Hodnocení horolezectví v Himálaji - styl, obtíže, prvovýstup?

Obtížnost horolezeckých výstupů a jejich sportovní hodnota v Himálaji se srovnávají podle tří nejdůležitějších kritérií - jaká je technická náročnost samotného lezení v ledu a skále, jakým stylem bylo vrcholu dosaženo a zda se jedná o prvovýstup, výstup v odlehlé oblasti nebo jen opakování normálky s mnoha kolegy na jedné cestě. Čtěte o nejnovějších výstupech Radka Jaroše na K2 (získal tím Korunu Himálaje) a Libora Uhra na Broad Peak (získal Korunu Karakoramu).

Vložit na web | Všechna videa

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k videu

Vám to stále nedochází ?

Všichni v OUTDOORNETu používáme stejnou metodiku, měření platí Media House a my jenom dostáváme čísla (a vidíme do základních čísel všem ostatním). Jak je to s placením nech laskavě na nás.

 • Autor Když tě to tak zajímá
 • Datum a čas 27.8.2014 10:48
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Máte pravdu. Omlouvám se, že jsem tu vůbec s tou věcí diskutoval. Ale já vůbec netušil, že něco takového, jako ty její názory jsou možné. Další diskuze opravdu smysl nemá.

Ale Turek mlžením ohledně návštěvnosti vyslal jasný signál všem portálům, mezi které Media House (/kterou vlastní jeho bratr) dělí peníze z inzerce, aby byly silně ostražití. Osobně věřím, že je vše OK, ale říká se "důvěřuj ale prověřuj" :-)

 • Autor Fery
 • Datum a čas 5.8.2014 12:12
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Vážení přátelé, Kuba Turek si svůj byznys postavil na čisté konfrontaci. On se pouze snaží kopírovat model čistého bulváru, který tak krásně popsal Pavel Novotný. Tento styl psaní totiž přináší nejvíc čtenářů. Pokud by Kuba Turek psal normálně, tak by tady neměl nikoho.

On tedy v rádiu řekne naprostou hloupost, z ní tady udělá článek a doufá, že to tady poběží. Pár lidí se chytne, ale stejně to ten efekt nemá. Stačí se podívat, kolik lidí píše do diskusí ne Lezci a kolik na HD.

A z toho také pramení nepravdivá čísla ohledně zdejší návštěvnosti, která Kuba Turek ještě nevysvětlil. Sice tady napsal 16 řádků, ale odpověď v nich není a opět nic nevysvětlil. Tento styl odpovědi, ala právník Kalvoda, je snad všeobecně znám. Tak vážení, rozhodně nečekejte, že se nějaké odpovědi vůbec dočkáte.

Nechte tedy Kubu Turka být, on za to nemůže. Nejlepší je na něj vůbec nereagovat, na jeho stránky nechodit, ať si píše co chce.  Rozumný člověk přece tento horský "BLESK" nemůže brát vážně.

 • Autor Lucinka pusinka Krásná
 • Datum a čas 5.8.2014 09:16
Reaguj
stydím se za HD

Jak jste na to milý Fery přišel, že se cítím nedoceněný? Jste další přihlouplý quasipsycholog, co se chodí producírovat na Horydoly? Nebo jak si to mám vysvětlit?

Ano, Pavel Bém je v tomto směru frajer, že vylezl na Everest a mnohé další kopce. Stejně jako Radek Jaroš. A stejně tak oba nepatří svými výkony do světové výkonnostní špičky, a ba ani do velmi široké špičky - jak se nám píárka obou pánů pokoušela namluvit. Nic víc a nic méně jsem o nich neřekl. Pokud se mnou v tomto směru nesouhlasíte, milý Fery, dejte mi prosím vědět, proč.

Zaplatit od Vás nechci nic - vše, co chci, si zaplatím sám. Velmi si vážím našich čtenářů, kteří oceňují naši nezávislost, a já se toho budu držet i nadále.

