Nepál a Indický Himálaj

Nepál a Indický Himálaj
Jaci v nepálském Himálaji.
Autor snímku Janča Hornová
SDÍLEJ:

Před pár hodinami se začaly prodávat dva nové průvodce po Himalájích z per (nebo spíše klávesnic) českých autorů. V pražském knihkupectví Kiwi byly pokřtěny pravým nepálským pivem.

Nepál sepsali Ludmila Puldová a Petr Šupich. Ona je průvodkyní cestovní kanceláře a on dlouhá léta prodával v knihkupectví zaměřeném na mapy a průvodce. Teď pracuje ve velkém outdoorovém obchodě.

Nejsme první

"Naše publikace není první průvodce, který v Česku o Nepálu vyšel," přiznává Ludmila Puldová. "Nepál je ale země, kam se budete vracet. Doufám, že se tam s vámi setkám."

O fascinaci Nepálem mluví i spoluautor Petr Šupich: "Neznám nikoho, kdo by byl v této zemi jen jednou. Všichni se tam chtějí vracet." Šupichův bývalý šéf, majitel mapového knihkupectví Kiwi a průvodce po Nepálu Petr Schnabl k tomu dodává: „Nepál je magnet! Byl jsem tam mnohokrát a stejně tam chci pořád znovu."

O Nepálu promluvil na křtu renomovaný fotograf tamních končin Zdeněk Thoma. Podle něho je to tak přitažlivá země, protože má tři tváře. První přírodní obsahuje všechny přírodní pásma od ledovců po džungle. Druhá je plná památek. „Kathmandské údolí bylo kulturní už ve 2. století našeho letopočtu připomíná Zdeněk Thoma. Třetí tvář mají lidé, kteří jsou stále usměvaví a vstřícní. "Asi proto, že vyrůstali pod zornými úhly různých náboženství. Je vždycky velký plezír se s nimi setkat."

Indický Himálaj

Společně s průvodce po Nepálu byl pokřtěn i průvodce po méně známém Indickém Himálaji. Jeho autor Ivo Paulík tajuplně prohlašuje: "Popisuji hodně zvláštní kout země. Není jednoduché mu porozumět."

Průvodce Nepál a Indický Himálaj vydalo nakladatelství Freytag a Bernd. Vazba je brožovaná, fotografie a obrázky uvnitř barevné.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Norsko tlačí na odvolání prezidenta lyžařské federace FIS

Norsko tlačí na odvolání prezidenta lyžařské federace FIS

Prezident Mezinárodní lyžařské a snowboardové federace (FIS) Johan Eliasch chce zůstat ve funkci třetí volební období. Neštítí se na to použít nechutné praktiky. Rozený Švéd a naturalizovaný Brit se velmi rychle stal Gruzíncem.... celý článek

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2026

Český lyžař se propadl do trhliny na ledovci Athabasca

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

AKTUALIZACE Začínající jezdci divokých vod a rekreační kajakáři se na dolní Kamenici svezou po ideální vodě. Dvojkové peřejky sice následují jedna za druhou, ale vždycky se mezi nimi najde pár desítek
Jezero kmotrů Tegernsee

Jezero kmotrů Tegernsee

AKTUALIZACE Tegernsee je nádherné jezero obklopené vrcholky bavorských Alp. Už za doby Třetí říše si u domácích a nejen jich vysloužilo trochu hanlivé, trochu posměšné jméno Lago di Bonzo. Termín der Bonze
Ikonická Údolní cesta na Supí hlavu v Jizerkách

Ikonická Údolní cesta na Supí hlavu v Jizerkách

CLIMBING GUIDE Roku 1920 to v Jizerských horách bylo jinak než dnes. Pohoří se jmenovalo Isergebirge, horolezectvím se zabývali rakouští Němci a k prvovýstupům se nabízela spousta logických směrů. Na Geierkopf (dnes známe
Teleskopické lyžařské hole: ano nebo ne?

Teleskopické lyžařské hole: ano nebo ne?

Při výběru lyžařského vybavení se většina lyžařů soustředí především na lyže a lyžařské boty. Lyžařské hůlky však hrají důležitou roli ve stabilitě, rytmu i celkovém komfortu na svahu. Jednou z častých otázek je,
Maledivy na talíři: od rybářských snídaní po večeře pod hladinou oceánu

Maledivy na talíři: od rybářských snídaní po večeře pod hladinou oceánu

RECEPT Je brzy ráno, vzduch je ještě těžký vlhkostí a z kuchyně se line vůně kokosu, limetky a čerstvě připraveného chleba roshi. Na stole přistává miska mas huni - jednoduchá směs tuňáka, kokosu,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
The Dirtbag Past - přednáška Praha, Rock Point Havlíčkova Přednáší Alexander Megos (anglicky) 14.5. 18:00
Open House Praha 18.-24.5. 18.5.
Sochy z písku - výstava Písek 20.5.-28.11. 20.5.
Rybářské dny - festival Vodňany 21.-23.5. 21.5.
Den botanických zahrad Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 22.5.
Pískoviště Písek 22.-24.5. Městská slavnost 22.5.
Muzejní noc
Plzeň 22.5.
Berounka Trails cyklomaraton Plzeň Horská kola 23.5.
Berounka - vodácký maraton Dolany   23.5.
Plzeňské dvorky Plzeň Prohlídky méně známých dvorů 23.5.

Diskuse

п»їcialis generic KennethJal, 21.5.2026 5:55, 20 příspěvků
Generic Cialis without a ... Alvinnem, 21.5.2026 4:07, 47 příspěvků
Buy Tadalafil 20mg ClaytonWal, 21.5.2026 3:22, 20 příspěvků
prediction market StevenBouff, 21.5.2026 3:21, 2 příspěvky
polymarket us Jamesdip, 21.5.2026 3:15, 2 příspěvky
Cialis 20mg price Alvinnem, 21.5.2026 3:09, 20 příspěvků
Reakce k části článku Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 20.5.2026 17:29, 4 příspěvky
Reakce k části článku Ondřej, 20.5.2026 15:05, 4 příspěvky
Inu odvoláme Okamuru? Novinář, 20.5.2026 0:26, 5 příspěvků
Inu Honza, 19.5.2026 20:48, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Skiareály v Česku Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16
Velký jarní úklid apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00
Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48
Stubai - lyžování do května Horydoly , 6.5.2026 1:43
Zimní outdoor sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03