Packraft z Ruska? Proč ne

Packraft z Ruska? Proč ne
Lužní les na dolní Dyji.
Autor snímku Lesy ČR
SDÍLEJ:

Zajímá vás packrafting? Chcete si pořídit nové plavidlo? Zajímavou alternativou k americké, čínské, nebo německé produkci mohou být packrafty z Ruska.

Jak na to

Autor tohoto přehledu je majitelem packraftu Ivolga od Birdy Packraft, na cestě má packraft Red River Sport 245 z PVC (na srovnání, a pak půjde k sousedovi), a objednaný Pecheneg od Black Pike v TPU verzi na divokou vodu, který hodlá dále tunit.

Ruští producenti nabízejí širokou nabídku člunů v různých cenových relacích a pro různé druhy využití. Kvalitou se často vyrovnají světové konkurenci a i ty nejdražší jsou, včetně poštovného, cla a daní, pro českého zájemce finančně docela dost zajímavé.

Po zhlédnutí mnoha videí a prostudování mnoha testů a osobních zkušeností uživatelů nabízíme následující přehled výrobců.

Birdy Packraft

Sibiřská manufaktura otce ruského packraftingu Sergeje Karžajeva. Nejzkušenější a nejdražší ruský výrobce z Krasnojarsku nabízí opravdu širokou širokou „ptačích“ packraftů, vyráběných pouze z kvalitního nylonu s TPU vrstvou. Dna loděk mohou být i ze sendvičů TPU a balistického nylonu, případně si namáhaná místa můžete nechat vytunit potahem z TPU folie.

V sortimentu najdeme ultralighty jako je Koroljok o váze 850 gramů a nosnosti 150 kg (původně vyrobeno pro jednočlennou pěší expedici TransUral), přes univerzály Sinica a Ivolga, rychlé loďky na klidnou vodu Žuravl, samovylévací speciály na divokou vodu Djatel, až po „nákladní“ packraft Caplja, vyráběný na základě zakázkového prototypu pro cestovatele, který projel Kamčatku na terénním motocyklu.

Ceny se pohybují od 16900 do 47500 rublů (od cca 5000 do 15000 korun) za základní modely, které si ovšem můžete za příplatek nechat vybavit širokou škálou doplňků – t-zipy, kolenními a patními oporami, sedátky a opěrkami zad různých typů, vkládacími nafukovacími dny, šprjadami, nebo různými držátky a úchyty. Nafukovací boky lze rozdělit na několik sekcí.
Výrobce velmi ochotně komunikuje a je schopen a ochoten packrafty přizpůsobit dle vašeho přání.

Do České republiky zasílají, vzhledem k rukodělné výrobě a velké poptávce ovšem počítejte s delší dodací lhůtou (cca 5 týdnů). Platit lze jak převodem, tak i přes PayPal. V ceně bývá zahrnto následující příslušenství (liší se podle modelu): vak na nafukování, nafukovací sedátko, různá držátka na náklad, opravná sada (do EU se zasílá bez lepidla, protože ruská celnice nepustí kapaliny), případně lodní vak, nebo pouzdro.

INFO: VKontakte a Youtube a Instagram

Time Trial

Velký petrohradský podnik, specializující se na výrobu raftů, průmyslových hal, atrakcí, sportovních pomůcek, a vůbec všeho nafukovacího, nabízí i širokou paletu PVC a TPU loděk, Sup Boardů a motorových člunů v různých váhových kategoriích. V rámci tématu článku se budeme držet těch nejlehčích (https://timetrial.ru/produktsiya/sverkhlegkie-lodki-i-pakrafty/).

Sortiment je neobyčejně široký, i když mezi ultralehké loďky jsou schopni zařadit i něco o váze 8 kg. Ve výrobní škále najdeme třeba jednoduchý packraft Krochal, univerzální Sputnik v PVC i TPU verzi v mnoha variantách velikosti, případně s úpravou pro divokou vodu, rybářské fishtanky, nafukovací odlehčené kajaky, nebo speciály na WW Volnoboj (samovylévací), nebo Sportpak (uzavřený).

