PillerseeTal: ráj pro rodiny pod vrcholy Kitzbühelských Alp

PillerseeTal: ráj pro rodiny pod vrcholy Kitzbühelských Alp
PillerseeTal. Expozice dinosaurů láká každou rodinu.
Autor snímku Roman Zvarič
SDÍLEJ:

Tyrolské údolí PillerseeTal není zdaleka tak plné turistů jako známější rakouská střediska a díky tomu je zde i v hlavní sezoně příjemně poloprázdno. Přitom  800 km cyklostezek a 400 km turistických tras nemá chybu a ze zážitkových dětských parků budete své potomky muset vyhnat násilím.

Jak na to

Jedna karta – desítky atrakcí

PillerseeTal-Card funguje jako jízdenka na lanovky a řadu zajímavých atrakcí v údolí i na horských vrcholech, například: 

• lanovka Bergbahn Steinplatte a vstup do Triassic Park
• lanovka Bergbahnen Fieberbrunn 
• lanovka Bergbahn Pillersee a vstup na rozhlednu Jakobskreuz
• minigolf u hotelu Großlehen
• vodní centrum Aubad Fieberbrunn 
• krytý bazén se saunou v St. Ulrich am Pillersee 
• zábavní rodinný park Familienland Pillersee
• autobusy Regio-Bus

Údolí PillerseeTal se stejnojmenným jezerem leží v severovýchodním cípu Tyrolska u hranice se Salcburskem, jen coby kamenem dohodil od německého Berchtesgadenu. Oblast tvoří pět městeček Waidring, Hochfilzen, St. Jakob in Haus, St. Ulrich am Pillersee a Fieberbrunn.

Posledně jmenované je od zimní sezóny 2015/16 hodně zajímavé pro lyžaře: díky nové lanovce, která spojila Fieberbrunn s regionem Skicircus Saalbach Hinterglamm Leogang, jsou místní sjezdovky součástí největšího skiareálu v Rakousku (270 km sjezdových tratí, 70 lanovek a vleků).

V letní sezóně je PillerseeTal zaslíbenou zemí pro vyznavače aktivní dovolené a především rodiny s dětmi. ‎‎

Booking.com

Po stopách dinosausů

Pohoří Steinplatte (1666 m) nad městečkem Waidring bývalo v období triasu hluboko pod hladinou moře. V místech, kde se dnes po cestičkách a sjezdovkách pohybují turisté, cyklisté a lyžaři, se v době před 200 miliony let proháněly předpotopní ryby a další vodní potvory. Adventure park na rozlehlé skalní plošině v okolí horní stanice lanovky proto dostal jméno Triassic Park. Můžete zde bez obav vypustit děti, aby se vyřádily v mělkých jezírcích s vory, na klouzačkách ve tvaru dinosaurů, lezeckých stěnách, lanovém parku a dalších atrakcích.

Naučná stezka s fosilními zbytky a korálovou zahrádkou vede k unikátní vyhlídkové plošině. Ta je zasazena do kolmé skály, má plochu asi 80 m2 a tvar dinosauří nohy. Pařáty jsou z tvrzeného plastu, ale prostor mezi nimi tvoří plexisklo a drátěná výplň, po kterých se dá volně přecházet. Je to hodně bizarní pocit, protože přímo pod nohama přitom vidíte několikasetmetrovou propast. Stezka dále pokračuje kolem modelů dinosaurů až k jezírku, z  jehož hladiny se po zmáčknutí tlačítka pomalu vynoří gigantický předchůdce dnešních krokodýlů se zakrvácenou čelistí a přednese dětem krátkou přednášku o historii zdejší oblasti. Okružní cesta Panorama Weg zabere asi dvě hodiny.

PillerseeTal.

Součástí parku je interaktivní muzeum se zajímavou expozicí prehistorických zvířat a hornin, která ukazuje, jak zdejší oblast vypadala v období triasu a jaké změny ji přetvořily do současné podoby. Vtipná je ochranná klec, jaká se používá při potápění mezi žraloky: jakmile do ní vstoupíte, ze stěny hned za mříží vyjede žraločí hlava, celá klec se otřese a ozve se ženský jekot z filmu Čelisti. Uvnitř budovy je také kino (hodí se za špatného počasí) a dětské laboratoř vybavená mikroskopy na průzkum fosilií. Pokud na Steinplatte pojedete lanovkou, děti určitě ocení, když si počkáte si na některou ze speciálních zelených kabinek: mají design jako ponorka a vnitřní stěny zdobí obrazy dinosaurů.

