Zákaz vstupu

Zákaz vstupu
Drytooling.
Autor snímku Libor Hroza starší
SDÍLEJ:

Žádná jména, žádné podrobnosti, žádné fotografie! Klasická věta ze špatných špionážních filmů nebo televizních dokumentů o tuzemském podnikání. To samé platí v realitě o mnoha sportech na hraně zákona. Aktéři o svých výkonech neradi mluví jinde než v hospodě mezi kamarády nebo na zpola utajených internetových stránkách, protože proti nim bojují ochranáři, policisté i černí šerifové.

Jak na to

Jestli to musíte mít

Horská kola

Co s sebou: spolehlivé horské kolo s předním odpružením, přilba, dostatek pití, mapa

Divoká voda

Co s sebou: kajak, pádlo, neoprenový oblek, přilba, krycí zástěra, kilometráž řeky

Jeskyňářství

Co s sebou: spolehlivá svítilna s náhradní baterií, dvacetimetrové horolezecké lano, šplhadlo, busola, pevné pohorky, přilba

Base jumping

Co s sebou: padák tvaru křídla, přilba

Kolečkové brusle

Co s sebou: kolečkové brusle pro agresivní jízdu, přilba, chrániče kolenou, loktů, zápěstí a páteře

Skialpinismus

Co s sebou: sjezdovky se skialpinistickým vázáním a přepínáním na chůzi i sjezd, stoupací pásy, mapa, busola, lavinový vyhledávač

Freeriding

Co s sebou: normální sjezdařské nebo snowboardové vybavení

Buildering

Co s sebou: horolezecké lano, lezecké boty, úvazek, přilba, magnézium, smyčky, karabiny

Slaňování

Co s sebou: speleologické lano, horolezecký úvazek, karabiny, slaňovací brzda, dvě šplhadla, smyčky

Kienova houpačka

Co s sebou: dvě horolezecká lana, úvazek, karabiny se zámkem, smyčky, slaňovací brzda

Ledové lezení

Co s sebou: cepíny, mačky, plastové pohorky, přilba, horolezecké lano, karabiny, ledovcové skoby, úvazek, smyčky, teplé nepromokavé oblečení

Horská kola

Spousta turistických cest je pro cyklisty zavřená, protože se opravdu nedají jet. Zbytek zakazují ochranáři, kteří mají hrůzu ze zničení okolních lesních stezek. Nejmarkantnější je to v Krkonoších, protože v první nejcennější zóně národního parku není povolen vjezd cyklistům ani na takové trasy, jako jsou asfaltky k Labské a Luční boudě, kudy v zimě jezdí rolby a v létě avie se zásobami. To samé se týká Šumavy, kde jsou mnohé lesní magistrály pro cyklisty i pěší turisty uzavřené, ale nákladní auta se dřevem jimi běžně jezdí.

Administrativními zákazy se ovšem mnozí cyklisté nenechávají zastrašit a jezdí, kde se dá, a laikovi se zdá, že i kde se nedá. V Krkonoších se vydávají často na zakázané hřebeny, dá se vyjet (a chvílemi tlačit) kolo i na Sněžku. Houfy holandských turistů na kolech je možné o prázdninách potkat u pramenů Labe. V Jizerských horách sjíždějí dobří sjezdaři po značených i neznačených cestičkách prudké severní svahy.

Divoká voda

Opravdu divoká voda se v Česku jezdí jen na jaře nebo těsně po velkých deštích. Teče tu jen pár řek, na které má cenu pro vodácké experty vyrazit. A některé z nich jsou uzavřeny z důvodů ochrany přírody. Poslední zavřenou řekou je Děčínská Kamenice, kterou tradičně splouvaly každé jaro a podzim desítky vodáků. S nedávným vznikem národního parku České Švýcarsko jim to správa ze dne na den zakázala. Dopadli tak stejně jako na oblíbené Křemelné a extrémně těžké Vydry na Šumavě. Paradoxní je, že podél obou šumavských řek vedou široké cesty pro těžkou lesní techniku a na kamenických soutěskách se plaví stovky turistů na komerčních pramičkách.