Ceny od 12000 do 40000 rublů v základu (cca od 3500 do 12000 korun) za základní modely. Za příplatek je široká škála vylepšení jako různá držátka, šprajdy, opory, úchyty, nafukovací a zpevňovací dna, vaky, plachty, stabilizátory, rybařské a lovecké pomůcky atp. Výrobce je schopen individuálních úprav.
Do Čech zasílají, platit lze převodem, kartou, nebo pomocí PayPal. Ke komunikaci lze využít online chat. V ceně bývá zahrnuto sedátko, úchyty na náklad, obal a opravná sada. Vak na nafukování se kupuje zvlášť.

INFO: Instagram a Youtube a Facebook a VKontakte  

Black Pike

Uralská manufaktura z Permu vyrábějící packrafty a katamarány na divokou vodu. Mezi ruskými packraftery jsou vnímání jako mladší a dravější bratr a zároveň zdravá konkurence pro Birdy Packraft.

Vyrábějí čtyři modely, všechny je možné objednat jak z PVC, tak TPU Nylonu. Classic je univerzál střední velikosti. Pecheneg je speciál na divokou vodu, s malým průměrem válců, nižší stabilitou, umožňující eskymáka, vylehnutí a další kajakářské prvky. Model 4.0 sami charakterizují jako playpackraft a 5.0 jako větší univerzál vhodný třeba pro bikerafting. Váha závisí na materiálu – mezi 1,9 až 4,1 kilogramu.

Ceny od 9000 do 19000 rublů (cca 2700 až 6000 korun) za základní modely. Všechny čluny lze doplnity o šprajdu na zip, šprajdu na divokou vodu, různé druhy opor pro kolena, opěrky zad a T-zipy. PVC verze lze rozdělit na více sekcí. Komplet obsahuje sedátko, opravnou sadu a vodotěsnou tašku. Nafukovací vak za příplatek.

Do Čech zasílají, platit lze převodem, pomocí PayPal nebo sociální s´T Vkontakte. Doba výroby cca 6 týdnů.

Instagram: https://www.instagram.com/blackpike159/ 
VKontakte: https://vk.com/blackpike159 
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC2kHzPUGMI-mhqqegbJXROA 

Další vyrobci už ve zkratce:

River Ford

Burjatská továrna na PVC výrobky, vyrábějící i známe packrafty Biluta v různých variantách. Čluny jsou dělány pouze z PVC různé síly, v cestovní, odlehčené, sportovní a prodloužené verzi.

Ceny od 8500 do 21500 rublů (2500 až 6500 korun). Ochota zasílat do Čech nezkoumána, ale prodávají i přes Ebay.

Triton

Petrohradský Triton vyrábí nafukovací lodě, rafty, vodácké vybavení a oblečení. Packrafty jsou číselně označovány podle délky jako Triton 180 až Triton 315. Pokud jsou vybaveny šprajdou, tak je k názvu přidáno D. Ceny od 17000 do 34000 rublů (od 5000 do 10000 korun).

Ochota zasílat k nám neznámá, ale lze koupit přes ruské eshopy. Několik je jich i v Čechách a majitelé jsou spokojeni.

Splav

Splav je opravdu veliká síť outdoorových obchodů, která si nechává pod svoji značkou vyrábět packraft Drakeboat (velmi inspirovaný Alpackou Llama) z TPU, ve variantě s a bez šprajdy. V Evropě a Americe jsou prodávány pod značkou Nortik zhruba za dvojnásobek. Cena 23000 – 30000 rublů (6800 - 9000 korun)

Tajfun

PVC packrafty kupované většinou rybáři a lovci. V nabídce tři délky za rozumných 13000 až 24000 rublů.

Red River

Pro šetřílky se známostmi na Ukrajině jsou packrafty Red River - těžké, z PVC, ale začínající na cenách lehce nad 2000 Kč. Red river odmítá posílat do Čech.

