Alpy AKTUÁLNĚ 2008

Alpy AKTUÁLNĚ 2008
SDÍLEJ:

Kde je co nového, jaké vládnou na horách podmínky, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co může zajímat návštěvníky nejvyšších evropských hor.

Jak na to

Průběžně přijímáme jakékoliv další informace ze zimních i letních túr v Alpách na mailové adrese redakce, nebo v diskusi pod tímto článkem. Zajímají nás také novinky v ubytování, dopravě, na sjezdovkách i v běžeckých stopách.

19. prosince
Vlak zdarma pod Zugspitze

Z Garmisch-Partenkirchen do Vilsu začne zítra jezdit vlak zdarma pod názvem Schneeexpress. V provozu bude do 13. dubna. Místo jízdenky slouží ubytovací karta ze všech středisek zpod Zugspitze v Rakousku i Německu.

12. prosince
Švýcaři v Schengenu

Švýcarsko vstoupilo do Schengenského prostoru. Není tedy nutné s sebou vozit cestovní pas, ale stačí občanský průkaz. Navíc zmizely kontroly z hraničních přechodů a i překračování hranic je už zcela volné. Ačkoliv se to na horách nikdy nebralo přísně, z právního hlediska se přes hranice nemohlo přecházet kdekoliv.

10. prosince
Čerstvý sníh v Dolomitech

V posledních dnech napadlo v Jižním Tyrolsku hodně sněhu. Více než metr čerstvého prašanu vylákal lyžaře a snowboardisty na sjezdovky. Je to největší sněhová nadílka za poslední roky. Díky přírodnímu sněhu není nutné zasněžování technickým sněhem. Přehled středisek s nejvyšší sněhovou pokrývkou (údolní - horní stanice lanovek):
Seiser Alm/Alpe di Siusi 35 – 110 cm
Gröden/Val Gardena 80 – 140 cm
Schnalstal/Val Senales 100 – 180 cm
Obereggen 80 – 140 cm
Kronplatz/Plan de Corones 50 – 140 cm
Sulden/Solda 70 – 130 cm
Alta Badia 120 – 170 cm
Více informací o sněhových podmínkách naleznete na www.suedtirol.info/snih

18. listopadu
Evropa na ledovcích

V Rakousku se lyžuje na sedmi ledovcích, ve Francii jsou v provozu další ledovcové skiareály, Švýcarsko a Itálie už mají místy přírodní sníh. Přečtěte si o aktuálních lyžařských možnostech v Evropě.
(Idnes)

12. listopadu
Serfaus-Fiss-Ladis

V tyrolské lyžařské oblasti Serfaus-Fiss-Ladis se stále zvětšuje snowboardová zóna. Letos jsou k dispozici boarderX, vlnová dráha, raily, bednění a boarderclub.(Österreich Werbung)

4. listopadu
Dolomity, Karersee

V dolomitském skiareálu Karersee / Carezza přibyly na letošní sezonu tři nové vleky a k nim sjezdovky. Doplnily stávajících šestnáct lanovek a 40 km sjezdových tratí. Zimní sezona začíná 5. prosince.
(Trimedar)

2. listopadu
Julské Alpy

Julské Alpy ještě nabízejí podzimní podmínky. Podívejte se na fotoreporáž z výstupu k Domu v Komni.
(Palič)

31. října
Hintertux

Na ledovci Hintertux leží metr sněhu. V provozu jsou všechny sjezdovky v ledovcové části skiareálu a také snowpark. Na vlecích se čeká až čtvrthodinová fronta.
(Snow, Freeride)

24. října
Val Thorens

Nejvyšší evropské lyžařské středisko Val Thorens ve Francii se rozjíždí 22. listopadu. O víkendu 22.-23. listopadu nabízí pořadatelé dvoudenní ubytování a skipas za 69,50 E. Konec sezóny je naplánovaný na 3. května.
(Val Thorens)

