Pražské čarodějnice 2019

Pražské čarodějnice 2019
Oheň hoří v Jeskyni Pod Křížem ve Svatém Janu pod Skálou.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Starodávné svátky jarního pálení ohňů se konají poslední den v dubnu. Přinášíme přehled, kde všude budou hořet čarodějnice v Praze. Další akce po celé republice najdete v Kalendáři na tomto portálu.

Zvyk pálit na jaře čarodějnice je velmi starý obyčej. Má mnoho společného se starodávnými příběhy. V bájích se říká, že Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května je kouzelná.

Ještě starší tradice je pálení Svatojánských ohňů. Tento zvyk vznikl již v pohanských dobách. Keltové pálením ohňů slavili svátek Beltina. A komunisté ho za socialismu prohlašovali za pálení Vatry míru a přesunuli na 5. květen, kdy bylo výročí Pražského povstání proti německým okupantům.

 

Přehled míst, kde se konají čarodějnické akce 30. dubna v Praze:

Praha 1

Malostranské čarodějnice začínají na Malostranském náměstí v 19 hodin. Poté vyrazí čarodějnický, lampionový a bubnový průvod na Kampu, kde se rozhoří hranice okolo osmé hodiny. Pálení čarodějnic, opékání buřtíků, nápoje i drobná strava ke koupi na místě. Program pro děti na Kampě proběhne od 15 do 17 hodin (skákací hrad, minikolotoč a střelnice). Večer proběhne žonglování a maorský tanec, zahraje Lovesong Orchestra, Krless a večer zakončí ohňová show. Konec akce je v 24 hodin.

Praha 3

Žižkovské čarodějnice se slaví v kempu Pražačka. Brány Sportovního a rekreačního areálu Pražačka se otevřou v 15 hodin, kde bude pro malé i velké návštěvníky přichystán bohatý program. Děti se můžou těšit na odpoledne plné her, výtvarných, sportovních a tvořivých aktivit v rámci čarodějnických dílen. V 18:00 proběhne se spálí čarodějnice. Opečte si špekáček a v 19:30 si nenechte ujít koncert České srdce. Nejlepší masky budou oceněny. Vstup na akci je zdarma.

Na Balkáně v zahradě Ulita se slaví Čarodějnice od 16 do 19 hodin. Pro malé i velké budou nachystány výtvarné dílny, soutěže a hry, keltské tance, opékání buřtů a závěrečné veselí v keltském duchu. Kromě dílen a stanovišť čeká hudební vystoupení, alchymista, loutkové divadlo, taneční rej masek a občerstvení. V ceně vstupenky 50 Kč je buřt, lapač snů a veškerá stanoviště.

Program:
16:00 Zapálení ohně
16:15 První blok kapely
17:00 Loutkové divadlo - Noc v kouzelném lese
17:30 Taneční vystoupení skupiny 4dance a následný společný rej masek
18:00 Druhý blok kapely
18:45 Upálení čarodějnice a závěrečný společný hudební rej u táboráku

Praha 4

Ve Žlutých lázních začíná soutěžní program pro děti ve 14 hodin. Oheň se zapaluje v 18:00 h.  Těšit se můžete na pouťové atrakce pro dospělé návštěvníky, dětskou čarodějnickou show, divadlo Mazec, malování na obličěj, soutěže pro děti. čarodějnickou dílničku, dětský koutek pro nejmenší, čarodějnický jarmark, opékání buřtíků a dětské zábavné atrakce. Vstupné 50 Kč, v kostýmu zdarma a dětoi do 100 cm také zdarma.

Velké podium na hlavní louce
14:00 Zahájení
15:00 - 18:00 soutěže a zábavné aktivity
18:00 zapálení čarodějnického ohně
18:30 - 19:30 František Nedvěd
20:15 - 21:45 kapela So Fine

Dětský program 14:00 - 20:00 Dětská čarodějnická show s Divadlem Mazec
Tančírna 21:45a  

V Kunratickém lese u restaurace Na tý louce zelený  se především pije pivo a jí maso. Součástí oslavy je politika ČSSD. Od 16:00 do 19:00 proběhnou soutěže pro děti. V 18:45 bude vyhlášení soutěže o nejlepší kostým čarodějek a čarodějů. V průběhu akce se budete bavit při táboráku s opékáním špekáčků za doprovodu country hudby.

