Hodinkovna, internetový obchod s náramkovými hodinkami

Hodinkovna, internetový obchod s náramkovými hodinkami
Náramkové hodinky Festina Titanium Chrono.
Autor snímku Hodinkovna.cz
SDÍLEJ:

Pánské sportovní hodinky jsou velmi oblíbenou součástí wearables, neboli nositelné elektroniky. Někteří muži nosí na zápěstí čistě sportovní computery, jiní využívají chytré hodiny po celý den a další se prezentují mechanickými hodinkami ve společnosti.

Při výběru náramkových hodinek se při nákupu řeší dvě zásadní věci: k čemu je potřebujete a kolik za ně chcete dát peněz?

Vše ostatní z těchto základních parametrů vyplývá. Vybíráte si oblíbenou značku, typ hodinek, jejich funkce, materiál ze kterého jsou vyrobeny, design, barvu, řemínek a další.

Hodinky jsou totiž ukazatelem vaší prestiže, sociálního postavení, ale vašich tužeb, vašeho vkusu, zájmů a prezentujete se jimi před ostatními lidmi. Během pár okamžiků na první schůzce se váš protějšek podívá do obličeje, na boty a hodinky. Z toho rychle usoudí, s kým má tu čest.

Mechanické hodinky ukazují společenské postavení

Mechanické hodinky, někdy také označované za analogové, jsou v dnešní době spíše záležitostí společenské prestiže, než nutností. Doba, kdy každý člověk po ránu ručně natahoval hodinky na zápěstí, je již pryč. Pro běžné určování času během denního režimu, si většina lidí vystačí s mobilním telefonem, nebo digitálními hodinkami.

Stále ovšem existuje řada zákazníků, kteří mechanické hodinky používají. Natahují se ručně, nebo se k jejich pohonu využívá malá baterie uvnitř, případně se natahují pohybem ruky během dne, nebo nejnověji solárním panelem ukrytým pod ciferníkem. Za desítky či stovky tisíc korun lze vybrat elegantní, sportovní, pracovní či ležérní modely. Téměř všechny ukazují čas klasickými ručičkami. Ceny špičkových náramkových hodinek, především švýcarské provenience, stoupají do milionových hodnot.

Hodinky.

Muži je obvykle nosí do práce, kde potřebují ukázat své postavení, případně na neformální setkání s přáteli či obchodními partnery. Pánské hodinky v konzervativním designu ukazují, jak se jejich majitel dívá na byznys, leteckým nebo námořnickým vzhledem odkazují na jeho zájmy mimo zaměstnání, sportovními funkcemi dávají najevo, že mu není lhostejná fyzická kondice. Cena hodinek pak naznačuje, jak vysoko se vyšplhal na společenském žebříčku.   

Hodinky Orient.

Do kategorie společenských mechanických hodinek patří ještě tak zvané kapesní hodinky. Jejich retro design budí značnou pozornost okolí, když je majitel vytáhne ze speciální kapsy obleku a podívá se na ciferník. Z tohoto gesta je cítit závan starých dobrých časů.

Digitálky na každý den

Digitální hodinky pro každodenní nošení jsou jednoduché a levné, se kterými nenaděláte moc parády, ke společenskému oděvu se nehodí, ale účel splní bohatě. Ať pracujete v kanceláři, na poli, v dílně, nebo třeba na stavbě, kde potřebujete neustále znát přesný čas, nejspíš je nosíte každý den. Co u nich ocení téměř kdokoliv, je vodotěsnost, podsvětlení displeje a budík. Ostatní funkce jsou jaksi navíc. Dají se koupit za cenu od dvou set do tisíců korun, což z nich dělá zařízení v kategorii "použij a zahoď". Nemá smysl jim prodlužovat životnost nebo je opravovat.  

Chytré hodinky pro všechno

Chytré hodinky neboli smart watch se propojují s chytrým telefonem s díky tomu nabízejí téměř nekonečné množství funkcí pro běžný život, ke sledování zdraví, evidenci sportovních výkonů, navigaci ve městě i krajině, pracovní management, telefonování anebo zábavu.

Chytré hodinky Suunto 9 Peak.