23. října
Saalbach-Hinterglemm

Pokud jeden z rodičů koupí třídenní permanentku na sjezdování v Saalbach-Hinterglemm, obdrží dvě děti (ročníky 1993 až 2002) pobyt v pokoji rodičů a permanentku k tomu zdarma! Tento balíček platí od 14. března do 14. dubna a se 7 nocemi v penzionu se snídaní včetně šestidenní permanentky ho lze objednat od 354 eur na osobu.
(Salzburgerland)

22. října
Brixen - Plose

Lyžařské středisko Plose nad Brixenem spouští první lanovky 6. prosince a sezonu uzavře 13. dubna. Ve středisku se nic podstatného oproti loňsku nemění. Klenotem zůstává devítikilometrová sjezdovka Trametsch, nejdelší v Jižním Tyrolsku (délka 9 km, převýšení 1,4 km).
(Trimedar)

10. října
Dachstein

Na ledovcích pod Dachsteinem leží mnoho nového sněhu. Sníh je už i v Gosaukamm na Bischofsmütze. Přečtěte si fotoreportáž.
(Horyinfo)

10. října
Kaprun

Na Kaprunském ledovci nad Zell am See napadl prašan. Lyžuje se na většině sjezdovek nad Alpincentrem.
(Kitzsteinhorn.at)

8. října
Seisser Alm

"U nás na Seiser Alm / Alpe di Siusi včera napadlo dvacet centimetrů sněhu od výšk 1000 m n.m.," řekl dnes o dolomitském lyžařském středisku šéf marketingové turistické agentury Südtirol Marketing Christoph Engl. Na lyžování to ještě není dost, ale procházky už mají zimní ráz.
(Horydoly)

8. října
Val Thorens

Nejvyšší alpské lyžařské středisko Val Thorens ve Francii spouští provoz lanovek a vleků 22. listopadu.
(Val Thorens)

7. října
Kitzbühel

Na vrcholcích nad Kitzbühelem se již dají podnikat první lyžařské túry.
(Mum71)

4. října
V Alpách napadl metr sněhu

Od dvou tisíc metrů nadmořské výšky napadl v Alpách necelý metr sněhu. Byla proto uzavřena některá silniční horská sedla a také Grossglocknerská silnice.
(Idnes)

2. října
Prašan na rakouských ledovcích

Tyrolské ledovce dostaly první letošní pořádnou sněhovou nadílku. Leží na nich několik desítek centimetrů nového sněhu: Kaunertal 23 cm, Pitztal 20 cm, Sölden 45 cm, Stubai 30 cm, Hintertux 55 cm.
(Tirol.at)

18. září
Wetterstein

V pohoří Wetterstein nastal ideální čas pro podzimní vycházky. Turistické informační centrum v Garmisch-Partenkirchenu proto pořádá až do začátku října od pondělí do čtvrtka jednodenní pěší výlety s průvodcem.
(Berchtesgadener Land)

22. srpna
Dachstein, Glockner a Venediger

Dachstein, Grossglockner a Venediger jsou zasněžené. V nižších polohách tečou silné potoky. Skalní horolezecké výstupy a feráty jsou většinou kvůli tající vodě nebo mokrému sněhu nemožné nebo velmi nebezpečné. Předpověď na víkend je pro celé Rakousko stále špatná.
(Horydoly, Alpy.net)

21. srpna
Buchsteinhaus je zavřený

Chata Buchsteinhaus v rakouském pohoří Gesäuse je kvůli rekonstrukci uzavřená. Podívejte se na fotoreportáž.
(Horydoly)

14. srpna
V Alpách sněží

Ve Východních Alpách sněží a o víkendu to má být ještě horší. Podívejte se na aktuální fotografie z Wiesbachhornu ve Vysokých Taurách.
(Outdoorforum)

30. července
Berchtesgaden

Móda dvoukolových elektrických vozíků už dorazila i do Berchtesgadenských Alp. Můžet si je pod názvem Mountain Move vypůjčit a vyrazit na projížďku po Berchtesgadenu, nebo dál do Ramsau, či ke Königssee pod Watzmannem.
(Berchtesgadener Land)

29. července
Ötztal

Na chatě Kaunergrathütte v Ötztalských Alpách proběhne 5.-6. září oslava 125 let existence sekce Mainz německého Alpenvereinu. Ubytování pro příchozí proto bude velmi omezené.
(DAV)