V tomto ohledu bylo pro vodáky daleko vstřícnější jednání krkonošského parku, jehož návštěvní řád určil místa na Jizeře a horním Labi, kde se smí do lodí nasedat a kde končit plavbu, aby vodáci nepoškozovali přírodu.

Méně náročný, ale také nedovolený tok je Dyje, která teče v hraničním pásmu, poté ve vodárenském pásmu, v přírodní rezervaci a nakonec zase příliš blízko u hranic. Horní tok Klabavy teče skrz vojenské pásmo v Brdech a Krušnohorský přivaděč slouží jen průmyslovým účelům. Přesto je občas někdo spluje.

Jeskyňářství

Jistý postarší speleolog z Českého krasu má archiv smutných fotografií: dokumentuje stav jeskyní na Karlštejnsku od padesátých let do dneška. Staré obrázky jsou plné krápníků, na nových ze stejných míst už nic takového vidět není, protože lidé všechno zničili. Proto také jeden z tamních ochranářů říká: "Nejlépe chráněná jeskyně je ta, která ještě nebyla objevena." Přesto do jeskyní lezou kromě speleologů i mnozí turisté, kteří si jen chtějí užít dobrodružství. Nejznámější je Barrandova propast u Berouna, která začíná dvacetimetrovou propastí, na jejíž zdolání je potřeba lano.

Lidským podzemním výtvorem, kam vstup zakazují ochranáři kvůli netopýrům a báňské úřady pro nebezpečí zřícení, jsou tři kilometry dlouhé štoly mezi zatopenými lomy Malou a Velkou Amerikou. Jsou sice zabezpečeny mřížemi, není těžké se do nich s místním znalcem dostat.

Base jumping

Skočit s padákem z letadla nebo z vysokého kopce není dnes nic zvláštního. Za pomoci instruktora to zvládají i důchodci a malé děti. Ale skákali jste někdy z mrakodrapu nebo ze skály? Této smrtelné zábavě se říká base jumping. Chybu při ní uděláte jen jednou. Na nápravu máte totiž jen zlomky vteřiny, což obvykle nestačí. Toho jsou si vědomy úřady a tento extrémní druh parašutismu zakazují. Například v USA vás po přistání chytí policista a jdete do vězení. V Česku se zatím o takovém případu neví.

BASE je také zkratka pro všechna čtyři místa, odkud se skáče: buidling (dům), antenna (televizní věž), span (mostní oblouk) a earth (země, skály, útesy). Jednoho z nejlepších výkonů se odvážil Američan John Vincent, když pomocí přísavek vylezl na mostní oblouk v St. Louis a skočil z něho dolů. V tuzemsku jsou zatím všechny skoky důsledně utajené a mezi parašutisty se šušká, co a kdo možná skočil.

Kolečkové brusle

Pokud vás nebaví se jen tak projíždět na kolečkových bruslích po parku, jste praví adepti na dobrodružnou jízdu městem. Obvykle začíná tak, že nenápadní mladíci vyjedou městskou dopravou někam na kopec. Teprve tam vybalí z batohů brusle, přilby a chrániče. Začíná pekelná jízda. Kličkují mezi auty, míjejí obrubníky jen o decimetry a sviští pořád dolů. V centru bruslí skoro normálně, jen tu a tam přeskočí květináč, zdrkotají schody nebo se svezou na eskalátorech.

V Praze se takhle občas někdo odváží sjet ze Strahova Petřínskými sady nebo některou z frekventovaných ulic na Smíchov. Legendární jsou jízdy čtyřpruhovou rychlostní komunikací od letiště do Dejvic. Je jasné, že brusle na silnici jsou solí v očích dopravním policistům.