Chytré hodinky mají obvykle tyto základní funkce:

 • čas - datum a čas aktuální ve všech časových pásmech, stopky a odpočet času
 • budík
 • tep - měření tepu a hladiny stresu
 • krokoměr
 • energie - spálené kalorie
 • trasa - záznam zdolané trasy
 • GPS - navigace, aktuální rychlost, převýšení, mapy
 • počasí - aktuální předpověď, záznam teploty a tlaku během dne
 • blesky - bouřkový alarm
 • sportovní funkce - např. délka kroku, VO2max, uplavané bazény
 • tréninkové funkce - např. nastavení intervalů, omezení tepové frekvence, splnění úkolů
 • zábava - přehrávání hudby, různé ciferníky
 • komunikace - oznámení ze sociálních sítí, telefonování, SMS, kalendář

Sport tester slouží k tréninku i na závody

Sportovní hodinky neboli sport tester slouží především během sportování. Podobají se chytrým hodinkám, ale jejich funkce jsou vyladěné pro potřeba tréninků a závodů. Také jejich konstrukce akcentuje sport. Nemají být hezké ani reprezentativní. Jejich uživatelé požadují, aby na nich byla údaje dobře vidět za jakéhokoliv počasí i ve špatných světelných podmínkách. Aby se daly ovládat nejen suchými prsty, ale také mokrými či zasněženými rukami, v neoprenových i kožených rukavicích. Aby fungovaly v horku, mrazu, v prašném a písčitém prostředí, na hladině i po vodou. Sportovní hodinky jsou proto lehké, ale velké. Odolné proti vodě, špíně, rozbití i poškrábání. Mají silné podsvícení.

Suunto Spartan Trainer Wrist HR Black SS022668000.

Jejich strojek je vlastně zmenšený počítač, který nejen ukazuje čas, ale hlavně nahrazuje tréninkový deník a zároveň eviduje všechny tělesné funkce. Přímo v hodinkách lze s těmito daty dělat základní operace. Hodinky například hlídají, zda sportovec během závodu nepřekračuje své fyzické maximum, nebo zda trénuje opravdu nadoraz. Po připojení hodinek do notebooku, k tréninkovým programům na internetu, nebo na sociální sítě, může naměřená data analyzovat nejen majitel hodinek, ale také jeho trenér, případně více trenérů, nebo dokonce celá skupina spřátelených sportovců.

Sportovní hodinky jsou dnes již neoddělitelnou součástí především vytrvaleckých sportů, jako je například běh, cyklistika, skialpinismus, běžecké lyžování, horolezectví či dálkové plavání.

Sportovní hodinky G-shock Classic.

Odolné sklíčko i pouzdro

Mezi nadšenci do náramkových hodinek se velmi řeší sklíčka. Sklíčko chrání ciferník a je tudíž nejnamáhanější částí hodinek, může se rozbít nebo poškrábat. Aby se tak nestalo, u dražších hodinek se používají ochranná minerální sklíčka. Odolnější jsou sklíčka safírová, která kvůli své ceně patří na hodinky vyšší třídy. Naopak výhodu nízké ceny nabízejí akrylátová a tvrzené plastová sklíčka. Najdete je hlavně na sportovních a chytrých hodinkách.  

Stejně odolné jako sklíčko, musí být pouzdro, ve kterém je uložený hodinový strojek. Společenské hodinky se standardně montují do nerezové oceli. Kvalitnější jsou titanová a platinová pouzdra. Pokud chcete hodně připlatit, můžete mít hodinky v pouzdru ze zhutnělého zlata.

Chytré a sportovní hodinky bývají vyrobeny z vysoce odolného plastu nebo kompozitu. Zde účel světí prostředek. Na krásu a prestiž se příliš nehledí. Moderní plasty však vydrží tolik, co dobře zpracovaný kov.

Levné digitální hodinky jsou vyrobené z obyčejného plastu a sklíčko není nijak zvlášť propracované. Nepočítá se s extrémními podmínkami při jejich použití.   

Hodinky Aviator Douglas.

Komfortní řemínky

Součástí hodinek jsou řemínky. Na jejich kvalitě závisí vaše pohodlí. Obyčejné hodinky se prodávají rovnou s řemínkem, ale u dražších modelů se můžete vybrat, co vám vyhovuje.

Kůže je příjemná pro denní nošení v nenáročných podmínkách.

Ocel vydrží navěky. Špičková odolnost ovšem znamená vyšší váhu. Výhradně ji používá například značka Meccaniche Veneziane.

Plast, silikon či pryž jsou levné a lehké. Hodí se na sport a do práce ve špinavém prostředí.

Textil je pohodlný, lehký a módní, ale rychle se opotřebuje.

Titan je velice odolný a lehký. Používá se k prestižním hodinkám.

Hodinky Certina Urban Powermatic.

Vodotěsné hodinky

Označení water resistant znamená, že hodinky jsou odolné proti vlhkosti ve vnitřních prostorách, proti jemnému dešti a proti prachu.

