Hodnocení horolezectví v Himálaji - styl, obtíže, prvovýstup?

Obtížnost horolezeckých výstupů a jejich sportovní hodnota v Himálaji se srovnávají podle tří nejdůležitějších kritérií - jaká je technická náročnost samotného lezení v ledu a skále, jakým stylem bylo vrcholu dosaženo a zda se jedná o prvovýstup, výstup v odlehlé oblasti nebo jen opakování normálky s mnoha kolegy na jedné cestě. Čtěte o nejnovějších výstupech Radka Jaroše na K2 (získal tím Korunu Himálaje) a Libora Uhra na Broad Peak (získal Korunu Karakoramu).

Vložit na web | Všechna videa

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k videu

Vám to stále nedochází ?

Všichni v OUTDOORNETu používáme stejnou metodiku, měření platí Media House a my jenom dostáváme čísla (a vidíme do základních čísel všem ostatním). Jak je to s placením nech laskavě na nás.

 • Autor Když tě to tak zajímá
 • Datum a čas 27.8.2014 10:48
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Máte pravdu. Omlouvám se, že jsem tu vůbec s tou věcí diskutoval. Ale já vůbec netušil, že něco takového, jako ty její názory jsou možné. Další diskuze opravdu smysl nemá.

Ale Turek mlžením ohledně návštěvnosti vyslal jasný signál všem portálům, mezi které Media House (/kterou vlastní jeho bratr) dělí peníze z inzerce, aby byly silně ostražití. Osobně věřím, že je vše OK, ale říká se "důvěřuj ale prověřuj" :-)

 • Autor Fery
 • Datum a čas 5.8.2014 12:12
Reaguj
Vám to stále nedochází ?

Vážení přátelé, Kuba Turek si svůj byznys postavil na čisté konfrontaci. On se pouze snaží kopírovat model čistého bulváru, který tak krásně popsal Pavel Novotný. Tento styl psaní totiž přináší nejvíc čtenářů. Pokud by Kuba Turek psal normálně, tak by tady neměl nikoho.

On tedy v rádiu řekne naprostou hloupost, z ní tady udělá článek a doufá, že to tady poběží. Pár lidí se chytne, ale stejně to ten efekt nemá. Stačí se podívat, kolik lidí píše do diskusí ne Lezci a kolik na HD.

A z toho také pramení nepravdivá čísla ohledně zdejší návštěvnosti, která Kuba Turek ještě nevysvětlil. Sice tady napsal 16 řádků, ale odpověď v nich není a opět nic nevysvětlil. Tento styl odpovědi, ala právník Kalvoda, je snad všeobecně znám. Tak vážení, rozhodně nečekejte, že se nějaké odpovědi vůbec dočkáte.

Nechte tedy Kubu Turka být, on za to nemůže. Nejlepší je na něj vůbec nereagovat, na jeho stránky nechodit, ať si píše co chce.  Rozumný člověk přece tento horský "BLESK" nemůže brát vážně.

 • Autor Lucinka pusinka Krásná
 • Datum a čas 5.8.2014 09:16
Reaguj
stydím se za HD

Jak jste na to milý Fery přišel, že se cítím nedoceněný? Jste další přihlouplý quasipsycholog, co se chodí producírovat na Horydoly? Nebo jak si to mám vysvětlit?

Ano, Pavel Bém je v tomto směru frajer, že vylezl na Everest a mnohé další kopce. Stejně jako Radek Jaroš. A stejně tak oba nepatří svými výkony do světové výkonnostní špičky, a ba ani do velmi široké špičky - jak se nám píárka obou pánů pokoušela namluvit. Nic víc a nic méně jsem o nich neřekl. Pokud se mnou v tomto směru nesouhlasíte, milý Fery, dejte mi prosím vědět, proč.

Zaplatit od Vás nechci nic - vše, co chci, si zaplatím sám. Velmi si vážím našich čtenářů, kteří oceňují naši nezávislost, a já se toho budu držet i nadále.

