Hodnocení horolezectví v Himálaji - styl, obtíže, prvovýstup?

Obtížnost horolezeckých výstupů a jejich sportovní hodnota v Himálaji se srovnávají podle tří nejdůležitějších kritérií - jaká je technická náročnost samotného lezení v ledu a skále, jakým stylem bylo vrcholu dosaženo a zda se jedná o prvovýstup, výstup v odlehlé oblasti nebo jen opakování normálky s mnoha kolegy na jedné cestě. Čtěte o nejnovějších výstupech Radka Jaroše na K2 (získal tím Korunu Himálaje) a Libora Uhra na Broad Peak (získal Korunu Karakoramu).

Vložit na web | Všechna videa

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k videu

Vám to stále nedochází ?

Všichni v OUTDOORNETu používáme stejnou metodiku, měření platí Media House a my jenom dostáváme čísla (a vidíme do základních čísel všem ostatním). Jak je to s placením nech laskavě na nás.

 • Autor Když tě to tak zajímá
 • Datum a čas 27.8.2014 10:48
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Máte pravdu. Omlouvám se, že jsem tu vůbec s tou věcí diskutoval. Ale já vůbec netušil, že něco takového, jako ty její názory jsou možné. Další diskuze opravdu smysl nemá.

Ale Turek mlžením ohledně návštěvnosti vyslal jasný signál všem portálům, mezi které Media House (/kterou vlastní jeho bratr) dělí peníze z inzerce, aby byly silně ostražití. Osobně věřím, že je vše OK, ale říká se "důvěřuj ale prověřuj" :-)

 • Autor Fery
 • Datum a čas 5.8.2014 12:12
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Vážení přátelé, Kuba Turek si svůj byznys postavil na čisté konfrontaci. On se pouze snaží kopírovat model čistého bulváru, který tak krásně popsal Pavel Novotný. Tento styl psaní totiž přináší nejvíc čtenářů. Pokud by Kuba Turek psal normálně, tak by tady neměl nikoho.

On tedy v rádiu řekne naprostou hloupost, z ní tady udělá článek a doufá, že to tady poběží. Pár lidí se chytne, ale stejně to ten efekt nemá. Stačí se podívat, kolik lidí píše do diskusí ne Lezci a kolik na HD.

A z toho také pramení nepravdivá čísla ohledně zdejší návštěvnosti, která Kuba Turek ještě nevysvětlil. Sice tady napsal 16 řádků, ale odpověď v nich není a opět nic nevysvětlil. Tento styl odpovědi, ala právník Kalvoda, je snad všeobecně znám. Tak vážení, rozhodně nečekejte, že se nějaké odpovědi vůbec dočkáte.

Nechte tedy Kubu Turka být, on za to nemůže. Nejlepší je na něj vůbec nereagovat, na jeho stránky nechodit, ať si píše co chce.  Rozumný člověk přece tento horský "BLESK" nemůže brát vážně.

 • Autor Lucinka pusinka Krásná
 • Datum a čas 5.8.2014 09:16
Reaguj
stydím se za HD

Jak jste na to milý Fery přišel, že se cítím nedoceněný? Jste další přihlouplý quasipsycholog, co se chodí producírovat na Horydoly? Nebo jak si to mám vysvětlit?

Ano, Pavel Bém je v tomto směru frajer, že vylezl na Everest a mnohé další kopce. Stejně jako Radek Jaroš. A stejně tak oba nepatří svými výkony do světové výkonnostní špičky, a ba ani do velmi široké špičky - jak se nám píárka obou pánů pokoušela namluvit. Nic víc a nic méně jsem o nich neřekl. Pokud se mnou v tomto směru nesouhlasíte, milý Fery, dejte mi prosím vědět, proč.

Zaplatit od Vás nechci nic - vše, co chci, si zaplatím sám. Velmi si vážím našich čtenářů, kteří oceňují naši nezávislost, a já se toho budu držet i nadále.

