Hodnocení horolezectví v Himálaji - styl, obtíže, prvovýstup?

Obtížnost horolezeckých výstupů a jejich sportovní hodnota v Himálaji se srovnávají podle tří nejdůležitějších kritérií - jaká je technická náročnost samotného lezení v ledu a skále, jakým stylem bylo vrcholu dosaženo a zda se jedná o prvovýstup, výstup v odlehlé oblasti nebo jen opakování normálky s mnoha kolegy na jedné cestě. Čtěte o nejnovějších výstupech Radka Jaroše na K2 (získal tím Korunu Himálaje) a Libora Uhra na Broad Peak (získal Korunu Karakoramu).

Vložit na web | Všechna videa

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k videu

Vám to stále nedochází ?

Všichni v OUTDOORNETu používáme stejnou metodiku, měření platí Media House a my jenom dostáváme čísla (a vidíme do základních čísel všem ostatním). Jak je to s placením nech laskavě na nás.

 • Autor Když tě to tak zajímá
 • Datum a čas 27.8.2014 10:48
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Máte pravdu. Omlouvám se, že jsem tu vůbec s tou věcí diskutoval. Ale já vůbec netušil, že něco takového, jako ty její názory jsou možné. Další diskuze opravdu smysl nemá.

Ale Turek mlžením ohledně návštěvnosti vyslal jasný signál všem portálům, mezi které Media House (/kterou vlastní jeho bratr) dělí peníze z inzerce, aby byly silně ostražití. Osobně věřím, že je vše OK, ale říká se "důvěřuj ale prověřuj" :-)

 • Autor Fery
 • Datum a čas 5.8.2014 12:12
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Vážení přátelé, Kuba Turek si svůj byznys postavil na čisté konfrontaci. On se pouze snaží kopírovat model čistého bulváru, který tak krásně popsal Pavel Novotný. Tento styl psaní totiž přináší nejvíc čtenářů. Pokud by Kuba Turek psal normálně, tak by tady neměl nikoho.

On tedy v rádiu řekne naprostou hloupost, z ní tady udělá článek a doufá, že to tady poběží. Pár lidí se chytne, ale stejně to ten efekt nemá. Stačí se podívat, kolik lidí píše do diskusí ne Lezci a kolik na HD.

A z toho také pramení nepravdivá čísla ohledně zdejší návštěvnosti, která Kuba Turek ještě nevysvětlil. Sice tady napsal 16 řádků, ale odpověď v nich není a opět nic nevysvětlil. Tento styl odpovědi, ala právník Kalvoda, je snad všeobecně znám. Tak vážení, rozhodně nečekejte, že se nějaké odpovědi vůbec dočkáte.

Nechte tedy Kubu Turka být, on za to nemůže. Nejlepší je na něj vůbec nereagovat, na jeho stránky nechodit, ať si píše co chce.  Rozumný člověk přece tento horský "BLESK" nemůže brát vážně.

 • Autor Lucinka pusinka Krásná
 • Datum a čas 5.8.2014 09:16
Reaguj
stydím se za HD

Jak jste na to milý Fery přišel, že se cítím nedoceněný? Jste další přihlouplý quasipsycholog, co se chodí producírovat na Horydoly? Nebo jak si to mám vysvětlit?

Ano, Pavel Bém je v tomto směru frajer, že vylezl na Everest a mnohé další kopce. Stejně jako Radek Jaroš. A stejně tak oba nepatří svými výkony do světové výkonnostní špičky, a ba ani do velmi široké špičky - jak se nám píárka obou pánů pokoušela namluvit. Nic víc a nic méně jsem o nich neřekl. Pokud se mnou v tomto směru nesouhlasíte, milý Fery, dejte mi prosím vědět, proč.

Zaplatit od Vás nechci nic - vše, co chci, si zaplatím sám. Velmi si vážím našich čtenářů, kteří oceňují naši nezávislost, a já se toho budu držet i nadále.

