Vavřinec Hradilek je zase nejlepší

Vavřinec Hradilek je zase nejlepší
SDÍLEJ:

Vítězství v anketě Kanoista roku 2010 letos obhájil kajakář - slalomář USK Praha Vavřinec Hradilek. K triumfu ho vyneslo stříbro na slalomovém mistrovství světa ve slovinském Tacenu a bronz na evropském šampionátu v Bratislavě. V celostátní aknetě se hlasovalo o nejlepší závodníky na divoké vodě mezi kajakáři, kanoisty, deblíři a raftaři.

Vavřinec Hradilek se dostal mezi takové legendy, jakými jsou slalomářka Štěpánka Hilgertová, sjezdařka Michala Mrůzková a deblkanoisté Volf-Štěpánek, které anketu Kanoista roku vyhrály v minulých letech.

Zvítězil slalomář

"Je to super pocit a završení sezóny, která se mi opravdu povedla. Dvě individuální medaile, to je super výsledek, a kdyby mi to někdo řekl před sezónou, tak bych mu možná ani nevěřil," prohlásil Vavřinec Vávra Hradilek.

Vávrovi k triumfu pomohla zimní příprava na Novém Zélandu a Austrálii. K protinožcům se třiadvacetiletý kajakář chystá i tuto zimu.

"Teď mě hrozně baví jezdit na vodě a těším se na příští sezónu a uvidíme, jak to vyjde," svěřil se na závěr večera Kanoista a raftař roku 2010 Vavřinec Hradilek.

Sympatický kajakář zažil skutečně výjimečný rok. Stříbro z Mistrovství světa ho společně s cyklistou Jaroslavem Kulhavým vyneslo na pozici druhého nejúspěšnějšího Čecha v letních olympijských sportech.

O místa na olympiádu v Londýně se bude bojovat už příští rok na Mistrovství světa v Čunovu, kde letos získal Vávra bronz při srpnovém odloženém evropském šampionátu. V původním červnovém termínu evropské závody zrušily povodně.

Sjezdař skončil na druhém místě

Hradilek měl v boji o celkové prvenství v anketě největší konkurenci v osobě olomouckého kajakáře - sjezdaře Tomáše Slováka. Třicetiletý sjezdař má stejně jako Hradilek za sebou nejlepší sezónu své kariéry, v níž získal dva tituly mistra světa v závodě hlídek a navíc bronz v individuálním sprintovém závodě.

V červnu při světovém šampionátu ve španělském Sortu si Tomáš hodně věřil do dlouhého závodu, který otevíral program Mistrovství světa. Po úvodním startu dojel olomoucký kajakář osmý a byl hodně zklamaný. "Celé poslední dva roky jsem směřoval svou přípravu k tomuto závodu a osmé místo bylo obrovským zklamáním. Na mistrovství mě ale čekaly ještě tři závody, a tak jsem si řekl, že to musím hodit za hlavu. Nakonec se to povedlo a byly z toho dvě zlata a hlavně ten individuální bronz ve sprintu."

Další velká jména

Na Kanoistovi roku se tradičně vyhlašují i dílčí kategorie. Vavřinec Hradíiek si bez problémů udržel vítězství mezi slalomáři a Slovák získal nejvíce hlasů od odborníků, kteří hlasovali, mezi sjezdaři.

Hned za vítězi se v obou disciplínách objevila velká jména české kanoistiky. Ve slalomu si druhou příčku podrželi deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, stříbrní z letošní Evropy a mistři světa ze stejného závodu v hlídce. V Tacenu na světovém šampionátu přidali ještě stříbro v hlídce.

Druhým nejlepším sjezdařem je podle mínění trenérů, funkcionářů Českého svazu kanoistů a novinářů Kamil Mrůzek, který byl společně se Slovákem členem dvakrát zlaté kajakářské hlídky. Pro úspěšného kajakáře to byl v pořadí sedmý a osmý titul, což ho v historických statistikách vyneslo na post nejúspěšnějšího kajakáře všech dob.

Juniorské naděje

Dalšími vyhlašovanými kategoriemi jsou mladí slalomáři a sjezdaři. Mezi juniory – slalomáři byl letos nejlepší kajakář Jiří Prskavec. Dvojnásobný mistr Evropy a stříbrný borec z premiérové olympiády mládeže v Singapuru.

Mezi juniorskými sjezdaři se z vítězství raduje Vladimír Slanina, evropský šampion v singlovém dlouhém závodě jednotlivců i družstev. Slanina tak byl jediným kanoistou, který v anketě Kanoista a raftař roku 2010 narušil hegemonii kajakářů na prvních pozicích.

Dějiny se nezapomínají

V Olomouci se také vzpomínalo. Do síně slávy Českého svazu kanoistů byli uvedeni další dva sportovci, kteří psali historii kanoistiky. Prvním byl historicky první český mistr světa ve sjezdu Zdeněk Košťál, který vyhrál při druhém Mistrovství světa v Drážďanech v roce 1961. V době, která ještě tolik nepřála specialistům, vybojoval Košťál také dvě medaile na mistrovství světa ve slalomové hlídce.

