Mistr světa a opičky na gumě

Mistr světa a opičky na gumě
SDÍLEJ:
Opičky na gumě, jak označuje lezecký potěr bývalý předseda Českého horolezeckého svazu Jiří Novák, si včera užily na lezecké stěně Adrenaline Pit v Praze. Dětský den jim osladil mistr světa a vítěz světového poháru v lezení Tomáš Mrázek.
Jak na to

Stáhněte si surové neupravené fotografie z akce Den s mistrem na stěně Adrenalin Pit 1. června 2006 (103 MB). K dispozici budou do pondělí 5. června 24:00 h.

Na umělé lezecké stěně Adrenaline Pit v Praze se včera sešlo několik známých lezeckých osobností, které mohli v rámci dětského dne obdivovat caparti i puberťáci.

OPRAVA

V závěru tohoto článku jsme mylně uvedli, že provozovatel Lezeckého centra Mammut v Praze - Holešovicích Libor Hroza lezl na umělé stěně Adrenaline Pit na Václavském náměstí. Libor Hroza nás upozornil, že to není pravda a že se byl v Adrenaline Pit pouze podívat.

Zároveň jsme nejasně formulovali větu o synovi provozovatele Adrenaline Pit, který lezl na stěně v Holešovicích. Mohlo dojít k záměně za syna Libora Hrozy, který by lezl na stěně Adrenaline Pit.

Za nepřesnosti se autor článku Kuba Turek i redakce Horydoly čtenářům i provozovatelům obou stěn omlouvají. Věříme, že jsme jimi zásadně nezměnili obsah celého článku.

Redakce Horydoly   

Mistr Mrázek

Hlavním magnetem Dne s mistrem byl Tomáš Mrázek, mistr světa a vítěz světového poháru v lezení na obtížnost.

Sportujícím dětem předvedl, kam to mohou ve svém sportu dotáhnout. Fotografům se zase ukázal jako dokonalý profesionál. Na stěně udělal vždy pár krátkých kroků a poté se zastavil, vyvěsil ruce a počkal ve fotogenické poloze.

Podobně si počínala i jeho životní a lezecká partnerka Helena Lipenská. Oproti Tomášovi měla výhodu ve své ženské kráse.

Primátor Bém

Z pódia na Václavském náměstí si odskočil do lezeckého sklepa primátor Pavel Bém. Zatímco nahoře zuřilo finále volebního boje mezi modrými ptáky na Můstku a rudými srpy a kladivy pod ocasem, dole pod zemí nebylo o politice slyšet.

Primátor ukázal vylezení dvou cest, profesionálně se usmál do objektivů, ale zřejmou radost z lezení neměl. Kdo by také měl, když se má druhý den hrát o jeho profesionální budoucnost...

Pavel Bém byl v osmdesátých letech v pražském reprezentačním výběru, a na stěně ukázal, že lézt stále umí. Ve stropě však po dvou krocích spadnul.

O generaci mladší Tomáš Mrázek vypadal, že se ani příliš nenamáhá a pod stropem se doslova prošel. Ani on však nevypadal nadšeně. Prostě udělal další práci, která patří ke špičkovému lezení.

Prcek Janek a hendikepovaný Honza

Do stěny nakonec nastoupil Janek Krutský, kterého odjistil právě Tomáš Mrázek. Zdolal stejný strop jako mistr světa a byl z toho nadšený. Nebylo to sice poprvé ani naposled, ale s šampionem si malý závodník nezaleze každý den.

Svoji lezeckou exhibici předvedl i Honza Říha. Populárního slepého lezce jistila a navigovala Eva Kavková. Mají spolu domluvené pokyny podle hodinových ručiček podobně jako námořníci. "Na jedenáctce," znamená, že chyt je někde nahoře vlevo. "Na trojce," je pokyn pro hledání chytu vpravo vedle těla.

Lezci pomalu vytlačují squash

Squashové doupě Adrenaline Pit ve sklepě pod Václavským náměstím se pomalu ale jistě proměňuje na vertikální hřiště pro horolezce. Nedávno tu totiž provozovatel instaloval několik umělých lezeckých stěn. Poučil se především na stěně v pražských Holešovicích, která je orientovaná na rekreační lezení spíše než na závody a seriozní tréning.

"Byl se tady několikrát podívat, jeho syn tady často lezl," potvrzuje konkurent Libor Hroza, který provozuje Lezecké centrum Mammut v Holešovicích. Zainteresovaní tvrdí, že Libor Hroza si byl na Václavkém náměstí už také zalézt. Na včerejším dětském dnu tu byla dokonce i jeho dcera Lucie.