28. července
Ötztal

Chata Rauhekopfhütte v Ötztalských Alpách je letos otevřená od 29. června do 15. srpna. Změnila systém rezervace. Ubytování lze zamluvit mailem rauhekopfhuette@alpenverein-frankfurtmain.de nebo telefonem 0043664 2067006. Dřívější rezervace přes Gepatshhaus už není možná.
(DAV)

25. července
Nové feráty v Pitztalu

Další dvě feráty v Pitztalu byly v létě otevřeny na lokalitě Stoawand. Na těžší trase jsou místa obtížnosti od B do C. Lehčí směr je určený pro začínající ferátisty. Stoawand se vypíná nad obcí Arzl v dolní části Pitztalu.
(Bergsteiger)

24. července
Nová feráta v Kleinen Walsertal

Nová feráta je v provozu od začátku léta v Kleinwalsertal na rakousko-německém pomezí v Algavských Alpách. Sportovní trasa obtížnosti C/D vede od lanovky Kanzelwand na Warmatsgunfkopf (2058 m n.m.). Doporučuje se kromě ferátového setu přidat do výbavy též odsedávací smyčku, protože dlouhé traverzy vedou v převisech.
(Bersgsteiger)

22. července
Mont Blanc

Chamonixské jehly a okolní skalnaté štíty pod Mont Blankem jsou téměř bez sněhu. Podívejte se na aktuální fotogalerii.
(Alex Luczy)

22. července
Schwarza

Rakouská řeka Schwarza nastoupala během včerejší noci na 200 cm, což je hodně nad střední hladinou pro splutí na kajaku. Důvodem byl celonoční liják v údolí Höllental, kterým Schwarza protéká, ale také bouřka nad pohořími Rax a Schneeberg.
Video: stáhněte si Schwarza 21.7.2008 (WMV, 7 MB, 1:10 min) nebo se podívejte na YouTube:

21. července
Stezka podél střední Salzy

Poněkud dobrodružná stezka podél středního toku Salzy z Greith do Weichselboden (soutěska Klaus) je opravená. Často se jde uzoučkou pešinkou vysekanou do skály nad hladinou, občas jsou úseky zajištění kovovým lanem, překonává se několik krátkých žebříků a dvakrát se přechází přes řeku po úzkých lávkách. Na celé trase je zakázáno táboření.

12. července
Fronty u Tauernských tunelů

Už od rána se tvoří kolony před Tauernskými tunely z obou stran. Průjezd Rakouskem od Salcburku na Villach a případně dál do Chorvatska zablokovali především němečtí řidiči, kterým začaly prázdniny. Tauernské tunely budou plné o prázdninách jako každoročně každou sobotu, protože se v tu dobu se mění turnusy v jihoevropských letoviscích. Sledujte zpravodajství rakouského automotoklubu ÖAMTC.

7. července
Tři rekonstruované chaty v Pyrenejích

V Pyrenejeích byly rekonstruovány tři chatyla Glère (Pyrénées Ouest), l'Etendard (Grandes Rousses) a et le Mont Thabor (Thabor).

4. července
Gesäuse

Všechny stěny i žlaby v severních stěnách Gesäuse v Enžských Alpách jsou lezitelné bez cepínů a maček. Místy ještě leží malá sněhová pole, ale ta lze obejít. Skála pod nimi je od jejich tání ještě mokrá. Zcela suché severní stěny: Rosskupe, Festkogel, Dachl. Místy vlhké, ale lezitelné: Hochtor, Planspitze. V pořádku jsou i oba sestupy: Peternpfad a Abseilpiste Festkogel. Pozor na sestup na jih z Hochtoru, protože feráta přes Gugelgrat k Hessově chatě je místy poškozená.
(Horydoly)

3. července
Enns

Pozor na nesjízdné peřeje řeky Enže pod Admontem. Na dřevěném mostě u železniční zastávky Gesäuse je varování, aby vodáci zastavili. Nejlépe je tak udělat těsně před mostem na malé pláži vpravo a lodě převézt přes dlouhé nebezpečné místo autem.
(Horydoly)

