Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje
Omnia Janské Lázně.
Autor snímku Iveta Kopicová
SDÍLEJ:

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli, sepsali jsme vám v rámci tohoto článku, čemu je dobré věnovat pozornost při hledání levného ubytování.

Jaké ubytování je většinou to nejlevnější?

Levná ubytování jsou obvykle ta, která nabízejí základní vybavení a nemají další atraktivní doplňkové služby. Zde je několik příkladů nejlevnějších typů ubytování:

 • Ubytování u soukromníků: obvykle se jedná o pokoje v soukromých bytech, které si pronajímají soukromé osoby. Ceny takového ubytování jsou obvykle nižší než v hotelech nebo ubytovnách, ale standard a vybavení se mohou lišit a ne vždy splňují požadavky a očekávání.
 • Hostely: Ubytování v soukromí (např: Hostely: Jedná se o ubytovací zařízení, která nabízejí levné ubytování ve společných pokojích se společným sociálním zařízením. Ceny v hostelech jsou obvykle nižší než v hotelech, ale vybavení a standard bývají skromnější.

Hotel Omnia Janské Lázně.

Nezapomínejme ale, že levné firemní ubytování neznamená ihned nižší kvalitu. Cena ubytování závisí na mnoha faktorech, jako je lokalita, úroveň zařízení, vybavení, další doplňkové služby atd. Existují levná ubytování, která jsou kvalitní a splňují požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Na co se zaměřit při hledání levného ubytování?

Lokalita: Dbejte na to, aby se ubytovací zařízení nacházelo na vhodném místě v blízkosti místa, kde zaměstnanci pracují. Díky tomu ušetříte potenciální náklady, které byste vynaložili na dojíždění a usnadníte zaměstnancům každodenní dojíždění do práce.

Úroveň zařízení: Ujistěte se, že ubytovací zařízení splňuje příslušné standardy a je vybaveno veškerým potřebným zařízením, jako je koupelna, pohodlné postele, přístup k internetu a další.

Ceny: porovnejte nabídky různých ubytovacích zařízení a vyberte si to, které je nejlevnější a zároveň splňuje vaše požadavky. Nezapomeňte věnovat pozornost případným dalším poplatkům, jako je poplatek za parkování nebo za osobu navíc.

Dostupnost: ujistěte se, že ubytovací zařízení bude mít volná místa v době, kdy je budou vaši zaměstnanci potřebovat. Rezervujte si ubytování s předstihem, abyste se vyhnuli problémům s dostupností během turistické sezóny.

Hodnocení a názory: Před výběrem ubytovny doporučujeme, abyste si zjistili, co na zařízení říkají dřívější zákazníci, kteří již toto zařízení využili. To vám pomůže lépe pochopit kvalitu služeb a úroveň zařízení a vyhnout se nepříjemným překvapením.

Pension Jana, Mříčná.

Jak najít levné ubytování?

Hledáte pokoje Česká republika? Můžete se také obrátit přímo na hotely nebo penziony, kde se chcete ubytovat, a domluvit se s nimi na případných slevách nebo speciálních nabídkách. Pokud cestujete se skupinou lidí, zvažte pronájem apartmánu nebo rekreačního domu, který může ve výsledku vyjít levněji v porovnání s pronájmem několika hotelových pokojů. Zkuste pronajmout ubytování na delší dobu. Při rezervaci ubytování na několik měsíců je mnohem jednodušší vyjednat levnější nabídku než při krátkodobém pobytu.

Můžete se také poohlédnout po ubytování mimo turistickou sezónu nebo dále od centra. Lokalita ubytování a datum rezervace jsou zpravidla faktory, které klíčově ovlivňují cenu.

Kde hledat levné ubytování?

Levné ubytování lze nejsnáze najít na internetu na webových stránkách s inzeráty, které se specializují na inzeráty týkající se pronájmu levných prostor, např. https://www.xodomo.cz/

Na těchto stránkách najdete mnoho nabídek s levným ubytováním v České republice. Stránky nejsou zaměřeny na nabídky pro turisty, kteří požadují vysoký standard. Spíše se orientuje na velký výběr levného ubytování. Jsou zde představovány ubytovny, hostely a penziony, které si obvykle vybírají lidé dojíždění za prací a hledající levné ubytování.

