Zemřel politik a korupčník Stanislav Gross

Zemřel politik a korupčník Stanislav Gross
Tenhle se prý už přiznal Bohu. Před tím se nechal křišťálově čistě zkorumpovat. Bývalý premiér Stanislav Gross.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Před pár hodinami zemřel Stanislav Gross. Korunní princ Miloše Zemana, oblíbenec Václava Havla, mladičný socialistický premiér, korupčník, pletichář a jeden ze symbolů divokého přechodu z komunismu do socialismu.  

Stanislav Gross mimo jiné byl i u masivních investicí a dotací do cestovního ruchu s nejasnými příjemci veřejných peněz. V jeho kamarile vyrostl například nedávno zesnulý horolezec a úředník Zdeněk Hrubý.

Horydoly.cz Jak si Stanislava Grosse pamatují Horydoly:

2011 Kdo ovládá Slavii a její peníze?

2005 Gross odešel

2005 Paroubek na Horydoly

2005 Grossova hovínka

2004 Dobré zprávy z parlamentu

2004 Gross mit uns

2004 Stanislave Grossi

Živitopis na Wikipedii: Stanislav Gross

Horydoly.czPro čtenáře Horydoly bude zřejmě bližší jeho jmenovec Alfred Grósz, horolezec z Vysokých Tater. 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

slušnost

Zdravím všechni diskutující.

Přijde mi, že některé články psané na tomto webu jsou skutečně úmyslně psány tímto stylem. Protože pan KT rád v diskuzích projevuje svůj životní hádavý postoj proti (mě přijde) všemu.

Myslím ale, že ať SG provedl či neprovedl cokoliv za svého života ať se omluvil nebo neomluvil za cokoliv, tak je velice nevhodné tuto zprávu takto tiltulkovat.

Opět myslím, že před smrtí si neprožil díky své nemoci nic hezkého.

Nevidím žádnou souvislost bývalého premiéra se obsahem tohoto webu. Je možné, ale že se pomalu mění na web typu novinky.cz apod.

 

Sem chodím jelikož zde občas najdu pro mne nějakou zajímavou zprávu ze světa outdooru a jako návštěvníka těchto stránek  mě tyto informace bez náplně naprosto nezajímají. Bohužel titulek je tak silný, že jsem si to musel přečíst.

Trochu mě mrzí, že se na místo takovýchto nesmyslných zpráv a ztrácením času přesvědčováním ostatních o (možná) pseudo pravdách, nezabívá tento web raději kvalitnějšími zprávami ze světa HORU a DOLU.

Pro mě jako pro návštěvníka webů tohoto typu klesáte hodně dolů. A to si myslím že je škoda ne?

Jak se říká o zemřelích vždy jen dobře - a já dodávám když to nejde jen dobře tak raději vůbec ale rozhodně ne "takto"!

Nečekám od vás nikoho žádnou reakci ani žádnou nechci.

toto poze k zamyšlení

S pozdravem LN

 

 

  • Autor Lukáš Nekvapil
  • Datum a čas 22.4.2015 11:17
Reaguj
Pro TMu

Pořád je nad mé chápání, jak může někdo, kdo podepsal spolupráci s vojenskou komunistickou kontrarozvědkou, hlásat cokoliv o morálce a poukazovat na jiné!

Reaguj
Pro TMu

Aha, tak to je jiná. O tom se dá uvažovat a případně diskutovat. Jistě máš v mnohém pravdu. Díky za pregnantní vyjádření.

Moje vysvětlení je takové: Označení korupčník je pouze technický pojem pro toho, kdo dělal věci, které popisuješ níže. Prostě to podle mého nelze oddělit od Grossova života a zamlčet to by bylo nemravné.

Ono křesťanské "o mrtvých jen dobře" by bylo oprávněné, kdyby Gross jednal křesťansky - přes smrtí by si uvědomil, co udělal, a účinně požádal o odpuštění - především by řekl aspoň zpovědníkovi, co ukradl, a upřímně by svých činů litoval, a zároveň by nakradené peníze vrátil, anebo aspoň dal na nějaký bohulibý účel. Nic z toho se nestalo. Proto se na Grosse tento požadavek tak zcela nevztahuje.

