2/3 českých turistů odlétá z Prahy

2/3 českých turistů odlétá z Prahy
Dopravní letadlo Embraer 195-E2.
Autor snímku KLM
SDÍLEJ:

Na dovolenou Češi nejčastěji odlétají z Prahy. Zatímco minulý rok letělo na dovolenou z Prahy 60 % cestujících, v letošním roce už to bylo o šest procent více. Odletová letiště v sousedních zemích zaznamenávají spíše pokles cestujících z České republiky.

Z vídeňského letiště letos odletělo na dovolenou 11 % Čechů, což je o dvě procenta méně než loni. 

"Nejsilnější nabídka zájezdů je tradičně z Prahy, která obsluhuje většinu dovolenkových destinací na přímém letu, případně s přestupem, pokud se jedná o vzdálenější destinace po celém světě. České cestovní kanceláře se zaměřují i na odlety z regionálních letišť a posilují zde nabídku destinací. Dlouhodobě se zvyšuje počet odletů z Brna, Ostravy, Pardubic či Karlových Varů. Novinkou pro nadcházející sezonu jsou České Budějovice, odkud jsou plánovány lety na řecký Rhodos a do turecké Antalye," říká Petr Čipera, produktový manažer Dovolená.cz.

České cestovní kanceláře každý rok rozšiřují svoji nabídku letů také z Bratislavy, odkud je možné letět do Albánie, Bulharska, Turecka, Egypta, na Maltu či Mallorcu.

Kam se létá z regionálních letišť?

Z Brna nabízí cestovní kanceláře odlety do Tirany, Bulharska, Černé Hory, Egypta, Kalábrie v Itálii, nově také na exotické Kapverdské ostrovy. Do Řecka se létá na ostrovy Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos, Korfu, Kos a Lefkada. Novinkou je pevninské letovisko Volos, které je vhodné pro klienty hledající klidnou řeckou dovolenou. Do Španělska lze z Brna letět jak na pevninskou část, tak na Mallorcu nebo na Kanárské ostrovy Tenerife a Fuerteventuru. Do Tuniska míří letadla na pevninu i na ostrov Djerba. Z Turecka je pak v nabídce turecká a egejská riviéra.

Ostrava nabízí odlety do Bulharska, Marsy Alam a Hurghady v Egyptě, dále také do Kalábrie v Itálii nebo na řecké ostrovy Kréta, Rhodos, Kos a Lefkada. Španělsko je obsluhováno jen na Mallorcu. Dále je odtud možno letět do Tuniska včetně ostrova Djerba nebo do Turecka včetně egejské riviéry.

Pardubice nabízejí odlety do Bulharska, egyptské Hurgady a Marsa Alam, dále pak na řecký Rhodos a do Tuniska. Směrem do Turecka je odtud obsluhována turecká riviéra.

Z letiště v Karlových Varech se létá do Turecka a na Krétu. Poprvé z Českých Budějovic vypraví zájezdy na řecký ostrov Rhodos a do turecké Antalye cestovní kancelář Čedok.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

INU

Statistika dobrá asi pro letiště. Zajímavějši pro nás by asi bylo, kolik jich je ze kterých krajů, případně cizinců.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 21.12.2022 12:35
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Kryptoplatby v Česku sílí: kde zaplatíte za dárky digitální měnou?

Kryptoplatby v Česku sílí: kde zaplatíte za dárky digitální měnou?

S blížícími se Vánoci roste zájem o moderní formy nákupů a zároveň o využití kryptoměn mimo investiční svět. Podle odborníků se i v Česku kryptoplatby stávají čím dál běžnější součástí každodenního života.... celý článek

Praha každý den, každou hodinu, každou minutu: město k objevování

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

JILEMNICE Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Eurobike opustil německý cyklistický průmysl

Eurobike opustil německý cyklistický průmysl

ZIV - Die Fahrrad Industrie a Zukunft Fahrrad ukončují spolupráci s Eurobike. Dvě nejvýznamnější sdružení výrobců a prodejců kol v Německu dávají ruce pryč od největšího evropského cyklistického veletrhu.
Queen Elizabeth 2 zůstává v Dubaji, ale ukáže se v Londýně

Queen Elizabeth 2 zůstává v Dubaji, ale ukáže se v Londýně

Legendární hotel Queen Elizabeth 2, spravovaný společností Accor Hotels, se zúčastní veletrhu World Travel Market London, který se bude konat od 4. do 6. listopadu v londýnském výstavním a kongresovém centru Excel.
Zima se blíží: čas zazimovat chalupu - nebo si přiznat, že už na ni nezbývá síla

Zima se blíží: čas zazimovat chalupu - nebo si přiznat, že už na ni nezbývá síla

Podzim v horách má zvláštní vůni. Vzduch je chladnější, dřevo voní z kamen a ranní mlhy se líně povalují po loukách. Právě teď, když se listí barví do zlatova, přichází chvíle, kdy majitelé
Beal stahuje z trhu lano Sunrise 9,2 mm

Beal stahuje z trhu lano Sunrise 9,2 mm

RECALL Horolezecká značka Beal stahuje od zákazníků svá nebezpečná lana Sunrise 9,2 mm v délce 50 m.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mezinárodní festival outdoorových filmů Chvalkovice na Hané 20.-21.11. 20.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frenštát pod Radhoštěm, kino 20.-23.11. 20.11.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 21.-22.11. 21.11.
Halls & Walls - veletrh Německo, Friedrichshafen 21.-22.11. 21.11.
Sportovní klub vozíčkářů - benefiční den Praha, UNYP arena 22.11.
Alpinmesse - veletrh Rakousko, Innsbruck 22.-23.11. 22.11.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 19.-23.11. 23.11.
Boot - veletrh Německo, Berlín 27.-30.11. Lodě 27.11.
Vánoční výstava ovoce Praha, Dům ochránců přírody 27.-29.11. 27.11.
Life - veletrh Brno, Výstaviště 28.-30.11. 28.11.

Diskuse

Labe do Neratovic Krkoška, 21.11.2025 10:19, 1 příspěvek
Politická píseň Kuba Turek, 18.11.2025 15:51, 4 příspěvky
Horší než za komunistů Honza, 18.11.2025 13:39, 4 příspěvky
Horší než za komunistů Hlavonožka, 18.11.2025 10:43, 4 příspěvky
Horší než za komunistů Krkoška, 17.11.2025 23:30, 4 příspěvky
parkování Lukas B., 14.11.2025 11:35, 1 příspěvek
smutné ale očekávatelné TS Charlie, 13.11.2025 17:38, 5 příspěvků
to snad ne? Kuba Turek, 12.11.2025 13:44, 3 příspěvky
Inu Honza, 12.11.2025 13:03, 1 příspěvek
to snad ne? vodák Marek, 12.11.2025 11:20, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 21.11.2025 10:23
Sportovní klub vozíčkářů ... Horydoly , 20.11.2025 12:00
21. ročník benefičního dn... Horydoly , 20.11.2025 11:56
Maraton Praha - Dobříš Horydoly , 19.11.2025 18:14
Bikesraz na Vysočině 2026 Horydoly , 19.11.2025 17:53
přednášky o lavinové prev... Horydoly , 13.11.2025 1:33