Centrálním parku na Pankráci od 15 hodin do pozdní noci se odehraje velká kulturní show. Vstupné dobrovolné. Tradiční venkovní akce pro celou rodinu spojuje osvětu v oblasti duševního zdraví, program pro děti, workshopy, divadlo s bohatým hudebním programem. Letošním tématem jsou předsudky, stereotypy a touha žít #beznalepek. Těšit se můžete na koncerty kapely Zrní, Fast Food Orchestra, Pio Squad nebo DunDun. Pro děti tu budou různé atrakce i tvořivé dílny. 

Šeberáku hoří hranice od čtyř hodin. 17-19 h se koná program pro děti, 19-22 h program pro dospělé. Vstupné 70 Kč dospělí a 50 Kč děti.

V Chodovské tvrzi  se od 15 hodin hrají pohádky, konají se tvůrčí dílny a pořádá se čarodějná bojovka. Vystoupí kapely Chytej ušima a Bizoni. Opékání špekáčků je samozřejmostí a nebude chybět ani další občerstvení. Vstup je zdarma.

Ve Vodpočívárně u Vltavy otevírá areál bránu už ve 12:00. Zapálení ohně se plánuje na 17:00. Připraveno bude i několik menších ohnišť, kde budete mít možnost opékat špekáčky po celé odpoledne. Každý návštěvník dostane zmrzlinu Algidy zdarma. V provozu je půjčovna motorových člunů a skákacích bot a také trampolína pro děti i dospělé. Vstup je zdarma.

Praha 5

Ve Slivenci se pálí čarodějnice v areálu AFK. Vstup zdarma.

16:00 otevření areálu, soutěže a dovedností cvičení pro dětí
17:30 zápasy fotbalistů mladších přípravek a předpřípravek
18:30 konec fotbalového utkání
19:00 zapálení ohně

Praha 6

V Mecce pražského inline bruslení na Ladronce začíná ve 14 hodin program zaměřený na hudbu, tanec, kouzlení a také jídlo. Program je zdarma. Moderuje Petra Černocká, vystoupí kapely TH!S s Vojtou Kotkem, dále skupiny INFINITY a WXP. Čeká vás vystoupení kouzelníka Jana Komberce, zóna Domu dětí a mládeže. Zúčastnit se můžete čarodějnických soutěží.

14:00 zahájení akce 
18:00 vyhlášení vítězů soutěží 
19:00 zapálení ohně
19:30 zapálení čarodějnice 
21:00 závěr akce

U Břevnovského kláštera pálí čarodějnice Spolek břevnovských živnostníků Pro návštěvníky je nasmlouváno 25 stánků řemeslníků a farmářů (uzeniny, víno, sýry, hračky, koření). Pro labužníky jsou připraveny k občerstvení kvalitní české uzeniny, bramborové spirálky, trdelník, grilované sýry a další pochoutky. Čepovat se bude šest druhů piv z pivovarů Herold a Plzeňský prazdroj, v prodeji budou i točené limonády. Pro všechny, kdo si chtějí opéct něco na ohníčku budou k zakoupení pravé špekáčky z masa. Je připraveno malování na obličej. Nejlepší dětské masky čarodějnic a čarodějů dostanou drobné ceny.

12:00 otevření tržiště a občerstvení 
15:00 zapálení ohníčků na opékání 
17:00 zapálení hlavní hranice a upálení čarodějnic 
18:00 - 22:00 k tanci a poslechu hraje Vitamín  

Řepích proti radnici na louce v Žalanského ulici se koná ohňová show skupiny Pyrrotera, vystoupení skupin High Five a IAN, vyhlašuje se nejlepší maska. Akce se koná od 16 do 20 hodin.

