Pratur Karlík propaguje střední Čechy

Pratur Karlík propaguje střední Čechy
Středočeská centrála cestovního ruchu propaguje region na veletrhu Regiontour v Brně.
Autor snímku Lucie Vurbsová
SDÍLEJ:

Středočeská centrála cestovního ruchu otevřela nový propagační stánek pro rok 2019 a představila pratura Karlíka, maskota Středočeského kraje, v rámci brněnského veletrhu Regiontour.

Novou expozici Středočeského kraje uvedla delegace zástupců vedení Středočeského kraje v čele s radním Martinem Draxlerem, který slavnostně přestřihl pásku. U nového stánku se v rámci veletrhu zastavila také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, předsedkyně Rady Asociace krajů České republiky Jana Mračková Vildumetzová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Středočeská centrála cestovního ruchu prezentuje návštěvníkům veletrhu novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu ve středních Čechách.

Pro návštěvníky nového stánku je připraven fotokoutek, který je přenese přímo do zámecké zahrady ve Žlebech nebo na pastvinu s praturem Karlíkem. Maskota Karlíka je nyní možné vídat nejen v nové brožuře Za zvířátky do středních Čech, ale i v dalších propagačních materiálech, určených především rodinám s dětmi.

Středočeská centrála cestovního ruchu propaguje region na veletrhu Regiontour v Brně.

Mezi další témata, se kterými se návštěvníci stánku mohou seznámit, patří stylové ubytování s rodinnou atmosférou nebo luxusní zámecké hotely. Pro fanoušky počítačových her byla k dispozici mapa po stopách středověkého příběhu Jindřicha z RPG hry Kingdom Come: Deliverance, která láká do Posázaví. Nejen díky spojení ubytování s širokou nabídkou dalších aktivit chce Středočeská centrála cestovního ruchu ukázat, proč by měli turisté strávit ve středních Čechách více dní.

“Využíváme příležitosti představit náš kraj z pohledu cestovního ruchu, gastronomie, ale i regionu obchodních příležitostí. Střední Čechy jsou prezentovány jako zajímavá turistická destinace, která se pyšní rozmanitou škálou historických, kulturních, přírodních i technických památek,” uvedla Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Ředitelka Středočeské centrály se na veletrhu zúčastnila, společně s jihočeskou hejtmankou Ivanou Stráskou a ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromírem Poláškem, otevření expozice jižních Čech, jehož ústředním motivem je letos projekt VLTAVA. Ten je připravený právě ve spolupráci se Středočeským krajem a propaguje možnosti turismu v okolí Vltavy i přímo na řece.

INFO: Central Bohemia

Horydoly.cz GO a Regiontour 2019 na Horydoly

Go a Regiontour, veletrhy cestovního ruchu v Brně

Novinářská soutěž: My k sousedům, sousedé k nám

Pratur Karlík propaguje střední Čechy

Velká cena cestovního ruchu: Exim Tours

Regiountour dnes končí. Co ještě vidět?

Cestovatelský festival GO kamera 2019

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Na hlavním nádraží v Miláně se otevírá TCL Edelweiss Land

Na hlavním nádraží v Miláně se otevírá TCL Edelweiss Land

TCL posouvá zážitek ze Zimních olympijských her v Miláně a Cortině 2026 pro fanoušky i sportovce a umožňuje zažít vizi It's Your Greatness.... celý článek

Seriál Valachy tour skončil

Praha AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Vodácké tábořiště U močálu na Ploučnici

Vodácké tábořiště U močálu na Ploučnici

AKTUALIZACE Na střední Ploučnici ve Stružnici pod Českou Lípou funguje tábořiště a občerstvení zvané U močálu.
Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Vosecká bouda rozšířila fotovoltaickou elektrárnu

Vosecká bouda rozšířila fotovoltaickou elektrárnu

Na Vosecké boudě se před Vánoci slavilo. Důvodem bylo rozšíření počtu fotovoltaických panelů a zvýšení kapacity bateriového úložiště.
Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

V souvislosti s debatou o rozpočtových úsporách, kterou otevřel poslanec Petr Mach (SPD) a v jejímž rámci zazněly také úvahy o možném omezení či zrušení agentury CzechTourism, upozorňují zástupci cestovního ruchu na zásadní význam tohoto
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BIT - veletrh Itálie, Miláno 10.-12.2. Cestovní ruch 10.2.
Benátský karneval Benátky, Itálie 31.1.-17.2. 17.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 18.-22.2. 18.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 18.-22.2. 18.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 19.-22.2. Rybářství a myslivost 19.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 19.-22.2. Lov a rybářství 19.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 19.-22.2. 19.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 20.-22.2. Cestovní ruch 20.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 25.2.-1.3. 25.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 25.2.-1.3. 25.2.

Diskuse

Jizerská 50 - trasa zde Horydoly, 11.2.2026 9:00, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:10, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:05, 2 příspěvky
Inu Horydoly, 10.2.2026 11:19, 3 příspěvky
Inu Honza, 10.2.2026 11:16, 77 příspěvků
Inu Honza, 10.2.2026 11:07, 3 příspěvky
"fashion" plovačky Střelec, 9.2.2026 9:12, 3 příspěvky
Málo vina kotrik, 6.2.2026 23:33, 12 příspěvků
Málo vina :)), 6.2.2026 21:36, 12 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 6.2.2026 21:33, 77 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Jaké víno otevřít na Vale... Horydoly , 12.2.2026 12:03
Kam se ve středních Čechá... Horydoly , 12.2.2026 12:00
Jak si užít Valentýn, i k... Horydoly , 12.2.2026 11:52
Valentýn v jižních Čechách Horydoly , 12.2.2026 11:50
Největší farmářský trh v ... Horydoly , 11.2.2026 14:19
Dokonalá valentýnská komb... Horydoly , 11.2.2026 14:15
Z první ruky Horydoly , 10.2.2026 0:10
Re: Podpora regenerace po... freide freide, 9.2.2026 14:13