Tento typ webových stránek je užitečným nástrojem, díky kterému budete moct najít vhodné ubytovací zařízení ve výhodné lokalitě a za atraktivní cenu. Je to ideální řešení pro lidi, kteří hledají ubytování v blízkosti svého pracoviště nebo jiných turistických atrakcí a zároveň nechtějí zbytečně plýtvat penězi. 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Každý si může myslet, psát a říkat co chce – to je výhoda dnešního systému.

Já si myslím, že ta pavěda marxismus a pseudopokročilý a radikální socialismus právě dovolil bezcharakterním lidem ovládat své spoluobčany a utiskovat je. Jen ten zvrácený systém, jehož původcem byl syfilitický Uljanov a pokračovatelé diktátor a masový vrah Džugašvili, také syfilitický Gottwald, kolektivizátor Zápotocký, paranoik Ceausescu, Dederon Ulbricht a další „vládci“umožnili tehdejší vládnoucí třídě zotročit většinu každého národa.

Je dobře, že tato doba je za námi. 

Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Stát ne. Ani onen sociálizmus. Za vším tehdy i dnes stojí jen a jen lidé....

 • Autor Honza
 • Datum a čas 22.1.2023 21:25
Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Nemyslím, že pro většinu dnešních cestovatelů je cílem sféra válečná nebo Afganistan, Libanon a třeba Irak. Já osobně bych asi měl strach že přijdu někde k úrazu.

Jeden rozdíl - za normalizace – anebo jak je psáno za totáče – ať se jeden postavil na hlavu tak když domovní důvěrnice nechtěla tak člověk nikam nejel – a hotovo. Dnes je to znatelně jednodušší a nikdo nikomu neklade nějaké překážky. Vyrazit na cesty - dnes jen záleží kolik má člověk odvahy, jak moc se mu kam chce a jestli má na start aspoň nějaký obolus aby se mohl hnout z místa. Jak to bude dál to se pak (snad ?) ukáže.

Východní směr nebyl (třeba Polsko) – za totáče - také  zcela jasný. I pro tyto cesty člověk potřeboval cestovní pas a povolení k výjezdu. Někteří poznamení  pas vůbec neměli anebo jim ho stát prostě zabavil – a tak skutečně mohl být jejich cílem jenom Mácháč anebo koupaní na Slapech, nebo lyžování na Zahrádkách.

Také tenkrát pro cestování člověk potřeboval jisté finance – což třeba i pro inženýra, který pracoval ve výzkumáku za 800 Kč – už mohl být jistý problém. A tak se lidi koncentrovali na horolezení v Tatrách anebo na písku v Prachově, na vodáctví na Vltavě anebo turistiku v Krušných horách.

Směrem západním tady byla  «Železná opona» za kterou se dostal málokdo. Na jednu cestu – někam – dostal jeden od banky příděl 10 $ a bylo vymalováno. Jak si potom ten onen poradil už bylo na něm. Někdo měl v ponožce vyšmelené dolary od nějakého veksláka, jinému půjčila / dala k dipozici pár marek vzdálená tetička z Mnichova.

Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Opět souhlas. Někdo si jde za svým i přes problémy. To platilo i za toho totáče. (Má spolužačka prchala přes Jugoslavii a skončila v Kanadě. (A to měla tatíka dost vysoko postaveným soudruhem). Kamarád si zase vymohl stáž na Kubě a ozval se až po půl roku z yosemitů. Jiní to brali "přes čáru" s adrenalinem  a bojem o život. A většina se spokojovala s oním "východním směrem". V tomhle jsou lidé vpodstatě stále stejní. A myslím, že i dnes, přestože je to jednodušší. (Viz ony cesty do válečných zon - ona dvojice v kurdistanu a Turecku).

 • Autor Honza
 • Datum a čas 22.1.2023 19:10
Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

I kdysi dávno, dokonce ve středověku cestující musel mít nějaký glejt. V mém archivu je cestovní pas mého dědečka, a ten byl nejen pro něho ale i pro jeho ženu, mou babičku. V pase byly dvě fotografie. Bez glejtů i v Evropě nebyl pohyb dobře možný.