Suchdolské čarodějnice začínají v 17:00 na hřišti za sokolovnou, kde je připraven zábavný program, muzika, soutěže pro děti, pálení ohně a občerstvení. Masky a košťata s sebou. Opékání buřtů a občerstvení do 22:00. 

Program na hřišti: 

DJ Veselá huba - bezva pecky pro všechny kecky
MEDVĚDÍ BAND - vystoupení dětí z MŠ Gagarinova
MIKEŠ - vystoupení pěveckého sboru ZŠ M. Alše
ČARODĚJNICKÁ ZÁBAVA pro děti i rodiče
ZAPÁLENÍ VATRY, OPÉKÁNÍ BUŘTÍKŮ
SKÁKACÍ HRAD
OBČERSTVENÍ - GRILL, PIVO, LIMO, LANGOŠE
ŽIVÁ HUBA - kapela 

Praha 8

V areálu Beachclub Ládví se od 15 hodin konají ukázkové tréninky beachvolejbalu pod vedením trenérů, obří trampolína, čarodejnický rej. Ukázkový beachvolejbalový trénink, bungee-running, hod na cíl. Vstupné je zdarma. Pro každého malého čaroděje a čarodějnici zdarma špekáček. 

Ďáblickém háji se 10:00 - 12:00 konají čarodějnice pro děti od dvou do sedmi let. Děti mohou zažít výtvarné aktivity, nevšední kouzelnické soutěže (závody na koštěti, metání pavoukem na cíl, skákání v pytli), opékání vlastních buřtů. Na všechny malé čaroděje a čarodějnice v maskách čeká drobná odměna.

Praha 9

Na Bobové dráze na Proseku se konají dětské čarodějnice se soutěžemi od 14 hodin. Oheň se zapaluje kolem šesté hodiny. Buřty, zábava, lanový park. Vstupné zdarma. Konec je v plánu ve 22:30 h. Pro děti jsou připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Těšit se můžete třeba na let zručnosti čarodějnic na koštěti, budete vyrábět čarodějnické amulety či zkoušet hbitost jazyka čarodějů a čarodějnic. Za splněné úkoly v soutěžích jsou pro všechny soutěžící děti připraveny buřty k opékání na ohni zdarma. Vyhrává každý! Na akci nebudou chybět jídla z grilu, grilované klobásky a další občerstvení, které připraví kuchaři Restaurace-bobovka. Vstup a parkování zdarma.

V parku Václavka na Střížkově se koná pálení čarodějnic a stavění májky od 16 hodin. 

Ve Kbelích se začíná ve 14 hodin v Centrálním parku soutěžemi. Od 18 hodin hoří oheň a po setmění začíná ohňová show. Od osmi hodin hraje country kapela Holokrci, přijde starosta a buide ohňová show. Končí se až o půlnoci.

Běchovicích hoří oheň na louce u rybníčku. Akce začíná v 16:30, oheň se zapaluje v 17:30 a Jiří Helekal zahraj v 18:15. Součástí akce je ukázka hasičské techniky.

U obchodního centra Letňany v parku bude hořet táborák, budou se opékat buřty a proběhne kulturní program. Ve 14:00 vychází průvod s čarodějnicí od letňanské radnice směrem k obchodnímu centru.

Program  

14:00 start průvodu čarodějnic a čarodějů před radnicí v Bechyňské ulici
14:45 zahájení programu u OC Letňany, vyhlášení soutěže o nejhezčí masku
15:00 Jarní pohádka (Liduščino divadlo)
16:00 vyhlášení vítězů soutěže
16:30 zpěvák Štěpán Kojan (skupina Keks) + host M. Kadlec (skupina Holokrci)
17:35 Brémští cirkusanti
18:10 zapálení ohně
18:40 Michal Tučný Revival Plzeň
19:40 Žonglérská omeleta
20:00 Michal Tučný Revival Plzeň
20:55 Ohňová show Ohně Karibiku
21:20 Michal Tučný Revival Plzeň
23:00 ukončení akce 

Ve Vinoři se čarodějnice odehrají v Hoffmanově dvoře. Pro děti je připraveno od 16:00 mnoho soutěží, masek, hudby. Večer od 20:00 hraje kapela Cover Trio.

