TANAPu šéfuje pytlák Olexa

TANAPu šéfuje pytlák Olexa
Polomy ve Važecké dolině.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Ficova populisticko-nacionalisticko-levicová vláda narychlo jmenuje nejen vysoké státní úředníky, ale i šéfy důležitých institucí. Zdá se, že do jednoho jsou to lidé spjatí s mafiánským světem, kterému slouží Robert Fico jako užitečný idiot. Zářným případem je hlavní ochránce Vysokých Tater, který byl odsouzený za pytláctví, a vrchní hasič, který zmanipuloval nákup sanitek a záchranných stanic.  

Nově jmenovaný ředitel Tatranského národního parku Peter Olexa neměl dosud s ochranou přírody nic společného. Právě naopak!

Zastřelil vlka mimo loveckou sezonu a ukryl ho v mrazáku. Byl kvůli tomu odsouzen za pytláctví.

Okresní soud v Popradě odsoudil Petera Olexu roku 2014 za pytláctví a uložil mu finanční trest ve výši 300 eur. Musel také odevzdat loveckou pušku a vypreparovanou lebku zastřeleného vlka.

Ministr životního prostředí Tomáš Taraba (Slovenská národná strana) vloni v listopadu odvolal dlouholetého ředitele TANAP Pavla Majka a jmenoval Petera Olexu. Údajně proběhlo neveřejné výběrové řízení.

Teď ultranacionalista Tomáš Taraba žádá pytláka, aby dobrovolně odstoupil z funkce ředitele nejvýznamnějšího slovenského národního parku. Národní park zahrnuje Vysoké Tatry, Belianské Tatry a Západní Tatry včetně Roháčů a Červených vrchů.

Vlk je na Slovensku chráněný, ale jsou určené kvóty k odstřelu a území, kde je možné ho lovit kvůli udržení správného počtu kusů v populaci. Na Slovensku žije asi 500 vlků a ročně je jich odstřeleno zhruba 50.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Majko / Olexa

Ono už naši staří předkové dívno říkali, žez pytláka je nejlepší hajnej. Možná na tom něco bude.Nakonec i Angláni si z piráta udělali místodržícího....

 • Autor Honza
 • Datum a čas 6.7.2024 14:18
Reaguj
Majko / Olexa

Ale pre nas turistov (horolezcov, lyziarov...) je namieste hlavne otazka co je pre nas lepsie ? Kto sa nas zastane ak nebudeme bojovat sami za seba ?

 

Ten co bol pred Olexom (Majko, ktory prezil vsetky rezimy pocas 16 rokov) turistov a spol. nenavidel a pohrdal nimi. Ako typicky tatranec proste nechcel aby sa mu skodna motala po revire, kde si tanapacka banda prevadzkovala svoj biznis (spracovanie a predaj dreva, polovnictvo) , pri kazdej prilezitosti demonstroval svoju moc a vystupoval  ale fakt ze arogantne. Okrem toho to bol pred sefovanim TANAPu obchodnik s drevom.

 

A na sam koniec (naozaj na sam koniec, lebo schvaleny bol par dni po "zmene rezimu") nam daroval nadherny domotany navstevny poriadok, v ktorom sa ani jeho autori nevyznaju.

 

Nehovorim ze Olexa je dobry, ale mozno je pre nas lepsie ked TANAPu uz konecne vladne hocikto iny...A mozno pre nas je najlepsie mozne ak to bude proste nejaky idiot, neschopak, pretoze inak mozeme dostat len "iniciatovnych blbcov", postzvazakov. Bude zle. Ale vsetko ine by bolo este horsie, vratane moznosti ze by dalej sefoval Majko.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Mezi první populistická hnutí patřila starořímská skupina populárů, kteří se stavěli na stranu plebejců (chudí běžní občané) proti patricijům (vládnoucí třída). Mezi jejich nejznámější představitele patří například i Julius Caesar nebo první římský císař Gaius Octavius. I k tomu může onen populizmus dospět.Nacionalismus je kolektivní ideologie, týká se tedy v první řadě celých společenských skupin. Inu podle těchto znaků tam tedy může časem dospět i ona EU. To zřejmě oni tvůri bývalého EHS dobře věděli.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 4.2.2024 19:57
Reaguj
méně emocí a více objektivity

Populismus je politický přístup spočívající ve snaze oslovit člověka, který se domnívá, že vládnoucí skupiny nehájí či přehlíží jeho zájmy.