Skialpinismus

Lyžařské výstupy na stoupacích pásech a divoké sjezdy lavinovými poli či skalnatými žleby jsou stále oblíbenější. Hlavním předpokladem pro úspěšnou akce je vyhnout se ochranářům, protože sport tolik populární v Rakousku, Francii, Itálii nebo na Slovensku, je v Česku zakázaný.

V Krkonoších se tradičně jezdí Kotelní jámy, svahy do Labského dolu, Studniční a Luční hora a někdy i Sněžka. Nenáročné, ale hezké terénní sjezdy vedou z Kotle a z Lysé hory, údolím Bílého Labe, Čertovou strouhou a z Kozích hřbetů.

Pěkné skialpové trasy nabízejí Jeseníky v okolí Pradědu a Červené hory. Občas někdo sjede i šumavský Plechý nebo Třístoličník.

Na všech trasách hrozí kromě pokut i nebezpečí lavin. Sjezdy jsou možné jen za dostatku sněhu, aby se neničila kosodřevina a mladé stromky.

Freeriding

Pohodlnější lyžaři než skialpinisté provozují takzvaný freeriding, což je ježdění ve volném terénu, ale za pomoci lanovek. Zatímco v Alpách nebo v Americe se jedná o sjezdy v hlubokém prašanu na širokých pláních, v Česku se kličkuje lesem nebo v úzkých průsecích. Nejlepší tuzemské terény jsou přímo pod lanovkami, ale chce to mít dost exhibicionismu v těle. Divoký sjezd v úzkém korytě pod dohledem stovek lyžařů nad hlavou chce sebezapření. Pěkné jsou trasy na špindlerovském Medvědíně, harrachovském Rýžovišti a rokytnické Lysé hoře v Krkonoších. Pokud napadne hodně sněhu, zajímavé trasy vedou i vysokým lesem z Ještědu. Krátké pěkné sjezdíky se jezdí i v Peci pod Sněžkou, ale mezi lyžaři se šíří zprávy, kdo za svezení kolik zaplatil na pokutách.

Buildering

Zpola ironické označení (podobné jako bouldering - lezení po nízkých kamenech) pro zvláštní odnož horolezectví je staré teprve nějakých deset let. Builderista leze po budovách, betonových sochách, nábřežních zdech a podobných lidských výtvorech. V tuzemských poměrech je zatím zřejmě nejvážnějším výkonem vylezení na výškovou budovu Motokovu v Praze. Prvovýstupci i jejich následovníci stoupali v noci, protože se oprávněně báli policistů i ochranky.

Dalšími známými pražskými objekty jsou umělecké plastiky na obou stranách Barrandovského mostu, mostní pilíře pod mostem Barikádníků, ale vylezeno bylo i pár směrů po stěně Stavební fakulty či na Hlavním nádraží. Po betonu se ovšem leze i v Ústí nad Labem, v Brně či Ostravě.

Slaňování

Slaňování z věžáků se z původně soukromé zábavy nevybitých horolezců stalo reklamní atrakcí. Při současné kvalitě horolezeckého či jeskyňářského vybavení může po krátké instruktáži sjet na laně každý začátečník. Silnější nátury zkoušejí slaňovat do volného prostoru, jako je Nuselský most v Praze, Most přes Lužnici u Bechyně či Zvíkovský most přes Vltavu. Pokud lano nekončí na pevné zemi, je potřeba po něm vystoupat zase nahoru pomocí jeskyňářských šplhadel, což připomíná pohyb housenky na stéble trávy. Policisté takové věci bez povolení nemají rádi.

Kienova houpačka

Extrémní horolezec Helmut Kiene vymyslel před lety obdobu bungee jumpingu, ale bez speciálního pružného lana. Z mostu se neskáče rovnou dolů, ale do strany a lano vás proto nezachytí jako opičku na gumičce, ale jako kyvadlo. Prakticky to vypadá tak, že konec lana uvážete na jednu stranu mostu, potom ho pod ním provléknete a na druhé straně se k němu přivážete. Pak už nezbývá nic jiného, než všechno zkontrolovat a skočit.

