Vavřinec Hradilek je zase nejlepší

Vavřinec Hradilek je zase nejlepší
SDÍLEJ:

Vítězství v anketě Kanoista roku 2010 letos obhájil kajakář - slalomář USK Praha Vavřinec Hradilek. K triumfu ho vyneslo stříbro na slalomovém mistrovství světa ve slovinském Tacenu a bronz na evropském šampionátu v Bratislavě. V celostátní aknetě se hlasovalo o nejlepší závodníky na divoké vodě mezi kajakáři, kanoisty, deblíři a raftaři.

Vavřinec Hradilek se dostal mezi takové legendy, jakými jsou slalomářka Štěpánka Hilgertová, sjezdařka Michala Mrůzková a deblkanoisté Volf-Štěpánek, které anketu Kanoista roku vyhrály v minulých letech.

Zvítězil slalomář

"Je to super pocit a završení sezóny, která se mi opravdu povedla. Dvě individuální medaile, to je super výsledek, a kdyby mi to někdo řekl před sezónou, tak bych mu možná ani nevěřil," prohlásil Vavřinec Vávra Hradilek.

Vávrovi k triumfu pomohla zimní příprava na Novém Zélandu a Austrálii. K protinožcům se třiadvacetiletý kajakář chystá i tuto zimu.

"Teď mě hrozně baví jezdit na vodě a těším se na příští sezónu a uvidíme, jak to vyjde," svěřil se na závěr večera Kanoista a raftař roku 2010 Vavřinec Hradilek.

Sympatický kajakář zažil skutečně výjimečný rok. Stříbro z Mistrovství světa ho společně s cyklistou Jaroslavem Kulhavým vyneslo na pozici druhého nejúspěšnějšího Čecha v letních olympijských sportech.

O místa na olympiádu v Londýně se bude bojovat už příští rok na Mistrovství světa v Čunovu, kde letos získal Vávra bronz při srpnovém odloženém evropském šampionátu. V původním červnovém termínu evropské závody zrušily povodně.

Sjezdař skončil na druhém místě

Hradilek měl v boji o celkové prvenství v anketě největší konkurenci v osobě olomouckého kajakáře - sjezdaře Tomáše Slováka. Třicetiletý sjezdař má stejně jako Hradilek za sebou nejlepší sezónu své kariéry, v níž získal dva tituly mistra světa v závodě hlídek a navíc bronz v individuálním sprintovém závodě.

V červnu při světovém šampionátu ve španělském Sortu si Tomáš hodně věřil do dlouhého závodu, který otevíral program Mistrovství světa. Po úvodním startu dojel olomoucký kajakář osmý a byl hodně zklamaný. "Celé poslední dva roky jsem směřoval svou přípravu k tomuto závodu a osmé místo bylo obrovským zklamáním. Na mistrovství mě ale čekaly ještě tři závody, a tak jsem si řekl, že to musím hodit za hlavu. Nakonec se to povedlo a byly z toho dvě zlata a hlavně ten individuální bronz ve sprintu."

Další velká jména

Na Kanoistovi roku se tradičně vyhlašují i dílčí kategorie. Vavřinec Hradíiek si bez problémů udržel vítězství mezi slalomáři a Slovák získal nejvíce hlasů od odborníků, kteří hlasovali, mezi sjezdaři.

Hned za vítězi se v obou disciplínách objevila velká jména české kanoistiky. Ve slalomu si druhou příčku podrželi deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, stříbrní z letošní Evropy a mistři světa ze stejného závodu v hlídce. V Tacenu na světovém šampionátu přidali ještě stříbro v hlídce.

Druhým nejlepším sjezdařem je podle mínění trenérů, funkcionářů Českého svazu kanoistů a novinářů Kamil Mrůzek, který byl společně se Slovákem členem dvakrát zlaté kajakářské hlídky. Pro úspěšného kajakáře to byl v pořadí sedmý a osmý titul, což ho v historických statistikách vyneslo na post nejúspěšnějšího kajakáře všech dob.

Juniorské naděje

Dalšími vyhlašovanými kategoriemi jsou mladí slalomáři a sjezdaři. Mezi juniory – slalomáři byl letos nejlepší kajakář Jiří Prskavec. Dvojnásobný mistr Evropy a stříbrný borec z premiérové olympiády mládeže v Singapuru.

Mezi juniorskými sjezdaři se z vítězství raduje Vladimír Slanina, evropský šampion v singlovém dlouhém závodě jednotlivců i družstev. Slanina tak byl jediným kanoistou, který v anketě Kanoista a raftař roku 2010 narušil hegemonii kajakářů na prvních pozicích.

