Jak na hubnutí zdravě a udržitelně

Jak na hubnutí zdravě a udržitelně
Zdravé jablko.
Autor snímku Pixabay.com
SDÍLEJ:

Drastické hubnutí může způsobit zdravotní problémy a není dlouhodobě udržitelné. Existují ale způsoby, jak zhubnout zdravě a trvale.

Jaro a začátek léta jsou obdobími zoufalého zkoušení nových diet a "zaručených" prostředků na hubnutí. Podobné prostředky ale obvykle fungují pouze krátkodobě a po jejich vysazení se dostavuje jojo efekt. Často jsou také spojeny s nedostatkem energie a může dojít i k podvyživení organismu. Cestou k vysněné váze však nejsou drastické diety, ale zdravý jídelníček a pohyb.

Další chybou, které se mnoho lidí dopouští, jsou přehnané nároky. Nemusíte se bičovat za každý prohřešek. To, že jednou do týdne ujedete a dopřejete si kousek čokolády neznamená, že musíte celou dietu zahodit a začít znovu. Naopak si jednou za čas nějakou odměnu dopřejte, samozřejmě v omezené míře. Hubnutí vás pak bude mnohem více bavit.

Polenta.

Navíc, pokud máte chuť na sladké, nemusíte ji zahánět kupovanými tyčinkami. Můžete si připravit například zdravé lívance, na kterých si pochutnáte, a zároveň kvůli nim nemusíte mít špatné svědomí.

Zázrak jménem Keto dieta

Low carb diety se staly obrovským hitem poslední doby. Oblíbily si je především ženy, které chtějí zhubnout rychle, nejlépe bez nutnosti většího množství pohybu. Keto dieta je bezpochyby účinnou dietou založenou na omezení příjmu sacharidů. Naopak je během diety přijímán vysoký obsah bílkovin. Díky tomu se v těle neukládají přebytečné tuky. Nízkosacharidové diety si ale stihly získat i několik odpůrců, kteří kritizují jejich neblahý vliv na zdraví z dlouhodobého hlediska. Jak to tedy s keto dietami je?

Do jaké míry bude keto dieta pro tělo drastická, si určujete především sami. Obecně není dodržování keto diety doporučováno dlouhodobě, maximálně byste měli dodržovat přísnější keto dietu jeden rok. Poté by měla být dieta postupně přerušena s tím, že bude nadále omezován příjem jednoduchých cukrů. Za dodržení těchto zásad zdravotní rizika při dietě nehrozí a může být skvělým nástrojem pro účinné hubnutí.

Zvolte šetrnější cestu

Pokud není vaším cílem výrazné hubnutí, ale spíše pročištění a nastartování organismu, zaměřte se na typy diet, které mají zdravotní přínosy. Jednou z takových diet je například jaterní dieta. Ta je vhodná především pro období jara, kdy si nejen naše játra, ale celý trávicí systém potřebuje odpočinout od náročné zimy. Jaterní dieta je předepisována především pacientům při zdravotních potížích, nicméně dodržovat ji může každý. Má totiž mnoho benefitů a využívá se i jako prevence vzniku nejrůznějších onemocnění.

Korutanské sýry.

Během jaterní diety musí rozhodně dojít k omezení alkoholu a kouření. Játrům škodí i potraviny s vysokým obsahem tuku a soli. Základem je tedy vynechání tučných jídel, především pokrmů připravovaných smažením. Doporučuje se zvýšená konzumace ovoce, zeleniny a libového masa. Aby se pokrmy nezdály ochuzené, můžete je oživit kombinací různých druhů koření a malým množstvím zdravých tuků. Především poslouchejte své tělo, kterému se po nějakém čase dodržování jaterní diety znatelně uleví.

Pomozte si chytrými aplikacemi

Pokud nejste zběhlí v počítání kalorií a obsahu makroživin v potravinách, nezoufejte. Nemusíte být odborníkem na zdravou výživu, abyste se mohli stravovat zdravě. Při hubnutí je především důležité vědět, kolik bílkovin, sacharidů a tuků potraviny obsahují. Kromě toho byste ale neměli zapomínat na dostatečný příjem vlákniny a dalších, pro tělo nezbytných prvků. Podíly všech těchto součástí stravy vám pomohou vypočítat aplikace, jako jsou kalorické tabulky.

