
Vltava rozhodla o Isére

Složení české reprezentace pro Mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě je kompletní. O konečné nominaci rozhodly poslední dva kvalifikační závody ve sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic.
Nedělní závod byl také sprintovým republikovým šampionátem jednotlivců a oproti loňským výsledkům nezůstal kámen na kameni. Titul mistra republiky tentokrát obhájila pouze jedna loď.
Suverénní sjezdařka Anna Zástěrová
Jediná dokázal obhájit vítězství z loňského Mistrovství České republiky pouze kajakářka Anna Zástěrová.
Po porážce z minulého týdne na republikovém šampionátu na dlouhé trati a také sobotní sprintové prohře, tentokrát Zástěrová zvítězila a získala domácí zlato alespoň na sprintové trati.
Kajakářky, kajakáři i deblisté
Loňský premiérový titul ze šampionátu na Lipně neobhájil singlkanoista Tomáš Kejklíček, který nadvládu nad nejkratší tratí přenechal svému pardubickému kolegovi Ondřeji Rolencovi. Kejklíček tentokrát zůstal na stříbrné příčce, což však bohatě stačilo k postupu na světový šampionát.
Ve výborné formě zastihly sprinty v Českých Budějovicích kajakáře Richarda Hálu, který jak sobotní, tak i nedělní mistrovský závod vyhrál a rovněž si s přehledem zajistil postup na Mistrovství světa. Kromě Hály se z postupu na vrchol letošní sezony raduje olomoucký Karel Slepica, který v obou dnech skončil v kajaku na druhém místě.
Podobně úspěšný víkend jako Hála mají za sebou i deblíři Lukáš Tomek a Michal Šrámek. Loňští mistři Evropy byli nejrychlejší v obou víkendových závodech a tím se posunuli do čela kvalifikace pro červnové Mistrovství světa.
Republikový titul si v singlu žen zajistila singlkanoista Radka Valíková.
Kromě kajakářů Hály a Slepici, deblířů Šrámka s Tomkem a singlíře Kejklíčka si start na nejvýznamnější akci letošní sjezdové sezony zajistil ještě singlíř Lukáš Novosad, který dojel v sobotu čtvrtý, a také deblkanoisté Michal Cuc s Janem Zdráhalem.
Všichni se těší do Francie
Problematická je situace v kategorii kajakářek, kde zůstaly zatím pouze dvě ženy Zástěrová a Paďourová, které by chtěly a mohly reprezentovat Česko na Mistrovství světa. Zda se ženský tým rozšíří a Češky obsadí i závod družstev, se teprve rozhodne.
Ihned po skončení závodů se kvalifikovaní závodníci přesunuli do francouzského La Plagne na řeku Isére, kde se za necelé dva měsíce uskuteční mistrovství světa. Pětidenní soustředění bude prvním letošním seznámením našich reprezentantů s náročným vodním terénem, který na sjezdaře v Alpách čeká. Domácí sjezdová sezona bude pokračovat až v červenci dalšími závody Českého poháru ve Veltrusech.
Vodácké závody na HORYDOLY 2012
Slalom: České Vrbné
Sjezd: Otava
Extrém: Snow Kajak Cross Herlíkovice
Slalom: Mistrovství Oceánie
Diskuse
Diskuze k článku
Cena pokoje
Chci vidět vodáka, který přespí v pokoji za který zaplatí kolem 1300 korun. Ale někteří lidé jsou a zůstanou optimisty.
- Autor Michael Beranek
- Datum a čas 11.7.2013 21:59
ubytování
Pro vodáky, kteří se chystají splout řeku Vltavu nabízíme ubytování v těsné blízkosti Vltavy v našem hotelu Růže.
Ubytování Rožmberk nad Vltavou - Hotel Růže má tradici už od roku 1659. A do dnes si drží svůj historický vzhled, který mu dodává tu správnou atmosféru.

Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář
Jaromír Štětina pádluje na onom světě
Může se hodit
Nejčtenější články
Doubrava, nádherná říčka z Vysočiny

A znovu Rio Botičo

Hostivařská přehrada 2025
Pražské přívozy plují zase plnou parou

Mlynařice, potůček u Lysé nad Labem
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Neznámá země | Zlín | 22.-30.4. Cestovatelský festival | 22.4. | |
Flora - veletrh | Olomouc | 24.-27.4. | 24.4. | |
Camper Travel - veletrh | Polsko, Kielce | 25.-27.4. | 25.4. | |
Trentino Film Festival | Itálie, Trento | 25.4.-4.5. Horské filmy | 25.4. | |
Zeltschau - výstava stanů | Německo, Langenzersdorf, Seeschlacht | 25.-27.4. | 25.4. | |
Kamenice - rafting | Plavy | 26.-27.4. | 26.4. | |
Spezi - veletrh | Německo, Lauchringen | 26.-27.4. Alternativní cyklistika | 26.4. | |
ATM - veletrh | Spojené arabské emiráty, Dubai | 28.4.-1.5. | 28.4. | |
Czechia Travel Trade Day | Ostrava | 28.-29.4. | 28.4. | |
Ohře - noční plavba | Černý mlýn | 30.4. |
Diskuse
hloupé otázky | Kuba Turek, 27.4.2025 17:44, 15 příspěvků |
hloupé otázky | nahorudolu, 27.4.2025 16:50, 15 příspěvků |
hloupé otázky | Kuba Turek, 27.4.2025 11:29, 15 příspěvků |
hloupé otázky | nahorydoly, 27.4.2025 9:12, 15 příspěvků |
hloupé otázky | Kuba Turek, 26.4.2025 23:09, 15 příspěvků |
hloupé otázky | nahorudolu, 26.4.2025 12:16, 15 příspěvků |
Tohle by mě zajímalo | Lukas B., 25.4.2025 22:03, 15 příspěvků |
Kežmarský | skutr, 25.4.2025 15:18, 15 příspěvků |
Rekreační lezení | Kuba Turek, 25.4.2025 15:13, 15 příspěvků |
Inu | Honza, 25.4.2025 14:43, 15 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Trhy na Mariánském náměst... | Horydoly , 19.4.2025 2:52 |
Velikonoční speciály potě... | Horydoly , 19.4.2025 2:49 |
Velikonoce v jižních Čechách | Horydoly , 19.4.2025 2:44 |
Přihlaste se na Zažít měs... | Horydoly , 17.4.2025 2:28 |
Shrnutí lyžařské sezony 2... | Horydoly Open, 16.4.2025 18:28 |
Re: Pražský veletržní areál | Horydoly , 10.4.2025 0:45 |
Jak Bosch eBike Systems s... | Horydoly , 7.4.2025 11:00 |
Špindlerův Mlýn startuje ... | Horydoly , 5.4.2025 0:33 |