Tilak o licenci Gore nepřišel

Tilak o licenci Gore nepřišel
Madla a Kuba kopou sněhový profil u Taschachhaus.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

Pochyby nad licencí firmy W.L.Gore na využívání gore-texu tuzemskou oděvní firmou Tilak dnes rozptýlil zástupce evropské centrály Gore sídlící v Bavorsku Hans-Peter Rudolph.

Na dotaz redakce Horydoly jednoznačně uvedl: "Tilak je a zůstává licencovaným partnerem Gore."

22. května

Redakce Horydoly a autor článku Kuba Turek se omlouvají Romanu Kamlerovi i čtenářům za výrok: "...Tilak je nástupcem zkrachovalé firmy Kammsport..." Kammsport nezkrachoval. Pouze dostal milionovou pokutu za neprůhledné účetnictví. Vycházeli jsme ze špatných informací od špatných informátorů a dále jsme správně nevyhodnotili relevatní údaje. Na druhou stranu jsme o vysvětlení několikrát požádali samotného Romana Kamlera, který to odmítl.

Horydoly.cz Podrobnosti: Kammsport nezkrachoval, vedl neprůhledné účetnictví

Pochyby o licenci Gore pro Tilak se objevily na podzimním veletrhu Sport Life v Brně v roce 2004.

12. listopadu 2004

Přijde Tilak o licenci Gore?

Na veletrhu Sport Life Brno 2004 prosakuje mezi obchodníky neověřená zpráva, že jeden z největších českých výrobců oblečení do přírody Tilak má přijít o licenci na membránu goretex.

Pokud je to pravda, tak Tilak, který především díky bývalému zástupci Gore ve střední Evropě Braňo Adamcovi přežil první vlnu snižování počtu licencí, druhou vlnu už nepřežije a bude muset přejít na jiné materiály.

Zkrachovalý Kammsport

Nutno dodat, že Tilak je nástupcem zkrachovalé firmy Kammsport. Obě vlastnil a vlastní horolezec Roman Kamler.

Zlé jazyky

První reakce na dotaz redakce Horydoly, zda je zpráva pravdivá, zazněl od prodavačky firemního obchodu: "Zlé jazyky něco pustily."

O něco později se k věci vyjádřil sám majitel Roman Kamler: "Ježíšikriste, jestli jsme o licenci přišli, tak já o tom nevím. Větší hovadinu jsem neslyšel. Ale odkud to víte? Když mi ji seberou, budu šít z něčeho jiného, no a co?"

Licenci na výrobu oděvů z gore-texu má v Česku Tilak a Warmpeace. Již dříve o ni přišel například Alpisport.

Vyjádření firmy Gore se nepodařilo serveru Horydoly získat.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Kammsport, Tilak a co dal
 • Autor Pikí
 • Datum a čas 10.11.2013 17:53
Reaguj
Kammsport, Tilak a co dal

Každá rada drahá, že jo Pavle? Už je to sice dlouho a Kammler dal na Pavlovu radu a soudil se a prohrál kalhoty - argumentoval kalhotami a na nich taky projel soud

