Trading v roce 2022: Jak poznat kvalitního CFD brokera

Trading v roce 2022: Jak poznat kvalitního CFD brokera
Trader.
Autor snímku Tima Miroshnichenko - Pexels
SDÍLEJ:

Trading se stává stále dostupnější aktivitou, kterou celá řada běžných a začínajících obchodníků přeměňuje na zdroj svého pravidelného příjmu. To je možné díky širokému výběru brokerů, včetně CFD brokerů, kteří poskytují své služby nejen profesionálním, ale také retail a začínajícím obchodníkům – a to na uživatelsky dostupných platformách a s počátečními vklady, které jsou finančně dostupné.

Je však velmi důležité najít si takového brokera, který poskytuje dobré obchodní podmínky, výběr finančních nástrojů, kvalitní finanční páku a dostatečně zabezpečení, tedy soulad s regulacemi a licence pro poskytování služeb. Tento článek se nyní zaměří na to, jaký cfd trading může pro vás jako začátečníky být zajímavý a jak rozeznat kvalitního brokera od těch méně kvalitních.

Co je to CFD trading

Trading má mnoho podob podle toho, jakým způsobem obchodujete s finančními nástroji. Jedním z efektivních a oblíbených způsobů obchodování je prostřednictvím nástroje CFD, které označuje Contract For Difference. Ve své podstatě prostřednictvím tohoto nástroje vstupujete do smluvního vztahu mezi dvěma stranami, kupujícím a prodávajícím. Vaším ziskem nebo ztrátou se stává rozdíl v ceně aktiva, které je předmětem tohoto smluvního vztahu podle jeho ceny při uzavření a následně ukončení smlouvy.

CFD trading má v těchto ohledech mnoho výhod, umožňuje vám spekulovat nad cenami aktiva, máte možnost zaměřit se jak na krátkodobé, tak dlouhodobé pozice a fyzicky aktivum nevlastníte a nemusíte se tak zaobírat fyzickým prodejem komodit. K dispozici máte také finanční páku, která vám může poskytnout mnohem větší expozici na trhu a tím marginálně navýšit vaše možné výnosy, nicméně také může výrazně zvýšit vaše ztráty. Dobrý risk management a naučit se dobře zacházet s pákou a marží je proto zcela zásadní, zejména pro nováčky.

Jak je možné začít CFD trading

Dnes již existuje hned několik způsobů, jak začít s CFD obchodováním nebo obchodováním jiných finančních derivátů. Máte ve své podstatě dvě hlavní možnosti – obchodovat prostřednictvím burzovní platformy nebo prostřednictvím brokera. Pro začínající obchodníky se vždy doporučuje vybrat si brokera, jejichž platformy a nabídky jsou často více na míru přizpůsobeny začínajícím obchodníkům, ať už svým rozhraním, požadavkem na minimální vklad nebo dostupností demo účtu.

Existuje několik kroků, které budete muset podstoupit pro začátek CFD obchodování v rámci České republiky a tyto kroky jsou zejména následující:

  1. Výběr správného brokera

Tento krok se může zdát jako jednoduchý, ale opak je pravdou. Je nutné zvážit několik základních principů jako jsou vaše vlastní preference, regulace brokera, dostupné trading platformy, nabídka služeb, možnosti páky, výše a struktura poplatků, ale také kvalita uživatelského rozhraní pro učinění dostatečně informovaná rozhodnutí.

  1. Registrace obchodního účtu

Dalším krokem je zaregistrování obchodního účtu, což u každého brokera znamená jiné podmínky. Bude nutné zadat osobní a bankovní údaje, v některých případech také další informace – například o kapitálu. Před registrací je dobré si prohlédnout podmínky nabízených účtů a jaké jsou s nimi spojené případné provize.

  1. Ověření totožnosti

Následuje ověření pravosti a správnosti všech údajů, tedy proces KYC, který je často vyžadován přímo regulacemi v některých jurisdikcích. Bude nutné ověřit osobní údaje, bankovní údaje a některé další. Někteří brokeři mohou mít KYC rozděleno do několika úrovní a s postupem obchodování požadovat vyšší úroveň kontroly.

Jak najít dobrého CFD brokera

Základem úspěchu každého obchodníka není pouze jeho strategie a schopnost risk managementu v kombinaci s využitím nástrojů, je to zejména výběr kvalitního, bezpečného brokera, který poskytuje dobrý základ pro úspěšný trading. Aby bylo možné najít kvalitního CFD brokera je nutné pamatovat na několik zásadních aspektů, podle kterých by měl být každý broker posuzován, a to jsou následující:

REGULACE

Základem každého kvalitního brokera je jejich fungování v souladu s regulacemi od úřadů, které je možné považovat za světově uznávané, věrohodné a důvěryhodné. Doporučují se brokeři s regulacemi od několika předních úřadů, včetně regulací v Evropském hospodářském prostoru.

