Trading v roce 2022: Jak poznat kvalitního CFD brokera

Trading v roce 2022: Jak poznat kvalitního CFD brokera
Trader.
Autor snímku Tima Miroshnichenko - Pexels
SDÍLEJ:

Trading se stává stále dostupnější aktivitou, kterou celá řada běžných a začínajících obchodníků přeměňuje na zdroj svého pravidelného příjmu. To je možné díky širokému výběru brokerů, včetně CFD brokerů, kteří poskytují své služby nejen profesionálním, ale také retail a začínajícím obchodníkům – a to na uživatelsky dostupných platformách a s počátečními vklady, které jsou finančně dostupné.

Je však velmi důležité najít si takového brokera, který poskytuje dobré obchodní podmínky, výběr finančních nástrojů, kvalitní finanční páku a dostatečně zabezpečení, tedy soulad s regulacemi a licence pro poskytování služeb. Tento článek se nyní zaměří na to, jaký cfd trading může pro vás jako začátečníky být zajímavý a jak rozeznat kvalitního brokera od těch méně kvalitních.

Co je to CFD trading

Trading má mnoho podob podle toho, jakým způsobem obchodujete s finančními nástroji. Jedním z efektivních a oblíbených způsobů obchodování je prostřednictvím nástroje CFD, které označuje Contract For Difference. Ve své podstatě prostřednictvím tohoto nástroje vstupujete do smluvního vztahu mezi dvěma stranami, kupujícím a prodávajícím. Vaším ziskem nebo ztrátou se stává rozdíl v ceně aktiva, které je předmětem tohoto smluvního vztahu podle jeho ceny při uzavření a následně ukončení smlouvy.

CFD trading má v těchto ohledech mnoho výhod, umožňuje vám spekulovat nad cenami aktiva, máte možnost zaměřit se jak na krátkodobé, tak dlouhodobé pozice a fyzicky aktivum nevlastníte a nemusíte se tak zaobírat fyzickým prodejem komodit. K dispozici máte také finanční páku, která vám může poskytnout mnohem větší expozici na trhu a tím marginálně navýšit vaše možné výnosy, nicméně také může výrazně zvýšit vaše ztráty. Dobrý risk management a naučit se dobře zacházet s pákou a marží je proto zcela zásadní, zejména pro nováčky.

Jak je možné začít CFD trading

Dnes již existuje hned několik způsobů, jak začít s CFD obchodováním nebo obchodováním jiných finančních derivátů. Máte ve své podstatě dvě hlavní možnosti – obchodovat prostřednictvím burzovní platformy nebo prostřednictvím brokera. Pro začínající obchodníky se vždy doporučuje vybrat si brokera, jejichž platformy a nabídky jsou často více na míru přizpůsobeny začínajícím obchodníkům, ať už svým rozhraním, požadavkem na minimální vklad nebo dostupností demo účtu.

Existuje několik kroků, které budete muset podstoupit pro začátek CFD obchodování v rámci České republiky a tyto kroky jsou zejména následující:

  1. Výběr správného brokera

Tento krok se může zdát jako jednoduchý, ale opak je pravdou. Je nutné zvážit několik základních principů jako jsou vaše vlastní preference, regulace brokera, dostupné trading platformy, nabídka služeb, možnosti páky, výše a struktura poplatků, ale také kvalita uživatelského rozhraní pro učinění dostatečně informovaná rozhodnutí.

  1. Registrace obchodního účtu

Dalším krokem je zaregistrování obchodního účtu, což u každého brokera znamená jiné podmínky. Bude nutné zadat osobní a bankovní údaje, v některých případech také další informace – například o kapitálu. Před registrací je dobré si prohlédnout podmínky nabízených účtů a jaké jsou s nimi spojené případné provize.

  1. Ověření totožnosti

Následuje ověření pravosti a správnosti všech údajů, tedy proces KYC, který je často vyžadován přímo regulacemi v některých jurisdikcích. Bude nutné ověřit osobní údaje, bankovní údaje a některé další. Někteří brokeři mohou mít KYC rozděleno do několika úrovní a s postupem obchodování požadovat vyšší úroveň kontroly.

Jak najít dobrého CFD brokera

Základem úspěchu každého obchodníka není pouze jeho strategie a schopnost risk managementu v kombinaci s využitím nástrojů, je to zejména výběr kvalitního, bezpečného brokera, který poskytuje dobrý základ pro úspěšný trading. Aby bylo možné najít kvalitního CFD brokera je nutné pamatovat na několik zásadních aspektů, podle kterých by měl být každý broker posuzován, a to jsou následující:

REGULACE

Základem každého kvalitního brokera je jejich fungování v souladu s regulacemi od úřadů, které je možné považovat za světově uznávané, věrohodné a důvěryhodné. Doporučují se brokeři s regulacemi od několika předních úřadů, včetně regulací v Evropském hospodářském prostoru.