Timoks Alm

Další dětský zábavní park Timoks Alm leží ve výšce 1210 m u prostřední stanice lanovky Bergbahnen Fieberbrunn. Jeho hlavním tahákem je stezka skřítka Timokse, na které se plní různé úkoly. Dole u lanovky jsou připravené kartičky s mapou parku a stezkou, kam se zapisují správné odpovědi. Větší děti zde však ocení spíš fantastické lanové centrum, kterým ostatně nepohrdnout ani dospělí. Nechybí ani oblíbená korýtka s vodou, trampolíny a pískoviště s nezbytnými plachtami proti slunci. V Timoks Alm je také bobová dráha o délce 1160 m.

Na zvířecí stezce o pár desítek metrů výš se k obrázkům kopyt či tlapek přiřazují správná zvířata. Poslední je malý chyták – víte jaký živočich má jednu nohu a jedno kopýtko? Přece čert… Až všechno prozkoumáte, pokračujte lanovkou dál  na vrchol Lärchfilzkogel (1654 m).

VIDEO Lovecké fanfáry v Pillerseetal

Horydoly.cz Roman Zvarič doporučuje rakouské lokality pro rodiny:

LÉTO Reutte, alpská brána do Tyrol

ZIMA Obertauern lyžuje do května

PillerseeTal.

Z Lärchfilzkogel vede značená stezka číslo 711 s převýšením rovných 200 metrů k chatě Wildseeloderhaus u nádherného horského jezera Wildsee (1847 m). Kamenná stavba pochází z roku 1892. Na břehu u chaty je boudička s jakýmsi muzeem, které je věnováno stavbě chaty a její nedávné rekonstrukci. Nad jezerem ční dva vrcholy - Henne (2078 m) a Wildseeloder (2118 m). Oba samozřejmě zdobí nezbytné kříže. Naše výprava si zvolila vyšší z nich, i s šestiletými dětmi jsme se k němu vyšplhali za necelou hodinku. Na okružním sestupu zpět k jezeru jsme několikrát procházeli přes místa pokrytá sněhovou pokrývkou – a jak se ukázalo, v létě pro děti neexistuje větší atrakce než sníh.

Trochu jiná rozhledna

Nad St. Jakob in Haus na vrcholu Buchensteinwand (1456 m) stojí originální rozhledna Jakobskreuz ve tvaru čtyřramenného kříže. Třicet metrů vysoká stavba nabízí fantastický výhled na celé údolí a okolní pohoří. Nahoru doporučujeme vyšlapat po 159 schodech, protože cestou můžete na stěnách obdivovat skvělé obrazy od místních malířů. Pokud se svezete výtahem, o umění přijdete.

Rozhledna má tři úrovně. Přímo v ramenech kříže jsou místnosti s panoramatickými okny, kde se občas pořádají různé semináře, apod. Na střechách čtyř ramen jsou otevřené terasy s dalekohledy Viscope, které zobrazují názvy a nadmořské výšky vrcholů, jež sledujete – je vidět i největší rakouská hora Grossglockner (3798 m). Nejvyšší vyhlídková rerasa je umístěná přímo na střeše střední části kříže, odtamtud nás však rychle vyhnaly včely.

PillerseeTal.

Koupání v jezeře Pillersee

Za dobrého počasí si v údolí užijete parádní koupání v několika přírodních koupalištích a jezerech, kde v létě teplota vody dosahuje až 24°C. Plovárny pronajímají lodičky a šlapadla a přímo uprostřed jezera Pillersee je plovoucí lezecká stěna.

Dokonale upravené a značené cyklotrasy doplňuje široká síť půjčoven kol. Pro ty usedlejší je v údolí a nejbližším okolí půltucet golfových hřišť, mezi další aktivity patří treky s lamami, jízda na koních a stále oblíbenější rybaření. PillerseeTal zkrátka nabízí něco pro každého, fantastickou dovolenou zde však prožijí především rodiny s dětmi.

