Podzimní barevnou galerii nabídl půlmaraton v Českém lese

Podzimní barevnou galerii nabídl půlmaraton v Českém lese
Trail Running Cup v Českém lese.
Autor snímku Kilpi
SDÍLEJ:

Zážitkový výběh nedotčenou krajinou pohraničního pásma Českého lesa na Chodsku, ideální počasí s teplými slunečními paprsky a svěžím větříkem. Roušky a dezinfekční gely ve startovním koridoru.

Podzimní barevnou galerii nabídl půlmaraton v Českém lese
Česko-německý půlmaraton 2020.
Autor snímku Trail running cup

Takový byl Česko-německý půlmaraton z českého trailového poháru Mizuno Trail Running Cupu. Možná poslední pořádný závod letošní sezony.

Muras přijel vlakem na start a zvítězil

Když slunce roztrhlo mlžný závoj nad kopcem Čerchovem, přišel do opuštěného kraje nádherný den. Úvodní pasáž zavedla běžce z Nemanic k Novosedleským hutím nově loukou okolo romantického rybníčku. Poté vedla trať povětšinou po opuštěných lesních cestách lehce nahoru i dolů. V zaniklé osadě Lučina s torzy německých chalup se uhnulo ke hraničnímu hřebeni – vinou covidové karantény tentokrát chyběla návštěva německého území.

"To je krása, vidíte to, já si tady snad lehnu a budu se válet," řičel štěstím při výhledu z kopce do prosluněné krajiny Tomáš Bičík, ve své zdejší premiéře bojující o pozice ve druhé desítce. A malebné kulisy si pochvalovali i další.

Také finální část se mírně protáhla. Seběh svahem mezi hrboly a hustými trsy trávy dal pořádně zabrat, že po přeskoku strouhy na finiš po silničce do Nemanic už povětšinou nezbývalo…

Celkem téměř třiadvacet kilometrů s převýšením k šesti stovkám metrů.

 

Triumfu se tu dočkal podruhé po třech lezech věčně dobře naložený Petr Muras (1:33:20 h). "Měl jsem náskok, mohl jsem si běžet svoje a užívat si. Chtěl jsem zkusit zaútočit na rekord závodu Lukáše Kozlíka, který teď kvůli práci moc neběhá, ale pak jsem zjistil, že je trošku jiná trať," vykládal spokojeně. I tak si užil příjemnou neděli: Na závod vyrazil vlakem, ráno musel jít jedenáct kilometrů pěšky přes les, kde v mlžném oparu zdravil lišky.

Manažer mezinárodní lodní dopravy a běžec SSK Vítkovice (občas trénující v Praze s Olympem) má letos vydařenou sezonu. Poté, co si dal loni legendární Boston, nejprve stihl měsíc odtrénovat v Keni, na českém mistrovství před nabitými tribunami v Plzni skončil jedenáctý ve steeplu, ochutnal i atmosféru Zlaté tretry a ještě stihl slušně Ostravský maraton (druhý za 2:38 h).

Druhý skončil s odstupem tří minut německý běžec Christopher Kumschier, další minutu za ním třetí Jan Friček (Moneta Money bank).

Vyhrála padesátiletá Straková

Mezi ženami vládla za 1:47:22 h stejně jako na Lipně podle očekávání Anna Straková, původem tri/duatlonistka Baloghová, pak účastnice olympijského maratonu v Aténách 2004 (28.), později skvělá běžkyně do vrchu a skyrunnerka.

Druhá skončila Martina Chmelíková, šnečice v běhu, navzdory klubové příslušnosti, a třetí Zdeňka Lebová z Postřekova.

"Moc krásná trať, mohla jsem se kochat, protože jsem celé běžela sama. Ale na mě moc rychlá. Zaprvé pořád nemám po jarním zranění tolik naběháno a taky jsem zvyklá si v kopečcích trochu odpočinout, tahle tempa už netrénuju," usmívala se v cíli vítězka-mamina dvou holčiček, která si vyrazila tentokrát sama na dámskou jízdu. Absolutně byla jedenáctá (stejně jako před osmnácti lety na mistrovství Evropy v maratonu), ač už se blíží půl století pobytu na světě...