 • Autor Pikí
 • Datum a čas 10.11.2013 17:53
Reaguj
Re: Re: Kdo je tady lhář?
Toto je verze, která vyšla pár hodin poté, co jste nám zaslal podrobnosti.
Reaguj
S tím Servítem bych to radši nepřeháněla, aby se někdo nevinný neurazil... Proč nepojmenovávat věci (a lidi) pravými jmény.
 • Autor Servítová
 • Datum a čas 15.4.2005 15:58
Reaguj
Všechno jsem nečetl...na to fakt nemám :-), jsem tu náhodou a o celém sporu vím jen to, co se tu píše , ale jedno je mi jasné...Turek má malýho pinďoura
 • Autor pm
 • Datum a čas 14.12.2004 22:02
Reaguj
Kammsport, Tilak a co dal
Nechci se zabyvat reakci na mnohdy emocionalni prispevky v diskuzi. Koho to zajima, muze si na strankach ministerstva spravedlnosti www.justice.cz najit verejne pristupne informace o spolecnosti Tilak vcetne dokumentu v elektronicke podobe. Povazuji tvrzeni o krachu firmy Kammsport v clanku uvedena za zcela nepodlozena. Myslim ze hlavnim duvodem pro zalozeni a.s. Tilak jedinym akcionarem Romanem Kamlerem (jez je zaroven zivnostnikem s obchodnim jmenem Roman Kamler - Kammsport) byla potreba vest podvojne ucetnictvi podle zakona o ucetnictvi, a take byt transparentnejsi pro klicove zakazniky a dodavatele. Je take zrejma konstrukce vytvoreni vztahu mezi nim a a.s. Tilak. Po zalozeni a.s. ji za 7.5 mil prodal cast aktiv a majetku, coz Tilak vede jako dlouhodoby zavazek. Je to zcela korektni a vice nez obvykle pruhledny stav vyuzivani danovych vlastnosti jednoducheho a podvojneho ucetnictvi. Stouralove zde take najdou prehled zavazku vuci statu k 31.12.2003 - jde o zcela bezne zavazky tykajici se zaloh na DPH a clo.Nevim jestli to Romanovi Kamlerovi stoji za to, ale verim ze by po zajisteni dukaznich materialu Policii CR (text clanku, pocet pristupu atd.) uspel s zalobou pro poskozeni dobreho jmena i s pripadnym adekvatnim pozadavkem na odskodneni. Tim by se pripadne zvyseni navstevnosti serveru horydoly.cz vratilo jeho provozovateli jako bumerang.Rozumim tomu ze provozovateli jde o to zvysit navstevnost a tim si zajistit lepsi pozici pri jednani s reklamnimi agenturami. Je ale otazka jestli se to v oblasti outdooru timto zpusobem a dlouhodobe, podari.
 • Autor Pavel
 • Datum a čas 3.12.2004 14:15
Reaguj
Re: Re: novinarka Jakoubkova :-)
Ohrazuju su proti ztotožnění s Bambulí.
 • Autor Tom Š.
 • Datum a čas 27.11.2004 18:05
Reaguj
Debata o krachu Tilaku
Konečně se mi dostalo částečné odpovědi na otázku, které se Jakub Turek vyhýbal, zapomněl na ni či co, jak to bylo myšleno s krachem Tilaku. Zachytil jsem ji v diskusi Toma Š. a Jakuba Turka s názvam Kuba Turek: ptejte se, polemizujte, nesouhlaste. Pro přehlednost si ji dovoluji umístit pod článek, kterého se týká. Tom Š.: Proč jste se v diskuzi o Tilaku vyhnul odpovědi na opakovaný dotaz, jestli můžete doložit, jak máte doloženo své zveřejněné tvrzení, že Kammsport zkrachoval? (Jak napsal sám R. Kamler, tak toto tvrzení považuje za horší a více poškozující než otázku licence Gore.) Jakub Turek: Dovolte mi toto tvrzení přesně podložit později. Pro jistotu jsem ještě jednou kontaktoval své "zdroje" a ověřuji, co mohu vypustit ven. Faktem je, že Kammsport byl původně na české poměry velká oděvní firma, která téměř ze dne na den skončila. Byla původně psaná jako živnost Romana Kamlera a bleskem se z ní stal jen malý krámek. Většina aktivit (dovoz bot Meindl a šití oblečení) se přesunula do akciové společnosti Tilak. Obvyklý postup úspěšných firem bývá ten, že se změní živnost na s.r.o. nebo a.s. a teprve poté se pozvolna mění dosud úspěšný název firmy, aby se neodradili zákazníci. Tom Š.: pokud vím, tak v případě Tilaku nedošlo ke „skončení ze dne na den", ale k plánované a připravované změně od živnosti na a.s. a zároveň ke změně názvu, který firma několika způsoby veřejně vysvětlovala. Každý kdo někdy podnikal a setkal se s úředním šimlem pochopí, kolik starostí a razítek si člověk ušetří pokud takové změny spojí. Navíc nedošlo ke změně na s.r.o., ale rovnou na a.s., což je mnohem náročnější na základní kapitál a splnění řady dalších podmínek, takže to nesvědčí o krachu či alespoň potížích firmy. Že maloobchodní prodejnu v Šumperku nebyl důvod zahrnout pod a.s. a ponechat ji jako živnost pod původním názvem, na tom mi nepřijde nic podezřelého ani divného. Co vy považujete za obvyklé asi není směrodatné, aby jste na základě toho dovozoval krach nějaké firmy! Jakub Turek: K tomu není co dodat.Tom Š.: Takže jste schopen uznat (bohužel o tom pochybuji), že skutečnosti ohledně změny právní formy a jména firmy (vše při troše práce ověřitelné), které jste nepochopitelně a zkratkovitě označil krachem, mají celkem jasné, logické a transparentní vysvětlení?
Reaguj
Konec turkům
Jsem tedy překvapen, kolik lidí se do takové diskuse zapojilo. A kolik dalších to čte. Asi byla potřeba na tyto bludy úřední obludy reagovat. Ostatně není to první přísvěvek Kubulika Turka se kterým nesouhlasím. Tolik kliknutí na tyto stránky, no větší balík peněz před koncem roku se vždycky hodí. Kamarádi (snad Vás tak můžu nazvat), vykašlete se na něj. Diskuse s ním Vám bere drahocenný čas, který můžete strávit třeba někde venku. A pan Tilak (sláva této firmě, vždyť i já jsem s jejich výrobky spokojen) by mohl vymyslet nějakou speciální membránu, která by jeho myšlenky a výroky nepropouštěla vskutku žádným směrem. Přeji Vám všem hezký víkend. A úřední šiml se řehtá.
 • Autor Máca
 • Datum a čas 26.11.2004 13:53
Reaguj
Re: Kdo je tady lhář?
Toto není originál článek ale již "opravená" varianta.M.M.
 • Autor Míra
 • Datum a čas 26.11.2004 12:57
Reaguj
Celkem 140 příspěvků v diskuzi


Jak se platí DPH a clo v e-shopech mimo Evropskou unii?