Člověk to nesmí vidět v té pro nás „postarší“ změkčilé perspektivě. Proč necestovat s ruksakem v němž člověk má tři trička a dvoje spoďáry, foťák a třeba deníček. Takových lidí je nadále na světě dost. Nemusí to být Hilton anebo Four Season. Jsou lidi kteří se zde v Evropě bez problémů vyspí pod širákem a někde v Asii na hamace na dvorku u místního sedláka. Při mých cestách kdysi jsem skoro týden jedl ráno, v poledne a večer nezralé broskve, které mi jeden sedlák daroval, protože viděl, že jsem švorc. Přístí týden jsem uklízel / zametal v místní škole a tak jsem si vydělal zase trochu penízků. Prostě život je boj.

Človek nesmí být zhejčkanej a změkčilej.

Ale pohled na cokoliv je vždy subjektivní - někdo jede autobusem anebo jde pěšky - druhý sedí v Mercedesu a jede za svým cílem A oba, možná, budou spokojení? 

Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Nepopírám. Vše souhlas. Ale zároveň to nijak nepopírá má tvrzení. K čemu je dnes mnohým ona možnost cestování,když by si tam v krajním případě museli brát onen namazanej chleba.či makat tam aby vyžili. A i třeba to, že já ten levnej pobyt luxuxním hotelu měl, oni ale ho budou mít těžko. Prostě jak jsem uvedl za vše se platí. A třeba i tím, že musej za tajícím sněhem pracně v kolonách dojíždět u nás mnohdy s ubohým výsledkem a jiní klidně mohou do Rakous či Francie se všemi výhodami. A když to vezmu z jiného konce - podobné podmínky k cestování (a možná i lepší - nebylo třeba zádných pasů a dokladů) byly před vypuknutím 1. světové války. A ještě dřív někde podobně. A např. v orientu si na rozdíl od dneška chodili naprosto bez nebezpečí - viz zápisky Al.. Musila. Takže něco ano, něco ne. Ale vpodstatě na jedno brdo. Něco je lepší, něco ne.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 22.1.2023 15:05
Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Dnenšní mladá generace neni hloupá a velice dobře si uvědomuje, že před 50 lety by těžko jela na dovolenou do zahraničí, podívat se třeba do Paříže na Eifelovku anebo se v Římě se projít po Forum Romanum. Možná těžko chápají, celý proces spojený s obstaráním výjezdní doložky tenkrát a podle dnešního přístupu k minulosti jsou jen někteří ochotni se zabývat konkrétně tím jak to tenkrát bylo, to není pro ně teď relevantní. Platným faktem pro ně je, že mohou sednout do vlaku a zajet do Vídně, Mnichova anebo jiného města aniž by museli dělat spoustu kotrmelců, které bylo nutné před 50 lety udělat. Je jasné že finanční stránka se za ta léta diametrálně změnila. A ceny v dnešních hotelích, restauracích, penzionech a nakonec v obchodech také.

V kapitalismu vládne ekonomický princip nabídky a poptávky – když nabízející najde dostatek těch kteří za jeho nabízející cenu jsou ochotni to co nabízí koupit bylo by hloupé to začít nabízet za cenu nižší. Když Grand Hotel ve Starém  Smokovci je schopen najít hosty kteří zaplatí za osobu a noc kolem 150 € tak je to z hlediska podnikatele správné. Až nebude mít klienty tak bude muset ceny snížit. Jednoduchý princip.  

Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Proč pláč? Jsou to prostě mnou žitá fakta. Jiní možná mají jiná. Prosím. Ale snad je třeba ve všem říkat pravdu, aˇt se to komu líbí či nelíbí. Dnes se to mnohdy zamlčuje s nebo dokonce účelově překrucuje.  Proto jsem třeba uvítal onen Archiv CT24. Ono prostě vždy je třeba za cokoli zaplatit a platíme i dnes (pochopitelně nejsou myšleny peníze). Takže nakonec pro obyčejné lidičky to bylo je a bude vpodstatě stejné. Jen ti mladí si to nemohou jaksi uvědomit. Neprožili to.  Když to srovnávám i z informací od dědů, tak můj děda za Rakouska vydělával v cihelně 4 zlaté za týden, což dle dnešních přepočtú trhu je cca 10000Kč. (Jiní vydělávali mnohem víc a také vlatnili mnohem víc.  K tomuhle se právě dnešní doba až moc přiblížila k onomu Rakousku. Takže proto také má poznámka o tom hotelu či Rujaně).  Za měsíc tedy 40000, což je vpodstatě totéž co dnes. Fakt je  že poměry na trhu byly jiné, i nová lákadla byla jiná, ale jakýs takýs obraz to dává. Domek, kterj jsem si opravil koupil kdysi právě on. Takže buďme féroví.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 21.1.2023 21:20
Reaguj
Trochu to vyznívá jako pláč nad minulostí.

