními a patními oporami, sedátky a opěrkami zad různých typů, vkládacími nafukovacími dny, šprjadami, nebo různými držátky a úchyty. Nafukovací boky lze rozdělit na několik sekcí.
Výrobce velmi ochotně komunikuje a je schopen a ochoten packrafty přizpůsobit dle vašeho přání.

Do České republiky zasílají, vzhledem k rukodělné výrobě a velké poptávce ovšem počítejte s delší dodací lhůtou (cca 5 týdnů). Platit lze jak převodem, tak i přes PayPal. V ceně bývá zahrnto následující příslušenství (liší se podle modelu): vak na nafukování, nafukovací sedátko, různá držátka na náklad, opravná sada (do EU se zasílá bez lepidla, protože ruská celnice nepustí kapaliny), případně lodní vak, nebo pouzdro.

INFO: VKontakte a Youtube a Instagram

Time Trial

Velký petrohradský podnik, specializující se na výrobu raftů, průmyslových hal, atrakcí, sportovních pomůcek, a vůbec všeho nafukovacího, nabízí i širokou paletu PVC a TPU loděk, Sup Boardů a motorových člunů v různých váhových kategoriích. V rámci tématu článku se budeme držet těch nejlehčích (https://timetrial.ru/produktsiya/sverkhlegkie-lodki-i-pakrafty/).

Sortiment je neobyčejně široký, i když mezi ultralehké loďky jsou schopni zařadit i něco o váze 8 kg. Ve výrobní škále najdeme třeba jednoduchý packraft Krochal, univerzální Sputnik v PVC i TPU verzi v mnoha variantách velikosti, případně s úpravou pro divokou vodu, rybářské fishtanky, nafukovací odlehčené kajaky, nebo speciály na WW Volnoboj (samovylévací), nebo Sportpak (uzavřený).

Ceny od 12000 do 40000 rublů v základu (cca od 3500 do 12000 korun) za základní modely. Za příplatek je široká škála vylepšení jako různá držátka, šprajdy, opory, úchyty, nafukovací a zpevňovací dna, vaky, plachty, stabilizátory, rybařské a lovecké pomůcky atp. Výrobce je schopen individuálních úprav.
Do Čech zasílají, platit lze převodem, kartou, nebo pomocí PayPal. Ke komunikaci lze využít online chat. V ceně bývá zahrnuto sedátko, úchyty na náklad, obal a opravná sada. Vak na nafukování se kupuje zvlášť.

INFO: Instagram a Youtube a Facebook a VKontakte  

Black Pike

Uralská manufaktura z Permu vyrábějící packrafty a katamarány na divokou vodu. Mezi ruskými packraftery jsou vnímání jako mladší a dravější bratr a zároveň zdravá konkurence pro Birdy Packraft.

Vyrábějí čtyři modely, všechny je možné objednat jak z PVC, tak TPU Nylonu. Classic je univerzál střední velikosti. Pecheneg je speciál na divokou vodu, s malým průměrem válců, nižší stabilitou, umožňující eskymáka, vylehnutí a další kajakářské prvky. Model 4.0 sami charakterizují jako playpackraft a 5.0 jako větší univerzál vhodný třeba pro bikerafting. Váha závisí na materiálu – mezi 1,9 až 4,1 kilogramu.

Ceny od 9000 do 19000 rublů (cca 2700 až 6000 korun) za základní modely. Všechny čluny lze doplnity o šprajdu na zip, šprajdu na divokou vodu, různé druhy opor pro kolena, opěrky zad a T-zipy. PVC verze lze rozdělit na více sekcí. Komplet obsahuje sedátko, opravnou sadu a vodotěsnou tašku. Nafukovací vak za příplatek.

Do Čech zasílají, platit lze převodem, pomocí PayPal nebo sociální s´T Vkontakte. Doba výroby cca 6 týdnů.

Instagram: https://www.instagram.com/blackpike159/ 
VKontakte: https://vk.com/blackpike159 
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC2kHzPUGMI-mhqqegbJXROA 

Další vyrobci už ve zkratce:

River Ford

Burjatská továrna na PVC výrobky, vyrábějící i známe packrafty Biluta v různých variantách. Čluny jsou dělány pouze z PVC různé síly, v cestovní, odlehčené, sportovní a prodloužené verzi.

Ceny od 8500 do 21500 rublů (2500 až 6500 korun). Ochota zasílat do Čech nezkoumána, ale prodávají i přes Ebay.

Triton

Petrohradský Triton vyrábí nafukovací lodě, rafty, vodácké vybavení a oblečení. Packrafty jsou číselně označovány podle délky jako Triton 180 až Triton 315. Pokud jsou vybaveny šprajdou, tak je k názvu přidáno D. Ceny od 17000 do 34000 rublů (od 5000 do 10000 korun).

Ochota zasílat k nám neznámá, ale lze koupit přes ruské eshopy. Několik je jich i v Čechách a majitelé jsou spokojeni.

