Předsedou Asociace cestovních kanceláří je Vladimír Dolejš

Předsedou Asociace cestovních kanceláří je Vladimír Dolejš
Holiday World veletrh Praha.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

V čele Asociace cestovních kanceláří České republiky nově stojí Vladimír Dolejš z DC Service, který po deseti letech vystřídal Viliama Siveka. Nový předseda se chce zaměřit zejména na další rozvoj, ochranu a prosazování zájmů oboru cestovního ruchu jednotlivých cestovních kanceláří a agentur. 

Asociace cestovních kanceláří po odstoupení z funkce předchozího předsedy uspořádala mimořádné Valné shromáždění, na kterém členové do svého čela zvolili nového předsedu Vladimíra Dolejše. 

Mezi prvními počiny, za kterými stojí, patří rozšíření nabídky výhodných vystavovatelských cen u domácích i zahraničních veletrhů cestovního ruchu či vznik nové, ambiciózní PR and marketing komise Asocice cestovních kanceláří.

Za další, velmi podstatnou část činnosti Asociace považuje záštitu českých podnikatelů v cestovním ruchu v oblasti oborové legislativy a jejích novel, v současnosti zejména v předmětu zabývající se současnou transpozicí evropské směrnice o cestovním ruchu do legislativy České republiky.

Horydoly.czCZECH TRAVEL PRESS: Novináři o cestovním ruchu zvolili nové vedení 

Vladimír Dolejš mimo jiné po svém zvolení řekl: "Jje třeba si uvědomit, že cestovní ruch přináší ročně České republice více než 100 miliard Kč příjmů do státního rozpočtu, podílí se tak cca 3 % na HDP a přibližně 5 % na celkové zaměstnanosti našeho státu. Jsem přesvědčen, že přestože to jsou slušná čísla, je potenciál oboru cestovního ruchu v tomto směru podstatně vyšší – pro srovnání např. v sousedním Rakousku se cestovní ruch podílí skoro 12 % na HDP a skoro 13 % na celkové zaměstnanosti. Je nasnadě, že budoucí hospodářský růst jednotlivých oborů lze v budoucnu očekávat právě a především v oblasti služeb. Je důležité, aby se cestovní ruch a s ním spojená široká oblast dalších služeb rozvíjela i v oblastech, kde je takový rozvoj slabý a tam, kde se tak doposud neděje. Stejně tak je důležitý rozvoj spolupráce v cestovním ruchu s ostatními státy."

Členská základna si dále jednomyslně zvolila za svou místopředsedkyni Lenku Vikovou z Canaria Travel a za dalšího člena představenstva Ladislava Havla z Ciao. Valné Shromáždění taktéž schválilo kooptaci Simony Fischerové z cestovní kanceláře Fischer a Jana Koláčného z cestovní kanceláře Čedok.

INFO: Asociace cestovních kanceláří

INFO: Šumavsko a Holiday World

Horydoly.cz Holiday World 2017

Pavel Hlinka získal podruhé Holiday World Award

Vladimír Dolejš je předsedou Asociace cestovních kanceláří

Nedělní přednášky na Holiday World 2017

Čemu říkají Šumavsko?

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

KRUŠNÉ HORY Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

Voda pro elektrárnu Líšný na Jizeře se bere nelegálně, úřadům to nevadí

Praha AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Hanibal má již jen dvě prodejny

Hanibal má již jen dvě prodejny

Obchodní síť s outdoorovým vybavením Hanibal uzavřela dvě ze svých čtyř prodejen.
Do zahraničí vloni vycestovalo o desetinu více Čechů než v roce 2024

Do zahraničí vloni vycestovalo o desetinu více Čechů než v roce 2024

Češi v loňském roce zvýšili počet zahraničních cest. Podle údajů Českého statistického úřadu jich uskutečnili celkem 8,3 milionu, což představuje meziroční nárůst o 11 %. Na 47 % vzrostl podíl letecké dopravy u delších
Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

TYROLSKÉ LEDOVCE Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
The Manufacturing Indaba Has One Job This July: Give Africa a Step One

The Manufacturing Indaba Has One Job This July: Give Africa a Step One

When the Manufacturing Indaba opens its doors at the Sandton Convention Centre on 14 July under the theme Made in Africa: Scaling Growth, Shaping Trade, it will do so against
Katalog průvodců České republiky 2026

Katalog průvodců České republiky 2026

RECENZE 244 turistických průvodců je uvedeno v brožuře, kterou jako každý rok vydala Asociace průvodců České republiky. Výtisk je zdarma a najdete v něm průvodce zaměřené jak na tuzemský cestovní ruch, tak na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 14.-17.5. 14.5.
Třeboňská šlapka Třeboň Zahájení cyklistické sezony 16.5.
Muzejní noc Brno 17.5.
Open House Praha 18.-24.5. 18.5.
Den fascinace rostlinami Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 6.-15.6. 19.5.
Muzejní noc
Plzeň 22.5.
Pohádkové krajiny ze sukulentů - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-24.5. 24.5.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 29.5.-13.6. 29.5.
Běh pro Paraple Praha, Slavia 31.5.
Festival piva Český Krumlov 1.-31.5. 31.5.

Diskuse

online pharmacy discount ... Elmerlib, 13.5.2026 19:13, 20 příspěvků
no prescription needed ph... Justinknofs, 13.5.2026 19:07, 20 příspěvků
https://zenfi.ru Thomasfus, 13.5.2026 18:39, 1 příspěvek
https://zenfi.ru Thomasfus, 13.5.2026 18:17, 8 příspěvků
Новая мета в гембле BluffMaster, 13.5.2026 17:39, 13 příspěvků
reputable overseas online... ChrisMoits, 13.5.2026 17:34, 20 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Lukas B., 13.5.2026 12:34, 8 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Franta, 13.5.2026 10:02, 8 příspěvků
Významy slov PK, 12.5.2026 21:53, 6 příspěvků
Jizera není Vaše Kuba Turek, 12.5.2026 21:47, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48
Stubai - lyžování do května Horydoly , 6.5.2026 1:43
Zimní outdoor sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03
Zimní dovolená se psem nesteroid nesteroid, 5.5.2026 11:03
SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03