Opravdu vodotěsné hodinky vždy uvádějí hloubku (metry) nebo tlak (atmosféry neboli bary), kterým pod hladinou odolají.

Označení

Stupeň vodotěsnosti

Stříkající voda, silný déšť

Sprchování, mytí rukou

Plavání, nádechové potápění

Přístrojové potápění

Water resistant 0 m NE NE NE NE
3 ATM 30 m ANO NE NE NE
5 ATM 50 m ANO ANO NE NE
10 ATM 100 m ANO ANO ANO NE
20 ATM 200 m ANO ANO ANO ANO
30 ATM 300 m ANO ANO ANO ANO
50 ATM 500 m ANO ANO ANO ANO
100 ATM 1000 m ANO ANO ANO ANO
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


LPG láhev: 5 kg na gril, 10 kg do karavanu, 33 kg k vytápění chaty

LPG láhev: 5 kg na gril, 10 kg do karavanu, 33 kg k vytápění chaty

Domácnosti, chataři, karavanisté, kutilové i profesionální řemeslníci, gastronomická zařízení, různé firmy. Propan-butan v láhvích pro ně představuje praktický zdroj energie.... celý článek

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Tatry mountain resort upisuje další akcie. Budou stačit k zaplacení dluhů?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Noblesa českého skla a porcelánu v Karlových Varech

Noblesa českého skla a porcelánu v Karlových Varech

Sklárny Koulier, Květná, Novosad a syn Harrachov a také porcelánka Thun se stanou součástí doprovodného programu Karlovarského filmového festivalu.
Tatry mountain resort upisuje další akcie. Budou stačit k zaplacení dluhů?

Tatry mountain resort upisuje další akcie. Budou stačit k zaplacení dluhů?

Tatry mountain resorts vrhá na burzu akcie, aby umořil dluhy za svá lyžařská střediska, aquaparky, hotely, golfová hřiště a další turistické atrakce.
LPG láhev: 5 kg na gril, 10 kg do karavanu, 33 kg k vytápění chaty

LPG láhev: 5 kg na gril, 10 kg do karavanu, 33 kg k vytápění chaty

Domácnosti, chataři, karavanisté, kutilové i profesionální řemeslníci, gastronomická zařízení, různé firmy. Propan-butan v láhvích pro ně představuje praktický zdroj energie.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 17.-19.6. 17.6.
Outdoor Trade Show - veletrh Velká Británie, Liverpool 18.-20.6. 18.6.
Vltavská žula - křest horolezeckého průvodce Praha, Rock Pint, Havlíčkova 20.6. 18:30
Letní slunovrat Česko 20.6.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 7.-23.6. 23.6.
Párou podél Blanice Protivín   28.6.
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 28.-30.6. 28.6.
Čiernohronská železnica - začátek sezony Čierny Balog Provoz 1.5.-15.9. 29.6.
ILTM Asia - veletrh Singapur 1.-4.7. Luxusní cestování 1.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 3.-7.7. Cyklistika 3.7.

Diskuse

Skály Bezděčín - otázka z... Horydoly, 19.6.2024 12:47, 7 příspěvků
Skály Bezděčín Nikotýn, 19.6.2024 6:13, 7 příspěvků
Skály Bezděčín - otázka z... Horydoly, 18.6.2024 11:36, 7 příspěvků
Skály Bezděčín - otázka z... Vlastik, 18.6.2024 11:16, 7 příspěvků
Skály Bezděčín - otázka z... Piký, 18.6.2024 9:33, 7 příspěvků
Skály Bezděčín Honza, 18.6.2024 8:53, 7 příspěvků
Skály Bezděčín Vlastik, 18.6.2024 6:45, 7 příspěvků
zajímavé lukas B., 17.6.2024 17:49, 1 příspěvek
cesta na Kohout Pavel Šafařík, 16.6.2024 13:43, 1 příspěvek
sem asi ne pikovoda, 16.6.2024 3:23, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Mořské kajaky Horydoly Open, 17.6.2024 12:10
Cyklistický závod L´Etape... Horydoly , 15.6.2024 3:43
Pádlojízda po Vltavě Horydoly , 4.6.2024 12:39
Vodácké závody 2024 Horydoly , 4.6.2024 12:30
Středočeský kraj se připo... Horydoly , 4.6.2024 2:30
Nebuďme vesmírným zákonem... milan šupa, 29.5.2024 19:47
Malý ukrajinský Picasso Horydoly , 21.5.2024 12:59
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 17.5.2024 12:22