Packraft z Ruska? Proč ne

Packraft z Ruska? Proč ne
Lužní les na dolní Dyji.
Autor snímku Lesy ČR
SDÍLEJ:

Zajímá vás packrafting? Chcete si pořídit nové plavidlo? Zajímavou alternativou k americké, čínské, nebo německé produkci mohou být packrafty z Ruska.

Jak na to

Autor tohoto přehledu je majitelem packraftu Ivolga od Birdy Packraft, na cestě má packraft Red River Sport 245 z PVC (na srovnání, a pak půjde k sousedovi), a objednaný Pecheneg od Black Pike v TPU verzi na divokou vodu, který hodlá dále tunit.

Ruští producenti nabízejí širokou nabídku člunů v různých cenových relacích a pro různé druhy využití. Kvalitou se často vyrovnají světové konkurenci a i ty nejdražší jsou, včetně poštovného, cla a daní, pro českého zájemce finančně docela dost zajímavé.

Po zhlédnutí mnoha videí a prostudování mnoha testů a osobních zkušeností uživatelů nabízíme následující přehled výrobců.

Birdy Packraft

Sibiřská manufaktura otce ruského packraftingu Sergeje Karžajeva. Nejzkušenější a nejdražší ruský výrobce z Krasnojarsku nabízí opravdu širokou širokou „ptačích“ packraftů, vyráběných pouze z kvalitního nylonu s TPU vrstvou. Dna loděk mohou být i ze sendvičů TPU a balistického nylonu, případně si namáhaná místa můžete nechat vytunit potahem z TPU folie.

V sortimentu najdeme ultralighty jako je Koroljok o váze 850 gramů a nosnosti 150 kg (původně vyrobeno pro jednočlennou pěší expedici TransUral), přes univerzály Sinica a Ivolga, rychlé loďky na klidnou vodu Žuravl, samovylévací speciály na divokou vodu Djatel, až po „nákladní“ packraft Caplja, vyráběný na základě zakázkového prototypu pro cestovatele, který projel Kamčatku na terénním motocyklu.

Ceny se pohybují od 16900 do 47500 rublů (od cca 5000 do 15000 korun) za základní modely, které si ovšem můžete za příplatek nechat vybavit širokou škálou doplňků – t-zipy, kolenními a patními oporami, sedátky a opěrkami zad různých typů, vkládacími nafukovacími dny, šprjadami, nebo různými držátky a úchyty. Nafukovací boky lze rozdělit na několik sekcí.
Výrobce velmi ochotně komunikuje a je schopen a ochoten packrafty přizpůsobit dle vašeho přání.

Do České republiky zasílají, vzhledem k rukodělné výrobě a velké poptávce ovšem počítejte s delší dodací lhůtou (cca 5 týdnů). Platit lze jak převodem, tak i přes PayPal. V ceně bývá zahrnto následující příslušenství (liší se podle modelu): vak na nafukování, nafukovací sedátko, různá držátka na náklad, opravná sada (do EU se zasílá bez lepidla, protože ruská celnice nepustí kapaliny), případně lodní vak, nebo pouzdro.

Síť V Kontakte: https://vk.com/packrafting 
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCuQSTx_f5_ipt8WcV1-PNjw¨ 
Instagram: https://www.instagram.com/birdypackrafts/ 

Time Trial

Velký petrohradský podnik, specializující se na výrobu raftů, průmyslových hal, atrakcí, sportovních pomůcek, a vůbec všeho nafukovacího, nabízí i širokou paletu PVC a TPU loděk, Sup Boardů a motorových člunů v různých váhových kategoriích. V rámci tématu článku se budeme držet těch nejlehčích (https://timetrial.ru/produktsiya/sverkhlegkie-lodki-i-pakrafty/).

Sortiment je neobyčejně široký, i když mezi ultralehké loďky jsou schopni zařadit i něco o váze 8 kg. Ve výrobní škále najdeme třeba jednoduchý packraft Krochal, univerzální Sputnik v PVC i TPU verzi v mnoha variantách velikosti, případně s úpravou pro divokou vodu, rybářské fishtanky, nafukovací odlehčené kajaky, nebo speciály na WW Volnoboj (samovylévací), nebo Sportpak (uzavřený).

Ceny od 12000 do 40000 rublů v základu (cca od 3500 do 12000 korun) za základní modely. Za příplatek je široká škála vylepšení jako různá držátka, šprajdy, opory, úchyty, nafukovací a zpevňovací dna, vaky, plachty, stabilizátory, rybařské a lovecké pomůcky atp. Výrobce je schopen individuálních úprav.
Do Čech zasílají, platit lze převodem, kartou, nebo pomocí PayPal. Ke komunikaci lze využít online chat. V ceně bývá zahrnuto sedátko, úchyty na náklad, obal a opravná sada. Vak na nafukování se kupuje zvlášť.