V areálu Spartak Hrdlořezy se začíná v 17 hodin - soutěže pro děti, trampolína, opékání buřtů a večer velký oheň. Od 18:00 živá kapela. Čarodějnický outfit vítán, těší se na vás čarodějnice z Břežanky! Občerstvení a buřty zajištěny.

Praha 10

Klasické pálení čarodějnic se koná v Dubči na víceúčelové ploše za Teskem od 16 hodin. Oheň se rozhoří v 17 hodin. Hraje kapela Krkavci.

Proti obecnímu úřadu v Křeslicích ve Štychově ulici se začínají opékat buřty v 19 hodin a velký oheň se rozhoří ve 20 hodin. Stánek s občerstvením a buřty je zajištěn.

Obecní úřad Újezd pořádá stavění májky v 16 hodin na náměstí a pálení čarodějnic nedaleko brodu přes Botič u skály nad potokem v 18 hodin.

Na Hostivařské přehradě se koná pálení čarodějnic od 15 hodin. Připraveno je hudební a taneční vystoupení, čarodějnický rej, táborák a opékání buřtů! Zahrají Lollipopz, Pavel Kožíšek, Whoop dance, Tereza Balonová, Petra Gobelová, Děda Mládek Illegal band.Vstupné je 90 Kč pro dospělé, děti do 140 cm platí 60 Kč a děti do 100 cm mají vstup zdarma. 

Ve Šterboholech se konají čarodějnice od 16 hodin. Čarodějnický oheň se zapaluje v 19 hodin.

Pálení čarodějnic na U-rampě v Kolovratech začíná v 18 hodin. Oheň se rozhočí v 19:30 h. .

Praha 12

Modřanské rokli zaplane čarodějnický oheň ve sportovním areálu národní házené od 17 hodin.

Cholupicích proběhne slet čarodějek a čarodějů na letišti Točná.

17–19 h program pro děti, čarodějnické soutěže, soutěž o nejlepší čarodějnici a čaroděje 
17–20 h hasičská technika, letecká technika, skákací atrakce, facepainting 
18 h zapálení hranice s čarodějnicí 
19 živá kapela

Praha 13

Centrálním parku Lužiny se konají soutěže o nejlepší masku, létání na koštěti, soutěže a táborák. Vše začíná ve čtyři a končí v devět hodin poblíž mateřské školy Bronzová.

16.00 TOM TONES
17.00 OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ - STAROSTA MČ P13
17.05 VOLBA MASKY - PŘEDŠKOLÁCI
17.15 MASKOTÍ SHOW - soutěže pro děti
17.40 VOLBA „ NEJ NOS“
18.00 ZAPÁLENÍ OHNĚ
18.05 MARTIN MAXA
18.45 VOLBA „NEJ KOŠTĚ“
19.05 VOLBA „NEJ ČARODĚJNICE“
19.30 BOTOX

Ve Stodůlkách se konají hasičské čarodějnice u spolkového domu v ulici K Vidouli od 17 hodin.

V Třebonicích u rybníka začínají hasiči s pálením ohně v sedm hodin večer. Masky jsou vítány.

Praha 14

Čarodějnice na Hutích připravily opékání špekáčků, zpívání u ohně a volnou zábavu. Skákací hrad, dětské atrakce, malování na obličej. Budou připraveny sooutěže pro děti i pro dospělé.

Praha 20

Ve Chvalské tvrzi se od dvou hodin konají dětské soutěže, jarmark, šerm, buřty, volba královny čarodějnic a pálení čarodějnic. Večerní program zahájí kapela AC/DC CZECH REVIVAL a hlavními hvězdami večera pak budou Bára Basiková, Vilém Čok a Michal Pavlíček, kteří zahrají repertoár Pražský výběr a Stromboli. Kromě zapálení hranice si užijte také závěrečný ohňostroj. Vstupné 60 Kč. Děti do 120 cm mají vstup zdarma. Do areálu je zakázan vstup se psy.  