Návštěvnost, to je evrgrýn, který vždycky někdo vytáhne, nerozumí tomu, začne se hádat a když je vše vysvětleno, tak to stále doznívá v nesouvisejících diskusích. Nechci se tím již zabývat, udělám tedy poslední výjimku: v měření NetMonitor (jediný relevantní zdroj dat pro komerční využití internetu), které si sami platíme, ale nemůžeme ho nijak ovlivnit (stejně jako všechny ostatní weby, které to myslí vážně) se používají především hodnoty reálný uživatel, unikátní uživatel a cookie. V Google Analytics (které slouží jako podpůrný analytický nástroj pro provozovatele webů) je to nějak podobně, ale měření má jinou metodikou. Čísla i grafy jsem uvedl v minulých diskusích, pouze reální uživatelé ještě nejsou známi, a proto jsem je neuváděl, neboť je Gemius (provozovatel NetMonitoru) audituje zpětně a vydává je později off-line. Obvykle je toto číslo nižší přibližně o pětinu oproti cookies. Jak se to dělá, najdete také v minulých diskusích. Tak si vyberte - zda se Vám líbí GA, NetM, RU nebo UU. Ani jedno z těchto čísel zcela přesně neodpovídá počtu uživatelů, kteří se aspoň jedou za měsíc podívají na Horydoly.cz. Podle různých odborných názorů, které jsme kdy nachytali osobně i čtením, je pravdě nejblíž něco mezi UU a RU u NetM. Stačí takové vysvětlení, jak uvažuji a jaká pibližná i přesná čísla uvádím?

Reaguj
stydím se za HD

Pane Turek, že vy se cítíte nějak nedoceněný.

I Pavel Bém je frajer že něco vylezl. Asi vám je líto, že vy jste se tam nedostal. Co kdybych vám zaplatil účast v nějaké výpravě na K2? Našel byste odvahu zkusit tam tu vaši vysokohorskou turistiku až na vršek? Abyste aspoň jednou poznal jak se tam ta turistika provozuje, když už o tom tak píšete.

Zatím jste tu opravdu tu nadsazenou návštěvnost nevysvětlil, jak tu někdo poznamenal. Vyhýbáte se tomu?

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 23:04
Reaguj
stydím se za HD

Ostatní seriozní média také veřejně udávají násobky faktické návštěvnosti svých stránek ???

Pavel Bém je Pavel Bém. Jeho výkon na Everestu a následně na K2 naprosto zapadl, právě díky tomu, že je to Pavel Bém. Ale na rozdíl od tebe, on tam vylezl. Podle tebe to sice žádný výkon nebyl, protože ty tam evidentně s kámošema chodíš každou první neděli v měsíci. Pouze tvá vrozená skromnost, ti nedovoluje tyto úspěchy zveřejnit.

 • Autor je to Turek
 • Datum a čas 4.8.2014 22:21
Reaguj
stydím se za HD

Milý Fery, zřejmě si pleteš nezávislé zpravodajství s fanklubem outdoorových značek, případně jednotlivých outdoorových nadšenců. Horydoly píší, stejně jako ostatní seriozní média, o lidech, věcech a jevech okolo nás a dávají je do souvislostí. V tomto případě musíme napsat (a říci), co jsme napsali - že doba lezení normálek v davech čítajících desítky až stovky hlav je ve sportovním lezení dávno pryč. To není sportovní výkon srovnatelný s aktuální světovou špičkou ve výškovém horolezectví ani vzdáleně. V dnešní době je to kratochvíle jedinců, které to baví a mají na to prostředky. I když se nás Lucie Výborná v Českém rozhlase snaží přesvědčit o opaku.

(Jenom pro připomenutí: Přesně stejné reakce byly, když jsem před pár lety upřesňoval, jak je na tom Pavel Bém na Everestu ve srovnání se světem. Myslím, že ani Ty nebudeš dneska tvrdit, že to tehdy byl nějaký významnější horolezecký výkon.)

Reaguj
stydím se za HD

Diskuze se soudruhem Turkem nemá absolutně smysl. Ten neuzná jiný názor než svůj. Zdejší portál je ojedinělý v tom, že ač částečně žije z reklamy outdoorových firem, že je také o horolezectví a VHT, ( i když teď Turek ty definice trochu plete) tak se nerozpakuje srážet výkony špičkových horolezců. A tento článek není jediný případ. Místo aby redaktoři HD byli hrdi na výkony jiných, pyšně o nich psali a dávali najevo jaké máme skvělé lezce, tak hledají mouchy a senzace. To opravdu jinde není. Říká se tomu "serou si do vlasního hnízda". Tak se tomu říká a tak omluvte to jedno slůvko.

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 21:18
Reaguj
Není pomoci

Kluci vy ste magoři koukněte se na Stream

Reaguj
Není pomoci

Trek - Kuba Turek není žádný teoretik, on je špičkový horolezec. Na Matterhorn se normálkou škrábal v 28 letech dvě desítky hodin, takže praxi ohledně zdolání K2 má v malíčku.