Návštěvnost, to je evrgrýn, který vždycky někdo vytáhne, nerozumí tomu, začne se hádat a když je vše vysvětleno, tak to stále doznívá v nesouvisejících diskusích. Nechci se tím již zabývat, udělám tedy poslední výjimku: v měření NetMonitor (jediný relevantní zdroj dat pro komerční využití internetu), které si sami platíme, ale nemůžeme ho nijak ovlivnit (stejně jako všechny ostatní weby, které to myslí vážně) se používají především hodnoty reálný uživatel, unikátní uživatel a cookie. V Google Analytics (které slouží jako podpůrný analytický nástroj pro provozovatele webů) je to nějak podobně, ale měření má jinou metodikou. Čísla i grafy jsem uvedl v minulých diskusích, pouze reální uživatelé ještě nejsou známi, a proto jsem je neuváděl, neboť je Gemius (provozovatel NetMonitoru) audituje zpětně a vydává je později off-line. Obvykle je toto číslo nižší přibližně o pětinu oproti cookies. Jak se to dělá, najdete také v minulých diskusích. Tak si vyberte - zda se Vám líbí GA, NetM, RU nebo UU. Ani jedno z těchto čísel zcela přesně neodpovídá počtu uživatelů, kteří se aspoň jedou za měsíc podívají na Horydoly.cz. Podle různých odborných názorů, které jsme kdy nachytali osobně i čtením, je pravdě nejblíž něco mezi UU a RU u NetM. Stačí takové vysvětlení, jak uvažuji a jaká pibližná i přesná čísla uvádím?

Reaguj
stydím se za HD

Pane Turek, že vy se cítíte nějak nedoceněný.

I Pavel Bém je frajer že něco vylezl. Asi vám je líto, že vy jste se tam nedostal. Co kdybych vám zaplatil účast v nějaké výpravě na K2? Našel byste odvahu zkusit tam tu vaši vysokohorskou turistiku až na vršek? Abyste aspoň jednou poznal jak se tam ta turistika provozuje, když už o tom tak píšete.

Zatím jste tu opravdu tu nadsazenou návštěvnost nevysvětlil, jak tu někdo poznamenal. Vyhýbáte se tomu?

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 23:04
Reaguj
stydím se za HD

Ostatní seriozní média také veřejně udávají násobky faktické návštěvnosti svých stránek ???

Pavel Bém je Pavel Bém. Jeho výkon na Everestu a následně na K2 naprosto zapadl, právě díky tomu, že je to Pavel Bém. Ale na rozdíl od tebe, on tam vylezl. Podle tebe to sice žádný výkon nebyl, protože ty tam evidentně s kámošema chodíš každou první neděli v měsíci. Pouze tvá vrozená skromnost, ti nedovoluje tyto úspěchy zveřejnit.

 • Autor je to Turek
 • Datum a čas 4.8.2014 22:21
Reaguj
stydím se za HD

Milý Fery, zřejmě si pleteš nezávislé zpravodajství s fanklubem outdoorových značek, případně jednotlivých outdoorových nadšenců. Horydoly píší, stejně jako ostatní seriozní média, o lidech, věcech a jevech okolo nás a dávají je do souvislostí. V tomto případě musíme napsat (a říci), co jsme napsali - že doba lezení normálek v davech čítajících desítky až stovky hlav je ve sportovním lezení dávno pryč. To není sportovní výkon srovnatelný s aktuální světovou špičkou ve výškovém horolezectví ani vzdáleně. V dnešní době je to kratochvíle jedinců, které to baví a mají na to prostředky. I když se nás Lucie Výborná v Českém rozhlase snaží přesvědčit o opaku.

(Jenom pro připomenutí: Přesně stejné reakce byly, když jsem před pár lety upřesňoval, jak je na tom Pavel Bém na Everestu ve srovnání se světem. Myslím, že ani Ty nebudeš dneska tvrdit, že to tehdy byl nějaký významnější horolezecký výkon.)