Praha 22

Jesenici na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi začíná dětský zábavný program v 15 hodin. Oheň se rozhoří v 17:30 hodin a začne hudební program. Konec se očekává po 21. hodině.

16:00 soutěže: Zaběháte si s okem, zametete pavouky, prokážete svou odvahu i sílu.
17:00 si můžete začít opékat špekáčky. V nabídce je také několik bezmasých špekáčků pro vegetariány.
17:30 vyhlášení nejlepších masek
19:00 zapálení vatry
20:00 Koncert legendární kapely Rangers Plavci

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Proč dřevěné hračky pro děti? Aby dospělí mohli solit jídlo!

Proč dřevěné hračky pro děti? Aby dospělí mohli solit jídlo!

Každý kluk si vzpomene, jaké měl první autíčko na hraní. Žádné děvče nikdy nezapomene na svou první panenku. A všichni stavěli věže z dřevěných kostek.  ... celý článek

Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon vyhrál Petr Šťastný

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Trutnov dračí město

Trutnov dračí město

V dávných dobách, kdy na místě Trutnova byl ještě hluboký les, vyslal kníže Oldřich do zdejších hor svého rytíře, pana Albrechta z Trautenbergu, aby tu založil město. Jeho lidé se brodili hustým
Pražské čarodějnice 2019

Pražské čarodějnice 2019

Starodávné svátky jarního pálení ohňů se konají poslední den v dubnu. Přinášíme přehled, kde všude budou hořet čarodějnice v Praze. Další akce po celé republice najdete v Kalendáři na tomto portálu.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2019

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2019

OBŘÍ DŮL Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Lyžařská pohoda Maurienne

Lyžařská pohoda Maurienne

Do poloviny října vydají všechny velké cestovní kanceláře zimní katalogy. Určitě v nich bude figurovat francouzské Savojsko. Jsou pro vás ceny mezi deseti a dvaceti tisíci korunami za lyžařský zájezd příliš vysoké?
Doběhni si na jedno aneb běžecký seriál Pivní běhy

Doběhni si na jedno aneb běžecký seriál Pivní běhy

Není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším nápojem Čechů je pivo.  Proto se koná seriíl tří Pivních běhů, ideální kombinace sportu a iontového nápoje. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Hanseboot - veletrh Německo, Neustadt in Holstein 24.-26.5. Lodě a čluny 24.5.
Ignis Brunensis - ohňostroje Brno 24.5.-16.6. 24.5.
Terezínské hry Terezín 24.-25.5. Geocaching event 24.5.
Den rododendronů Svitavy, park Jana Palacha 25.5.
Den starokladrubského koně Kladruby nad Labem Koně 25.5.
Pochod havířů Kutná Hora 25.5.
Horolezecký metodický den Drátník 25.5.
Riviera běh Brno, Riviera Brusle a koloběžky 25.5.
Germáni Všestary, archeopark 25.5.
Dračí lodě Jablonec nad Nisou, přehrada 25.5.

Diskuse

fakt XXX, 24.5.2019 17:26, 8 příspěvků
Wobenzym Horydoly - Andrea Černá, 22.5.2019 23:20, 10 příspěvků
Pulzní terapie P.Vyskočil, 22.5.2019 23:16, 7 příspěvků
Wobenzym Michaela, 22.5.2019 22:37, 10 příspěvků
Pulzní terapie Adéla, 22.5.2019 20:58, 7 příspěvků
Pulzní terapie Adéla, 22.5.2019 20:35, 5 příspěvků
Ajeje Tereza, 22.5.2019 14:13, 2 příspěvky
Bureš pudeš Nejlepší heslo, 22.5.2019 13:01, 1 příspěvek
1211 českých novinářů vodák Marek, 21.5.2019 14:53, 16 příspěvků
Autor Horydoly - Andrea Černá, 20.5.2019 17:43, 16 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08
Re: Články, vysvětlení a ... Kuba Turek, 16.5.2019 11:13
Haimaom boulder cup 2019 Horydoly Open, 14.5.2019 12:02
Alkohol Horydoly Open, 14.5.2019 11:25