Český Dolomitenmann míří na Lysou horou

Český Dolomitenmann míří na Lysou horou
SDÍLEJ:
Můžete být u toho. Zúčastněte se jako diváci, nebo si najděte tři kamarády a vydejte se na trať. Adrenalin Cup je otevřený nejen profesionálům, ale také amatérům. Jeho starším bratrem je rakouský Dolomitenmann, a proto i zde platí heslo: \"Tenhle závod se nevzdává!\"
Jak na to

Adrenalin Cup 2007

Místo: Ostravice, fotbalové hřiště

Datum: 23. června

Start: 10:00 h

Cíl: cca 15:00 h

Vyhlášení vítězů: 18:00 h

After party: 18:30 h

Doprovodný program: motorový a akrobatický paragliding, bungee running, biketrial, flatland, U-rampa pro skateboarding, MTB a in-line, lezecká stěna, lanový park, výsadek z helikoptéry, skeleton.

Co čeká závodníky

Běh: Vytrvalci startují hromadně z fotbalového hřiště v Ostravici, cílem je Lysá hora. Délka běhu 18 km, převýšení 1300 m. Běžecká trasa vede přes Ostrou horu, po lesních cestách nahoru na Ivančenu, traverzem pod Lukšinec a po hřebenu prudce vzhůru na Lysou horu.

Paragliding: Start je na Lysé hoře, padáky přistávají zase na fotbalovém hřišti v Ostravici. Délka letu 6 km, převýšení 905 metrů. Letecká trasa vede z Lysé hory, nad Ostrou horou je nutné proletět obrovskou bránou a odtud paraglidisté už letí co nejrychleji do Ostravice.

Horské kolo: Cyklisté vyjíždějí obligátně z fotbalového hřiště, cíl mají na přehradě Šance. Délka jízdy 35 km, převýšení 1350 metrů. Trasa vede z Ostravice po lesních cestách přes Ostrou horu, dále kolem Ivančeny až k Zimnému a na vrchol Lysé hory. Z ní se jede zpět na Zimný a dále do údolí Těšiňok k přehradní hrázi Šance.

Kajak: Vodáci dávají lodě na vodu pod hrází přehrady Šance, cílem je fotbalové hřiště v Ostravici. Trasa vede po skoku z rampy korytem řeky Ostravice skrz dvacet branek, z nichž některé jsou protisměrné, a přes tři jezy. Před posledním jezem u hřiště musejí závodníci udělat efektní eskymácký obrat. Po sjetí posledního jezu a projetí poslední brankou pod mostem přijedou k levému břehu a po padesáti metrech pádlování v protiproudu vylezou na břeh. Tam je čeká ještě dvousetmetrový běh s lodí do cílového prostoru.

Terénní závod štafet Adrenalin Cup se koná už hezkých pár let. Získal závodníky, diváky, popularitu, sponzory i televizní zpravodajství.

Skoro všichni na Lysou

Lidé se rádi dívají na běh do vrchu, slet z kopce na padáku, drsnou jízdu na horském kole a kajak v divoké vodě. Závod je zajímavý už proto, že většina dění se odehrává na jednom místě, na fotbalovém hřišti v Ostravici na úpatí Beskyd.

Zde si předávají štafety všichni závodníci. Mimo vodáků se všichni dostanou na Lysou horu.

Nejtěžší běh

Běžci stoupají po lesních cestičkách. "Všichni říkají, že dostanu od běžců-specialistů na zadek. Doufám že to tak nebude," uvedl včera špičkový terénní triatlonista Jan Kubíček.

Bude to mít těžké, protože podle ředitele závodu Martina Kráčalíka je trať nejobtížnější v Česku. "Mistrovství České republiky ve stejné lokalitě je o něco kratší."

Tři směry pro padáky

Paraglidisté seskočí z Lysé hory po té, co nahoru vyběhnou po svých i s padáky na zádech. "Z Lysé jsem ještě nikdy neletěla, proto si to tam vyzkouším již v pátek, říká Kateřina Pánková. "Moc se mi nelíbí, že poběžím, ale co se dá dělat. Nejprve mě čeká dvě stě metrů se sbaleným padákem, pak ho rozložím a s tak zvaným květákem v rukou doběhnu dalších dvě stě metrů na startovací rampu."

Kvůli nevyzpytatelnému větru jsou připraveny tři rampy do různých směrů. Hned po staru je důležité neztratit výšku, protože závodníky čeká přelet zalesněného hřbetu. Poté by se měli za čtvrt hodiny dostat dolů na fotbalové hřiště.