Mobilní aplikace umožňuje uživatelům rychlé a přehledné porovnání a rozčlenění potravin. Díky tomu už nemusíte prohlížet etikety při nákupech v obchodě, stačí si konkrétní produkt najít v aplikaci. Do kalorických tabulek si uživatel během dne zadává konzumovaná jídla a sleduje, jaký je jeho energetický příjem. Kromě toho si může v aplikaci zaznamenat i výdej formou cvičení a pohybu. Ačkoliv jsou kalorické tabulky nejčastěji využívány za účelem hubnutí, je dobré si obsah potravin kontrolovat vždy. Nejedná se pouze o nástroj, jak porovnat energetický příjem a výdej. Dodávat tělu prospěšné potraviny je základem zdravého životního stylu.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Možností, jak získat finance, je celá řada

Možností, jak získat finance, je celá řada

Při rozhodování, po které finanční pomoci od banky nebo nebankovního poskytovatele sáhnete, se zaměřte nejen na poskytovanou hotovost, ale i na dobu splácení.... celý článek

Proč je mikina s 3D potiskem nejlepší dárek pro teenagery

Designová ergonomická nosítka pro miminka

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Možností, jak získat finance, je celá řada

Možností, jak získat finance, je celá řada

Při rozhodování, po které finanční pomoci od banky nebo nebankovního poskytovatele sáhnete, se zaměřte nejen na poskytovanou hotovost, ale i na dobu splácení.
Designová ergonomická nosítka pro miminka

Designová ergonomická nosítka pro miminka

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ V životě rodiče nastanou chvíle, kdy kočárek není zrovna ideálním řešením pro vaši cestu. Řeč je o všech těch cestách, které vedou složitým terénem, anebo když potřebujete jít s vašim dítětem,
Výměna vodovodní baterie: Voláte instalatéra nebo zkusíte svépomoc?

Výměna vodovodní baterie: Voláte instalatéra nebo zkusíte svépomoc?

Výměna vodovodní baterie není složitý proces, ale hodně lidi se ptá, zda je lepší využít službu profesionála, nebo ji zvládnou svépomocí. Vodovodní baterie, bez ohledu na to, kde je nainstalována, je
Proč je mikina s 3D potiskem nejlepší dárek pro teenagery

Proč je mikina s 3D potiskem nejlepší dárek pro teenagery

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Na internetu se dost často diskutuje téma dárků pro teenagery, protože této věkové skupině se dá jen velmi těžko zavděčit. Známe to všichni moc dobře z vlastní zkušenosti. V pubertě

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tour de France Francie 25.6.-18.7. Silniční cyklistika 25.6.
Muzejní noc pod Ještědem Liberec a Jablonec Přednáší Péťa 25.6. 18:00
Výstava stanů Praha, Letňany 28.5.-16.8. 28.6.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.
Turistpropag Lysá nad Labem, Výstaviště Udělení cen za nejlepší turistické materiály 15.7. 18:00
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
Vuelta Španělsko 14.8.-5.9. Silniční cyklistika 14.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Dny NATO Ostrava, Mošnov 18.-19.9. Ukázky vojenské techniky 18.9.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.

Diskuse

utopený barel Kuba Turek, 23.6.2021 12:35, 2 příspěvky
zmíněný druhý pramen phrkt, 23.6.2021 12:18, 8 příspěvků
Kloubní výživa ales plaes, 23.6.2021 11:22, 11 příspěvků
utopený barel Lukas B., 23.6.2021 9:08, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Kuba Turek, 23.6.2021 0:38, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Zajac, 23.6.2021 0:03, 2 příspěvky
Jaký zákaz? VHR70, 22.6.2021 12:23, 5 příspěvků
Dotazy Lukas B., 18.6.2021 16:11, 3 příspěvky
Dotazy Kuba Turek, 18.6.2021 14:38, 3 příspěvky
boty Michal, 18.6.2021 13:43, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Spodní prádlo Horydoly , 18.6.2021 10:58
Vyběhnete do žhavého Petřína Horydoly Open, 16.6.2021 12:50
Re: Koloběžky - závody Kuba Turek, 15.6.2021 11:50
Koloběžky Horydoly Open, 15.6.2021 11:42
Bike hero okolo měsíce Horydoly Open, 15.6.2021 9:56
Gutovka Open Horydoly , 10.6.2021 9:39
Cyklistické závody 2021 Horydoly , 10.6.2021 9:36
Světový den jízdního kola Horydoly Open, 3.6.2021 1:31