Labská cyklostezka se vzpamatovává z povodní

Labská cyklostezka se vzpamatovává z povodní
Labská cyklostezka. Lounky.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Labská cyklostezka dostala během povodní na frak. Asfaltový pruh podél řeky byl částečně zaplavený hlínou a bahnem, jinde ho voda roztrhala. Celková škoda na cyklostezkách se odhaduje na 200 milionůl korun, z čehož velká část připadá právě na Polabí a Povltaví.

Největší škody cyklostezkám napáchala červnová povodeň na soutoku s Vltavou u Mělníka a dále po proudu na Litoměřicku, Ústecku a Děčínsku.

Sezona na Labské stezce se velice slibně rozjela i díky zesílenému společnému marketingu s německými kolegy, který propaguje Labskou stezku jako jeden produkt v České republice i Německu. Teď je důležité obnovit provoz na Labské stezce v co nejbližší době, aby ztráty malých a středních podnikatelů podél stezky v nejvyšší sezóně byly co nejmenší.

Labská stezka v lokalitě Kozly.

Ještě před několika dny byla pod vodou Labská stezka například u Hřenska. Na horním toku Labe byla zasažena jen lokálně a panuje na ní běžný provoz od Vrchlabí do Neratovic. I nově otevřený úsek Labské stezky mezi Hradcem Králové a Kuksem přečkal povodně bez vážných škod.

Daleko horší je situace od Prahy před soutokem Labe a Vltavy. Škody na cyklostezkách a chodnících odhaduje pražská Technická správa komunikací na 35 milionů korun. Na mnoha úsecích byla stezka zanesena bahnem, je poničené značení a doplňkové vybavení stezek jako například odpočívky.

Labská stezka.

Směrem na Kralupy nad Vltavou je již Labská stezka z větší části uklizená. Nejhorší situace stále panuje na soutoku Vltavy a Labe podél Vraňansko-hořínského plavebního kanálu, kde živel zničil část nové cyklostezky. V tomto úseku je lepší využít méně frekventovaných silnic.

Část Labské stezky z Mělníka do Roudnice nad Labem je již relativně sjízdná. Z Roudnice nad Labem ale doporučujeme použít komunikací nižší třídy přes Terezín do Litoměřic. Z Litoměřic do Ústí nad Labem je stezka sjízdná s omezením v okolí Žalhostic. Mezi Ústím nad Labem a Děčínem byly poškozeny nedostavěné úseky stezky či nájezdy na stezku. Za Děčínem probíhá čištění Labské stezky od naplavenin v úseku státní hranice – Děčín, Křešice. Podle informací magistrátu bude vjezd na stezku povolen 1. července.

Horydoly.czJaká je situace v Německu: Velká voda v Sasku je na ústupu

V Německu je povodněmi postižen hlavně jižní úsek Labské stezky od českých hranic přes Saské Švýcarsko až po Pirnu a Drážďany, i tady probíhají úklidové práce a odstraňování bahna či padlých stromů ze stezky. Většina přívozů na Labi v Německu již funguje. 

INFO: Labská cyklostezka a Elbradweg 


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

VÝROVKA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.... celý článek

Mondsee je v soukromém vlastnictví, další rakouská jezera jsou na tom stejně

Dometic Forms Strategic Partnership with Arwinger to Revolutionize Mobile Sanitation

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

BOBŘÍ SOUTĚSKA Zprávy z krajiny plné čedičových sopek, pískovcových skal, lesů a úrodných rovin.
Horní Rakousko mezi horami a Dunajem

Horní Rakousko mezi horami a Dunajem

Historická země Horní Rakousy je esencí celého Rakouska. Osou krajiny je veletok Dunaj, na jihu se zvedá ledovcový Dachstein, na severu stoupá Český les (kterému v Čechách říkáme Šumava) a ve středu
Lesy hl.m. Prahy jsou Lesy Praha

Lesy hl.m. Prahy jsou Lesy Praha

Obecní organizace Lesy hlavního města Prahy o sobě začala mluvit ve zkrácené podobě Lesy Prahy a navíc si pořídila nové logo.
Spotřeba vody a elektrické energie poněkud trápí Švýcary

Spotřeba vody a elektrické energie poněkud trápí Švýcary

Ve Švýcarsku bylo zjištěno, že denní spotřeba vody na osobu, včetně miminek je kolem 300 litrů. Do toho se počítá také spotřeba vody v zemědělství a v průmyslu. Jen na splachování WC
Holašovice ožívají selskou slavností 25.-27. července

Holašovice ožívají selskou slavností 25.-27. července

Selské slavnosti v Holašovicích lákají tisíce návštěvníků na jihočeskou náves v duchu staročeského lidového venkovského jarmarku.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Parním vlakem k Berounce Lužná, Železniční muzeum Nostalgický vlak 2.8.
Welká Wodácká Pouť Brno, Pisárky 2.-3.8. 2.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 2.-3.8. Nostalgický vlak 2.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 22.-31.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.
Noir Film Festival Křivoklát 27.-30.8. 27.8.

Diskuse

Příspěvek Horydoly, 1.8.2025 22:46, 2 příspěvky
Příspěvek Zdeněk, 1.8.2025 21:27, 2 příspěvky
příroda Pišišvor, 30.7.2025 11:59, 1 příspěvek
Inu Lukas B., 29.7.2025 10:33, 3 příspěvky
Inu Honza, 29.7.2025 9:03, 3 příspěvky
praskání kamenů z potoka Lukas B., 28.7.2025 18:38, 3 příspěvky
Taky u chaty Šlojíř, 28.7.2025 13:16, 2 příspěvky
Na Balt se Češi vracejí Horydoly, 27.7.2025 22:14, 2 příspěvky
Inu Honza, 27.7.2025 13:11, 2 příspěvky
brdské osmistovky vodák Marek, 26.7.2025 9:26, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates mapují top letní... Horydoly , 29.7.2025 23:31
Emirates opět vítězí Horydoly , 29.7.2025 23:21
Re: Lyžařské vybavení Naomi Smith, 29.7.2025 12:25
Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36