Jak na to

Platba

Pokud vaše banka umožňuje platbu v rublech, máte z poloviny vyhráno. Poplatek za transakci se většinou pohybuje okolo 500Kč, kurz je v průměru 30 korun za 100 rublů.
Pay Pal přepočítává rubly přes euro, a je třeba si pohlídat dvojí kurz. Banka je levnější varianta.

Western Union je čistá zlodějina (poplatek + strašlivý kurz), ale v případě nouze je to také varianta.

Doprava

Nejlepší varianta (nemáte-li známé, kteří vám loď zakoupí a pošlou), je zaslání Ruskou počtou. Cena za pojištěný balík je v závislosti na váze průměrně 3000 až 4000 rublů (1000 až 1200 korun).

Clo a DPH

Pro výpočet cla a daně využijte nástroj celní správy na adrese https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx , přičemž kód nomenklatury zboží je 9506290000. Do ceny je třeba započítat i poštovné. DPH je 21%.

Pokud si clo nebudete vyřizovat sami, počítejte ještě s 200 Kč poplatkem.

Testy a přehledy od ruského Klubu Packrafterů

https://packraft.club/obzor-pakraftov/ 
https://vk.com/@packrafters 
Skvělý detailní tabulkový přehled ruské a světové produkce od Vladimíra Gorbunova
https://docs.google.com/spreadsheets/d/120H-MwyBZtb1P-I2Lxy--YQUOzK1w4Y0O-dcS6tV3qk/edit#gid=0 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Zimní stadion Nikolajka v Praze přerušuje provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny a nárůstem cen energií. Ruší se oblíbené veřejné bruslení o víkendech i školní výuka ve všední dny. O led přicházejí hokejisté týmu... celý článek

Hotely jen pro dospělé jsou konečně legální

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Několik lokálních železničních spojů zrušil Středočeský kraj a nahradil je autobusy během loňského roku. V Rožmitále a Trhovém Štěpánově se tomu starostové vzepřeli, vzali veřejné peníze a doplatili neefektivní dopravu. Teď tam souběžně jezdí
Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

UKRADENÉ SOCHY Přinášíme aktuality z Ostravy, ze severní Moravy a Slezska.
Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Postavit nový dům je obvykle levnější než rekonstrukce staré budovy. Platí to pro rodinné domy stejně jako kancelářské budovy i průmyslové objekty. Jenže existuje důležitý důvod, proč využít starý dům. Tím
Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodiny má na ruce téměř každý běžec, ať zrovna závodí nebo trénuje. Své výkony eviduje, zpracovává a data využívá sprinter na stadionu, čtvrtkař, půlkař, mílař, ale i maratonec a skyrunner. Samozřejmě také
Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Zákaznický servis by měl tvořit integrální součást strategie každé značky. Dokonce ani ta nejlepší nabídka není úplná, pokud nezahrnuje model obsluhy. Právě na dobrém pocitu zákazníka do značné míry závisí

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bitva u Hradce Králové Hradec Králové 2.7.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Historický festival Mrač 30.7.
Městské historické slavnosti Tachov 5.-6.8. 5.8.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Mělnické vinobraní Mělník 16.-18.9. 16.9.
Bzenecké vinobraní Bzenec 16.-17.9. 16.9.
Vinobraní Velké Pavlovice 16.-17.9. 16.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.

Diskuse

Potřebuješ půjčku? Petr Buzek, 28.6.2022 11:50, 1 příspěvek
Obnovené rybníky na koupání Šlojíř, 28.6.2022 11:15, 2 příspěvky
pp široký kámen Lukas B., 28.6.2022 10:33, 2 příspěvky
Botič Novinář, 27.6.2022 11:48, 1 příspěvek
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 22.6.2022 19:11, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 22.6.2022 19:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Lukáš, 22.6.2022 12:25, 6 příspěvků
Autoři vlasta, 21.6.2022 11:00, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48