Návštěvnost, to je evrgrýn, který vždycky někdo vytáhne, nerozumí tomu, začne se hádat a když je vše vysvětleno, tak to stále doznívá v nesouvisejících diskusích. Nechci se tím již zabývat, udělám tedy poslední výjimku: v měření NetMonitor (jediný relevantní zdroj dat pro komerční využití internetu), které si sami platíme, ale nemůžeme ho nijak ovlivnit (stejně jako všechny ostatní weby, které to myslí vážně) se používají především hodnoty reálný uživatel, unikátní uživatel a cookie. V Google Analytics (které slouží jako podpůrný analytický nástroj pro provozovatele webů) je to nějak podobně, ale měření má jinou metodikou. Čísla i grafy jsem uvedl v minulých diskusích, pouze reální uživatelé ještě nejsou známi, a proto jsem je neuváděl, neboť je Gemius (provozovatel NetMonitoru) audituje zpětně a vydává je později off-line. Obvykle je toto číslo nižší přibližně o pětinu oproti cookies. Jak se to dělá, najdete také v minulých diskusích. Tak si vyberte - zda se Vám líbí GA, NetM, RU nebo UU. Ani jedno z těchto čísel zcela přesně neodpovídá počtu uživatelů, kteří se aspoň jedou za měsíc podívají na Horydoly.cz. Podle různých odborných názorů, které jsme kdy nachytali osobně i čtením, je pravdě nejblíž něco mezi UU a RU u NetM. Stačí takové vysvětlení, jak uvažuji a jaká pibližná i přesná čísla uvádím?

Reaguj
stydím se za HD

Pane Turek, že vy se cítíte nějak nedoceněný.

I Pavel Bém je frajer že něco vylezl. Asi vám je líto, že vy jste se tam nedostal. Co kdybych vám zaplatil účast v nějaké výpravě na K2? Našel byste odvahu zkusit tam tu vaši vysokohorskou turistiku až na vršek? Abyste aspoň jednou poznal jak se tam ta turistika provozuje, když už o tom tak píšete.

Zatím jste tu opravdu tu nadsazenou návštěvnost nevysvětlil, jak tu někdo poznamenal. Vyhýbáte se tomu?

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 23:04
Reaguj
stydím se za HD

Ostatní seriozní média také veřejně udávají násobky faktické návštěvnosti svých stránek ???

Pavel Bém je Pavel Bém. Jeho výkon na Everestu a následně na K2 naprosto zapadl, právě díky tomu, že je to Pavel Bém. Ale na rozdíl od tebe, on tam vylezl. Podle tebe to sice žádný výkon nebyl, protože ty tam evidentně s kámošema chodíš každou první neděli v měsíci. Pouze tvá vrozená skromnost, ti nedovoluje tyto úspěchy zveřejnit.

 • Autor je to Turek
 • Datum a čas 4.8.2014 22:21
Reaguj
stydím se za HD

Milý Fery, zřejmě si pleteš nezávislé zpravodajství s fanklubem outdoorových značek, případně jednotlivých outdoorových nadšenců. Horydoly píší, stejně jako ostatní seriozní média, o lidech, věcech a jevech okolo nás a dávají je do souvislostí. V tomto případě musíme napsat (a říci), co jsme napsali - že doba lezení normálek v davech čítajících desítky až stovky hlav je ve sportovním lezení dávno pryč. To není sportovní výkon srovnatelný s aktuální světovou špičkou ve výškovém horolezectví ani vzdáleně. V dnešní době je to kratochvíle jedinců, které to baví a mají na to prostředky. I když se nás Lucie Výborná v Českém rozhlase snaží přesvědčit o opaku.

(Jenom pro připomenutí: Přesně stejné reakce byly, když jsem před pár lety upřesňoval, jak je na tom Pavel Bém na Everestu ve srovnání se světem. Myslím, že ani Ty nebudeš dneska tvrdit, že to tehdy byl nějaký významnější horolezecký výkon.)

Reaguj
stydím se za HD

Diskuze se soudruhem Turkem nemá absolutně smysl. Ten neuzná jiný názor než svůj. Zdejší portál je ojedinělý v tom, že ač částečně žije z reklamy outdoorových firem, že je také o horolezectví a VHT, ( i když teď Turek ty definice trochu plete) tak se nerozpakuje srážet výkony špičkových horolezců. A tento článek není jediný případ. Místo aby redaktoři HD byli hrdi na výkony jiných, pyšně o nich psali a dávali najevo jaké máme skvělé lezce, tak hledají mouchy a senzace. To opravdu jinde není. Říká se tomu "serou si do vlasního hnízda". Tak se tomu říká a tak omluvte to jedno slůvko.