Zkušení borci doporučují napřed místo sebe svrhnout do hlubiny na laně přivázaný batoh plný kamení. Je to poslední kontrola, že jste si skok vypočítali přesně a nerozplácnete se o pilíř nebo neskončíte na zemi. I v Česku je už evidováno několik smrtelných zranění. Na Kienovu houpačku můžete do určitých míst dostat jednorázové povolení od silničních nebo drážních úřadů. Za komerčních podmínek se občas skáče například z železničního mostu v Hracholuskách u Plzně.

Ledové lezení

Lezení po zmrzlých vodopádech není nic neobvyklého. V Česku ovšem mají ledolezci stejný problém jako skialpinisté: ochranáři jim zakázali vstup k nejlepším rampouchům. Tuzemská ledová oblast číslo jedna je totiž Labský důl v Krkonoších a číslo dvě Obří důl v tomtéž pohoří. Padesátimetrové ledové výstupy jsou sice nelegální, hrozí za ně velké pokuty a nad horolezci visí hrozba veřejných prací, ale přesto je tu každý zimní víkend k zahlédnutí několik dvojic s cepíny v rukou.

Legální je naopak lezení menších ledopádů v Jizerských horách a v Jeseníkách, v okolí Děčína a v severočeských opuštěných lomech. Zmrzlá voda se dá na pár týdnů v roce najít téměř všude včetně středních Čech či severní Moravy.

Trendem mezi nejlepšími lezci je tak zvaný drytooling, což je kombinované lezení v mačkách a s cepíny po ledu i suché skále.

Máte s něčím podobným zkušenosti? Napište do redakce Horydoly.cz, postaráme se o zveřejnění.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