Instagram: https://www.instagram.com/timetrial.ru/ 
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCKJh5C8p_jCGwzGsOrAvkIQ/videos 
Facebook: https://www.facebook.com/TimeTrialCompany/ 
VKontakte: https://vk.com/public7489381 

Black Pike

Uralská manufaktura z Permu vyrábějící packrafty a katamarány na divokou vodu. Mezi ruskými packraftery jsou vnímání jako mladší a dravější bratr a zároveň zdravá konkurence pro Birdy Packraft.

Vyrábějí čtyři modely, všechny je možné objednat jak z PVC, tak TPU Nylonu. Classic je univerzál střední velikosti. Pecheneg je speciál na divokou vodu, s malým průměrem válců, nižší stabilitou, umožňující eskymáka, vylehnutí a další kajakářské prvky. Model 4.0 sami charakterizují jako playpackraft a 5.0 jako větší univerzál vhodný třeba pro bikerafting. Váha závisí na materiálu – mezi 1,9 až 4,1 kilogramu.

Ceny od 9000 do 19000 rublů (cca 2700 až 6000 korun) za základní modely. Všechny čluny lze doplnity o šprajdu na zip, šprajdu na divokou vodu, různé druhy opor pro kolena, opěrky zad a T-zipy. PVC verze lze rozdělit na více sekcí. Komplet obsahuje sedátko, opravnou sadu a vodotěsnou tašku. Nafukovací vak za příplatek.

Do Čech zasílají, platit lze převodem, pomocí PayPal nebo sociální s´T Vkontakte. Doba výroby cca 6 týdnů.

Instagram: https://www.instagram.com/blackpike159/ 
VKontakte: https://vk.com/blackpike159 
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC2kHzPUGMI-mhqqegbJXROA 

Další vyrobci už ve zkratce:

River Ford

Burjatská továrna na PVC výrobky, vyrábějící i známe packrafty Biluta v různých variantách. Čluny jsou dělány pouze z PVC různé síly, v cestovní, odlehčené, sportovní a prodloužené verzi.

Ceny od 8500 do 21500 rublů (2500 až 6500 korun). Ochota zasílat do Čech nezkoumána, ale prodávají i přes Ebay.

Triton

Petrohradský Triton vyrábí nafukovací lodě, rafty, vodácké vybavení a oblečení. Packrafty jsou číselně označovány podle délky jako Triton 180 až Triton 315. Pokud jsou vybaveny šprajdou, tak je k názvu přidáno D. Ceny od 17000 do 34000 rublů (od 5000 do 10000 korun).

Ochota zasílat k nám neznámá, ale lze koupit přes ruské eshopy. Několik je jich i v Čechách a majitelé jsou spokojeni.

Splav

Splav je opravdu veliká síť outdoorových obchodů, která si nechává pod svoji značkou vyrábět packraft Drakeboat (velmi inspirovaný Alpackou Llama) z TPU, ve variantě s a bez šprajdy. V Evropě a Americe jsou prodávány pod značkou Nortik zhruba za dvojnásobek. Cena 23000 – 30000 rublů (6800 - 9000 korun)

Tajfun

PVC packrafty kupované většinou rybáři a lovci. V nabídce tři délky za rozumných 13000 až 24000 rublů.

Red River

Pro šetřílky se známostmi na Ukrajině jsou packrafty Red River - těžké, z PVC, ale začínající na cenách lehce nad 2000 Kč. Red river odmítá posílat do Čech.

Jak na to

Platba

Pokud vaše banka umožňuje platbu v rublech, máte z poloviny vyhráno. Poplatek za transakci se většinou pohybuje okolo 500Kč, kurz je v průměru 30 korun za 100 rublů.
Pay Pal přepočítává rubly přes euro, a je třeba si pohlídat dvojí kurz. Banka je levnější varianta.

Western Union je čistá zlodějina (poplatek + strašlivý kurz), ale v případě nouze je to také varianta.

Doprava

Nejlepší varianta (nemáte-li známé, kteří vám loď zakoupí a pošlou), je zaslání Ruskou počtou. Cena za pojištěný balík je v závislosti na váze průměrně 3000 až 4000 rublů (1000 až 1200 korun).

Clo a DPH

Pro výpočet cla a daně využijte nástroj celní správy na adrese https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx , přičemž kód nomenklatury zboží je 9506290000. Do ceny je třeba započítat i poštovné. DPH je 21%.

Pokud si clo nebudete vyřizovat sami, počítejte ještě s 200 Kč poplatkem.