Reaguj
Pro TMu

Jeden o koze, druhý o voze! Snad jsem napsal už v prvním příspěvku, že každý ví kdo byl Stanislav Gross a kde dělal Zdeněk Hrubý a pokud chceš co je zač Paval Bóhm a spol. Já jsem poslední kdo by se chtěl zastávat S.G., obzlášť jakým způsobem vyšachoval jednoho z mála, ne-li jediného, čestného českého premiéra V.Š. a to rozhodně jsem nebyl voličem ani jednoho z jmenovaných!, nebo jakou předvedl investorskou superintuici s akciema za 100 mega či koho měl za manželku.


Ale trvám na tom, že i Václav Klaus nebo inspektor Dreyfuss byli schopni počkat s osočováním svých úhlavních nepřátel aspoň do jejich pohřbu, kde dokonce měli i proslovy, nenechajíc jedno oko suché. Takže i horydoly by mohly, pokud mají opravdu potřebu psát nekrology politikům, volit neutrální tón. V případě horolezců působících ve veřejných nebo politických funkcích, by mohly alespoň do pohřbu spíše vyzvihovat pozitivní sportovní úspěchy. Někdo to může považovat za autocenzuru, jiný za slušnost. V případě nehorolezců si myslím, že "mlčeti zlato" je lepší ze dvou možností, o kterých se mluví ve známém přísloví. Samozřejmě nechť autoři si píší jak píší, pokud redakce stojí o bulvární čtenáře nebo si libuje ve flame diskuzích.

Reaguj
Pro TMu

Nojo, no - kamarila, klaka, klika...

Nojo, mládí je relativní - potěšil jsi mě, jaký jsem mladík.

Nojo, citáty se dávají do uvozovek, jinak nic.

A teď prosím Ty, když jsem Ti již odpověděl, na co jsi se zeptal:

Stále trváš na tom, že byl Standa byl křišťálově čistý šéf ČSSD, vnitra a vlády, a že nebyl korupčník? A že Zdeněk nebyl ze Standovy líhně a že vždy jako úředník pracoval ve prospěch občanů?

Reaguj
Pro TMu

Já jsem se snad ani neptal, ty otazníky byly spíš pro podivení na těmi nevhodnými výrazy i s vysvětlením. Ptal jsi se TY později "Stále trváš na tom, že nejsou v článku použity nevhodné zavádějící výrazy používané bulvárem pro zvýšení sledovanosti?"

Hmm, jestli S.G. řekl přesně "tenhle se prý už přiznal Bohu. Před tím se nechal křišťálově čistě zkorumpovat", tj. je to přesný citát tak to je zajisté PRAVDA.


Pokud se pamatuji tak to byl "sociálně demokratický" a ne "socialistický" premiér. Byl maximálně v Socialistickém Svazu Mládeže ale za ten, pokud mě má chatrná paměť neklame, nebyl v politice po roce 89.

Snad by měl vhodnost použití stupňovaného přívlastku u věku posoudit raději někdo zralejší než je mladičký redaktor nebo mladičký diskutér (tj. já).

Mám pocit, že rámečky se vyskytují v článcích o mnohem triviálnějších výrazech než je kamarile, obzvlášť když v tomto typu článků využívající pejorativních slov nebo spojení.

Já uznávám, že mé vzdělání bohužel nestačí k pochopení smyslu takto podbarvených článků ani u žijících osob natož právě zemřelých. Snad jediný, na první pohled skrytý smyl by mohl být vyvolání přesně opačného mínění než je fyzicky napsáno. Tato metoda poměrně dobře funguje u lidí přemýšlejících, tj. nehltajících bulvár.


Pokud to tak ale není, tak se autor staví na roveň osočujících metod současného prezidenta, viz. např. poslední kauza Peroutka.

Reaguj
Vysvětlení rozdílu mezi publikujícími

Vážený pane, smazal jste můj příspěvek, protože se jmenuji Jakub Turek?

Za jakého prosím diskutéra bych se měl vydávat? Mohu snad za to, že se jmenuji jako vy? Pokud se dívám, vy se podepisujete Kuba Turek.

  • Autor Jméno
  • Datum a čas 20.4.2015 17:49
Reaguj
Pro TMu

Nu což - ptal jsi se mně, tak jsem Ti odpověděl.