Doprovodnou, též krásnou sedmičku, vyhráli Václav Anděl (28:54 min) a Veronika Hálová (30:39 min).

A kdy příště? "Nejstarší český maraton Praha – Dobříš, který se měl konat za dva týdny 18. října, určitě odložíme. Chceme ho letos udělat, ale nevíme, jaká bude situace," prohlásil ředitel seriálu Martin Dvořák. Tradiční finálový závod Motolské jamky v Praze, přespolní běh na 10/5 km, zatím zůstává v kalendáři na původní datum 1. listopadu.

INFO: Výsledky Česko-německého půlmaratonu

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Elba Island Marathon: French Runner Gueydon and Italian Athlete Giomi Win the 10th Edition

Elba Island Marathon: French Runner Gueydon and Italian Athlete Giomi Win the 10th Edition

A total of 2,000 participants took part in the events organized for the 10th edition of the Elba Island Marathon, which brought Marina di Campo and its surroundings to life over... celý článek

Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle

Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jezero kmotrů Tegernsee

Jezero kmotrů Tegernsee

AKTUALIZACE Tegernsee je nádherné jezero obklopené vrcholky bavorských Alp. Už za doby Třetí říše si u domácích a nejen jich vysloužilo trochu hanlivé, trochu posměšné jméno Lago di Bonzo. Termín der Bonze
Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle

Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle

České reprezentanty v triatlonu čekal další nabitý mezinárodní víkend. Zatímco Alžběta Hrušková a Heidi Juránková nastoupily do závodu světového poháru v čínském Chengdu, David Korous a Jakub Mařík bojovali na Evropském poháru v italském Caorle.
Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová

Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová

Finále Českého poháru v aquatlonu (plavání + běh) se uskutečnilo ve Sportareálu Družstevní v Brně a přineslo napínavé souboje o poslední body do celkového hodnocení seriálu. Na startu se představila široká škála závodníků od mládeže
Suomi 42 - ultramaratonec Kujan se znovu vydal na sever

Suomi 42 - ultramaratonec Kujan se znovu vydal na sever

Ultramaratonec René Kujan se vydal na cestu napříč Finskem a během své mise uběhne 42 maratonů. Každý den jeden maraton. Celkem 1764 kilometrů od jihu na sever.
Elba Island Marathon: French Runner Gueydon and Italian Athlete Giomi Win the 10th Edition

Elba Island Marathon: French Runner Gueydon and Italian Athlete Giomi Win the 10th Edition

A total of 2,000 participants took part in the events organized for the 10th edition of the Elba Island Marathon, which brought Marina di Campo and its surroundings to life over

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Budějovický půlmaraton České Budějovice 30.5.
Čertovskej ultratrail Hamr na Jezeře 30.5.-6.6. 30.5.
Running festival České Budějovice Běh 30.5.
Král Šumavy RUN Klatovy Běh 30.5.
Běh pro Paraple Praha, Slavia 31.5.
Veletrh vědy Praha, Letňany 4.-6.6. 4.6.
Caminos - cestovatelský festival Karlovy Vary, svatý Linhart 6.6.
Memoriál Josefa Hrona Mnichovo Hradiště Silniční běh 15 km 7.6.
Olomoucký půlmaraton Olomouc Běh 13.6.
Birhebeiner - běh Norsko, Rena 13.6.

Diskuse

tripscan Austinkek, 25.5.2026 5:04, 13 příspěvků
rybelsus and metformin to... BrianVEm, 25.5.2026 3:31, 19 příspěvků
liraglutide price Johnnieoverm, 25.5.2026 3:29, 19 příspěvků
rybelsus alcohol Rodneyvarly, 25.5.2026 2:31, 47 příspěvků
Žofie Honza, 23.5.2026 7:18, 2 příspěvky
Žofie Honza, 23.5.2026 7:15, 2 příspěvky
Cena listku Honza, 23.5.2026 7:10, 35 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Honza, 21.5.2026 21:11, 7 příspěvků
bulvar Jan Drtina, 21.5.2026 9:24, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16
Velký jarní úklid apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00
Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48