Na kole bude s kým závodit

Cyklisté na Lysou vyjedou terénem a potom se řítí dolů. "Délkou a převýšením je to něco mezi cyklomaratonem a okruhovým cross country," míní profesionální cyklista Jiří Novák. "Bude tu spousta slavných jmen, a proto bude s kým závodit."

Sáhne na dno?

Jen kajakáři si místo Lysé hory užijí Ostravici, ve které poteče díky puštění proudu z přehrady, nejméně sedm kubických metrů vody za vteřinu. Řeka tedy vytváří dramatické peřeje a záludná místa v kamenitých obloucích.

Jako předjezdec pojede po mnoha letech bez vody Lukáš Pollert. Hned za ním se pustí do koryta regulérní závodníci. "Nechci si sáhnout na dno v řece," říká s úsměvem snowboardový reprezentat Michal Novotný, který přesedlá na kajak v rámci Adrenalin Cupu už podruhé. "Na dno sil si sáhnu určitě." Je ale realista: "Hlavní je, abych družstvu nezkazil výsledek, ačkoliv proti profesionálním sjezdařům nemám vůbec žádnou šanci."

Zlatá slova a zábava

Kromě samotného závodu si mohou diváci užít každoroční adrenalinovou show a vyzkoušet si mnohé adrenalinové atrakce. I letos bude vysílat Česká televize v přímem přenosu Noc s Andělem a kromě večerní party bude k vidění sestřih závodu a ke slyšení rozhovor s vítězi Adrenalin Cupu.

Závod podporují České dráhy a server SMS.cz. Obě firmy v zastoupení tiskovým mluvčím Ondřejem Kubalou a marketingovým ředitelem Marcelem Brabcem se na včerejší tiskové konferenci shodly, že svým zákazníkům aspoň občas poskytují adrenalinové zážitky. Zlatá slova!

Rozdají si to mistři i mistryně světa

Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal a nejspíš i jeho reprezentační kolega a stříbrný olympijský medailista Lukáš Bauer, budou v letošním roce největšími hvězdami Adrenalin Cupu.

Zatímco Koukal start v běhu již potvrdil, Bauer si nechal pootevřená zadní vrátka. "Rád bych se zúčastnil a nejspíš bych běžel, ale klidně pojedu třeba na kole. Nevím ale, jestli v té době ještě nepřibude nějaké soustředění. Rozhodne se začátkem května,“ řekl stříbrný olympijský medailista z Turína v běhu na lyžích na 15 kilometrů klasicky Lukáš Bauer.

Vedle mistra světa v maratonu Martina Koukala a Lukáše Bauera se na start postaví i další esa českého sportu. Mezi nimu budou například cyklisté Ján Svorada, Radim Kořínek, Luboš Kondis a Milan Barényi ze Slovenska či mistr Německa Thomas Nick a trojnásobný účastník Tour de France Jan Hruška.

Mezi běžci nebudou chybět mistři republiky v běhu do vrchu Roman Skalský a jeho reprezentační kolegyně Irena Šádková či triatlonista Pavel Brýdl. Zastoupení účasti zvučných jmen nemine ani na kajak, kde se představí nejlepší slovenský kajakář Marcel Potočný a výborný český junior, který zle zatápí i mužům, Karel Slepica.

Adrenalin Cup na Horydoly

Adrenalin Cup 2006 - výsledky

Závod na digitálním modelu

Bez generálního partnera

Adrenalin Cup 2006 - pozvánka

Ostravice 2005 - pozvánka

Ostravice 2005 - výsledky

Špindlerův Mlýn 2004

Špindlerův Mlýn 2003

Adrenalin Cup se stěhuje

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Dělat slet z lysé je pěkná blbost, většinou tam pořád fouká a organizátoři to taky občas nezvládají, viz loňský ročník. O ničem.
 • Autor Pepa
 • Datum a čas 19.6.2007 12:04
Reaguj
jet Ostravici
za takového stavu vody může jen blázen :-( neb je to šoupání lodí o dno řeky....
Reaguj
Re: ověřování...
...o Svoradovi nemluvě:-D
 • Autor Pavlos
 • Datum a čas 15.6.2007 18:42
Reaguj
ověřování...
...by neškodilo. Co takhle Kubo kouknout do aktuální startovky nebo aspoň do novin? Ani Koukal, ani Bauer nejede... Citovat v půlce června květnovej výrok, bravo!:-)
 • Autor Pavlos
 • Datum a čas 15.6.2007 18:40
Reaguj
Paraglide nahoru pojede ...
Padáčkáři se nahoru povezou auty, viz. web organizátora
 • Autor nobady
 • Datum a čas 14.6.2007 17:29
Reaguj
nechci ho, nechci ho, nechci ho a nic a nic a nic
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 13.6.2007 11:47
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