Historický výsledek se v královské kategorii povedlo vyrovnat až Kamilovi Mrůzkovi v roce 2006, tedy 45 let po vítězství Zdeňka Košťála.

Druhou sportovkyní, která se zařadila v síni slávy po bok Petra Sodomky, Vladimíra Jiráska a Ludmily Polesné, je kajakářka Renata Knýová. Renata Knýová je pětinásobnou (třikrát ve slalomu a dvakrát ve sjezdu) medailistkou z mistrovství světa v rozmezí let 1955 – 1965 a do historie naší kanoistiky se zapsala jako trenérka mládeže. Jejíma rukama prošly stovky a možná i tisíce mladých kanoistů, mezi nimiž byla mimo jiné také dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

Vodáci na nafukovacích člunech

Na večeru v Olomouci se představili také nejlepší raftaři. V kategorii R4 si pro ocenění došly raftařky Hanace rafters Neonky, což jsou absolutní mistryně Evropy z Italské Mezzany, a v mužích zvítězila posádka Tomi Remont Cvok, která vybojovala slalomové zlato na premiérovém mistrovství světa čtyřmístných raftů v holandském Zoetermeeru. V šestkách si titul nejlepšího raftaře odnáší ženské vicemistryně Evropy Tomi Remont Teva a mezi muži kralovali letos téměř neporažení Tomi Remont WC.

Kanoista a raftař roku 2010

Vavřinec Hradilek 99 bodů

Tomáš Slovák 56 bodů

Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek 26 bodů

Celý vyhlašovací večer Kanoista a raftař roku 2010 se nesl v duchu volebního sjezdu České kanoistické strany. Stovky delegátů, kteří se do Olomouce sjeli, si s hrdostí připomenuly nejdůležitější okamžiky uplynulého roku z kanoistické perspektivy. Přítomní v sále SIDIA si také zvolili kandidáta na přímou prezidentskou volbu v roce 2013, který se rekrutoval z vítězů ankety Kanoista roku za uplynulou dekádu.

V napínavém souboji mezi Michalou Mrůzkovou, Štěpánkou Hilgertovou, dvojicí Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek a Vavřincem Hradilkem si další z mnoha ocenění odnesl kajakář Hradílek.

Kanoista roku na HORYDOLY

2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004 - 2003

Horydoly hlasují v anketě Kanoista roku a mediálně ji podporují.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

AKTUALIZACE Povolení od císaře pána najde ve vídeňském archivu jihočeský stavitel. Praví se v něm, že je možné postavit jezy na Vltavě a Křemžském potoce pod Dívčím Kamenem a prorazit štolu ve skále. Řekne... celý článek

Bílý a Červený most přes Úpu v Ratibořicích

Řeky AKTUÁLNĚ 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2024

Řeky AKTUÁLNĚ 2024

ÚPA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

AKTUALIZACE Povolení od císaře pána najde ve vídeňském archivu jihočeský stavitel. Praví se v něm, že je možné postavit jezy na Vltavě a Křemžském potoce pod Dívčím Kamenem a prorazit štolu ve skále. Řekne
Bílý a Červený most přes Úpu v Ratibořicích

Bílý a Červený most přes Úpu v Ratibořicích

AKTUALIZACE Bílý most přes řeku Úpu mezi Žernovem a Ratibořicemi byl rekonstruován roku 2018. Sousední Červený most byl opraven roku 2024. Opravy provedly Lesy České republiky.
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2024 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 4. května do 29. září každou sobotu a neděli. Na lodní lince se střídají historický kolesový parník Vltava a moderní loď Cecílie. Celodenní výlet
Malé Labe dole a Klínový potok nahoře

Malé Labe dole a Klínový potok nahoře

RIVER GUIDE Když taje sníh v Krkonoších, splouvají vodáci Malé Labe.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 22.-25.2. Rybářství a myslivost 22.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Cestobraní - festival Uherské Hradiště, Hvězda 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.

Diskuse

m3ga gl Matthewglasp, 25.2.2024 18:22, 8 příspěvků
tzlkd skjkc btffm list of erectile dysfunction drugs, 25.2.2024 18:13, 117 přísp...
Pojištění na hory Oldřich, 25.2.2024 17:07, 1 příspěvek
INU Honza, 25.2.2024 15:52, 3 příspěvky
dilema jako Brno jezdič a lokál, 25.2.2024 15:04, 3 příspěvky
dilema jako Brno Novinář, 24.2.2024 22:16, 3 příspěvky
keramika Huze, 23.2.2024 14:53, 2 příspěvky
Podmínka? Huze, 23.2.2024 14:45, 2 příspěvky
Podmínka? Prkoš, 23.2.2024 10:51, 2 příspěvky
ZAHRÁDKY 1000 Skiák, 21.2.2024 14:07, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57
Užijte si jarní prázdniny... Horydoly Open, 15.2.2024 8:53
Cestovní ruch v Česku nab... Horydoly Open, 15.2.2024 8:50