Je načase začít plánovat dovolenou!

Je načase začít plánovat dovolenou!
České a slovenské chalupy.
Autor snímku www.CS-CHALUPY.cz
SDÍLEJ:

Ačkoli se to na začátku února může zdát přehnané, opak je pravdou. Za měsíc je tady jaro a lusknutím prstů hned v závěsu za ním léto. A co se bude dít? Budeme jen koukat, protože většina chat a chalup  bude plně obsazená a ubytovatelé budou mít vyprodány ty nejlepší i o něco méně dobré termíny i objekty. Navíc v této, pandemicky stále nejisté, době bychom měli lovit spíše stále v našem domácím rybníčku.

Je načase začít plánovat dovolenou!
Pocukrovaná bábovka na stole je esencí každé tradiční chalupy.
Autor snímku www.CS-CHALUPY.cz

Je to tak. Za okny sice vládne zima, mnohde sněží a mrzne, ale skutečně bychom se již měli zamýšlet nad letní dovolenou. Letošní dovolenkový čas bude pravděpodobně většina lidí, stejně jako vloni a předloni, trávit v Čechách. Mnohé k rozhodnutí nepřekročit státní hranice vede covidem ovlivněná finanční situace, jiné strach z nákazy. Na druhou stranu, naše země nabízí nespočet překrásných a zajímavých míst. Možná jste už byli na Bali či Mauriciu, ale vlastně neznáte tajemství svého okolí natož památky druhého konce republiky. Tak, hurá, za nimi!

České a slovenské chalupy.

Způsob trávení volného času je velmi individuální. Stejně tak volba ubytování – pod širákem, v kempu, nebo právě v chatě nebo v chalupě. Luxusnější variantu kempování představuje glamping. Jedná se v podstatě o spojení stanu a zařízené chaty. K nám tento styl přišel nedávno ze zahraničí a získává si oblibu stále více Čechů. I přes tento luxus část lidí vyhledává raději pobyt v soukromí formou pronájmu. Možnosti v této oblasti jsou obrovské.

České a slovenské chalupy.

Na internetových stránkách lze nalézt nejrůznější nabídky typu pronájem chaty a pronájem chalupy. Hojně vyhledávané jsou také apartmány. Podle zadaných požadavků web vyfiltruje nejvhodnější nabídky. Velkou výhodu budoucí dovolenkáři spatřují v přímém kontaktu na majitele, jenž stránky uvádějí. Přímou domluvou totiž odpadá navýšení ceny o provizi pro cestovní kancelář.

České a slovenské chalupy.

Majitelé pronajímaných objektů se opravdu snaží uspokojit i náročné požadavky. Svým klientům nabízí doplnění standardního vybavení, jakými jsou třeba wellness, sauna, bazén, ale i takzvané baby friendly prostředí (prostor vhodný a bezpečný pro děti). Důležité jsou také různé varianty aktivit v okolí pro děti i dospělé – kulturní památky, hory se ski areálem, vinný sklep, aquapark, turisticky zajímavá místa a podobně. Neméně podstatné je rovněž zázemí domu, jeho velikost, počet ložnic a sociálních zařízení, aby rodina či přátelé měli své pohodlí.

České a slovenské chalupy.

Nabídek je určitě dost, ale není na co čekat, protože rychle mizí. V letní sezóně může být problémem najít i volný víkend. Podobně je to s termíny jako jsou Velikonoce, Vánoce anebo Silvestr. I když se majitelé snaží vyjít všem vstříc, ne vždy se to podaří.

České a slovenské chalupy.

Svým způsobem je pronájem chaty anebo chalupy jakýmsi návratem ke kořenům. Chata a chalupa bývaly často jediným místem odpočinku. V souvislosti s chatařením či chalupařením mluvíme doslova o českém fenoménu, jenž svůj největší rozvoj zaznamenal v období výstavby panelových domů ve městech. Kolem měst se potom začaly stavět nejrůznější chaty a chatky, jež po několik desetiletí fakticky nahrazovaly zahraniční dovolené a lidé zde trávili stále více času.

České a slovenské chalupy.

Ovšem chalupaření není pro každého. Ne všichni mají dostatek finančních prostředků na pořízení vlastní chaty, chalupy anebo preferují jiné zájmy, než je páteční útěk z města. Dovolenkovou nemovitost si zkrátka čas od času jenom pronajmou. Nájemci tak nejsou vázáni na jedno místo a nemají k němu žádnou osobní povinnost. Naopak, místo sekání trávy a natírání plotu mohou poznávat okolní prostředí.

Tak co? Už víte, jak bude vypadat vaše dovolená?

České a slovenské chalupy.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Bruslení na Nikolajce končí. Čeká ji osud Štvanice?

Zimní stadion Nikolajka v Praze přerušuje provoz. Majitelé to zdůvodňují havarijním stavem strojovny a nárůstem cen energií. Ruší se oblíbené veřejné bruslení o víkendech i školní výuka ve všední dny. O led přicházejí hokejisté týmu... celý článek

Hotely jen pro dospělé jsou konečně legální

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Středočeské lokálky zrušil kraj a vrátili je starostové

Několik lokálních železničních spojů zrušil Středočeský kraj a nahradil je autobusy během loňského roku. V Rožmitále a Trhovém Štěpánově se tomu starostové vzepřeli, vzali veřejné peníze a doplatili neefektivní dopravu. Teď tam souběžně jezdí
Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

UKRADENÉ SOCHY Přinášíme aktuality z Ostravy, ze severní Moravy a Slezska.
Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Postavit nový dům je obvykle levnější než rekonstrukce staré budovy. Platí to pro rodinné domy stejně jako kancelářské budovy i průmyslové objekty. Jenže existuje důležitý důvod, proč využít starý dům. Tím
Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodinky: co umí a k čemu je používáme?

Sportovní hodiny má na ruce téměř každý běžec, ať zrovna závodí nebo trénuje. Své výkony eviduje, zpracovává a data využívá sprinter na stadionu, čtvrtkař, půlkař, mílař, ale i maratonec a skyrunner. Samozřejmě také
Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Co rozhoduje o dobrém zákaznickém servisu?

Zákaznický servis by měl tvořit integrální součást strategie každé značky. Dokonce ani ta nejlepší nabídka není úplná, pokud nezahrnuje model obsluhy. Právě na dobrém pocitu zákazníka do značné míry závisí

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Bitva u Hradce Králové Hradec Králové 2.7.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Historický festival Mrač 30.7.
Městské historické slavnosti Tachov 5.-6.8. 5.8.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Mělnické vinobraní Mělník 16.-18.9. 16.9.
Bzenecké vinobraní Bzenec 16.-17.9. 16.9.
Vinobraní Velké Pavlovice 16.-17.9. 16.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.

Diskuse

Botič Novinář, 27.6.2022 11:48, 1 příspěvek
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 22.6.2022 19:11, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 22.6.2022 19:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Lukáš, 22.6.2022 12:25, 6 příspěvků
Autoři vlasta, 21.6.2022 11:00, 10 příspěvků
!!!! strašný news, 17.6.2022 9:15, 6 příspěvků
wilderoben Riso, 13.6.2022 12:35, 56 příspěvků
Jo jo Honza, 11.6.2022 10:11, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48