Indický Mahárádža Expres

Indický Mahárádža Expres
Maharadža Expres. Kabina deluxe.
Autor snímku Letuška.cz
SDÍLEJ:

Vydejte se na nezapomenutelnou jízdu královským vlakem po Indii. Přezdívá se mu palác na kolejích a symbolicky odkazuje na slavnou kariéru věhlasného Orient Expresu. Navštívíte atraktivní památky, z nichž mnohé patří do seznamu UNESCO, i krásné národní parky se vzácnými zvířaty. Jak cestování v luxusním vlaku vypadá?

Indický Mahárádža Expres
Maharadža Expres. Peacock restaurant (Paví restaurace).
Autor snímku Letuška.cz
Jak na to

První cestující platí cca 210 000 Kč. Druhý cestující zaplatí 150 000 Kč. Minimální počet cestujících: 2 osoby. Délka zájezdu 12 dní, jízda ve vlaku 8 dní. Destinace: (Praha) – Bombaj – Adžanta – Udajpur – Džodhpur – Bikaner – Džajpur – Saváí Madhopur (Ranthambore) – Ágra – Dillí – (Praha).

PRODEJ JÍZDENEK: Letuška.cz

V jednom luxusním jídelním voze se podává bohatá snídaně, v druhém jídelním voze se večeří. Na výběr je široká paleta evropských i typicky indických jídel. Snídaně připravuje obsluha v každém vagonu samostatně. Večeře s mnoha chody vaří špičkoví kuchaři z čerstvých surovin přímo ve vlakové kuchyni. Obědy se zpravidla konají v královských pevnostech a palácích mimo vlak.

Luxusní kupé mísí pohodlí se sportovním vyžitím

Každé kupé je vybaveno chladicím boxem, koupelnou s toaletou, umyvadlem a sprchou s teplou vodou. K dispozici je vagon vybavený masážním salonem a fitness zařízením. Většinou funguje i wi-fi připojení k internetu. O  každé kupé se po celých osm dní starají dva Indové, kteří pány oslovují mahárádžo, dámy mahárání a mladší dívky princezno.

Indický Orient Expres ale není jen o turistickém komfortu, ale především o cestovatelských zážitcích, které posbíráte mimo vlakové kupé. !Jsme vlastně první a jediní v Česku, kdo poskytuje turistům komplexní servis tohoto druhu, poradíme s dopravou do Indie, transfer do vlaku a samozřejmě doporučíme vhodný cestovatelský itinerář. Po snídani ve vlaku turisté přechází, často i za doprovodu indických bubeníků a muzikantů, do klimatizovaného autobusu, který všechny doveze až k příslušné pamětihodnosti i zajímavým přírodním lokalitám," říká za portál Letuška.cz dlouholetá indoložka a orientalistika Šárka Litvinová.

AUDIO Hynek Kmoníček vypráví o Indii

Co můžete zažít v Orient Expresu

Z jízdy vlakem budete nadšeni! Procestujete stát Rádžasthán, kde jsou k vidění nejen rozmanitá města, ale i ohromující pevnosti a krásné paláce.

Navštívíte hinduistické a  muslimské památky Starého a Nového Dillí.

Prohlédnete si Džódhpur, obehnaný vysokou kamennou zdí se sedmi branami a baštami.

Navštívíte krásné Národní parky Bharatpur a Ranthambhór. V tomto parku o rozloze 275 kilometrů čtverečních je při troše štěstí možné pozorovat hyeny, šakaly, karakaly, vzácné tygry a levharty.

Zastavíte se v Ágře u Tádž Mahalu, který se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa.