1. července
Stubaiské Alpy

Feráta Elferspitz u stejnojmenné chaty ve Stubaiských Alpách nemá jistící lano. Podívejte se na fotogalerii.
(Jakub Cejpek)

17. června
Dachstein

Známá firnová stěna Eisrinne na Torstein v oblasti Dachsteinu je stále ještě lezitelná.
(Lezec)

14. května
Walliské Alpy

Zima byla letos mizerná. Tolik nezasněžených trhlin jako letos jsem ještě neviděl. Ledovce kolem Zermattu jsou jako řešeto.
(Zbyněk Engel)

8. května
Steyr

Na rakouské řece Steyr byl přestavěn dřevěný jez na betonový. Přečtěte si podrobnosti.
(Horydoly)

7. května
Schneeberg

Podívejte se na jarní lyžování ve žlabech Schneebergu.

6. května
Nízké Taury

V severních dolinách Nízkých Taur leží ještě okolo dvou metrů sněhu. Přečtěte si podrobnosti.
(Lezec)

4. května
Val Thorens ukončilo provoz

Nejvyšší alpské lyžařské středisko Val Thorens ve Francii dnes ukončilo provoz.
(Val Thorens)

1. května
Walliské Alpy

Dobré skialpinistické podmínky nabízí Walliské Alpy. Podívejte se na fotogalerii z výstupu na Grande Lui.
(Alex Luczy)

29. dubna
Hochkönig

Na Hochkönig se dá vyjet na lyžích, ale sníh už měkne.
(Budlez)

25. dubna
Ennstalské Alpy

Jarní skialpové túry nabízejí Ennstalské Alpy nad hranicí lesa. Podívejte se na fotogalerii.
(Kleboň)

14. dubna
Haute Route

Nejznámější skialpinistická túra Haute Route z Chamonix do Zermattu je zřejmě neprůchodná. Občas kvůli velkému větru nejezdí lanovka na Montets, na trase sněží a sníh leží i dole v údolí v Argentiere. Podívejte se na záběry z webkamer.
(Petr Daniš)

7. dubna
Švýcarská Jura a Bernské Předalpí

My sme sice v mesiaci aprili, ale uzivame prasan aj na pasienkoch (teren, kde sa v lete pasu kravy a ktory podla starsich tatranskych teorii nie je hodny navstevy tzv. praveho alpinistu). Na nasom Chasserale (1607 m n.m.) v Jure je spusta snehu a prasan. Dnes je tam -12°C. Posledne sme boli v Berner Voralpen na skromnom kopceku 1930 m n.m. a nasli sme tam najlepsi prasan roka. To znamena, sezona na vysoke hory s lyzami vo Svajci zacina velmi pomaly, lavinovy stupen 3, a spusta noveho snehu. Musime si pockat na slnko a jeho blahodarny ucinok na stabilizaciu snehovej pokryvky.
(Alex Luczy)

6. dubna
Savojské Alpy

Sedlo Forclaz (1546 m n.m.) v Savojských Alpách mezi švýcarským Martigny a francouzským Chamonix je právě ideálním východiskem pro jarní lyžařské túry. Sedlo je průjezdné, silnice suché a levný hotýlek otevřený. Okolní hory nabízejí ještě prašan a ve spodních partiích už i místy firn. Chodí se odtud do třítisícových výšek na Prélayes, Ottanes a Bonhomme. Vyznavači sněžnic zůstávají obvykle v pásmu lesa, nebo podnikají túry na Trientský ledovec. Freerideři dávají přednost výjezdu lanovkou z Vallorcine, poté trochu šlapou na sedlo Balmé a spouštějí se prašanovými pláněmi dolů do vesnice Trient pod sedlo Forclaz. Podívejte se na včerejší snímky ze sedla Forclaz.
(Horydoly)

