Kolem světa na traktoru nebo v trabantu

Kolem světa na traktoru nebo v trabantu
Kolem světa 2015.
Autor snímku Karel Wolf
SDÍLEJ:

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše přináší festival Kolem světa,  největší cestovatelský svátek v České republice. O víkendu 28. - 29. listopadu přivítá Národní dům na Smíchově v Praze tisíce návštěvníků.

Jak na to

Horydoly.cz Festival Kolem světa 2015

Co dělají špičkové cestovatelé?

Kolem světa se odstěhoval na Smíchov

Minulé ročníky: 
2014 2013 2012 2011 
2010 2009 2008 2007 
2006 2004 2003

Horydoly jsou dlouholetým mediálním partnerem.

Cestovatelský festival Kolem světa nabídne vedle přednášek také exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, zve diváky na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních asijských a afrických řemesel, zároveň umožňuje nakoupit tradiční výrobky z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.

Hlavním hostem festivalu je holandská herečka a cestovatelka Manon Ossevoort, které se podařilo dorazit na konec světa z Nizozemí až na Jižní pól. Cesta trvala přes čtyři roky a celou dobu cestovala svým traktorem. Pro dosažení Jižního pólu měla nový speciálně zateplený traktor Massey Ferguson. Sny se mají plnit. Sometimes you just have to do it!

Horydoly.czČtěte podrobně: Manon Ossevoort Tractor Girl

Manon Oseevoort se svým traktorem.

Dalším inspirativním hostem bude dobrodruh Dan Přibáň, který se svým týmem žlutých trabantů a motorek projel Austrálii, Indonésii, Východní Timor a Thajsko. Poslední cesta tohoto žlutého cirkusu trvala neuvěřitelných šest měsíců.

Jan Homola je známý hudebník působící ve skupině Wohnout, ale málokdo tuší, jak často tráví volný čas na cestách. Vždy s kytarou, vždy s batohem a vždy nezávisle. Barma, Venezuela, Vietnam, Srí Lanka, Kuba, Laos, Kambodža – to je příkladný výčet zemí, které navštívil. Na festivalu Kolem světa představí několik zemí jihovýchodní Asie.

Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

Nebude chybět workshop cestovatelské fotografie, který povede zkušený fotograf a filmař Petr Jan Juračka, vítěz několika mezinárodních soutěží a oficiální fotograf Univerzity Karlovy a ZOO Praha.

Bohatý doprovodný program festivalu pak doplní tradiční tance z exotických zemí, rukodělné workshopy, prodejní stánky s etnickými výrobky nebo prezentace exotické kuchyně.

INFO: Kolem světa

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Zprávy z Asie 2026

Zprávy z Asie 2026

Kde se odehrávají velké věci na planetě Zemi? Přece v jižní a východní Asii!... celý článek

Marrakech to Fes Desert Tour: The Four-Day Route

Zimní letový řád Ryanair

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

Cestování bylo vždy tak trochu dobrodružství. S nástupem umělé inteligence se ovšem nejistota snižuje a cestovní ruch na celém světě se stává dostupný pro nejširší veřejnost. Chatboti jako Gemini, ChatGPT nebo Perplexity
Zprávy z Asie 2026

Zprávy z Asie 2026

Kde se odehrávají velké věci na planetě Zemi? Přece v jižní a východní Asii!
Marrakech to Fes Desert Tour: The Four-Day Route

Marrakech to Fes Desert Tour: The Four-Day Route

A four-day drive from Marrakech to Fes packs in mountain passes, ancient kasbahs, red-rock gorges, and a night beneath Sahara stars. A marrakech to fes desert tour 4 days route suits travelers who want
Ebolová krize v Kongu se stává další velkou zkouškou Afriky

Ebolová krize v Kongu se stává další velkou zkouškou Afriky

Demokratická republika Kongo se opět ocitla v centru jedné z nejzávažnějších krizí v oblasti veřejného zdraví v Africe. Počet potvrzených nakažených ebolou překročil 2000, což z ní činí nejrychleji rostoucí epidemii eboly v historii země. Více
Zimní letový řád Ryanair

Zimní letový řád Ryanair

Ryanair, evropská letecká jednička, spustil rekordní letový řád pro zimu 2026 s 1700 trasami do 35 zemí, včetně více než 140 nových tras.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 15.6.-23.8. 23.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 30.8.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.
Den letiště Praha, Letňany 5.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 11.-16.9. 11.9.
SUPNera Neratovice 18.-19.9. Paddleboard 18.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 18.-20.9. 18.9.

Diskuse

Cheap Sildenafil 100mg DennisTreal, 15.8.2026 13:55, 61 příspěvků
A personalized haircut re... Geraldbam, 15.8.2026 13:43, 4 příspěvky
Cheap Viagra 100mg JesusWof, 15.8.2026 13:36, 61 příspěvků
Viagra online price DennisTreal, 15.8.2026 13:25, 4 příspěvky
Viagra without a doctor p... Waynetwine, 15.8.2026 13:18, 47 příspěvků
Beránek PK, 15.8.2026 10:58, 1 příspěvek
Hmm Honza, 14.8.2026 17:01, 3 příspěvky
Scolaris PK, 14.8.2026 11:20, 1 příspěvek
co ašvaganda na stres ? Marcelka Žáková, 11.8.2026 10:20, 1 příspěvek
Inu Honza, 7.8.2026 13:58, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21
Re: Otava Horydoly , 13.8.2026 23:20
Re: Otava Horydoly Open, 13.8.2026 23:19
V zimě hrozí větší riziko... Serg Goreliy, 11.8.2026 14:02
Re: Brýle v zimě Serg Goreliy, 11.8.2026 14:01
Půjčovna Aut Španělsko uxeuen@mailto.plus, 2.8.2026 10:24
Kozí mejdan 2026 Horydoly Open, 1.8.2026 1:38
Srážky lyžařů na sjezdovc... sokarovskiy sokarovskiy, 30.7.2026 9:29