Situace se ve všech směrech změnila. Také za rohlík se dnes platí mnohonásobně více než kdysi – ale každý vydělává také o něco více než v dobách normalizace, anebo dokonce v dřívějších dobách. Mnoho dnešních podniků těžko může myslet na dovolenou svých zaměstnanců – také máme svobodu a každý si prostě dovolenou může představovat různě. A tak v kritických dobách lidé pojedou k moři jenom jednou za rok anebo místo toho jen k Mácháči.

Reaguj
Hitlerova Prora?

https://www.idnes.cz/bydleni/stavba/rujana-baltske-more.A150727_171513_panelakovy-byt_web

 • Autor Honza
 • Datum a čas 19.1.2023 15:19
Reaguj
Celkem 12 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Co dělat, abyste získali dědictví v zahraničí bez návratu domů. Kdy se je lepší vzdát dědictví a jak to udělat. Varianty vzdání se dědictví.
Odhalení skrytých vzorců za výkyvy cen kryptoměn

Odhalení skrytých vzorců za výkyvy cen kryptoměn

Trh s kryptoměnami, často vnímaný jako divoká horská dráha plná vzestupů a pádů, skrývá víc, než se zdá. Při pohledu na povrch se mohou zdát cenové pohyby náhodné a nepředvídatelné, ale bližší zkoumání
Pronájem chalupy Vajglov

Pronájem chalupy Vajglov

Pronajmeme chalupu pro 6/14 osob v Jeseníkách. 
Bezdrátová sluchátka: Změňte svůj zážitek z běhu

Bezdrátová sluchátka: Změňte svůj zážitek z běhu

RADY DO OBCHODU Běhání je jedním z nejlepších sportů, uděláte něco dobrého pro své tělo i mysl. Při běhu totiž můžete zapomenout na každodenní starosti – a nejlépe to jde s hudbou. Ideálním společníkem jsou
Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

V poslední době je možné sledovat rozšířené používání kryptoměn v každodenních transakcích, které lidé provádí přes internet. Bitcoin, litecoin, ethereum a dogecoin patří mezi pár z mnoha kryptoměn o kterých v poslední době slýcháme v éře, kdy

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Advent Česko 3.-24.12. 3.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 1.-17.12. 17.12.
Czech Travel Press - valná hromada Praha, Vysoká škola obchodní 18.12. 14:30
Zimní slunovrat Česko 22.12.
Vánoční výstava Čáslav, Kalabousek 1661 10.11.-23.12. 23.12.
Vilém Heckel - fotovýstava Adršpach, zámek 20.5.-31.12. 31.12.
Urbanismus a Benešov - výstava Benešov, Městská výstavní síň 20.3.-31.12. 31.12.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 10.-12.1. Horské technologie 10.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 12.-14.1. 12.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 13.-21.1. 13.1.

Diskuse

sigOajjjj howebir5 howebir5, 10.12.2023 14:16, 3 příspěvky
Kamoiii howebir5 howebir5, 10.12.2023 14:16, 1 příspěvek
Guttijjj howebir5 howebir5, 10.12.2023 14:16, 9 příspěvků
Wonderful Post exploreradv, 10.12.2023 12:49, 3 příspěvky
INU Skiák, 10.12.2023 11:27, 3 příspěvky
INU Honza, 10.12.2023 9:44, 9 příspěvků
INU Honza, 10.12.2023 9:37, 3 příspěvky
Chyba v článku Lucka, 9.12.2023 16:09, 4 příspěvky
Chyba v článku Honza, 9.12.2023 8:40, 4 příspěvky
Chyba v článku Lucka, 8.12.2023 16:58, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Bruslení v Podolí Horydoly , 8.12.2023 13:00
Re: Beskydy a Javorníky Horydoly , 8.12.2023 12:23
Změny ve vedení sportu Horydoly , 8.12.2023 12:00
Praha 5 otevře nad náplav... Horydoly , 8.12.2023 10:55
Czech Travel Press Horydoly , 6.12.2023 18:08
Re: Beskydy na lyžích Horydoly , 6.12.2023 15:06
Turisté tráví nejvíce čas... Horydoly , 2.12.2023 21:53
Darujte k Vánocům zážitky... Horydoly , 2.12.2023 21:50