Jak se platí DPH a clo v e-shopech mimo Evropskou unii?

Nechali jste se zlákat závratně nízkými cenami a objednali jste si na Vánoce dárky z některého čínského nebo třeba britského e-shopu? Je možné, že zboží stále nemáte, protože dodávky komplikuje dlouhá doprava... celý článek

Švýcarská dálniční známka

Packraft z Ruska? Proč ne

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

V Radvanicích se přestalo lyžovat

V Radvanicích se přestalo lyžovat

V zapadlém koutě Jestřebích hor u Radvanic na půl cestě mezi Orlickými horami a Krkonošemi skončilo lyžování. Jedinou zdejší sjezdovku přehradil Petr Kubíček plotem a zdá se, že není síla, která by ho přiměla
Tajná studie o veřejných dobíječkách za veřejné peníze

Tajná studie o veřejných dobíječkách za veřejné peníze

Stát prostřednictvím své organizace Technologická agentura zaplatil studii, která měla analyzovat potenciál využití obnovitelných zdrojů pro rozšíření sítě nabíjecích stanic pro elektromobily. Stát za ni z veřejných zdrojů zaplatil téměř 5 milionů
Dotace na karavaning nabízejí jižní Čechy

Dotace na karavaning nabízejí jižní Čechy

Jihočeský přijímá žádosti o dotace na podporu rozvoje turistické infrastruktury pro kemping a karavaning. O příspěvky na budování nových karavanových stání, v menším rozsahu pak také na rekonstrukce a modernizace zázemí stávajících kempů, se mohou
Lidé v cestovním ruchu přijdou o práci, vláda zastavila Antivirus

Lidé v cestovním ruchu přijdou o práci, vláda zastavila Antivirus

Podnikatelé zvláště v cestovním ruchu nesou již řadu měsíců ekonomickou zátěž vládních opatření a restrikcí na své podnikání, přesto se snažili udržet do poslední chvíle své pracovníky a zaměstnanost. Ukončení programu Antivirus od
CTP a VŠO spolupracují

CTP a VŠO spolupracují

Czech Travel Press uzavřel dohodu o spolupráci s Vysokou školou obchodní. Asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu pomůže vysoké škole, kde je jedním ze stěžejních studijních oborů právě cestovní ruch.  

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mezinárodní festival outdoorových filmů Výrovka Výběr nejlepších snímků 29.1. 11:00
Sklářské sympozium - výstava Nový Bor 4.10.-30.1. 30.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 9.-12.2. 9.2.
Vánoční výstava Litomyšl, zámek 3.12.-13.2. 13.2.
Tourfilm - uzávěrka přihlášek Praha 22.2.
Boat Show - veletrh Bratislava, Incheba 10.-13.3. Cyklistika, lodě, rybářství 10.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 12.-13.3. 12.3.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 18.-20.3. 18.3.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 25.-27.3. 25.3.
COTTM - veletrh Čína, Peking 29.-31.3. Cestovní ruch 29.3.

Diskuse

Hloupa glosa Honza, 27.1.2022 11:31, 9 příspěvků
Absolvent VŠŽ dorazil na HD Ronye, 27.1.2022 10:33, 9 příspěvků
Absolvent VŠŽ dorazil na HD To Ronye, 26.1.2022 21:52, 9 příspěvků
Krk nejsou ramena Ronye, 26.1.2022 15:37, 9 příspěvků
Krk nejsou ramena Pavka, 26.1.2022 15:16, 9 příspěvků
Hloupa glosa Ronye, 26.1.2022 13:03, 9 příspěvků
Stupidní = hloupý Pavka, 26.1.2022 11:22, 9 příspěvků
Hloupa glosa To Ronye, 26.1.2022 10:11, 9 příspěvků
Hloupa glosa Ronye, 26.1.2022 4:21, 9 příspěvků
Jakýsi zádrhel.... Michael Beranek, 22.1.2022 20:05, 26 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ascendero.com - hledá se ... Petr Písek, 27.1.2022 11:24
Pražská vlastivěda v únoru Horydoly , 20.1.2022 9:55
Re: Západné Tatry / Roháč... Horydoly , 20.1.2022 9:40
Nová vláda mlčí, podnikat... Horydoly , 19.1.2022 22:07
STYL a KABO ve znamení ná... Horydoly , 19.1.2022 22:03
Letiště Vary Horydoly Open, 19.1.2022 16:00
Bikesraz na Vysočině 2022 Horydoly , 19.1.2022 15:52
Re: Beskydy na lyžích Horydoly , 14.1.2022 23:43