Jižní Amerikou přes stolové hory do Bolívie

Jižní Amerikou přes stolové hory do Bolívie
Lamy v Bolívii.
Autor snímku Pepa Středa
SDÍLEJ:

RECENZE Manželé Mykiskovi napsali knížku – deník ze své cesty po Jižní Americe. Ona je vykulená cestovatelka začátečnice a on její pevná opora. Domů dorážejí už ve třech. Jednoduchý děj, jednoduché vyprávění. Pár fotek k tomu. Na velmi jednoduchém půdorysu se rozvíjí knížka, kterou budete muset dočíst do konce.

Jak na to

Verdikt Horydoly **** 

* zhola zbytečná publikace 
** je dobře, že to vyšlo 
*** za ty peníze to stojí 
**** výborná a poučná publikace 
***** to musíte mít

Knihu koupíte u vydavatele MTM a v běžné knihkupecké síti.

Martin ani Barbora Mykiskovi neoplývají intelektuálním nadhledem, nedávají najevo velké znalosti regionu a v jazykovém stylu se drží při zemi.

Přesto se o Jižní Americe z jejich pera dozvíme hodně.

Autoři zvolili jednoduchý styl vyprávění. Popisují cestu tak, jak jim ubíhala pod nohama. Začnou ve venezuelském Caracasu, pokračují přes Brazílii do Bolívie.

Na závěr přidají ještě pár výletů v Bolívii. V tento okamžik je kniha poprvé a naposledy nepřehledná. Tyto výlety se totiž odehrály v jiných letech a při jiných návštěvách.

Argentinu, Chile a Peru si Mykiskovi schovali do dalšího dílu.

Sto sedmdesát stran knihy Jižní Amerikou přes stolové hory do Bolívie obsahuje především text s malinkatými černobílými fotečkami. Ten je proložen několika sériemi barevných fotografií.

Vidíme na nich obvyklé portréty domorodců, záběry náklaďáků zapadlých do bahna, snímky z exotických slavností, divoké krajiny a prastaré památky. Žádný záběr nás nijak zvlášť nezaujal, ale celek tvoří pěkný obrazový deníček z cesty.

Nejzajímavější jevy a místa popisují autoři ve zvláštních rámečcích. Nás zaujala například poprava levicového revolucionáře Che Guevary, stručná historie sekty mennonitů a politické pozadí kácení amazonských pralesů.

Závěr? Tahle kniha se čte na jeden zátah. Jistě neobsahuje encyklopedické znalosti ani úplný výčet nejlepších míst v Jižní Americe, ale určitě vás navnadí, abyste rejdili prstem po glóbusu a začali v hlavě sumírovat, kdy tam vyrazíte.

...abychom nezapomněli! Mykiskovi chodili pěšky, stopovali a občas použili místní hromadnou dopravu. Bylo to celkem 8640 kilometrů za osm měsíců.

Praha, MTM 2007. Orientační cena 235 Kč.

Booking.com

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


ČEKU - Čína, Evropa, Kanada, USA

ČEKU - Čína, Evropa, Kanada, USA

Zeměpisná mnemotechnická pomůcka ČEKU pomáhá studentům, aby si uvědomili, že Čína, Evropa, Kanada, USA mají zhruba stejnou rozlohu. Každý zabírá zhruba 10 milionů kilometrů čtverečních.... celý článek

Nejvyšší lanovka na světě jezdí v Číně

Tvůj bílý šátek mě zpátky nezavolá

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

EVEREST Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.
Nejvyšší lanovka na světě jezdí v Číně

Nejvyšší lanovka na světě jezdí v Číně

Nejvyšší lanovka na světě je v provozu v čínské provincii S’-čchuan v oblasti ledovce Dagu / Dagu Glacier. Údolní stanice je ve výši 3617 m n.m. a lanovka končí ve výši 4843 m n.m.
Tvůj bílý šátek mě zpátky nezavolá

Tvůj bílý šátek mě zpátky nezavolá

Lidovou operetu Ostrov milování někdy dávanou též pod názvem Ostrov lásky, uvedla brněnská divadla za německé okupace 1942. Největší hit Tvůj bílý šátek je známý dodnes.
Proč je součástí cestovního pojištění i pojištění právní ochrany?

Proč je součástí cestovního pojištění i pojištění právní ochrany?

Když plánujete dovolenou, myslíte v rámci cestovního pojištění především na lékařskou péči. Stejně tak asistenční služby a pojištění odpovědnosti. Málokdo si ovšem uvědomuje, že v cizině může čelit právním problémům, u jejichž řešení se
ČEKU - Čína, Evropa, Kanada, USA

ČEKU - Čína, Evropa, Kanada, USA

Zeměpisná mnemotechnická pomůcka ČEKU pomáhá studentům, aby si uvědomili, že Čína, Evropa, Kanada, USA mají zhruba stejnou rozlohu. Každý zabírá zhruba 10 milionů kilometrů čtverečních.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.
Festiwal Górski Polsko, Ladek-Zdroj 4.-7.9. 4.9.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 5.-7.9. Lodě a čluny 5.9.
Člověk v přírodě - veletrh Louny 5.-7.9. 5.9.
IBF - veletrh Itálie, Misano 5.-7.9. 5.9.
Cesta je cíl Kuřim, zámek Cestovatelský festival 6.9. 13:00
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 19.-21.9. 19.9.
SUPNera Neratovice 20.-21.9. Paddleboard 20.9. 18:30
Moc gor Polsko, Zakopané 20.-28.9. Festival horských filmů 20.9.

Diskuse

škoda JN, 5.9.2025 18:06, 1 příspěvek
u moravy? Lukas B., 4.9.2025 10:49, 2 příspěvky
smutné ale očekávatelné Prkoš, 3.9.2025 21:33, 4 příspěvky
u moravy? Pišišvor, 3.9.2025 16:42, 2 příspěvky
smutné ale očekávatelné Lukas B., 3.9.2025 14:54, 4 příspěvky
smutné ale očekávatelné Brigo, 3.9.2025 13:34, 4 příspěvky
smutné ale očekávatelné Lukas B., 3.9.2025 12:40, 4 příspěvky
Uzel climber, 1.9.2025 11:24, 6 příspěvků
Uzel X, 1.9.2025 8:57, 6 příspěvků
Beránek a Rysy Horydoly, 30.8.2025 14:25, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24
Direct Alpine na MHFF v T... Horydoly , 29.8.2025 13:03
Mezinárodní horolezecký f... Horydoly , 27.8.2025 12:28
Beskydská sedmička 2025 s... Horydoly , 26.8.2025 1:04
Brdský půlmaraton Horydoly , 19.8.2025 0:39
Re: Pozor! Dojde k otevře... Horydoly , 16.8.2025 17:22
Střední Čechy turistické ... Horydoly , 16.8.2025 14:42
Pozor! Dojde k otevření b... milan šupa, 14.8.2025 19:46