MATE MOZKY?
Miluju prirodu, miluju extremni sporty.Tak jako vy, vsichni,kteri tu pisete sve slozite uvahy,myslim,ze kazdy z nas ma neco svojeho v srdci a jen tezko mu to z toho srdce vyrvete.Ja jezdim freeride na vsem cem to jde a nejradsi bych jezdil i v aute po hrebenech a pak to poustel dolu.Co tady resite?Resite tady zlomek lidi?Lidi kteri se pro neco nadchli?Ze prej likvidujem prirodu.Nevim,ale zamyslete se:to,ze likvidujem mi extremaci prirodu,muze snad napsat jen ten,ktery prirodu v zadnem smeru a po cely svuj zivot nedrancoval a neverim tomu,ze nekdo z vas tu takovy je.Ja take ne.Pouzivate papir?Pouzivate plasty?Pouzivate auto?MHD?Mate dum z cihel?Ze dreva?Cim vlastne topite?Mate nabytek?Myslim,ze na vsechn tyto otazky mi kazdy z vas odpovi alespon jednou ano,alespon v jednom bode.Tak si neserte do huby.NAZDAR.
 • Autor I LOVE EARTH
 • Datum a čas 22.8.2006 10:02
Reaguj
TYJO CUMIM:-))
Diskuzi sem sice necetl ani clanek jen neco co me upoutalo.Ale musim rict zechapu proc jsou zakazy vstupu do urcitych oblasti ale nevim zdali to ochranci bo jak se jim rika resej spravne.Prijedu podvou letech za babcou na chatu(byl jsem tam casteji ale az ted sem byl v lese).Od malicka jsme tam litali po lese-proste sqele mladi.Ted sem se zdesil...Jdu po cesticce dolu k potoku a co nevidim vsude pletivo aby lidi nelezli mimo cestu,po ceste papirky od ruznejch hovadin jako tatranky a bombony.No "HOROR!" nemyslim si ze to je jen od nemcu ale vetsina asi ano.Vedet jak tak snad koupim to udoli aby se neznicilo.je to sice v chranene oblasti ale myslim ze spravu bych vyresil rozhodne lepe nez plotama.Ono ani udelat sem tam drevenej kos kterej rozhodne nebude rusit scenerii toho lesa by nebyl na skodu(jedna z par veci).Proste abych to ukoncil pac je to dlouhe,proc ceska republika nechrani prirodu jako ostatni staty?!?
Reaguj
Re: shrnuti vseho
Naprosto souhlasím, já už si své aktivity také nechávám sám pro sebe nebo do nich zasvědcuji pouze své nejbližší o kterých vím, že nebudou fungovat jako hlásná trouba.
 • Autor Jirka
 • Datum a čas 27.3.2006 14:34
Reaguj
Re: Poškození přírody
Když to čtu, nestačím se divit. Vždy bylo prostředí hor doménou lidí zajímajících se výhradně o pohyb, přírodu a skalní masivy, lákal je klik hor. Zvláště ve vyšších nadmořských výškách. Ostatním totiž chyběla vždy chuť škrábat se sem z jiných pohnutek. Doufám, že nebude mít tento trend dlouhé trvání.
 • Autor Arwen
 • Datum a čas 9.2.2006 14:57
Reaguj
novinka
Pri výprave s turistami na Gerlach zažil šok horský vodca Tibor Hromádka. "Na vrcholovom kríži bola pribitá tabuľka s menami Miro a Jožo z Trenčína s odkazom, že vyššie sa už ísť nedá a s pozdravmi Horám zdar! a Tatrám zdar! Po skalách boli modrou farbou nastriekané mená a zvyšok farby bol vyliaty na východnej stene Gerlachu," opísal vandalizmus Hromádka. Ten celú situáciu zdokumentoval, po vandaloch aj upratal neporiadok - množstvo plastových fliaš a plesnivý spací vak.Zlý pocit majú Tatranci aj z toho, že nápisy sú len veľmi ťažko odstrániteľné. Horskí vodcovia sa o to pokúsili, ale nepodarilo sa im to. Či sa podarí odhaliť páchateľov, je otázne. Podľa Juraja Švajdu zo Správy TANAP-u by im v takom prípade hrozilo priestupkové konanie za znečistenie prírody v najvyššom stupni ochrany chemickými látkami. "Zatiaľ ich však nemáme," povedal Švajda.Ľudia vo Vysokých Tatrách sa teraz obávajú toho, aby sprejeri nezačali hromadný útok na tatranské bralá. "Treba ich vypátrať a napariť im poriadnu pokutu. Nedávno postriekali skalu na magistrále z Hrebienka na Skalnaté pleso, teraz Gerlach a onedlho budeme mať ich vizitky všade," vyslovil obavy Peter Petras z Rainerovej chaty.
 • Autor nov
 • Datum a čas 22.10.2005 22:01
Reaguj
Re: Aleš Valenta