Podrobností o cestě Mahárádža Expres

1. den: Odlet z Prahy do Bombaje 

2. den: Bombaj 

V ranních hodinách přílet do Bombaje. Uvítání na letišti, transfer do hotelu. Individuální volno na odpočinek a aklimatizaci. Po snídani nás čeká celodenní prohlídka města. Na úzkém výběžku země, obklopeném bažinatým pobřežím Arabského moře, se rozpíná metropole s více než dvaceti miliony obyvatel. Bombaj je ekonomickým, komerčním a finančním centrem Indie. Hlavní město indického státu Maháráštra je rovněž městem s možná nejrozsáhlejšími slumy v Asii. A městem, jehož ráz je velmi ovlivněn britskou koloniální architekturou. Najdete zde řadu muzeí, galerií moderního umění, rušná tržiště a bazary. Oblíbenými místy Indů jsou vycházková pláž Chowpatty nebo vrch Malabar s výhledem na Arabské moře. Rychle se rozvíjející město je největším přístavem v Arabském moři. Cestou na ostrov Elefanta uvidíme Bránu Indie (Gateway of India) ve čtvrti Colaba. Brána byla postavena v roce 1911 a stala se symbolem města. Na ostrově Elefanta, kam se vydáme na motorovém člunu, uvidíme hinduistické jeskyně s proslavenou sochou boha Šivy. Název Elefanta dali ostrovu Portugalci podle velké sochy kamenného slona, který ostrov střežil. Nachází se zde velké množství středověkých kamenných rutin a soch, většinou s vyobrazením některé z mnoha podob Šivy. Skalní chrámy z 8. století představují poslední ukázku umění z guptovského období, některé však byly postaveny později. Po návratu k Bráně Indie se vydáme přes pěkný park k Muzeu prince z Walesu. Uvidíme pozoruhodné stavby z období britské Indie, také se zde nacházejí nádherné sbírky obrazů a soch. Zbytek dne můžete strávit prohlídkou města či návštěvou Muzea prince waleského, hrobky muslimského světce Hadži Alího, chrámu bohyně štěstí a patronky města Mahálakšmí, Věže mlčení a tržiště Crafword Market.

Nocleh v hotelu.

3. den: Bombaj 

Snídaně v hotelu. Transfer na nádraží Chatrapati Shivaji Terminus. Slavnostní a tradičně vřelé uvítání s hudbou, květinami a šampaňským na uvítanou. Doprovod k vašemu apartmá ve vlaku. Začíná program The Heritage of India.

Vlak Mahárádža Expres odjíždí do Adžanty. Večeře v restauraci Mahárádža Expres.

4. den: Adžanta 

Snídaně. Návštěva jeskynních komplexů Adžanta, které byly roku 1983 zapsány na Seznam světového dědictví Unesco. Pro velké množství návštěvníků Indie znamená návštěva těchto míst vrcholný zážitek. Staré chrámy byly tesány do skal po celá staletí, proto zde najdeme díla z různých období. Stavby překvapí především svou velkolepostí. Nejznámější ze staveb – Kailásanáthův chrám v Éllóře – měří 60 x 30 x 90 metrů. Návrat do pohodlí Mahárádža Expresu. Oběd a odpočinek.

Vlak Mahárádža Expres odjíždí do Udajpuru. Večeře ve vlakové restauraci.

5. den: Udajpur 

Snídaně. Příjezd do Udajpuru, romantického jezerního města – Benátek Indie. Plavba lodí po jezeře Pičolá. Prohlédnete si nejkrásnější místa v Udajpuru. Z mnoha paláců ve městě je nejproslulejší Džag Nivás – Jezerní palác. Mramorové stavby paláce vypadají, jako by se vynořovaly přímo z modrých vod jezera. Navštívíme Městský palác – největší palácový komplex v Rádžasthánu s galerií starodávného křišťálu. Oběd v restauraci paláce Fateh Prakash Palace / Jagmandir Palace. Návrat do pohodlí Mahárádža Expresu nebo se můžete projít zahradami Saheli Ki Bari a zvolit fakultativní návštěvu muzea Lok Kala Mandal s kolekcí lidového umění a místních trhů.

Večeře v Mahárádža Expresu. Vlak poté odjíždí do Džódhpuru.

6. den: Džódhpur 

Další ráno přijede Mahárádža Expres do druhého největšího města v Rádžasthánu. Džódhpuru se říká Modré město pro modrou barvu většiny domů. Město s vysokou kamennou zdí, sedmi branami a baštami bylo založeno mahárádžou Ráo Džódhem v roce 1459. Toto město se proslavilo masivní pevností Méhrangarh, která se nachází na 125 metrů vysokém kopci nad městem. Po obědě nás čeká návštěva pevnosti Méhrangarh. Uvnitř pevnosti je několik paláců s ornamentální výzdobou z běloskvoucího mramoru a rozlehlá nádvoří, která jsou důkazem architektonické dokonalosti. Největší turistickou atrakcí pevnosti je chrám bohyně Čamundy a Džasvant Tháda, skupina královských hrobek z bílého mramoru. Fakultativní návštěva impozantní soukromé rezidenci Umaid Bhaván. Shopping tour – v Džódhpuru si můžeme nakoupit ručně vyráběné předměty včetně vyšívaných oděvů, zdobených bot, nábytku, příborů, obrazů a látek.

Vlak zamíří do Bikaneru.