 • Autor Fery
 • Datum a čas 4.8.2014 21:18
Reaguj
Není pomoci

Kluci vy ste magoři koukněte se na Stream

Reaguj
Není pomoci

Trek - Kuba Turek není žádný teoretik, on je špičkový horolezec. Na Matterhorn se normálkou škrábal v 28 letech dvě desítky hodin, takže praxi ohledně zdolání K2 má v malíčku.

 • Autor Tom
 • Datum a čas 4.8.2014 20:19
Reaguj
Celkem 28 příspěvků v diskuzi


Nejčtenější články

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

Cyklomaratony pro každé kolo 2019

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populárnější nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze
Maďarské dálniční známky

Maďarské dálniční známky

Na cestu do Chorvatska se někteří Češi a mnoho Moravanů vydávají přes Maďarsko. Potřebují k tomu dálniční známky.
SEZNAM Slovenské skiareály

SEZNAM Slovenské skiareály

Slovensko ukrývá desítky solidních lyžařských středisek. Až na několik nejznámějších skiareálů, zná slovenská zimní střediska jen málokdo. Často jsou zastrčená daleko v horských údolích, nebo se do nich musí vyjet vysoko
Jen tak se proběhnout

Jen tak se proběhnout

AKTUALIZACE Milovníci běhání mají v Praze celou řadu míst, kam si chodí udržovat fyzičku. Nabízíme několik tipů na místa, která mají polykači kilometrů nejvíce v oblibě. Zejména v parcích se budete muset obrnit
Tiskové konference

Tiskové konference

AKTUALIZACE. Kalendář akcí určených pro žurnalisty v oboru cestovního ruchu, outdoorových aktivit a s tím spojeného byznysu.
Lyžování ve Francii bez problémů

Lyžování ve Francii bez problémů

AKTUALIZACE Lyžování ve Francii je zážitek. Abyste si ho nezkazili zbytečnými problémy, připravíme vás na ně. Co se může stát a jak tomu předcházet, radí zkušení průvodci.
Dlouhá cesta na Zinalrothorn

Dlouhá cesta na Zinalrothorn

CLIMBING GUIDE 1991, Trift, Walliské Alpy. Sedím v potemělém podkrovním pokoji horské chaty a hlavou se mi honí zážitky uplynulého dne. Brzké vstávání, ranní chlad, výšlap na první alpský vrchol, výhledy na Matterhorn,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Free - veletrh Německo, Mnichov 20.-24.2. 20.2.
Holiday World - veletrh Praha, Holešovice 21.-24.2. Cestovní ruch 21.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 21.-24.2. 21.2.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 22.-24.2. 22.2.
Sport Expo - veletrh Polsko, Kielce 22.-24.2. 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 22.-24.2. Cestovní ruch 22.2.
Babia Hora - diashow Oravská Polhora, Slaná voda 22.-24.2. 22.2.
Cyklocestování - festival Frýdek-Místek, Vlast 22.-24.2. 22.2.
Horobál Frenštát pod Radhoštěm 22.-23.2. 22.2.
Rovaniemi 150 - cyklomaraton Norsko 22-28.2. Snowbike 22.2.

Diskuse

boty outdoor Hankos, 23.2.2019 10:09, 1 příspěvek
Bez peněz do chaty nelez pieda, 22.2.2019 16:48, 6 příspěvků
Imunita Karla, 22.2.2019 14:25, 6 příspěvků
Orthomol Pavel, 22.2.2019 13:17, 3 příspěvky
Imunita Lenka, 21.2.2019 11:48, 6 příspěvků
Imunita Karla, 20.2.2019 10:58, 6 příspěvků
Imunita Lenka, 19.2.2019 13:24, 6 příspěvků
hrady a zámky Hankos, 18.2.2019 7:25, 1 příspěvek
To snad ne ?!? prt, 17.2.2019 21:08, 5 příspěvků
Urban vs trexx Kuba Turek, 16.2.2019 17:30, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

The best investment HHvdgmcyP HHvdgmcyP, 23.2.2019 12:15
Holiday World 2019 Horydoly , 19.2.2019 23:33
Travelfest 2019 Horydoly , 19.2.2019 0:16
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.2.2019 23:44
Mahacup Horydoly , 17.2.2019 2:35
Nebojte se! Je možné zlom... milan šupa, 14.2.2019 18:41
Re: V čem chodíte běhat? Seny Petrovič, 12.2.2019 21:17
Přednášky, které se na ST... Horydoly , 8.2.2019 23:06