Nějak blbě se tu řadí príspěvky, toto je reakce na můj příspěvek podobného jména z 19.7.04.Omlouvám se za moji unahlenou kritiku pana Alese Valenty. Dle jeho e-mailového vyjádření (ktere mi poslal) byly jeho věty použity v MfD nevhodně a chyba je tedy zřejmě na straně MfD.Kopie mailove odpovedi pana Alese Valenty na moje vytky vuci nemu:*********************************************Subject: RE: pro Alese ValentuDate: Mon, 19 Jul 2004 18:02:41Vazeny pane Bartos,Dekuji za Vas mail.Drive nez se pujdu udat na policii, tak Vam chci něco zdelit.Lesni zákon jsem si po Vasem mailu prostudoval a ted jsem i ja bohatsi otyto informace.Jsem rad, ze jste mi napsal mail v tomto zneni a ne jako jini. Jini mevětąinou napred napadaji a urazi a vůbec nic nezjistuji. Ne vąechnyclanky v novinách, které jsou v uvozovkách, znamenaji, ze je majitelřekl nebo napsal. Ale to nevadi. Normální clovek se to nikdy nedozvi aani se to nesnazi pochopit. Pokud jste me jiz nekdy slysel mluvit, třebav TV, tak jste si mohl vsimnout, ze muj sloh je dost jiny nez ten vclanku. Ale to je samozrejme tezke porovnat při cteni clanku.V novinách to chodi tak, ze Vam někdo zavola, ze chce udelat rozhovor.Vy svolite. Kdyľ chcete autorizaci, tak Vam ji nekdy poslou a nekdy Vamtaké po vytisknuti reknou, ze nebyl cas to poslat(muj pripad). Nic Vam,ale nezbyva delat nez se na to vykaslat, protoľe to věc jiz stejnenezmeni a doufat, ze lide, kteří budou tento clanek cist budou natoliksoudni, ze tomu vsemu nebudou bezmezne verit. Nefunguje to tak, ze bychja zavolal novinarum a řekl, pojdte se mnou udelat clanek, protoľe jsemsi koupil motorku. Netrpim snahou se zviditelnit a cas straveny snovinařema povazuji za primerenou nutnost. Ale v tom co delam, to jinakani nejde a na druhou stranu je i potrebuji.Vasi zadost o napsani clanku do MFDnes povazuji za zcela scestnou aneuskutečnitelnou. Bohuľel v tom Vam vyhovet nemohu.Pokud me chcete jit stále nahlásit na policii, tak prosim. Pro me to jenbude daląí ztrata casu, kterého nemam nazbyt, ale také dost trapne, kdyľse mi oni budou snazit dokazat dle clanku, ze jsem udelal dopravniprestupek a ja jim budu muset vysvětlovat, ze jsem nejezdil ve volnemlese, ale na draze pro motorkáře, která z casti vede lesem a ze kanekteré letelo prede mnou bylo na normální ceste nevim jake tridy mezi©umperkem a Stitama, kde clovek jede hustym lesem, atd. Tj. z me strany vse. Omlouvam se Vam i jinym, ze nejsem schopnydohlednout nad clanky, které se me tykaji, ale takovych je tady vic aneda se s tim nic delat. Snad jen nekomunikovat s novinari a nebo Vyjako spotrebitele si nekupovat noviny.S pozdravem a motorkam zdar,Ales Valenta.P.S. Ja mam kamarady dobre. Aspon si to myslim. Nebo Vy je znate snadosobne? Rada nakonec. Nesud jiné povrchne, pokud nechces aby jsi bylpovrchne souzen také. AV.***************************Konec kopie.
Reaguj
Ales Valenta vychovava mladez a obcany CR....
http://sport.idnes.cz/lyzovani.asp?r=lyzovani&c=A040709_213128_lyzovani_otPak se muzeme divit, ze se po lesich nelegalne jezdi na motorce, kdyz teto aktivite dela reklamu sam slavny olympijsky vitez..... Myslim, ze v souvislosti s nelegalnim jezdenim MOTOROVYCH vozidel po lese (v prirode obecne) je jakakoliv diskuse na tema cykliste versus poskozovani prirody smesna....
Reaguj
Re: Jděte do ,,,
J.K. jsi plný zloby a to není k ničemu. Polož sobě otázku a nám odpověď co jsi kde vylezl, sjel, vyšel atd. Autority udávají směr a určitě ne články z kterých je cítit netolerance a nesnašenlivost. Ale pro každého je na tom to světě místo. Extrémní sporty budou vždy patřit omezenému počtu lidí a ti ostatní, někteří to zkusí a sami se zařadí posléze kam patří. / když přežijí / Dále neznám lidi kteří provozují extr. sporty a nemají rádi přírodu. S pozdravem pánovi pěkného jména J.K. Zdendyš. /znám v lezení /
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 23.1.2004 18:15
Reaguj
Re: motory
Lyžaři nebo snowboardisté (ani jediným nejsem) jsou pěkně našlapaní na omezeném prostoru - sjezdovce - a mimo něj se moc nevydávají. Zatím co bikaři a podobní mají sakra veliký radius činosti. Kde bereš jistotu, že všichni se chovají šetně? A pokud nyní ano, chovají se tak, kde bereš jistotu, že se časem k nim nepřidá hromada těch druhých?
Reaguj
Re: souhlas
Ó jak se stou masovostí mýlíš. Ukážu ti to na vodě. Před pár lety lidi jezdili akorát tak Berounku a pod. Dnes přišli nové materiály, k dostání jsou profesionální výrobky. To umožňuje rozšíření vodáctví. Před časem do kajaku vlezlo jen pár lidí, dneska?.... Běž s podívat jak to vypadá při vypouštění některých přehrad. Podívej se jak to vypadá v létě v povodí Vltavy všetně N.P. Šumava.No a pokud jde o bikaře, stačí mi porovnat jak vypadala posázavská stezka před deseti roky a jak vypadá dneska.No a totálně zcestné mi připadá tvrzení, že pokud někdo ničí přírodu bagrem, tak já ji mohu ničit výrazně méně bikem. Aby bylo jasno na biku jsem několikrát seděl i když mám raději svoji silničku.
Reaguj
Celkem 30 příspěvků v diskuzi


Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

LABSKÁ STEZKA Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.... celý článek

Jaké sporty musíte určitě zkusit letos v létě?

Salzkammergut Trophy ukořistil švýcarský biker

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2022

Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2022

TERÉNNÍ CYKLISTIKA Novinky ze západočeské metropole a okolí.
KTM Macina Race - elektrický trailbike

KTM Macina Race - elektrický trailbike

TEST Elektrokolo KTM Macina Race je příjemný stroj na projížďky krajinou bez ohledu, zda jedete po rozbité asfaltce, vesnické polňačce, nebo jste si vybrali strmou lesní pěšinu do kopce či
Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Pro snazší zvládnutí horského terénu křižují nejvyšší české hory Krkonošské cyklobusy, resp. turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších, a otevírají tak širší možnost, jak si užít cykloturistiku v horských partiích, s využitím lanových drah,
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Velká Británie AKTUÁLNĚ 2022

Velká Británie AKTUÁLNĚ 2022

Outdoorové novinky z Anglie, Skotska, Irska a Walesu. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Valachy Man Nový Hrozenkov 5.-6.8. Triatlon 5.8.
Erzgebirgs - cyklomaraton Německo, Seiffen Horská kola 7.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 13.-14.8. Horská kola 13.8.
Vasaloppet - cyklomaraton Švédsko, Mora Horská kola 13.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 20.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Burčák Tour - cyklomaraton Znojmo 3.-4.9. Horská kola 3.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Bike Maraton Vysočina Kněžice Cyklomaraton 10.9.
Plzeňská 50 - cyklomaraton Plzeň Horská kola 10.9.

Diskuse

k čemu? Miloš Blažek, 7.8.2022 11:56, 4 příspěvky
k čemu? Petr, 6.8.2022 22:46, 4 příspěvky
k čemu? Vilda, 6.8.2022 8:58, 4 příspěvky
Milion Vanda, 6.8.2022 8:23, 8 příspěvků
Český turista se zřítil v... Miloš Blažek, 5.8.2022 22:57, 4 příspěvky
propast Milan, 3.8.2022 15:15, 3 příspěvky
někdy okolo 2001? Lukas B., 3.8.2022 12:53, 5 příspěvků
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 11:00, 1 příspěvek
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 10:58, 1 příspěvek
Idaho? Kuba Turek, 1.8.2022 22:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53
Kozí mejdan v Milkovicích Horydoly Open, 7.7.2022 18:41