Návštěvnost, to je evrgrýn, který vždycky někdo vytáhne, nerozumí tomu, začne se hádat a když je vše vysvětleno, tak to stále doznívá v nesouvisejících diskusích. Nechci se tím již zabývat, udělám tedy poslední výjimku: v měření NetMonitor (jediný relevantní zdroj dat pro komerční využití internetu), které si sami platíme, ale nemůžeme ho nijak ovlivnit (stejně jako všechny ostatní weby, které to myslí vážně) se používají především hodnoty reálný uživatel, unikátní uživatel a cookie. V Google Analytics (které slouží jako podpůrný analytický nástroj pro provozovatele webů) je to nějak podobně, ale měření má jinou metodikou. Čísla i grafy jsem uvedl v minulých diskusích, pouze reální uživatelé ještě nejsou známi, a proto jsem je neuváděl, neboť je Gemius (provozovatel NetMonitoru) audituje zpětně a vydává je později off-line. Obvykle je toto číslo nižší přibližně o pětinu oproti cookies. Jak se to dělá, najdete také v minulých diskusích. Tak si vyberte - zda se Vám líbí GA, NetM, RU nebo UU. Ani jedno z těchto čísel zcela přesně neodpovídá počtu uživatelů, kteří se aspoň jedou za měsíc podívají na Horydoly.cz. Podle různých odborných názorů, které jsme kdy nachytali osobně i čtením, je pravdě nejblíž něco mezi UU a RU u NetM. Stačí takové vysvětlení, jak uvažuji a jaká pibližná i přesná čísla uvádím?

Reaguj
stydím se za HD

Pane Turek, že vy se cítíte nějak nedoceněný.

I Pavel Bém je frajer že něco vylezl. Asi vám je líto, že vy jste se tam nedostal. Co kdybych vám zaplatil účast v nějaké výpravě na K2? Našel byste odvahu zkusit tam tu vaši vysokohorskou turistiku až na vršek? Abyste aspoň jednou poznal jak se tam ta turistika provozuje, když už o tom tak píšete.

Zatím jste tu opravdu tu nadsazenou návštěvnost nevysvětlil, jak tu někdo poznamenal. Vyhýbáte se tomu?

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 23:04
Reaguj
stydím se za HD

Ostatní seriozní média také veřejně udávají násobky faktické návštěvnosti svých stránek ???

Pavel Bém je Pavel Bém. Jeho výkon na Everestu a následně na K2 naprosto zapadl, právě díky tomu, že je to Pavel Bém. Ale na rozdíl od tebe, on tam vylezl. Podle tebe to sice žádný výkon nebyl, protože ty tam evidentně s kámošema chodíš každou první neděli v měsíci. Pouze tvá vrozená skromnost, ti nedovoluje tyto úspěchy zveřejnit.

 • Autor je to Turek
 • Datum a čas 4.8.2014 22:21
Reaguj
stydím se za HD

Milý Fery, zřejmě si pleteš nezávislé zpravodajství s fanklubem outdoorových značek, případně jednotlivých outdoorových nadšenců. Horydoly píší, stejně jako ostatní seriozní média, o lidech, věcech a jevech okolo nás a dávají je do souvislostí. V tomto případě musíme napsat (a říci), co jsme napsali - že doba lezení normálek v davech čítajících desítky až stovky hlav je ve sportovním lezení dávno pryč. To není sportovní výkon srovnatelný s aktuální světovou špičkou ve výškovém horolezectví ani vzdáleně. V dnešní době je to kratochvíle jedinců, které to baví a mají na to prostředky. I když se nás Lucie Výborná v Českém rozhlase snaží přesvědčit o opaku.

(Jenom pro připomenutí: Přesně stejné reakce byly, když jsem před pár lety upřesňoval, jak je na tom Pavel Bém na Everestu ve srovnání se světem. Myslím, že ani Ty nebudeš dneska tvrdit, že to tehdy byl nějaký významnější horolezecký výkon.)

Reaguj
stydím se za HD

Diskuze se soudruhem Turkem nemá absolutně smysl. Ten neuzná jiný názor než svůj. Zdejší portál je ojedinělý v tom, že ač částečně žije z reklamy outdoorových firem, že je také o horolezectví a VHT, ( i když teď Turek ty definice trochu plete) tak se nerozpakuje srážet výkony špičkových horolezců. A tento článek není jediný případ. Místo aby redaktoři HD byli hrdi na výkony jiných, pyšně o nich psali a dávali najevo jaké máme skvělé lezce, tak hledají mouchy a senzace. To opravdu jinde není. Říká se tomu "serou si do vlasního hnízda". Tak se tomu říká a tak omluvte to jedno slůvko.

