In Velo Veritas – největší cyklistická podívaná ve Weinviertel

In Velo Veritas – největší cyklistická podívaná ve Weinviertel
In Velo Veritas.
Autor snímku Peter Provaznik
SDÍLEJ:

Středobodem světa klasických cyklistických závodů se ve dnech 11. a 12. června stane Wolkersdorf, brána do rakouského regionu Weinviertel.

In Velo Veritas – největší cyklistická podívaná ve Weinviertel
Weinviertel, Kellergasse. Na silničním kole skrz rakouskou vinařskou oblast.
Autor snímku Peter Provaznik

"Rokem 2016 završíme naši trilogii a projedeme znovu, stejně jako před třemi lety, východní Weinviertel," popisuje koncept akce In Velo Veritas jeho iniciátor Horst Watzl. "Každoročně bychom všem účastníkům a účastnicím rádi přiblížili vždy nový kus Weinviertel, aby jej mohli lépe prozkoumat, zažít a poznat."

V roce 2016 vedou tři poutavé trasy o délce 70, 140 a 210 kilometrů pohraničními oblastmi České republiky a pozvolnou krajinou rakouského údolí Wellental, rozkládající se severně od Vídně.

Stoupající obliba

U akce In Velo Veritas nejde záměrně o to, kdo víc, dále a rychleji, nýbrž o prožití uvolněného víkendu ve společnosti stejně smýšlejících lidí. Cesta je od samého začátku ovlivněna osobnostmi zúčastněných cyklistů a cyklistek a stala se pevným bodem cyklistické scény napříč celým Rakouskem.

Všechny trasy jsou pečlivě vybrány, technicky náročné a vedou mimo jiné charakteristickými uličkami vinných sklepů Weinviertel, kde se střídají kočičí hlavy se štěrkem. Každý zdárně zdolá trasu 210 kilometrů, si právem zaslouží zápis do Zlaté knihy In Velo Veritas.

Dobroty na startu, v cíli i po cestě

Pořadatelé se obzvlášt těší na uvítací večeři, připravenou pro všechny hosty ze široka daleka, která se koná 11. června na nádvoří zámku Wolkersdorf. Cyklisté a cyklistky se mohou prostřednictvím místního dobrého jídla a pití perfektně naladit před nacházejícím dnem. Mimo to slibují organizátoři spoustu dobrot, které budou k ochutnání na trati.

Mimořádnou atmosféru akce In Velo Veritas podtrhují nejen trasy zapadlými vískami, které mají často k pohlednicové idyle daleko, ale také zajímavosti podél tratí. Mezi takové patří Museumdorf v obci Niedersulz s vesnickou hospůdkou v centru, která se postará o blaho zúčastněných cyklonadšenců. V Poysdorfu otevře idylické zahrady šenk Veltliner Hof a nabídne regionální speciality. Osvěžení se nabízí také v moravských pálavských vrších nedaleko Mikulova.

Legendy na trase

Stejně jako v dřívějších ročnících, také v roce 2016, se jízdy opět zúčastní některé národní i mezinárodní legendy cyklistického sportu. Také pro ně je tato cykloakce vítaným setkáním, během kterého jsou probrány společné zážitky, nechávající nahlédnout do světa cyklistického sportu v 60. a 70. letech minulého století. Trojnásobný vítěz rakouského cyklistického závodu a čtyřnásobný král závodu na Gloßglockner Rudi Mitteregger o akci In Velo Veritas říká: "Je to nejhezčí závod, který jsem kdy krajinou jel“. Nejen on je pokaždé vítaným stálým hostem.

In Velo Veritas, silniční cyklistika ve Weinviertel.

Podpora úřadů i firem 

Cyklistická akce je pořádána za plné podpory Weinviertel Tourismus a Městského úřadu Wolkersdorf. "Co může být lepšího, než na rychlých a hezkých kolech beze stresu prozkoumávat mírně svažitou krajinu," shodují se v názoru starostka Wolkersdorfu Anni Steindl a šéf Weinviertel Tourismus Hannes Weitschacher.

