TANAPu šéfuje pytlák Olexa

TANAPu šéfuje pytlák Olexa
Polomy ve Važecké dolině.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Ficova populisticko-nacionalisticko-levicová vláda narychlo jmenuje nejen vysoké státní úředníky, ale i šéfy důležitých institucí. Zdá se, že do jednoho jsou to lidé spjatí s mafiánským světem, kterému slouží Robert Fico jako užitečný idiot. Zářným případem je hlavní ochránce Vysokých Tater, který byl odsouzený za pytláctví, a vrchní hasič, který zmanipuloval nákup sanitek a záchranných stanic.  

Nově jmenovaný ředitel Tatranského národního parku Peter Olexa neměl dosud s ochranou přírody nic společného. Právě naopak!

Zastřelil vlka mimo loveckou sezonu a ukryl ho v mrazáku. Byl kvůli tomu odsouzen za pytláctví.

Okresní soud v Popradě odsoudil Petera Olexu roku 2014 za pytláctví a uložil mu finanční trest ve výši 300 eur. Musel také odevzdat loveckou pušku a vypreparovanou lebku zastřeleného vlka.

Ministr životního prostředí Tomáš Taraba (Slovenská národná strana) vloni v listopadu odvolal dlouholetého ředitele TANAP Pavla Majka a jmenoval Petera Olexu. Údajně proběhlo neveřejné výběrové řízení.

Teď ultranacionalista Tomáš Taraba žádá pytláka, aby dobrovolně odstoupil z funkce ředitele nejvýznamnějšího slovenského národního parku. Národní park zahrnuje Vysoké Tatry, Belianské Tatry a Západní Tatry včetně Roháčů a Červených vrchů.

Vlk je na Slovensku chráněný, ale jsou určené kvóty k odstřelu a území, kde je možné ho lovit kvůli udržení správného počtu kusů v populaci. Na Slovensku žije asi 500 vlků a ročně je jich odstřeleno zhruba 50.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Majko / Olexa

Ale pre nas turistov (horolezcov, lyziarov...) je namieste hlavne otazka co je pre nas lepsie ? Kto sa nas zastane ak nebudeme bojovat sami za seba ?

 

Ten co bol pred Olexom (Majko, ktory prezil vsetky rezimy pocas 16 rokov) turistov a spol. nenavidel a pohrdal nimi. Ako typicky tatranec proste nechcel aby sa mu skodna motala po revire, kde si tanapacka banda prevadzkovala svoj biznis (spracovanie a predaj dreva, polovnictvo) , pri kazdej prilezitosti demonstroval svoju moc a vystupoval  ale fakt ze arogantne. Okrem toho to bol pred sefovanim TANAPu obchodnik s drevom.

 

A na sam koniec (naozaj na sam koniec, lebo schvaleny bol par dni po "zmene rezimu") nam daroval nadherny domotany navstevny poriadok, v ktorom sa ani jeho autori nevyznaju.

 

Nehovorim ze Olexa je dobry, ale mozno je pre nas lepsie ked TANAPu uz konecne vladne hocikto iny...A mozno pre nas je najlepsie mozne ak to bude proste nejaky idiot, neschopak, pretoze inak mozeme dostat len "iniciatovnych blbcov", postzvazakov. Bude zle. Ale vsetko ine by bolo este horsie, vratane moznosti ze by dalej sefoval Majko.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Mezi první populistická hnutí patřila starořímská skupina populárů, kteří se stavěli na stranu plebejců (chudí běžní občané) proti patricijům (vládnoucí třída). Mezi jejich nejznámější představitele patří například i Julius Caesar nebo první římský císař Gaius Octavius. I k tomu může onen populizmus dospět.Nacionalismus je kolektivní ideologie, týká se tedy v první řadě celých společenských skupin. Inu podle těchto znaků tam tedy může časem dospět i ona EU. To zřejmě oni tvůri bývalého EHS dobře věděli.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 4.2.2024 19:57
Reaguj
méně emocí a více objektivity

Populismus je politický přístup spočívající ve snaze oslovit člověka, který se domnívá, že vládnoucí skupiny nehájí či přehlíží jeho zájmy.

Nacionalismus, národovectví jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Inu ono to populisticko-nacionalisticko tam, jasně nepatří. Je to prostě ona soudobá populární  nálepka. Jasné vyjádření je prozatím ona levicová vláda. Kdo může rozeznat ono vlastenectví od nacionalizmu?  Přesně nikdo . Obecně vlastenectví se týká jen a pouze vlastní země. Nacizmus má docela jiné vlastnosti než ono vlastenectví. Např. vnucování svého jazyka, protlačování své vůle a zákonů jiné zemi a t.d. - všichni víme z dějin války. Takže tak.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 1.2.2024 13:33
Reaguj
méně emocí a více objektivity

Co shledáváš na pouhém technickém označení politického směru Ficovy vlády za emoční a neobjektivní?