Splav

Splav je opravdu veliká síť outdoorových obchodů, která si nechává pod svoji značkou vyrábět packraft Drakeboat (velmi inspirovaný Alpackou Llama) z TPU, ve variantě s a bez šprajdy. V Evropě a Americe jsou prodávány pod značkou Nortik zhruba za dvojnásobek. Cena 23000 – 30000 rublů (6800 - 9000 korun)

Tajfun

PVC packrafty kupované většinou rybáři a lovci. V nabídce tři délky za rozumných 13000 až 24000 rublů.

Red River

Pro šetřílky se známostmi na Ukrajině jsou packrafty Red River - těžké, z PVC, ale začínající na cenách lehce nad 2000 Kč. Red river odmítá posílat do Čech.

Jak na to

Platba

Pokud vaše banka umožňuje platbu v rublech, máte z poloviny vyhráno. Poplatek za transakci se většinou pohybuje okolo 500Kč, kurz je v průměru 30 korun za 100 rublů.
Pay Pal přepočítává rubly přes euro, a je třeba si pohlídat dvojí kurz. Banka je levnější varianta.

Western Union je čistá zlodějina (poplatek + strašlivý kurz), ale v případě nouze je to také varianta.

Doprava

Nejlepší varianta (nemáte-li známé, kteří vám loď zakoupí a pošlou), je zaslání Ruskou počtou. Cena za pojištěný balík je v závislosti na váze průměrně 3000 až 4000 rublů (1000 až 1200 korun).

Clo a DPH

Pro výpočet cla a daně využijte nástroj celní správy na adrese https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx , přičemž kód nomenklatury zboží je 9506290000. Do ceny je třeba započítat i poštovné. DPH je 21%.

Pokud si clo nebudete vyřizovat sami, počítejte ještě s 200 Kč poplatkem.

Testy a přehledy od ruského Klubu Packrafterů

https://packraft.club/obzor-pakraftov/ 
https://vk.com/@packrafters 
Skvělý detailní tabulkový přehled ruské a světové produkce od Vladimíra Gorbunova
https://docs.google.com/spreadsheets/d/120H-MwyBZtb1P-I2Lxy--YQUOzK1w4Y0O-dcS6tV3qk/edit#gid=0 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Karzajev

Ahoj,

nyní je to asi stejně bezpředmětné ale přidám osobní zkušenost. Vloni v zimě jsme zaplatili otci ruského packraftingu zálohu za 4 lodě. Pak začala válka na Ukr. a od té doby Karžajev nereaguje, prachy si nechal, lodě jsme samozřejmě nedostali. Tak bacha na ně.

J.

  • Autor Jirka
  • Datum a čas 8.11.2022 12:08
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Jaro začíná dnes v podvečer

Jaro začíná dnes v podvečer

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Chorvatsko hlásí: úspěšný rok 2022. Jaký bude letos?

Chorvatsko hlásí: úspěšný rok 2022. Jaký bude letos?

České cestovní kanceláře hledí do příštího roku s nejistotou. Nechají chorvatští hoteliéři dost místa pro naše turisty, nebo budeme tak trochu vycpávka pro mezery v příjezdech Němců?
Deset miliard franků mají Rusové uloženo ve Švýcarsku

Deset miliard franků mají Rusové uloženo ve Švýcarsku

10 200 000 000 SFr mají ruští občané a ruské firmy uložené na bankovních kontech ve švýcarské konfederaci. Ruští multimilionáři mají zálibu ve švýcarských bankách, takže 98 % z nich má své
Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Botasky končí. Výrobce ve Skutči propustil zaměstnance a ukončil výrobu. 
Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Finanční potíže cyklistické společnosti BP Lumen se rozkrývají. Spadla do insolvence, má napůjčováno tři čtvrtě miliardy korun, nikdo její kola nechce a úvěry v bankách zaplatí díky Andreji Babišovi všichni občané České

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 21.-29.1. 21.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 27.-29.1. 27.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 27.-29.1. 27.1.
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.

Diskuse

Etický kodex Syndikátu no... Horydoly, 29.1.2023 22:06, 2 příspěvky
Skialp Kuba Turek, 29.1.2023 22:03, 15 příspěvků
Oblečení na zimní koloběž... Bretislav, 29.1.2023 18:56, 1 příspěvek
Člověk nesmí být zhýčkaný... Honza, 29.1.2023 15:11, 13 příspěvků
Skialp Honza, 29.1.2023 14:56, 15 příspěvků
INU Honza, 29.1.2023 14:48, 2 příspěvky
Půjčovna sportovních vozí... Karolína Vorlíčková, 29.1.2023 14:33, 10 příspěvků
Kolobezkou po Praze Bretislav, 29.1.2023 11:14, 1 příspěvek
Skialp Kuba Turek, 28.1.2023 23:42, 15 příspěvků
Skialp Šlojíř, 28.1.2023 22:35, 15 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19
Všem! Všem! Všem! Bude po... milan šupa, 14.1.2023 19:43
Sraz na Pražském hradě 8.1. Horydoly , 5.1.2023 20:52
Praha na Silvestra: dopra... Horydoly , 31.12.2022 9:42