INFO: Pillerseetal a Tyrolsko


Zobrazit místo Mountains - hory - skály - rocks na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Paseky nad Jizerou, příjemné lyžování na loukách

Paseky nad Jizerou, příjemné lyžování na loukách

Skiareál v Pasekách nad Jizerou je ideální pro rodiny a děti, které už trochu umějí lyžovat, ale k dokonalosti jim ještě hodně chybí. Obsluhují ho dvě sedačkové lanovky, dva vleky a jeden pojízdný koberec.... celý článek

Pražský lyžařský pohár lyžařů se jel na Vypichu

České hory aktuálně 2018/2019

registrovat

Ubytování Česko a Slovensko? Chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny na MegaUbytko.cz.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Bruslení v Praze 2018 / 2019

Bruslení v Praze 2018 / 2019

Praha zprovozňuje zimní bruslařské plochy. Přinášíme přehled možností na bruslení v hlavním městě. Bruslí se na ledu velkých zimních stadionů, otevírají se malá dočasná kluziště i umělý led. Bruslaři zatím nemají k dispozici
České hory aktuálně 2018/2019

České hory aktuálně 2018/2019

BESKYDY Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.
Zimní zábava pro celou rodinu!

Zimní zábava pro celou rodinu!

Region Serfaus-Fiss-Ladis se nachází ve výšce od 1200 do 1400 metrů nad mořem na slunečné náhorní plošině nad údolím Innu. Obklopují ho alpské vrcholy pohoří Samnaungruppe a Ötztalských Alp.  Nabízí vše, co si mohou hosté
Učitel naživo otevírá 4. ročník akreditovaného výcviku

Učitel naživo otevírá 4. ročník akreditovaného výcviku

Unikátní výcvik pro všechny lidi, kteří se chtějí stát učiteli, je určen absolventům nepedagogických oborů vysokých škol, kteří chtějí učit děti na druhém stupni základní školy nebo na střední škole.
Ostravský City Cross Sprint se poběží okolo Gongu

Ostravský City Cross Sprint se poběží okolo Gongu

Závod na běžkách City Cross Sprint se tradične koná v unikátní lokalitě - technické památce Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. V sobotu 23. února je otevřený pro veřejnost a zároveň je to exhibice českých i světových lyžařských

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 18.-20.2. 18.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 20.-24.2. 20.2.
Holiday World - veletrh Praha, Holešovice 21.-24.2. Cestovní ruch 21.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 21.-24.2. 21.2.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 22.-24.2. 22.2.
Sport Expo - veletrh Polsko, Kielce 22.-24.2. 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 22.-24.2. Cestovní ruch 22.2.
Mezinárodní den průvodců Brno 23.-24.2. 23.2.
City Cross Sprint Ostrava, Bělský les Běžky 23.2.
Orchideje - výstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 15.-24.2. 24.2.

Diskuse

Imunita Lenka, 19.2.2019 13:24, 3 příspěvky
hrady a zámky Hankos, 18.2.2019 7:25, 1 příspěvek
To snad ne ?!? prt, 17.2.2019 21:08, 5 příspěvků
Urban vs trexx Kuba Turek, 16.2.2019 17:30, 5 příspěvků
Urban vs trexx Roma, 16.2.2019 15:41, 5 příspěvků
Mittelaletschbiwak Michael Beranek, 16.2.2019 13:15, 1 příspěvek
Rychlé peníze za dům Lenka, 14.2.2019 19:39, 7 příspěvků
průvodce nutný Igor, 14.2.2019 14:42, 6 příspěvků
krumlov David, 14.2.2019 12:21, 1 příspěvek
Operace kloubu Michal, 14.2.2019 10:24, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Holiday World 2019 Horydoly , 19.2.2019 23:33
Travelfest 2019 Horydoly , 19.2.2019 0:16
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.2.2019 23:44
Mahacup Horydoly , 17.2.2019 2:35
Nebojte se! Je možné zlom... milan šupa, 14.2.2019 18:41
Re: V čem chodíte běhat? Seny Petrovič, 12.2.2019 21:17
Přednášky, které se na ST... Horydoly , 8.2.2019 23:06
Re: Slatiňany diashow a p... Horydoly , 7.2.2019 17:35