TRADING PLATFORMY

Nabídka dostupný a oblíbených trading platforem je základem nabídky každého brokera, ať již poskytuje software třetích stran nebo vlastní proprietární platformu.

FINANČNÍ NÁSTROJE

Dále je nutné se zaměřit na to, jaké finanční deriváty a nástroje broker poskytuje a zda disponuje aktivem, které chcete obchodovat, může se jednat o akcie, dluhopisy, kryptoměny, komodity a mnohé další.

PROVIZE A POPLATKY

Důležitým faktorem u každého brokera jsou provize, které budete platit z každého nákupu/prodeje a zda broker poskytuje také účet s obchodováním bez provize. Do tohoto bodu spadají také další poplatky, jako jsou spread, obchodní a neobchodní poplatky nebo poplatky za neaktivitu.

Závěrem

CFD trading nabízí začínajícím obchodníkům možnost zúročit svůj kapitál prostřednictvím mnoha nástrojů, které současní brokeři nabízí, a přitom nevyžaduje fyzický nákup komodit. Je tak ideálním způsobem, jak člověk může začít s obchodováním v roce 2022 a to výběrem brokera, která bude odpovídat všem předpokladům a požadavkům obchodníka.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

RADY DO OBCHODU Připravte své oblečení na další cestovatelské výzvy: Návod, jak vybrat nejlepší pračku (nejen) pro outdoorové nadšence.... celý článek

Technická vychytávka: kladkostroj

TOP 10 parfémů pro muže a ženy - naše oblíbené vůně

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

TOP 10 parfémů pro muže a ženy - naše oblíbené vůně

TOP 10 parfémů pro muže a ženy - naše oblíbené vůně

Parfém je víc než jen doplněk našeho vzhledu. Správně vybraná vůně dokáže zdůraznit naši osobnost a vyvolat v ostatních pozitivní emoce. Proto se vyplatí investovat do dobré vůně, která bude dokonale ladit
Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023

RADY DO OBCHODU Připravte své oblečení na další cestovatelské výzvy: Návod, jak vybrat nejlepší pračku (nejen) pro outdoorové nadšence.
Technická vychytávka: kladkostroj

Technická vychytávka: kladkostroj

Kladka je jeden z nejjednodušších a nejstarších strojů, které lidstvo vymyslelo. Používá se tisíce let a i dnes patří mezi základní vybavení dílen, továren, dolů, přístavů, divadel, ale třeba také záchranářských týmů, horolezců
Blackjack s omezeným rozpočtem: Jak si užít hru, aniž byste přišli o peníze

Blackjack s omezeným rozpočtem: Jak si užít hru, aniž byste přišli o peníze

Jako hráč se musíte naučit rozpoznat rizika, která jsou pro vás příliš velká, stejně jako správně rozdělit své síly a finance a kontrolovat své zapojení do herního procesu a náladu, když sedíte u black
Nejlepší způsoby, jak najít práci v Německu

Nejlepší způsoby, jak najít práci v Německu

Německo je země s prosperující ekonomikou a nabízí mnoho příležitostí pro uchazeče o zaměstnání. Najít práci však může být náročné, zejména pro cizince, kteří se na německém trhu práce neorientují. Aby byl tento

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Setkání čtenářů časopisu Turista Prášily, chata KČT 2.-4.6. 2.6.
Folklorní festival CIOFF Plzeň 7.-11.6. 7.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 16.-17.6. 16.6.
Festival japonské kultury Praha, Botanická zahrada 17.-18.6. 17.6.
ITB Asia - veletrh Singapur 19.-22.6. 19.6.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 19.-21.6. 19.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 21.-25.6. Cyklistika 21.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Bahna - den pozemního vojska Strašice   24.6.
Colours of Ostrava Ostrava 19.-22.7. Worldmusic 19.7.

Diskuse

V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 17:05, 8 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 2.6.2023 11:36, 8 příspěvků
WTF? Martin, 1.6.2023 21:42, 5 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 1.6.2023 20:40, 8 příspěvků
WTF? Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 1.6.2023 17:46, 5 příspěvků
... HH, 1.6.2023 17:35, 5 příspěvků
WTF? Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 1.6.2023 17:03, 5 příspěvků
WTF? Honza Hrubeš, 1.6.2023 16:17, 5 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 1.6.2023 15:14, 8 příspěvků
Sněhové podmínky Šlojíř, 30.5.2023 13:20, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates rekordní zisk Horydoly , 16.5.2023 11:17
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 15.5.2023 18:52
Cyklistické kempy na FTV... Horydoly , 15.5.2023 18:47
Passkey technology Google Horydoly Open, 9.5.2023 23:26
Správci ctností žalují li... milan šupa, 27.4.2023 19:47
Holubi představují riziko... Horydoly Open, 21.4.2023 11:46
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.4.2023 12:10
RunTour Kopřivnice Horydoly , 7.4.2023 12:05