Akce In Velo Veritas se totiž slučuje s hlavním motivem dolnorakouské Weinviertel, jehož heslo zní: "Klid plný požitků."

Pořadatelé se dále těší na účast značky Puch, která v poslední době ve specializovaných obchodech výrazně posílila a je zastupena koly pro náročné jezdce. Od samého začátku je významným partnerem společnost Raiffeisen, stejně jako ARBÖ a Dolnorakouská pracovní komora, jenž se aktivně snaží přimět co největší množství svých členů k účasti na této akci. Poprvé na palubě je také vídeňský cyklistický boutique Veletage.

INFO: Dolní RakouskoWeinviertel a In Velo Veritas


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Z Letňan ho Hostivaře. Na kole 10 kilometrů pražskou periferií

Z Letňan ho Hostivaře. Na kole 10 kilometrů pražskou periferií

REPORTÁŽ Na cyklisty čeká v Praze mnoho nebezpečí. Rozpadlé chodníky, zarostlé cyklotrasy, frekventované ulice, zlí řidiči. Vše jsme si užili během jízdy z Letňan do Hostivaře. Deset kilometrů propojuje důležité pražské periferie
Cink poprvé vyhrál Světový pohár na horském kole!

Cink poprvé vyhrál Světový pohár na horském kole!

Ondřej Cink už přemýšlel o konci kariéry, ale teď poprvé vyhrál závod Světového poháru cross country na horských kolech. Podařilo se mu to ve 34 letech na trati v rakouském Leogangu.
Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Po velmi úspěšném loňském roce, během něhož ovládl mistrovství světa v klasickém ironmanu na Havaji a přidal stříbro na světovém šampionátu na poloviční distanci (70.3) na Novém Zélandu, vstupuje paratriatlonista Jan Tománek
Singltrail Letňany Praha

Singltrail Letňany Praha

Ideální městská lokalita pro horská kola byla postavena na umělém kopci za pražským sídlištěm Letňany. 60 metrů převýšení vydalo 5 kilometrů zajímavých singltrailů.
Cyklistický maraton Vysočiny: Pechkův hattrick

Cyklistický maraton Vysočiny: Pechkův hattrick

Vítězem 20. ročníku Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočiny se stal jedenatřicetiletý Jan Pechek. Do cíle osmačtyřicetikilometrového závodu dorazil v čase 1:41:58. Je to jeho třetí zlato v řadě, které si z Kněžic odvezl.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 25.-29.6. Cyklistika 25.6.
Bike sraz na Vysočině Polnička 27.-29.6. Horská kola 27.6.
BITE - veletrh Čína, Peking 27.-29.6. 27.6.
Drásal - cyklomaraton Holešov Horská kola 28.6.
Vinařská 50 - cyklomaraton Šatov Horská kola 28.6.
Granfondo Livigno Alé Itálie, Livigno Cyklistický závod 28.6.
Náměšťský Bloudil Náměšť nad Oslavou Orientační závod dvojic pro horská kola a elektrokola 28.6.
1000 miles Hranice v Čechách Ultramaraton kola, koloběžky, běh 29.6.
MTB Trilogy - etapový cyklomaraton Teplice nad Metují 2.-5.7. Horská kola 2.7.
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.

Diskuse

Docela důležité... Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků
Docela důležité... Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků
Docela důležité... Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků
Solná komora Novinář, 26.6.2025 11:27, 2 příspěvky
Solná komora Skiák, 25.6.2025 23:02, 2 příspěvky
Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 6 příspěvků
Inu Honza, 23.6.2025 12:17, 6 příspěvků
Moped Rich, 22.6.2025 10:39, 8 příspěvků
Guide?? Honza, 20.6.2025 5:20, 55 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 15:16
Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 2:57
Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01