"Poleťte" vlakem do zahraničí na prodloužený víkend nebo letní dovolenou

Vídeň, zámek Schönbrunn.
Autor snímku WienTourismus - Christian Stemper
SDÍLEJ:

Poznáváte rádi Evropu a její města? České dráhy pro vás připravily speciální letní nabídku mezinárodních jízdenek za velmi výhodné ceny, a to již od 17 EUR. Nenechte se ničím omezovat a na dovolenou vyražte pohodlně vlakem třeba i se svým domácím mazlíčkem! Navíc ve vybraných spojích můžete vzít do cílové destinace i vaše jízdní kola či dokonce automobil. Nasedněte v klidu do vlaku a začněte si užívat dovolenou tentokrát bez stresu za volantem. Což takhle shlédnout v Krakově Dámu s hranostajem, ve Vídni ochutnat pravý Sacherův dort, užít si plachtění na Curyšském jezeře či snad na Rujáně navštívit ponorku?

Destinace, kam nelétají nízkonákladové letecké společnosti a autem je to daleko, železnice potvrzuje své místo v moderním cestování. České dráhy se proto cíleně zaměřují na turistická centra sousedních zemí, jako jsou Berlín, Vídeň, Budapešť, Hamburk, Salcburk nebo třeba Krakov.

"Kombinace rychlosti, výhodné ceny a komfortních vlaků vyšší kvality EuroCity a EuroNight, je pro zákazníky atraktivní. Když k tomu přidáme jednoduchý nákup přes internet bez nutnosti přijít k pokladně na nádraží, je cestování vlakem do těchto destinací bezkonkurenční," vysvětluje Brand manager Hana Bednářová. "Lidé se pomalu vrací k osvědčeným turistickým cílům u našich sousedů, kam byli zvyklí jezdívat třeba s rodiči. To je pro nás příležitost získat nové zákazníky."

Za ponorkou na Rujánu

V Baltském moři se nalézá Rujána - největším ostrov Německa s rozlohou 935 km², který se skládá z mnoha romantických zálivů a poloostrovů. Na Rujánu se dostanete pohodlně vlakem. V přístavišti na poloostrově Jasmund, který se nachází v severovýchodní části ostrova je k vidění britská ponorka Otus, třídy Oberon z roku 1963. Ponorka je zakotvená u břehu a při návštěvě jejího interiéru můžete na vlastní kůži pocítit stísněnou atmosféru plavidla, kterou doplňuje hučení motorů, zpívání námořníků či nesrozumitelné hlášky kapitána.

Originální Sacherův dort jedině ve Vídni

K příjemnému posezení u výborné kávy a jednoho z mnoha typických rakouských moučníků vás ve Vídni přímo láká ohromující počet kaváren a v některých z nich se jakoby zastavil čas. Rozhodně nesmíte odjet, aniž by jste ochutnali jeden z nejznámějších moučníků na světě, kterým je Sacherův dort. Recept na tuto dobrotu plněnou meruňkovou marmeládou a přelitou vrstvou čokolády vymyslel šestnáctiletý kuchař kancléře Metternicha Franz Sacher. Jedině ten pravý Sacher zakoupíte jak jinak než v hotelu Sacher.

Vodní hrátky na Curyšském jezeře

Curych by nebyl Curychem bez svého stejnojmenného jezera, ve kterém je pitná voda, která spolehlivě uhasí v parných dnech vaši žízeň. Pokud se nerozhodnete pro plachtění, koupání či snad jiné vodní hrátky, na břehu jezera je také množství příjemných promenád, které přímo vybízí k oddychu.

Krakov patří památkám a Dámě s hranostajem

Univerzitní město Krakov je přátelským městem nakloněným umělcům a více jak šesti tisíci jedinečnými historickými památkami, desítkami kostelů a klášterů, muzeí a galerií. Pokud chcete vidět originály obrazů da Vinciho Dámy s hranostajem nebo Rembrantovu Krajinu s milosrdným samaritánem, budou vaše kroky zcela jistě směřovat do Muzea Czartoryski.

Krakov, vstup do židovského ghetta Kaziměř.

Po Evropě od 17 EUR

Pokud vás zaujaly tipy na výlety, vězte, že vás do většiny evropských měst pohodlně zavezou vlaky vyšší kvality Českých drah - EuroCity a EuroNight. A kolik za cestu vlakem do zahraničí zaplatíte? Tak například do Budapešti, Salcburku, Vídně, Krakova a dalších destinací můžete prostřednictvím eShopu ČD nebo Kontaktního centra ČD (tel. 840 112 113) zakoupit mezinárodní jízdenky eTiket včetně místenky již od 19 EUR.