Testy a přehledy od ruského Klubu Packrafterů

https://packraft.club/obzor-pakraftov/ 
https://vk.com/@packrafters 
Skvělý detailní tabulkový přehled ruské a světové produkce od Vladimíra Gorbunova
https://docs.google.com/spreadsheets/d/120H-MwyBZtb1P-I2Lxy--YQUOzK1w4Y0O-dcS6tV3qk/edit#gid=0 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Outdoorové obchody (adresa, web, mapa)

Outdoorové obchody (adresa, web, mapa)

AKTUALIZACE Přinášíme seznam outdoorových obchodů v celém Česko-Slovensku. Outdoorové obchody řadíme podle měst, kde si v nich můžete nakoupit.... celý článek

Koronavir drasticky ořezal cestovní kanceláře

Změna ve vedení CzechTourism není na pořadu dne.

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Sjezdové lyže jsou stále lepší

Sjezdové lyže jsou stále lepší

Rocker a camber dobyly sjezdovky. Rocker je konstrukce, kdy je předek a zadek skluznice zvednutý nad sníh. Původně byla určena pro lyže do hlubokého sněhu, aby lyžařům umožnila "vyplavat" z prašanu na povrch. Dnes
Lidé v cestovním ruchu přijdou o práci, vláda zastavila Antivirus

Lidé v cestovním ruchu přijdou o práci, vláda zastavila Antivirus

Podnikatelé zvláště v cestovním ruchu nesou již řadu měsíců ekonomickou zátěž vládních opatření a restrikcí na své podnikání, přesto se snažili udržet do poslední chvíle své pracovníky a zaměstnanost. Ukončení programu Antivirus od
PF 2022

PF 2022

Veselé Vánoce a dobrý rok 2022 přeje všem čtenářům, spolupracovníkům, inzerentům a kolegům vydavatel tohoto portálu UpDown Media, s.r.o. 
Tajná studie o veřejných dobíječkách za veřejné peníze

Tajná studie o veřejných dobíječkách za veřejné peníze

Stát prostřednictvím své organizace Technologická agentura zaplatil studii, která měla analyzovat potenciál využití obnovitelných zdrojů pro rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Stát za ni z veřejných zdrojů zaplatil téměř 5 milionů
V Radvanicích se přestalo lyžovat

V Radvanicích se přestalo lyžovat

V zapadlém koutě Jestřebích hor u Radvanic na půl cestě mezi Orlickými horami a Krkonošemi skončilo lyžování. Jedinou zdejší sjezdovku přehradil Petr Kubíček plotem a zdá se, že není síla, která by ho přiměla

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mezinárodní festival outdoorových filmů Výrovka Výběr nejlepších snímků 29.1. 11:00
Sklářské sympozium - výstava Nový Bor 4.10.-30.1. 30.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 9.-12.2. 9.2.
Vánoční výstava Litomyšl, zámek 3.12.-13.2. 13.2.
Tourfilm - uzávěrka přihlášek Praha 22.2.
Boat Show - veletrh Bratislava, Incheba 10.-13.3. Cyklistika, lodě, rybářství 10.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 12.-13.3. 12.3.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 18.-20.3. 18.3.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 25.-27.3. 25.3.
COTTM - veletrh Čína, Peking 29.-31.3. Cestovní ruch 29.3.

Diskuse

educational blogs statanalytics, 18.1.2022 7:20, 117 příspěvků
Výborné reportážní fotky Novinář, 17.1.2022 22:04, 1 příspěvek
Google IT, 14.1.2022 17:26, 8 příspěvků
Google Kuba Turek, 13.1.2022 14:26, 8 příspěvků
Google It?, 13.1.2022 13:16, 8 příspěvků
Jak zvýšit chuť na sex? Filiponko, 12.1.2022 15:08, 1 příspěvek
vůdce/průvodce/kámoš/příb... Lukas B., 12.1.2022 9:26, 3 příspěvky
Google IT, 12.1.2022 8:05, 8 příspěvků
Google Novinář, 11.1.2022 21:07, 8 příspěvků
Go Running Olda, 11.1.2022 20:58, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Beskydy na lyžích Horydoly , 14.1.2022 23:43
Re: Sexuální výchova na š... Karol Strejček, 14.1.2022 13:11
Muzeum stříbra Horydoly , 14.1.2022 9:55
Undus vede Karlovarské le... Horydoly , 13.1.2022 21:52
Prohlídky středočeských k... Horydoly , 10.1.2022 18:00
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 10.1.2022 8:09
Re: Podavam na vas trestn... Kuba Turek, 9.1.2022 17:06
Podavam na vas trestni oz... Horydoly , 9.1.2022 15:43