7. den: Bikaner 

Snídaně ve vlaku. Prohlédneme si pouštní město Bikaner, jemuž vévodí rozlehlá pevnost z 16. století. Stejně jako v mnoha jiných městech v Radžastánu je i zde historické jádro obehnáno vysokou obrannou zdí. Bikaner býval důležitou zastávkou velkých karavanových výprav. Město proslulo díky rozlehlé pevnosti Džunagarh Fort, která byla postavena v letech 1588 až 1593 rádžou Rai Singhem. Pevnostní zeď měří 986 metrů, má 37 bašt a dvě brány. Uvnitř pevnosti se nachází množství paláců. Hlavním ozdobným rysem jsou unikátní kamenné rytiny, které jsou celosvětovou raritou. Bikaner je také známý chovem velbloudů. Blízko města se nachází státní velbloudí farma, kterou navštívíme. Po cestě se zastavíme na polední čaj v restauraci Gajner Palace.

Poté se vlakem vydáme do Džajpuru.

8. den: Džajpur 

Příjezd do hlavního města státu Rádžasthán – Džajpuru, kde navštívíme impozantní pevnost Amber Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Velkolepá stavba Amberské pevnosti je jedním z nejlepších příkladů Rádžputské architektury. V pevnosti si prohlédneme překrásné zahrady a romantický palác z 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. K vidění jsou také skvostně zdobené rituální předměty a hudební nástroje. Zde si můžeme nakoupit vyhlášené džajpurské šperky, řemeslné výrobky, modrou keramiku a látky. Návštěva sloní farmy, kde můžeme nakrmit slony, pomalovat je speciálními barvami a zase z nich barvy smýt. Po návštěvě farmy bude oběd a odpočinek ve vlaku. Nebo si můžete prohlédnout Městský palác (City Palace) – úžasnou růžovou pětipodlažní budovu a Palác větrů Hawa Mahal. Doporučujeme také navštívit unikátní astronomickou observatoř Džantar Mantar (Jantar Mantar) s monolitickými stavbami, které určují přesné polohy hvězd a planet. Tato observatoř z 18. století patřila k technickým zázrakům své doby.

Návrat do vlaku, kde povečeříme a vydáme se na cestu do stanice Saváí Madhópur.

9. den: Ranthambore

Vlak přijíždí do stanice Saváí Madhópur. Toto místo je vstupní branou do jednoho z nejhezčích národních parků v Indii. Po lehké snídani (za svítání ve vlaku) následuje výlet v džípech na safari do NP Ranthambhóre s ruinami pevnosti z 10. století. Tato svatyně divočiny je považována za jedno z nejlepších míst v Indii k pozorování a fotografování tygrů. Park zabírá rozlohu téměř 400 km2 a proslavil se neobyčejně bohatou a rozmanitou flórou (300 druhů dřevin a více než 100 druhů bylin). Můžete také pozorovat na 300 druhů ptáků a 30 druhů savců – tygři, hyeny, tchoři, šakali, indický divočák, leopardi, gepardi, pralesní kočky a lišky. Lze zde spatřit krokodýly, jeleny, antilopy, paviány, srny a mnoho dalších divokých zvířat.

Vlak se poté vydá do Fatehpur Sikrí. Oběd bude ve vlaku.

Fatehpur Sikrí 

Fatehpur Sikrí (Město vítězství) je komplexem chrámů a památek postavených v 16. století v jednotném architektonickém stylu. Zahrnuje i jednu z největších indických mešit Džáma Masdžid. Po krátkou dobu bylo hlavním městem Mughalské říše. Město však bylo opuštěno zřejmě pro nedostatek vody. Prohlídka Fatehpur Sikrí. Džáma Masdžid, Velká mešita, kde se koná páteční modlitba. Džódhbáí Mahal – tento palác se jmenuje podle manželky císaře Džahángíra. Je zde zkombinována hinduistická a muslimská architektura.

Slavnostní večeře Indian Evening.

10. den: Ágra

Příjezd do Ágry. Navštívíme světoznámý skvost architektury a symbol lásky – mauzoleum Tádž Mahal. V roce 1632 mughalský vládce Šáh Džahán nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtáz. Stavba trvala 22 let. Hrobka z běloskvoucího mramoru vyniká filigránskými intarziemi s polodrahokamy, dokonalou symetrií, všeobjímající čistotou a vkusem. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa. Snídaně s šampaňským v restauraci Tadž Khema. Návrat do vlaku – pohodlný odpočinek.

Vlakem se vydáme do Dillí. Oběd v restauraci ve vlaku.

Dillí 

Rozloučení s personálem. Konec programu Mahárádža Expres. Transfer do 4* hotelu v centru Dillí. Individuální volno na odpočinek a nákupy. Fakultativní návštěva představení Světlo a zvuk (Light and Sound) v Červené pevnosti. Noc v hotelu.

