Airbus A380 dnes přistane v Praze

Airbus A380 dnes přistane v Praze
Airbus A380 létá na Pařížském aerosalonu.
Autor snímku © Airbus SAS - PIGEYRE Pascal - MasterFilms
SDÍLEJ:

Největší dopravní letadlo na světě, dvoupatrový obr Airbus A380 společnosti Emirates, přistane dnes ve středu 1. července na letišti Václava Havla v Praze.

Airbus A380 dnes přistane v Praze
Airbus A380 se předvádí na Dubai Air Show v barvách Emirates.
Autor snímku © Airbus SAS - A. Doumenjou

Velkokapacitní letadlo přilétne mimořádně v rámci pětiletého výročí od vzniku pravidelného leteckého spojení mezi Prahou a Dubají, aby se následně vydalo v týž den na zpáteční cestu.

Airbus A380.

Češi využívají stále častěji přímé spojení mezi Prahou a Dubají. Úspěšnou linku využívají čím dál více i Češi pro cestování do vzdálených destinací. Emirates tímto způsobem dnes oslavuje výročí linky.

Přes Dubai do Asie a Austrálie

"Jedná se o velice praktické a pohodlné spojení s návazností na celou Asii a Austrálii. Přestup v Dubaji využívají stále častěji i Češi, především pak ti, kteří cestují do Bangkoku, Aucklandu, Sydney, Denpasaru, Šanghaje a Hongkongu. Meziročně evidujeme nárůst zájmu o spojení mezi Prahou a Dubají o 14 procent v ekonomické třídě, v byznys třídě pak o 16 procent," říká Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz, který patří mezi největší české prodejce letenek.

Na lince Praha-Dubaj standardně operuje Boeing 777, kde rovněž najdete kvalitní servis i pohodlí, ale obří Airbus A380 je výjimečný. "Letadlo má celkovou kapacitu 489 pasažérů, z toho 14 míst je určeno pro cestující v první třídě, kteří mají k dispozici vedle pohodlných sedadel i sprchu. Byznys třída pojme 76 cestujících a na horní palubě nabízí i bar," popisuje Josef Trejbal.

Airbus A380.

Přílet do Prahy ve 13:25 h

Podle letového řádu přiletí Airbus A380 z Dubaje do Prahy na pravidelné lince EK139 v 13:25 h a na zpáteční cestu by měl vyrazit v 17:05 hodin. Jeho let můžete sledovat na mapě Flightradar24. V těchto minutách (11:15 pražského času) letadlo právě přelétává z Turecka nad Černé moře.

Airbus A380.

INFO: Emirates a Airbus

 
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Touha po vlastním bydlení u moře, investice do budoucna nebo zajištění na důchod. Češi stále častěji zvažují koupi nemovitosti v zahraničí a už nejde jen o doménu movitých investorů. Zájem roste o apartmány, rekreační bydlení... celý článek

10 Day Morocco Tour From Casablanca: Complete First-Time Visitor Guide

Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Češi investují do nemovitostí v zahraničí. Odborníci varují před riziky a nástrahami

Touha po vlastním bydlení u moře, investice do budoucna nebo zajištění na důchod. Češi stále častěji zvažují koupi nemovitosti v zahraničí a už nejde jen o doménu movitých investorů. Zájem roste o apartmány, rekreační bydlení
Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

Cestování bylo vždy tak trochu dobrodružství. S nástupem umělé inteligence se ovšem nejistota snižuje a cestovní ruch na celém světě se stává dostupný pro nejširší veřejnost. Chatboti jako Gemini, ChatGPT nebo Perplexity
Zprávy z Asie 2026

Zprávy z Asie 2026

Kde se odehrávají velké věci na planetě Zemi? Přece v jižní a východní Asii!
10 Day Morocco Tour From Casablanca: Complete First-Time Visitor Guide

10 Day Morocco Tour From Casablanca: Complete First-Time Visitor Guide

A 10-day Morocco tour from Casablanca offers first-time visitors the perfect balance of urban exploration, desert adventure, and cultural immersion without breaking the bank.
Marrakech to Fes Desert Tour: The Four-Day Route

Marrakech to Fes Desert Tour: The Four-Day Route

A four-day drive from Marrakech to Fes packs in mountain passes, ancient kasbahs, red-rock gorges, and a night beneath Sahara stars. A marrakech to fes desert tour 4 days route suits travelers who want

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 28.8.-6.9. 28.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 30.8.
Historie zachycená světlem - fotovýstava Vysoké Mýto, Regionální muzeum 3.9.-15.11. 3.9.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.
Den letiště Praha, Letňany 5.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 11.-16.9. 11.9.
SUPNera Neratovice 18.-19.9. Paddleboard 18.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 18.-20.9. 18.9.

Diskuse

Varování pro střední třídu PK, 27.8.2026 11:08, 2 příspěvky
Nojo Honza, 27.8.2026 10:01, 1 příspěvek
Inu Honza, 27.8.2026 9:58, 1 příspěvek
Inu Honza, 27.8.2026 9:52, 2 příspěvky
Radši stan Šlojíř, 27.8.2026 8:19, 3 příspěvky
Inu Honza, 24.8.2026 12:44, 1 příspěvek
Inu Vorošilov Kuba Turek, 22.8.2026 22:24, 4 příspěvky
Inu Vorošilov Honza, 22.8.2026 18:58, 4 příspěvky
Inu Vorošilov Kuba Turek, 22.8.2026 11:39, 4 příspěvky
Inu Honza, 22.8.2026 10:09, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Neon run Horydoly , 25.8.2026 23:53
Běžecké závody 2026 Horydoly , 25.8.2026 23:52
Fotbal Horydoly , 25.8.2026 10:33
Re: Oblékněte svůj dům do... Horydoly , 19.8.2026 16:36
Sport Expo: Pražský velet... Horydoly , 19.8.2026 16:10
Jihotyrolská zima láká ro... uhuguet@mailto.plus, 18.8.2026 9:10
Oblékněte svůj dům do vlny uxeuen@mailto.plus, 18.8.2026 9:07
Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21