Teď se tedy ptáš znovu na to, jsme s jinými řešili již v této diskusi. Zkusím to tedy vysvětlit znovu i Tobě:

PRAVDA:  "tenhle se prý už přiznal Bohu. Před tím se nechal křišťálově čistě zkorumpovat" - řekl to sám v televizi, stačí se podívat třeba do archivu České televize

PRAVDA: "mladičký socialistický premier" - v 35 letech byl na svoji funkci mladičký, bohužel to bylo navíc v době, kdy bylo potřeba někoho zkušeného, morálního a staršího 

PRAVDA:  socialistický - ČSSD, jejím byl předsedou, prosazuje socialismus už více než sto let

PRAVDA: pletichář - pletichařil na vnitru (např Mlýn), pletichaři ve straně (např. odstranil Špidlu), pletichaři v ekonomice (např. Mostecká uhelná)...

"kamarile" - předpokládáme určité vzdělání a rozhled členářů Horydoly. Pokud tedy nevíš, o co jde, přecenili jsme Tě. Vysvětlení ovšem padlo v této diskusi jako citát z Lidových novin.

Reaguj
Vysvětlení rozdílu mezi publikujícími
Redakce HORYDOLY smazala diskusní příspěvek, protože se jeho autor vydával za jiného diskutéra.
Reaguj
Pro TMu

Ale vždyť jsem to už psal včera v příspěvku co je tam konkrétně přinejmenším za závádějící výrazy. Autor TMa Datum a čas 17.4.2015 15:52

Reaguj
Celkem 53 příspěvků v diskuzi


Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2025

Střední Čechy AKTUÁLNĚ 2025

KŘIVOKLÁTSKO Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.... celý článek

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Mondsee je v soukromém vlastnictví, další rakouská jezera jsou na tom stejně

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Horní Rakousko mezi horami a Dunajem

Horní Rakousko mezi horami a Dunajem

Historická země Horní Rakousy je esencí celého Rakouska. Osou krajiny je veletok Dunaj, na jihu se zvedá ledovcový Dachstein, na severu stoupá Český les (kterému v Čechách říkáme Šumava) a ve středu
Proč je plnohodnotná náhrada notebooku telefonem zatím vzácná

Proč je plnohodnotná náhrada notebooku telefonem zatím vzácná

Pozorovatel technologických trendů vidí, že výkon telefonů vzrostl: vícejádrové čipy, rychlé grafické jednotky, velké množství RAM, displeje s vysokým jasem i obnovovací frekvencí. Přesto většina lidí při skutečné práci - psaní delších textů,
Lesy hl.m. Prahy jsou Lesy Praha

Lesy hl.m. Prahy jsou Lesy Praha

Obecní organizace Lesy hlavního města Prahy o sobě začala mluvit ve zkrácené podobě Lesy Prahy a navíc si pořídila nové logo.
Spotřeba vody a elektrické energie poněkud trápí Švýcary

Spotřeba vody a elektrické energie poněkud trápí Švýcary

Ve Švýcarsku bylo zjištěno, že denní spotřeba vody na osobu, včetně miminek je kolem 300 litrů. Do toho se počítá také spotřeba vody v zemědělství a v průmyslu. Jen na splachování WC
Holašovice ožívají selskou slavností 25.-27. července

Holašovice ožívají selskou slavností 25.-27. července

Selské slavnosti v Holašovicích lákají tisíce návštěvníků na jihočeskou náves v duchu staročeského lidového venkovského jarmarku.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
Packraft Ultima a Robfin - test České Budějovice, vodácký kanál 9.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 22.-31.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.
Noir Film Festival Křivoklát 27.-30.8. 27.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 28.-31.8. 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.

Diskuse

sem asi ne Prkoš, 4.8.2025 11:37, 2 příspěvky
chudáčku Honzíku Honza, 4.8.2025 7:36, 8 příspěvků
Inu Honza, 4.8.2025 7:28, 1 příspěvek
Inu Honza, 4.8.2025 7:18, 2 příspěvky
pravda Horydoly, 3.8.2025 10:22, 2 příspěvky
pravda Palo, 3.8.2025 9:45, 2 příspěvky
Mýtné v Dolomitech Michael Beránek, 2.8.2025 12:32, 1 příspěvek
Příspěvek Horydoly, 1.8.2025 22:46, 2 příspěvky
Příspěvek Zdeněk, 1.8.2025 21:27, 2 příspěvky
příroda Pišišvor, 30.7.2025 11:59, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates mapují top letní... Horydoly , 29.7.2025 23:31
Emirates opět vítězí Horydoly , 29.7.2025 23:21
Re: Lyžařské vybavení Naomi Smith, 29.7.2025 12:25
Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36