Vyhrál junior

Jak na to

Horydoly jsou mediálním partnerem seriálu běhů do schodů Run-Up.

Zlín měl v pátek 18. června poprvé možnost vidět závod v běhu do schodů Run-Up.

Na náměstí Práce, kde byl start závodu, se shromáždilo 137 účastníků v hlavní kategorii. Závodníci museli před výstupem do šestnáctého patra sídla Krajského úřadu Zlínského kraje urazit 400 metrů po rovině.

Běžely děti

Závod začal už tradičně během nejnižší věkové kategorie (do 7 let), jehož nejmladším účastníkem byl šestiměsíční Tomáš, který závod absolvoval na rukou své maminky. Této věkové kategorii byl určen pouze dvousetmetrový úsek bez výstupu do schodů. Celkově se dětského běhu zúčastnilo devět desítek dětí.

Kromě nejmladších běžců se mezi dětmi závodilo v kategorii kids (8-11 let), pro kterou byl cíl ve třetím patře, teens (12-15 let), jejíž účastníci museli zdolat kromě rozběhu ještě osm pater.

Junior Olejníček porazil muže

Za 12 závodů Run-Up od roku 2007 triumfoval v hlavním závodu poprvé běžec, jenž zvítězil i v juniorské kategorii. Celkovým vítězem se stal Lukáš Olejníček, který dokázal vystoupat do šestnácti pater regionálního sídla Krajského úřadu v čase 02:33 min.

Na druhém místě se umístil Viktor Novotný, který už dokázal zvítězit loni v Olomouci. Stupně vítězů doplnil na třetím místě David Nerud, vítěz z Brna před dvěma lety.

Esentierová vládne železnou rukou

V kategorii žen se prezentovala skvělým výkonem Adéla Esentierová, zvítězila v čase 03:30 min. Byl to její druhý letošní triumf v závodech Run-Up, protože dokázala zvítězit i v předchozím závodu v Ostravě.

Druhé místo obsadila Petra Pastorová, jejíž výsledný čas dosáhl hodnoty 03:34 min před Ivanou Linkovou která doběhla do cíle v čase 03:41 min.

Všichni finalisté se zároveň kvalifikovali do pražského finále. To se bude konat 26. září v administrativní budově City Empiria.

Zábava pro diváky

Diváci, kteří dorazili na místo závodu, mohli stejně jako při ostatních ročnících Run-Up využít mnoha atrakcí, jako například tanečních podložek sloužících k aerobnímu cvičení, nebo Rollers Skike, druh bruslí určený na cesty i do terénu.

Děti pro změnu mohly trávit čas na trampolíně firmy Special Sport nebo v nafukovacím hradu firmy Chevrolet. Zájmu diváků se těšili také Klub Taekwondo Zlín, taneční wellness studio Horny Dancing, Orientální tance Jana Zlín nebo módní přehlídka organizovaná modelingovou agenturou STYL Olomouc.

Závod skončil tradičním udílením cen vítězům a losováním účastníků, kteří postoupí do hlavního slosování o nový vůz Chevrolet Spark 26. září v Praze.