Nacionalismus, národovectví jsou myšlenkové tendence, ideologie a politika zdůrazňující význam národa, tedy sounáležitost skupiny lidí, kteří obvykle (dle různé definice národa) sdílejí společný původ, historii, jazyk, kulturu a území.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Inu ono to populisticko-nacionalisticko tam, jasně nepatří. Je to prostě ona soudobá populární  nálepka. Jasné vyjádření je prozatím ona levicová vláda. Kdo může rozeznat ono vlastenectví od nacionalizmu?  Přesně nikdo . Obecně vlastenectví se týká jen a pouze vlastní země. Nacizmus má docela jiné vlastnosti než ono vlastenectví. Např. vnucování svého jazyka, protlačování své vůle a zákonů jiné zemi a t.d. - všichni víme z dějin války. Takže tak.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 1.2.2024 13:33
Reaguj
méně emocí a více objektivity

Co shledáváš na pouhém technickém označení politického směru Ficovy vlády za emoční a neobjektivní?

Reaguj
méně emocí a více objektivity

"Ficova populisticko-nacionalisticko-levicová vláda"

 • Autor čtenář
 • Datum a čas 31.1.2024 21:20
Reaguj
méně emocí a více objektivity

"Slovensko je kapitalistická země, tudíž levicovou vládu nemá a mít nemůže." Tato věta v našem článku nikde nebyla napsaná a navíc si to autor ani redakce Horydoly nemyslí. Nevkládejte nám prosím do úst, co nikdy nezaznělo.

Reaguj
méně emocí a více objektivity

Naprosto neobhajuju pana Olexu, který je jistě nevhodným kandidátem, ale na druhou stranu ty první dvě věty článku jsou opravdu tragickým výronem. 

Slovensko je kapitalistická země, tudíž levicovou vládu nemá a mít nemůže. 

Nacionálnost je u vlády spíše žádoucí vlastnost, ale ani v tom Slovensko nijak nevyniká, nechrání své hranice, povoluje dvojjazyčné cedule ( hlavně u hranic s Maďarskem ), atd. 

Z "populismu" je dnes obviňován kdekdo, takže už vůbec není jasné, co to slovo znamená a co je jeho opakem. Zejména v demokracii. 

Ano, spolupráce s mafií a role užitečných idiotů je u slovenské vlády patrná, zejména před příchodem ( nebo návratem ) Fica. Na další vývoj je třeba si počkat.

A teď to nejzásadnější : měli Slováci u posledních voleb k dispozici nějakého méně špatného kandidáta ? Copak někdo takový se může dostat do užšího výběru a kandidovat ?

Opravdu dodnes věříte na volby jako na čestné klání myšlenek a osobností, kteří jsou nejlepších z nejlepších ? 

Čaputová a její kámoši slouží komu ?  Slovensku ? 

 • Autor Roman
 • Datum a čas 29.1.2024 09:50
Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


Polabí AKTUÁLNĚ 2024

Polabí AKTUÁLNĚ 2024

PARDUBICE Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.... celý článek

Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

ŠPINDLERŮV MLÝN Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Šetrný cestovní ruch v Kodani

Šetrný cestovní ruch v Kodani

Dánské národní turistické sdružení podporuje udržitelný cestovní ruch. Odměňuje turisty přijíždějící do Dánska za šetrný turismus.
Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Umělá inteligence mění svět outdoorových aktivit a cestování mnoha způsoby. Uvádíme inspirativní příklady.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Polabí AKTUÁLNĚ 2024

Polabí AKTUÁLNĚ 2024

PARDUBICE Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zubačka - modelová sobota Tanvald Nostalgický vlak 3.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 3.-4.8. Nostalgický vlak 3.8.
Hradní slavnost Pirkštejn 3.8.
Prague Pride Praha 5.-11.8. Festival homosexuálů 5.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 6.-8.8. Lodě a čluny 6.8.
Hodokvas rytíře Kobylky Sovinec 10.-11.8. Středověký jarmark 10.8.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 15.-18.8. 15.8.
Napoleonské dny Slavkov 16.-18.8. 16.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Soumrak nad Sovincem Sovinec 24.-25.8. 24.8.

Diskuse

Klasiky dobře Kladivo, 24.7.2024 11:24, 1 příspěvek
INU Honza, 24.7.2024 8:44, 1 příspěvek
Zapomenutá celebrita Michael Beránek, 22.7.2024 22:06, 1 příspěvek
INU Honza, 19.7.2024 14:00, 8 příspěvků
Zajímavé novinky. Honza, 18.7.2024 10:05, 1 příspěvek
Nehody automobilistů s cy... Horydoly, 18.7.2024 9:37, 7 příspěvků
INU Honza, 17.7.2024 21:06, 1 příspěvek
anet anet, 17.7.2024 8:57, 2 příspěvky
INU Honza, 16.7.2024 19:49, 7 příspěvků
INU Honza, 15.7.2024 20:48, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Dovolená na vodě ve střed... Horydoly Open, 21.7.2024 2:16
Zpravodaj akcí ve střední... Horydoly Open, 21.7.2024 2:07
Opět bude vyprodáno Horydoly , 16.7.2024 12:52
Příroda jako lék Horydoly , 16.7.2024 2:25
Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38