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 21:18
Reaguj
Není pomoci

Kluci vy ste magoři koukněte se na Stream

Reaguj
Není pomoci

Trek - Kuba Turek není žádný teoretik, on je špičkový horolezec. Na Matterhorn se normálkou škrábal v 28 letech dvě desítky hodin, takže praxi ohledně zdolání K2 má v malíčku.

 • Autor Tom
 • Datum a čas 4.8.2014 20:19
Reaguj
Celkem 28 příspěvků v diskuzi

Nejčtenější články

Vodňanská Blanice

Vodňanská Blanice

RIVER GUIDE Blanice proudící ze Šumavy do jižních Čech je řeka mnoha tváří. Nejpopulárnější je úsek divoké vody mezi Husincem a Strunkovicemi, kde se pořádají vodácké závody a veřejná splutí.
SEZNAM: Umělé lezecké stěny

SEZNAM: Umělé lezecké stěny

AKTUALIZACE Přinášíme nejobsažnější přehled umělých horolezeckých stěn v Čechách, na Moravě a na Slovensku. V seznamu najdete spojení a adresy velkých stěn i malých boulderovek, které jsou přístupné pro veřejnost.
Mariánská hora v Jizerských horách

Mariánská hora v Jizerských horách

AKTUALIZACE Mariánská hora se rozkládá nad obcí Albrechtice v Jizerský horách. Horské chaloupky jsou nepravidelně rozesety po stráních od Světlého vrchu až po úpatí kopce, který nese stejný název jako osada.
Steyr, když je vody akorát

Steyr, když je vody akorát

AKTUALIZACE Alpské řeky nejsou líné, poskakují, dovádějí a při tom mají pořádný tah. Kromě toho jsou řádně studené. Nejbližší Steyr stéká z úbočí Mrtvých hor (Totes Gebirge) pod lyžařským střediskem Hinterstoder. Na
Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

SKI GUIDE Předkládám šest nejvýznamnějších lyžařských a snowboardových túr v jižní části masivu Grossglockneru. Všechny začínají na chatě Stüdlhütte (2802 m), u které je po celou zimu otevřený komfortní zimní domeček (Winterraum). Není

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Buskers fest - pouliční umění České Budějovice 17.-21.6. 17.6.
Olympijský běh České Budějovice, Hanace Přednášejí manželé Motaní 19.6.
Olympijský běh Most, Autodrom 19.6.
Beskidy Trophy Polsko, Istebna 20.-23.6. Etapový cyklomaraton 20.6.
Den žiraf Jihlava, ZOO 21.-22.6. 21.6.
Cyklovíkend Suchdol nad Lužnicí 21.-23.6. 21.6.
Stupavský cyklomaraton Stupava 21.-23.6. Horská kola 21.6.
Jihlavské havíření Jihlava 21.-23.6. 21.6.
Vrabinec, povolené lezení
  Zákaz lezení 20.4.-20.6. 21.6.
Svatojánský večer Rožnov, skanzen 21.6. 21:00

Diskuse

Koleno operace Petr, 17.6.2019 14:38, 8 příspěvků
Dogtra Pathfinder Lenka Novotná, 17.6.2019 14:23, 7 příspěvků
Mravenci v domě Denisa, 17.6.2019 0:41, 3 příspěvky
Mravenci v domě Horydoly , 16.6.2019 12:01, 3 příspěvky
Mravenci v domě Eva, 15.6.2019 9:21, 3 příspěvky
Klasika ale radši ne, 14.6.2019 16:13, 1 příspěvek
jakej Šénflek?? neregistrovaný, 12.6.2019 21:30, 1 příspěvek
Blanice - doprava a uzavírky vodák Marek, 11.6.2019 15:17, 1 příspěvek
Co s sebou Hihoihi, 10.6.2019 9:55, 9 příspěvků
pohory Makara Netopýr, 6.6.2019 13:15, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Odhalení pravdy! Francouz... milan šupa, 14.6.2019 18:35
Údolí salaší: Grossarltal... Horydoly , 12.6.2019 23:10
Bike Valachy Horydoly Open, 12.6.2019 12:00
Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08