TRADING PLATFORMY

Nabídka dostupný a oblíbených trading platforem je základem nabídky každého brokera, ať již poskytuje software třetích stran nebo vlastní proprietární platformu.

FINANČNÍ NÁSTROJE

Dále je nutné se zaměřit na to, jaké finanční deriváty a nástroje broker poskytuje a zda disponuje aktivem, které chcete obchodovat, může se jednat o akcie, dluhopisy, kryptoměny, komodity a mnohé další.

PROVIZE A POPLATKY

Důležitým faktorem u každého brokera jsou provize, které budete platit z každého nákupu/prodeje a zda broker poskytuje také účet s obchodováním bez provize. Do tohoto bodu spadají také další poplatky, jako jsou spread, obchodní a neobchodní poplatky nebo poplatky za neaktivitu.

Závěrem

CFD trading nabízí začínajícím obchodníkům možnost zúročit svůj kapitál prostřednictvím mnoha nástrojů, které současní brokeři nabízí, a přitom nevyžaduje fyzický nákup komodit. Je tak ideálním způsobem, jak člověk může začít s obchodováním v roce 2022 a to výběrem brokera, která bude odpovídat všem předpokladům a požadavkům obchodníka.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Zástěra na vaření dámská – nepostradatelná v každé kuchyni

Zástěra na vaření dámská – nepostradatelná v každé kuchyni

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Při vaření je nezbytné chránit tělo i oblečení před nečistotami. Při vaření často ve spěchu zapomínáme použít zástěru. Neustále si tak špiníme oblečení a jsme nuceni řešit nepříjemné skvrny. Stojí za... celý článek

Casio: hodinky, kalkulačky, hudba

Pojištění GAP – co se vyplatí vědět?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Casio: hodinky, kalkulačky, hudba

Casio: hodinky, kalkulačky, hudba

Casio je pro současnou generaci synonymem pro sporttester, pro minulou generaci představuje tato značka digitální hodinky a pro ještě starší je symbolem kalkulačky. Casio hodinky se dnes prodávají s japonskou precizností ale
3 důkazy, že self storage může usnadnit každodenní život

3 důkazy, že self storage může usnadnit každodenní život

Self storage je oblíbený anglický termín. Takto se popisují samoobslužné skladovací prostory, v nichž si zákazníci mohou pronajmout ideální prostor pro skladování a využívat jej podle svých představ. Proč je ale tato
Hodinky Festina: spojení s cyklistikou

Hodinky Festina: spojení s cyklistikou

Náramkové hodinky Festina jsou spojené s Tour de France. Roku 1990 je založen profesionální cyklistický tým Festina, který vyhrává největší světový závod už o čtyři roky později. V letech 1992-2016 se Festina zároveň
Zástěra na vaření dámská – nepostradatelná v každé kuchyni

Zástěra na vaření dámská – nepostradatelná v každé kuchyni

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Při vaření je nezbytné chránit tělo i oblečení před nečistotami. Při vaření často ve spěchu zapomínáme použít zástěru. Neustále si tak špiníme oblečení a jsme nuceni řešit nepříjemné skvrny. Stojí za
Pojištění GAP – co se vyplatí vědět?

Pojištění GAP – co se vyplatí vědět?

V dnešní době máme kromě povinného ručení i možnost zakoupit si dodatečné pojištění, které nás chrání před různými nahodilými událostmi. Vyplatí se proto zvolit si správnou variantu ochrany v případě nepříjemné situace. Jedním

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.
130 let důlního neštěstí Příbram, Březové Hory 27.-31.5. 27.5.
Pražské vinice Praha, Botanická zahrada 28.-29.5. 28.5.
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 9.-12.6. 9.6.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 9.6.
Paddle Fest Mladá Boleslav, Podlázky 10.-11.6. Paddleboarding 10.6. 16:00
Mlýny na Zábrdce - exkurze Strážiště 12.6. 10:45
Land-art Ralsko Jabloneček 18.6.
Bahna - den pozemního vojska Strašice   25.6.
Tour de France Francie 1.-24.7. Silniční cyklistika 1.7.

Diskuse

Telč Donna, 28.5.2022 10:57, 117 příspěvků
Pro a proti Adéla, 27.5.2022 13:23, 19 příspěvků
nic není zadarmo - ani v ... Piký, 26.5.2022 10:28, 1 příspěvek
drony na polské straně Kr... Lukas B., 25.5.2022 10:35, 10 příspěvků
Pozor Jakub, 24.5.2022 13:30, 10 příspěvků
povodně František II., 24.5.2022 9:21, 1 příspěvek
foto Kuba Turek, 20.5.2022 21:05, 4 příspěvky
foto Paddelman, 20.5.2022 15:07, 4 příspěvky
foto:-) Kuba Turek, 20.5.2022 10:58, 4 příspěvky
foto:-) Paddelman, 20.5.2022 10:18, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05