Každý třetí mrtvý cyklista jel na elektrokole

Každý třetí mrtvý cyklista jel na elektrokole

Vloni zemřelo na kole 28 cyklistů a na elektrokole 12 elektrocyklistů. To je zjevný nepoměr mezi počtem jízdních kol, kterých je zhruba 5,5 milionu, a e-biků, jichž jezdí 300 tisíc.  ... celý článek

Netopýr bikepark v Poteplí

Pumptrack Nouzov je malý, milý a přátelský

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Podchlazení na kole, pozor už v září!

Podchlazení na kole, pozor už v září!

Zdálo by se, že na kole je nejhorší, když mrzne, nebo studeně prší. Jenže plíživý nepřítel se skrývá jinde! Sychravé počasí při teplotách nad nulou hrozí podchlazením.  
Cyklista narazil do harvestoru na lesní silničce u Ralska

Cyklista narazil do harvestoru na lesní silničce u Ralska

ČERNÁ VDOVA 58letý cyklista měl nasazená sluchátka a vjel do levotočivé zatáčky na lesní silničce u Kuřivod v Ralsku. Proti němu vyjel harvestor, cyklista do něj vrazil a byl na místě mrtvý.
Cyklonovinky 2021

Cyklonovinky 2021

KOKOŘÍNSKO Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Burčák na kole jižní Moravou

Burčák na kole jižní Moravou

Chuť na burčák, volno okolo svatého Václava a pěkné počasí nás přiměly, abychom vyrazili na jižní Moravu. Vzali jsme to na kole z Brna dolů k soutoku Dyje s Moravou a zase nazpátek na horu
Voděradské bučiny pro dívky i klučiny!

Voděradské bučiny pro dívky i klučiny!

Česká kotlina je plná přírodních krás. Stačí si sundat našedlé brýle vnímání, které s sebou přinesly všední dny, a pořádně se podívat. Jeden opravdu pěkný kousek přírody je hned u Prahy. Možná patříte

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
72 hodin - dobrovolnická akce Česko 14.-17.10. 14.10.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
Caravaning - veletrh Brno, BVV 21.-24.10. 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 22.-30.10. 22.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
Obzory - cestovatelský festival Praha, Filozofická fakulta 13.-14.11. 13.11.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 17.-21.11. 17.11.
TT - veletrh cestovního ruchu
Polsko, Varšava 24.-26.11. 24.11.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 25.-27.11. Železnice 25.11.
Sport Life - veletrh Brno, Výstaviště 26.-28.11. 26.11.

Diskuse

Ja len tak trošku rýpnem. Horydoly - Andrea Černá, 13.10.2021 11:09, 2 příspěvky
Ja len tak trošku rýpnem. Borek, 13.10.2021 10:25, 2 příspěvky
Hloupost tady kvete Stix, 12.10.2021 16:15, 1 příspěvek
Další slevy Majka, 12.10.2021 10:05, 2 příspěvky
Slevy na boty Majka, 11.10.2021 12:35, 1 příspěvek
smědava a wellness hotel Lukas B., 8.10.2021 19:26, 1 příspěvek
jíst jako všežravci Lukas B., 8.10.2021 9:23, 2 příspěvky
tajemství hradu v karpatech Lukas B., 8.10.2021 9:18, 2 příspěvky
jíst jako všežravci Pišišvor, 7.10.2021 12:47, 2 příspěvky
No a? strašný news, 5.10.2021 9:11, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Festival otevřených sklep... Horydoly , 11.10.2021 13:14
Caravaning Brno - doprovo... Horydoly , 7.10.2021 0:20
Od nevidím do nevidím Horydoly , 5.10.2021 23:24
Caravaning Brno 21.-24.10. Horydoly , 5.10.2021 17:04
Nesprávné testování klien... Horydoly , 4.10.2021 1:25
Concorso d'Eleganza Villa... Horydoly , 29.9.2021 16:00
Střední Čechy turistické Horydoly , 23.9.2021 14:04
Festival růžových vín Horydoly , 22.9.2021 10:22