"Už sem chodí víc lezců," glosuje paní v Adrenaline Pit na recepci. "Na squash přicházejí stále ti samí, lezecká klientela se stále zvětšuje."

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Overim a pak pisu!!!
Nez napisu nejakej blabol, tak si ho nejdriv overim!!! Takhle se pise jen v bulvaru...a tam v posledni dobe horydoly smeruji...a to je mi lito!!!
  • Autor Michal
  • Datum a čas 5.6.2006 14:52
Reaguj
Re: Fakt č.3
Asi to není zcela jasná formulace. Jedná se o syna Tvého konkrenta.
Reaguj
Fakt č.3
Pokud mi to čas dovolí, chodím si zalézt tam či onde. Např. ve čtvrtek jsem lezl na Palmovce.Proti Vaclaváku nic nemám,ale ještě jsem tam nebyl lézt!! A tak me doopravdy zajímá fakt č.3!!
  • Autor Libor Hroza rebel
  • Datum a čas 3.6.2006 00:59
Reaguj
Kubo zase blábol
Fakt č.1 nikdy jsem tam nelezl!Fakt č.2 nikdy tam nelezl ani můj syn Libor!Fakt č.3 nevím kde jsi na tohle přišel!Fakt č.4 doopravdy by mě zajímala odpověď na fakt č.3!
Reaguj
Celkem 4 příspěvky v diskuzi


Duchové Orlických hor: Kačenka, Rampušák, Rampepurda

Duchové Orlických hor: Kačenka, Rampušák, Rampepurda

Orlické hory chrání Kačenka už sedm století. Každou zimu dorazí Rampušák teprve sedm desítek let. Rampepurda hrozí klukům osm desítek let.... celý článek

Plzeňský Prazdroj: jak vyrobit pivní sud?

Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Duchové Orlických hor: Kačenka, Rampušák, Rampepurda

Duchové Orlických hor: Kačenka, Rampušák, Rampepurda

Orlické hory chrání Kačenka už sedm století. Každou zimu dorazí Rampušák teprve sedm desítek let. Rampepurda hrozí klukům osm desítek let.
Nejzajímavější kreativní projekty které zvládnete i bez zkušeností

Nejzajímavější kreativní projekty které zvládnete i bez zkušeností

Máte chuť vyzkoušet něco nového, ale myslíte si, že na tvoření nemáte dostatek zkušeností? Dobrou zprávou je, že mnoho kreativních projektů dnes zvládnou i úplní začátečníci. Díky připraveným sadám a jednoduchým návodům
Plzeňský Prazdroj: jak vyrobit pivní sud?

Plzeňský Prazdroj: jak vyrobit pivní sud?

Plzeňský Prazdroj otevře bednárnu pro veřejnost během prázdnin. Speciální komentované prohlídky se konají každý čtvrtek a pátek od 10 hodin. Návštěvníky zavedou do světa tradičního bednářského řemesla, mezi dubové ležácké sudy
Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Letní sporty ničí vybavení více než zima. Nepřítelem bývá nejen slunce a teplo, ale i prach, pot i špatné čištění.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Masožravé rostliny - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 19.-28.6. 19.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.-28.6. 25.6.
Mystic Skate Cup
Praha, Štvanice 26.-28.6. 26.6.
Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha Praha, Národní muzeum Do 30.6. Výstava 30.6.
Slovanské dny Německo, Bärnau, Historický park 4.-5.7. 4.7.
Pavlův Studenec ožívá Německo, Bärnau, Historický park 11.-12.7. 11.7.
Hračkobraní Kamenice nad Lipou 15.-19.7. 15.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 17.-18.7. 17.7.
Festival Krumlov Český Krumlov 17.7.-8.8. 17.7.

Diskuse

Viagra vente libre allemagne Waltermoupt, 28.6.2026 13:00, 49 příspěvků
farmacia online barcelona Patrickkek, 28.6.2026 12:51, 41 příspěvků
mexico pet pharmacy Michaelsypew, 28.6.2026 12:27, 41 příspěvků
Viagra en france livraiso... Waltermoupt, 28.6.2026 12:18, 46 příspěvků
farmacia pharmacy mexico GeorgeSef, 28.6.2026 11:35, 46 příspěvků
mexican farmacia GeorgeSef, 28.6.2026 11:29, 74 příspěvků
farmacias online seguras Patrickkek, 28.6.2026 11:12, 49 příspěvků
Lewiskit Lhanebal, 28.6.2026 10:18, 49 příspěvků
reputable mexican pharmacy GeorgePlaiz, 28.6.2026 9:45, 46 příspěvků
mexican online pharmacies Michaelsypew, 28.6.2026 9:32, 49 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30