Dějiny se nezapomínají

V Olomouci se také vzpomínalo. Do síně slávy Českého svazu kanoistů byli uvedeni další dva sportovci, kteří psali historii kanoistiky. Prvním byl historicky první český mistr světa ve sjezdu Zdeněk Košťál, který vyhrál při druhém Mistrovství světa v Drážďanech v roce 1961. V době, která ještě tolik nepřála specialistům, vybojoval Košťál také dvě medaile na mistrovství světa ve slalomové hlídce.

Historický výsledek se v královské kategorii povedlo vyrovnat až Kamilovi Mrůzkovi v roce 2006, tedy 45 let po vítězství Zdeňka Košťála.

Druhou sportovkyní, která se zařadila v síni slávy po bok Petra Sodomky, Vladimíra Jiráska a Ludmily Polesné, je kajakářka Renata Knýová. Renata Knýová je pětinásobnou (třikrát ve slalomu a dvakrát ve sjezdu) medailistkou z mistrovství světa v rozmezí let 1955 – 1965 a do historie naší kanoistiky se zapsala jako trenérka mládeže. Jejíma rukama prošly stovky a možná i tisíce mladých kanoistů, mezi nimiž byla mimo jiné také dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

Vodáci na nafukovacích člunech

Na večeru v Olomouci se představili také nejlepší raftaři. V kategorii R4 si pro ocenění došly raftařky Hanace rafters Neonky, což jsou absolutní mistryně Evropy z Italské Mezzany, a v mužích zvítězila posádka Tomi Remont Cvok, která vybojovala slalomové zlato na premiérovém mistrovství světa čtyřmístných raftů v holandském Zoetermeeru. V šestkách si titul nejlepšího raftaře odnáší ženské vicemistryně Evropy Tomi Remont Teva a mezi muži kralovali letos téměř neporažení Tomi Remont WC.

Kanoista a raftař roku 2010

Vavřinec Hradilek 99 bodů

Tomáš Slovák 56 bodů

Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek 26 bodů

Celý vyhlašovací večer Kanoista a raftař roku 2010 se nesl v duchu volebního sjezdu České kanoistické strany. Stovky delegátů, kteří se do Olomouce sjeli, si s hrdostí připomenuly nejdůležitější okamžiky uplynulého roku z kanoistické perspektivy. Přítomní v sále SIDIA si také zvolili kandidáta na přímou prezidentskou volbu v roce 2013, který se rekrutoval z vítězů ankety Kanoista roku za uplynulou dekádu.

V napínavém souboji mezi Michalou Mrůzkovou, Štěpánkou Hilgertovou, dvojicí Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek a Vavřincem Hradilkem si další z mnoha ocenění odnesl kajakář Hradílek.

Kanoista roku na HORYDOLY

2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004 - 2003

Horydoly hlasují v anketě Kanoista roku a mediálně ji podporují.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí... celý článek

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

RADBUZA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí
Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Dušan Jakubec sídlí v Táboře u Lužnici, ale její kanoe a rafty brázdí také Vltavu, Otavu a Sázavu. Majitel je sám nadšený vodák a doporučuje svým klientům nejzajímavější úseky na vybraných řekách. 
Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Okolí polského Gdaňsku má pohnutou historii. Průmyslové a přístavní centrum Danzig patří mezi nejstarší polská města. Bylo hlavní městem svébytného národa Kašubů, ve středověku ho ovládala polská větev Přemyslovců, po nich
American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

The United States SailGP Team did not make it into the finals at the season opening Bermuda Sail Grand Prix after a collision with the Japanese boat, however helmsman Jimmy Spithill

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
Calzedonia - otevření prodejny Ostrava, Outlet Arena Moravia 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
Pádluj o 106 Týn nad Vltavou 4.-6.6. Seakayak maraton 4.6.
Marathon Nisa Proseč nad Nisou Vodácký závod 5.6.
Jihlava - splutí Mohelno 6.6.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.

Diskuse

jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 31 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 31 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků
po vlastním L, 5.5.2021 11:04, 2 příspěvky
Alternativní strava Jitka S., 5.5.2021 9:21, 18 příspěvků
Porsečnice Láďa, 4.5.2021 10:48, 5 příspěvků
To je for? Pivoň, 1.5.2021 20:22, 5 příspěvků
No a hned je jasno. Horydoly , 30.4.2021 19:25, 2 příspěvky
No a hned je jasno. Borek, 30.4.2021 14:24, 2 příspěvky
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 21:28, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:27
Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:26
Charitativní běh Sportovn... Horydoly Open, 8.5.2021 1:27
Cestovní pojištění Covid ... Horydoly , 5.5.2021 18:22
Střední Čechy: Muzea, gal... Horydoly , 3.5.2021 0:21
Běžecké závody 2021 Horydoly , 24.4.2021 23:38
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15