Za pozornost určitě stojí i nabídka cenově zvýhodněných jízdenek SparNight. Příkladem za všechny mohou být jízdenky pro noční vlaky EuroNight do slovenského Popradu nebo Košic, které České dráhy nabízejí v ceně od 17 EUR, a to včetně lehátkového příplatku.

Na Slovensko, ale také třeba do Chorvatska, s sebou můžete díky autovlaku vzít i váš automobil.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bruslení v Praze 2023/2024

Bruslení v Praze 2023/2024

Praha zprovozňuje zimní bruslařské plochy. Přinášíme přehled možností na bruslení v hlavním městě. Bruslí se na velkých zimních stadionech, otevírají se malá dočasná kluziště i umělý led. Bruslaři už mají k dispozici přírodní... celý článek

Lukáš Kočař je podruhé králem triatlonu

Line van den Berg: My Phantom poprvé a naposled

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Přes Trojský most na koloběžce ze Stromovky k Rokytce

Krátká, lehká a zábavná vyjížďka na koloběžce podél Vltavy vede přes nejnovější Trojský most v Praze. Svezli jsme se od parku Stromovka v Holešovicích k ústí Rokytky v Libni. Ujeli jsme pěkných pět kilometrů. 
Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Terrassen Spaziergang, horský špacír v Loferer Steinberg

Adi Stocker roku 2011 našel v rozlámaném vápenci nad Schmidt-Zabierow-Hütte pevný lezecký směr. Dlouhá a dobře zajištěná túra na Kleines Reifhorn neurazí čtyřkové klasiky a poskytne hodně zábavy začínajícím horolezcům. 18 lanových délek překonává
Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Co dělat, abyste získali dědictví v zahraničí bez návratu domů. Kdy se je lepší vzdát dědictví a jak to udělat. Varianty vzdání se dědictví.
Skalní jehla Dente della Vecchia

Skalní jehla Dente della Vecchia

AKTUALIZACE Do švýcarsko-italského pohoří Bergell / Bregaglia míří horolezci za stěnami a hranami vysokých štítů Cengalo a Badile. Turisté přecházejí ledovcová sedla Bondo, Porcellizzo a Trubinasca. Boulderisté zůstávají na fantastických kamenech v údolích Val Masino
Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Tvrdost tužky - jakou potřebujete a jak se označuje?

Směs grafitu a jílu b tuze určuje tvrdost tužky. Čím měkčí, tím je lepší pro výtvarníky, a čím tvrdší, tím se více hodí technikům. Nejčastější označení tvrdosti je H - B - F.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Advent Česko 3.-24.12. 3.12.
Napříč Chocní - otužilci Choceň, Peliny   9.12.
Ski Opening Špindl Špindlerův Mlýn 9.12.
Geoskořápky Praha, Kampa Megaevent geocaching 9.12. 16:00
Adventní běh Žatec 9.12.
Chrudimka - mikulášská jízda přes město Chrudim 9.12.
Mezinárodní festival outdoorových filmů - televize TV Noe 9.12. 20:05
Kuba - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Martin Loew 11.12. 19:00
Kuba - diashow České Budějovice, Kotva 14.-16.12. Přednáší Martin Loew 14.12. 17:30
Setkání skialpinistů Šerák, chata Jiřího 15.-17.12. 15.12.

Diskuse

sdhd dgds, 8.12.2023 22:24, 1 příspěvek
fdsgg ftged, 8.12.2023 22:22, 3 příspěvky
xfxf dyhthrefd, 8.12.2023 22:20, 2 příspěvky
Scttij meghana meghana, 8.12.2023 20:03, 3 příspěvky
klataJIii meghana meghana, 8.12.2023 20:03, 1 příspěvek
nabddujjj meghana meghana, 8.12.2023 20:03, 2 příspěvky
Chyba v článku Lucka, 8.12.2023 16:58, 2 příspěvky
Ze Záběhlic ze Záběhlic, 8.12.2023 16:13, 3 příspěvky
Svět se mění . . . . Horydoly, 6.12.2023 11:34, 4 příspěvky
Svět se mění . . . . Šlojíř, 6.12.2023 11:06, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Bruslení v Podolí Horydoly , 8.12.2023 13:00
Re: Beskydy a Javorníky Horydoly , 8.12.2023 12:23
Změny ve vedení sportu Horydoly , 8.12.2023 12:00
Praha 5 otevře nad náplav... Horydoly , 8.12.2023 10:55
Czech Travel Press Horydoly , 6.12.2023 18:08
Re: Beskydy na lyžích Horydoly , 6.12.2023 15:06
Turisté tráví nejvíce čas... Horydoly , 2.12.2023 21:53
Darujte k Vánocům zážitky... Horydoly , 2.12.2023 21:50