Reaguj
stydím se za HD

Diskuze se soudruhem Turkem nemá absolutně smysl. Ten neuzná jiný názor než svůj. Zdejší portál je ojedinělý v tom, že ač částečně žije z reklamy outdoorových firem, že je také o horolezectví a VHT, ( i když teď Turek ty definice trochu plete) tak se nerozpakuje srážet výkony špičkových horolezců. A tento článek není jediný případ. Místo aby redaktoři HD byli hrdi na výkony jiných, pyšně o nich psali a dávali najevo jaké máme skvělé lezce, tak hledají mouchy a senzace. To opravdu jinde není. Říká se tomu "serou si do vlasního hnízda". Tak se tomu říká a tak omluvte to jedno slůvko.

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 21:18
Reaguj
Není pomoci

Kluci vy ste magoři koukněte se na Stream

Reaguj
Není pomoci

Trek - Kuba Turek není žádný teoretik, on je špičkový horolezec. Na Matterhorn se normálkou škrábal v 28 letech dvě desítky hodin, takže praxi ohledně zdolání K2 má v malíčku.

 • Autor Tom
 • Datum a čas 4.8.2014 20:19
Reaguj
Celkem 28 příspěvků v diskuzi


Nejčtenější články

Polman oznámil, že vyhrál nejdelší cyklistický závod, ale byl diskvalifikován

Polman oznámil, že vyhrál nejdelší cyklistický závod, ale byl diskvalifikován

Daniel Polman oznámil, že zvítězil v nejdelším závodě na světě, který vede od nejsevernějšího k nejjižnějšímu bodu Evropy. Organizátoři ho ovšem vyloučili za nepovolenou pomoc a vyjádřili pochybnosti o jeho výkonu.
Český turista se zřítil v Hohe Tauern

Český turista se zřítil v Hohe Tauern

ČERNÁ VDOVA 53letý český turista zahynul ve Vysokých Taurách nedaleko nejvyšší rakouské hory Grossglockner.
Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

AKTUALIZACE Když v Čechách neprší, tak je největší sucho pod Krušnými horami a ve Středohoří. Přesto tudy protéká Ohře, která má dost vody po celý rok. Její střední tok zná každý vodák,
Horydoly v médiích 2022

Horydoly v médiích 2022

Horydoly spolupracují s ostatními médii na tématech, které se týkají především outdoorových aktivit a turistického ruchu. Přinášíme jejich výběr.
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Právě testujeme

Právě testujeme

V rubrice TEST na Horydoly uveřejňujeme spotřebitelské testy vybavení na outdoorové aktivity. Pracujeme zcela nezávisle na výrobcích a prodejcích tohoto vybavení. Nemohou nijak ovlivnit, jak jejich zboží hodnotíme.
První dojmy: GT Avalanche Elite

První dojmy: GT Avalanche Elite

Horské kolo GT Avalanche Elite jede jako tank. 29palcová kola se odvalují přes kameny i kořeny, řídit není moc třeba, stačí pravidelně šlapat. Hardtail spolu s odpruženou vidlicí je pohodlný.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Letní Letná - cirkus Praha, Letná 11.-31.8. Vizuální pohybové umění 11.8.
Matterhorn Ultraks Švýcarsko, Zermatt 19.-21.8. 19.8.
Sraz packrafterů České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Vltava - Čertovy proudy Lipno 20.-21.8. Vypouštění přehrady a závody 20.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 20.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Olympijský šplh Libčice nad Vltavou, koupaliště 20.8.
Vasaloppet - běh Švédsko, Mora 20.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna 20.-24.8. Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.

Diskuse

Inu Honza, 17.8.2022 20:51, 1 příspěvek
Návrh PK, 17.8.2022 10:34, 1 příspěvek
Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Enjoy daily galleries billhi18 billhi18, 17.8.2022 16:46
Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02