Reaguj
méně emocí a více objektivity

"Ficova populisticko-nacionalisticko-levicová vláda"

  • Autor čtenář
  • Datum a čas 31.1.2024 21:20
Reaguj
méně emocí a více objektivity

"Slovensko je kapitalistická země, tudíž levicovou vládu nemá a mít nemůže." Tato věta v našem článku nikde nebyla napsaná a navíc si to autor ani redakce Horydoly nemyslí. Nevkládejte nám prosím do úst, co nikdy nezaznělo.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Naprosto neobhajuju pana Olexu, který je jistě nevhodným kandidátem, ale na druhou stranu ty první dvě věty článku jsou opravdu tragickým výronem. 

Slovensko je kapitalistická země, tudíž levicovou vládu nemá a mít nemůže. 

Nacionálnost je u vlády spíše žádoucí vlastnost, ale ani v tom Slovensko nijak nevyniká, nechrání své hranice, povoluje dvojjazyčné cedule ( hlavně u hranic s Maďarskem ), atd. 

Z "populismu" je dnes obviňován kdekdo, takže už vůbec není jasné, co to slovo znamená a co je jeho opakem. Zejména v demokracii. 

Ano, spolupráce s mafií a role užitečných idiotů je u slovenské vlády patrná, zejména před příchodem ( nebo návratem ) Fica. Na další vývoj je třeba si počkat.

A teď to nejzásadnější : měli Slováci u posledních voleb k dispozici nějakého méně špatného kandidáta ? Copak někdo takový se může dostat do užšího výběru a kandidovat ?

Opravdu dodnes věříte na volby jako na čestné klání myšlenek a osobností, kteří jsou nejlepších z nejlepších ? 

Čaputová a její kámoši slouží komu ?  Slovensku ? 

  • Autor Roman
  • Datum a čas 29.1.2024 09:50
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Outdoorové půjčovny

Outdoorové půjčovny

AKTUALIZACE Vyrazíte v zimě za lezením do Vysokých Tater? Chcete přejít ledovec? Zkoušíte skialpinismus? Potřebujete sněžnice? A co feráty v létě?... celý článek

Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

100 let stará licence umožňuje stavět vodní elektrárnu na Vltavě?

AKTUALIZACE Povolení od císaře pána najde ve vídeňském archivu jihočeský stavitel. Praví se v něm, že je možné postavit jezy na Vltavě a Křemžském potoce pod Dívčím Kamenem a prorazit štolu ve skále. Řekne
Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

Keramické trhy v Kostelci nad Černými lesy

FOTOGALERIE Ve středočeském městečku Kostelec nad Černými lesy se každoročně konají vyhlášené Keramické trhy.
Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

Dvě smrti na rakouských ferátách řeší český soud

SLEDUJEME SOUDNÍ PROCES Urban a Linhart stojí před okresním soudem v Českých Budějovicích. Viní je ze smrti dvou mladých žen, které se pod jejich vedením zřítily na ferátách v Rakousku.
Jaro začíná dnes nad ránem

Jaro začíná dnes nad ránem

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Sodexo Benefity jsou nyní Pluxee

Sodexo Benefity jsou nyní Pluxee

Sodexo Benefits and Rewards Services, přední světový hráč v oblasti zaměstnaneckých benefitů a angažovanosti, se ve všech zemích, kde působí, přejmenovává na Pluxee. Ve rekreačním sportu se to týká všech, kteří využívají

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Lazy Tele Day Rakousko, Hochkar Telemarking 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
Valašsko, domov můj - fotovýstava Praha, Leica 19.1.-3.3. Fotografoval Josef Vrážel 3.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 6.-9.3. 6.3.
Ski Tour - běžky Harrachov 8.-9.3. 8.3.

Diskuse

ifjuq jolga jixlp Bobbygooms, 29.2.2024 10:32, 120 příspěvků
кракен сайт зеркало WilliamMum, 29.2.2024 7:27, 8 příspěvků
goufvvyf wegovy buy from canada, 29.2.2024 7:07, 120 příspěvků
ucayn mmjot hrfol Bobbygooms, 29.2.2024 1:19, 120 příspěvků
zyzjtxfk semaglutide ozempic, 29.2.2024 0:55, 120 příspěvků
The most apt unadorned pr... Michaelgak, 28.2.2024 22:11, 1 příspěvek
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků
solving captcha WilliamRhisy, 28.2.2024 21:18, 18 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Jak na nepravidelnou mens... Horydoly , 26.2.2024 12:31
Nejčastější sexuální strachy Horydoly , 26.2.2024 12:28
Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57