První část české výpravy olympioniků už je v Londýně
Odlet vodáků - olympioniků do Londýna.
Petr Skála
SDÍLEJ:
Na olympiádu do Londýna odletěli vládním speciálem z vojenského letiště v Kbelích první čeští sportovci. Mezi nimi byli vodáci na divoké vodě a lodě vodních slalomářů.
Štěpánka Hilgertová odlétá na Olympiádu v Londýně.
Do dějiště Olympijských her se vydali všichni vodní slalomáři.
Legendární %Štěpánka Hilgertová nechybí
Byli mezi nimi medailisté z minulých Olympiád včetně nejzkušenější kajakářky Štěpánky Hilgertové. Hilgertová letí už na své šesté hry!
Výraznou dvojicí jsou také deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří budou obhajovat stříbrné medaile z Pekingu.
Štěpánka Hilgertová měla na letišti strach o loď, neboť tu poslední našla při přesunu ze soustředění v Londýně rozbitou. Slovenský výrobce však stihl dvojnásobné olympijské vítězce vyrobit za pár dní novou.
"Takže se přiznám, že mám z toho trochu strach, i když jsme ji pořádně zabalili a dávali pozor při nakládání. Uvidíme, co se stane v Londýně," projevila obavy legendární vodačka.
Ještě se vrátím a posekám zehradu, než budu závodit
Do letadla nastoupilo celkem osmnáct lidí, z toho sedm sportovců. Vedle už zmíněných ostřílených borců Hilgertové a delkanoistů odcestovali rovněž další vodní slalomáři Stanislav Ježek, jemuž medaile v Pekingu unikla o vlásek, a kajakář Vavřinec Hradilek, který patří ke špičce na umělých kanálech i v korytech velmi divokých řek. Možné nevíte, že oba borci spolu v Londýně pojedou i na deblkanoi.
S první várkou sportovců odletěli ještě gymnasta Martin Konečný a jachtař Karel Lavický.
"Chceme si ještě kanál naposledy vyzkoušet," vysvětlovali vodáci svůj časný odlet. Organizátoři jim totiž údajně trať po několika dnech tréninku příští týden uzavřou a někteří čeští reprezentanti se vydají zpět do České republiky. "Letenky jsou levné a musím doma posekat zahradu," zavtipkoval Ježek.
Milé Horydoly, klidně mi můžete popřát hodně úspěchů
"Jsem v pohodě. Klidně mi můžete popřát hodně úspěchů a nepočítám, kolikáté je to dnes už přání. Tu podporu vnímám a o to více se těším na olympiádu. Na břehu kanálu mi pak bude fandit hodně lidí a těm chci udělat radost jako i těm u televize," řekl pro Horydoly.cz Vavřinec Hradílek, na něhož vodáci volají: "Vávro!"
Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.... celý článek
AKTUALIZACE Začínající jezdci divokých vod a rekreační kajakáři se na dolní Kamenici svezou po ideální vodě. Dvojkové peřejky sice následují jedna za druhou, ale vždycky se mezi nimi najde pár desítek
MOHELKA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.