 • Autor Tom
 • Datum a čas 4.8.2014 20:19
Reaguj
Celkem 28 příspěvků v diskuzi

Nejčtenější články

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populárnější nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze
Pallavicini patří do horolezecké maturity

Pallavicini patří do horolezecké maturity

CLIMBING GUIDE Hrabě Pallavicini byl frajer! V roce 1876 se třemi společníky vystoupal největší sněhovou roklí přímo na vrchol nejvyšší rakouské hory Velkého Zvoníka. Několik desítek let nebyl schopen výkon "nejsilnějšího
Hurá na písek!

Hurá na písek!

AKTUALIZACE Skalní města jsou plná postaviček stoupajících kolmými stěnami jako mouchy na vrcholy impozantních věží. Pískovec je ovšem velmi porézní a měkká hornina. Stačí krátká dešťová přeháňka a z pevné skály se
Baranie sedlo - chodník od Téryho chaty a Zeleného plesa

Baranie sedlo - chodník od Téryho chaty a Zeleného plesa

AKTUALIZACE Baranie sedlo (2384 m) je významné sedlo mezi rozložitým masivem Baranie rohy a Spišským štítem. Nevede přes něj turistické značení, je tedy pro turisty zakázané, ale přes to je frekventované v létě
Z Pradědu na Červenohorské sedlo

Z Pradědu na Červenohorské sedlo

AKTUALIZACE V neděli v sedm hodin ráno vyrážíme autem z Hlučína směr Jeseníky. V původním plánu byla některá z beskydských hřebenovek, ale se sněhem je to tam na levačku. Praděd je v této situaci jistota. Po
Památky zadarmo AKTUALIZACE

Památky zadarmo AKTUALIZACE

Vstupenky do památek, muzeí a galerií stojí desítky až stovky korun. Máte-li čas, nebo máte hluboko do kapsy, můžete si počkat a zajít se do nich podívat zadarmo.
Narcisy, tulipány, magnólie - až oči přechází

Narcisy, tulipány, magnólie - až oči přechází

Dendrologická zahrada v Praze - Průhonicích právě kvete do žluta, bíla a růžova. Návštěvníci obdivují desítky druhů narcisů, tulipánů a magnolií. Mezi nimi sem tam vykukuje modřenec, petrklíč, pomněnka či dymnivka. Pomalu začínají kvést

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce - výstava Mělník, Regionální muzeum 9.-28.4. 9.4.
Lampionová plavba Liberec, přehrada 24.4. 19:00
Gruzie a severní pól - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Jan Homola a Richard Santus 24.4. 19:00
Srí Lanka - diashow Plzeň, Papírna Přednáší Martin Loew 25.4. 19:00
Travelfest - veletrh České Budějovice, Výstaviště 25.-28.4. 25.4.
City Nature Challenge Praha 26.-29.4. Fotografování přírody 26.4.
Na jeden den geologem Praha, Česká geologická služba 26.-27.4. 26.4. 09:00
Open Studios Brno, Tesla 26.-28.4. Dny otevřených dveří výtvarných ateliérů 26.4.
Drahokamy a minerály Tišnov 26.-28.4. Burza 26.4.
Praha-Karlštejn - cyklomaraton Praha, Velká Chuchle Horská kola 27.4.

Diskuse

nabízím Josef, 21.4.2019 19:08, 11 příspěvků
Sportovní výkonnost Michalec, 21.4.2019 16:03, 3 příspěvky
Elektro kolo nebo elektro... Tomas, 21.4.2019 14:52, 6 příspěvků
Porod císařem Michala, 21.4.2019 10:38, 6 příspěvků
Sportovní výkonnost Vojtech, 19.4.2019 14:19, 3 příspěvky
Elektro kolo nebo elektro... Karel, 19.4.2019 11:26, 6 příspěvků
Porod císařem Katka, 19.4.2019 11:09, 6 příspěvků
Pojmy a dojmy? Účetní, 19.4.2019 1:27, 18 příspěvků
Sportovní výkonnost Michalec, 18.4.2019 19:21, 3 příspěvky
mierne popletene Podrobnosti, 18.4.2019 14:45, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světové památky Horydoly , 18.4.2019 23:14
Restaurace a hospody Horydoly , 18.4.2019 23:10
Ve Špindlu startuje letní... Horydoly , 18.4.2019 21:06
Jizerské hory pro turisty Horydoly , 18.4.2019 19:45
Velká cena Kouřimi Horydoly , 15.4.2019 20:37
Cestovný ruch v Bardejove... Horydoly , 15.4.2019 10:33
Sezóna ve Špindlu ještě n... Horydoly , 4.4.2019 16:44
EXPEDÍCIE 2019 Horydoly , 1.4.2019 22:54