11. den: Dillí 

Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Dillí. Nejzajímavější částí Dillí je nepochybně Staré město. Čándní Čauk – srdce Starého Dillí: šokující různobarevné bazary, úzké klikaté uličky. Tady splynete s nekonečným davem Indů, rikš a posvátných krav a poznáte život typického indického města. Historické centrum nabízí úchvatné monumentální stavby. Mughalská éra (1526–1858) přinesla nejskvělejší stavby, které jsou pýchou Indie dodnes. Navštívíme Červenou pevnost (Lál Kilá / Red Fort), postavenou v roce 1648 mughalským vládcem Šáh Džahánem. Krásnou ukázkou mughalského stavebního stylu je jedna z největších mešit světa Džamá Masdžid. Poté projdeme k posvátnému místu Rádž Ghát – místo kremace Mahátmy Gándhího. Po cestě ze Starého do Nového Dillí projedeme vedle brány Indie – India Gate, uvidíme budovu parlamentu a prezidentský palác Ráštrapati Bhavan. Nové Dillí, postavené Angličany začátkem 20. století, se skládá z honosných čtvrtí se širokými bulváry a zelenými parky. Nachází se zde mistrovské dílo britsko-indické architektury India Gate, nádherný palác prezidenta a impozantní budova parlamentu, široké bulváry, vládní budovy, banky, restaurace, luxusní hotely i velká obchodní centra. Odpoledne navštívíme jeden z prvních architektonických památníků v mughalském stylu, impozantní Humájúnovu hrobku (Humayun Tomb) z roku 1562 a Kutub Minár (1206) – nejvyšší minaret v Indii (72,8 m). Minaret je součástí chrámového komplexu, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Odpoledne navštívíme jeden z prvních architektonických památníků v mughalském stylu, impozantní Humájúnovu hrobku (Humájun Tomb) z roku 1562 a Kutub Minár (1206) – nejvyšší minaret v Indii (72,8 m). Minaret je součástí chrámového komplexu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO.

Noc v hotelu.

12. den: Přílet do Prahy

Indie.

Horydoly.cz Prohlédněte Indii na Horydoly

Byznysmeni vystavují v Buddha-baru (Andrea Dlouhá a Martin Dlouhý)

Hedvábná stezka (Libor Uher a Marek Novotný) 

Indie očima Evropana (Lukáš Matěna)

Bída Indie (Lukáš Matěna)

Zapomenutý Sikkim (Karel Wolf)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Světový luxus: TOP 5 hotelů s kasinem

Světový luxus: TOP 5 hotelů s kasinem

Kasina jsou obklopena aurou luxusu a půvabu. Provozovatelé po celém světě zvyšojí úroveň resortů a mnozí z nich našli způsob, jak spojit nejlepší luxusní dovolenou s elegantní zábavou hazardních her. Vybíráme pět nejluxusnějších kasinových resortů... celý článek

Best Spring Season Treks in Nepal

Jízdní řády na internetu

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Jízdní řády na internetu

Jízdní řády na internetu

Kudy kam? Přinášíme výběr jízdních řádů hromadné dopravy mezinárodní, vnitrostátní i městské.
Jaro začíná dnes v podvečer

Jaro začíná dnes v podvečer

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Chorvatsko hlásí: úspěšný rok 2022. Jaký bude letos?

Chorvatsko hlásí: úspěšný rok 2022. Jaký bude letos?

České cestovní kanceláře hledí do příštího roku s nejistotou. Nechají chorvatští hoteliéři dost místa pro naše turisty, nebo budeme tak trochu vycpávka pro mezery v příjezdech Němců?
Best Spring Season Treks in Nepal

Best Spring Season Treks in Nepal

In Nepal, the two seasons of spring and fall are often ideal for trekking. The fall (September to November) and spring months are regarded as the optimum times for hiking
Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky

Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky

Kilimandžáro je nejvyšší hora Afriky. Patří tedy do ceněné sbírky nejvyšších hor všech kontinentů 7 Summits. Zároveň je to výstup nejlehčí. K jeho zdolání stačí trekové hole, batůžek a dost peněz na místní

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Nepál - diashow Pec pod Sněžkou, Klondajk Přednáší Jan Tráva Trávníček 2.2. 19:00
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Grónsko - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Martin Loew 6.2. 19:00
Siam - diashow Havlíčkův Brod, knihovna Přednáší David Hainall  6.2. 18:00
Grónsko - diashow Domažlice, Čakan Přednáší Martin Loew  7.2. 19:00
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.

Diskuse

lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Honza, 30.1.2023 19:39, 7 příspěvků
Svět se změnil Michael Beranek, 30.1.2023 17:43, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19