4. dubna
Courmayeur

Italský Courmayeur pod jižními stěnami Mont Blanku právě nabízí ideální podmínky pro jarní freeride. Předpověď meteorologické služby z Chamonix uvádí, že by tomu tak mělo být ještě nejméně týden. Prašanu po prsa je na populárním ledovcovém sjezdu z Helbroneru, bez problémů je sjízdné ledovcové údolí Vallée Blanche do Francie. Nad Val Vény je lehkého i těžšího prašanu také dostatek. Výhodou je, že se jezdí mezi stromy, nebo skálami a navíc poblíž lanovek a sjezdovek. Sjízdné jsou také obě skiroute od nejvyšší lanovky do Val Vény a do Courmayeru.
(Horydoly)

3. dubna
Savojské Alpy

V téměř celých Savojských Alpách stojí lyžování za starou belu. Sněží, pod 1200 m n.m. prší, fouká vítr a je zataženo. Mimo sjezdovky je silné lavinové nebezpečí. Útěk před špatnými podmínkami skýtají jen níže položená střediska. Téměř prázdné a při tom upravené je Les Houches v údolí pod Chamonix. Nabízí také omezené možnosti freeride v pásmu lesa a těsně nad ním. V rozvolněném lese na vrcholcích (cca 1700 m.n.m.) jsou upravené stopy pro rekreační běžkaře. Podívejte se na dnešní fotogalerii.
(Horydoly)

2. dubna
Chamonix

Po chvilkovém vylepšení podmínek pro lyžování v terénu v okolí Chamonix a Mont Blanc je počasí znovu proti pohybu v terénu. Ledopády v údolí Vallée Blanche jsou kvůli možným lavinám nad nimi nelezitelné (resp. smrtelně nebezpečné). Ledovec Argentiére je nesjízdný na lyžích. Nelze se dostat ani z konečné lanovky Montets (3200 m n.m.) obvyklým sjezdem k vláčku na Montenvers, protože nový sníh ohrožuje záverečný sešup přes morénu k ledovci Meer de Glace. Horní část sjezdovek na Montets se změnila na freeridové svahy. Podívejte se na pár dnešních fotografií z výšky okolo tři tisíc metrů nad mořem.
(Horydoly)

1. dubna
Chamonix

V okolí Chamonix vládne lavinový stupeň 3-4. Přesto se dá sjet na lyžích dvacetikilometrové ledovcové údolí Vallée Blanche. Podívejte se na dnešní fotogalerii.
(Horydoly)

30. dubna
Mont Blanc

Lavinová situace na severní straně Mont Blanku vystoupala až ke čtvrtému stupni. Vyloučené jsou tedy nejen zimní výstupy na nejvyšší horu Evropy, ale také téměř veškeré freeridové lyžování v údolí Chamonix. Lze lyžovat jen krátké úseky podél sjezdovek v oblasti Balme a Brévent.
(Horydoly)

15. března
Sjezdovky v Alpách

V Alpách panují na sjezdových tratích ideální podmínky:
Arraba/Marmolada: 190 cm, ráno nádherné lyžování, přes den hodně lidí
Bormio: 130 cm, upravené svahy, přes týden prázdné sjezdovky
Livigno: 140 cm, ráno krásně upravené sjezdovky a manšestr
Paganella: 110 cm, ráno skvělé podmínky, upravené, odpoledne těžší sníh na dojezdech
Tonale/Ponte: 150 cm, ráno vynikající, odpoledne horší kvalita sněhu na jižních svazích
Val di Fiemme: 120 cm, ráno skvělé podmínky, odpoledne měknutí sněhu, boule
Valle Isarco: 145 cm, dobré lyžařské podmínky, upravené svahy
Kaprun: 240 cm
Molltal: 350 cm
Saalbach: 120 cm
Zillertal: 110 cm
Stubai: 210 cm
Risoul: 120 cm, výborné podmínky, manšestr, připadává čerstvý sníh
Tignes: 145 cm, výborné podmínky, manchester, připadává čerstvý sníh
(Nev-Dama)

13. března
Ga-Pa

V Garmisch-Partenkirchenu byla uzavřena soutěska Partnachklamm kvůli nebezpečí odtávajícího ledu. Podívejte se na podrobnosti.
(Garmisch-Partenkirchen)

4. března
Dolomity

Po extrémně teplém počasí v minulém týdnu se v Itálii obrátilo počasí naruby. Zatímco minulý týden dosahovaly teploty na slunci až 20 stupňů Celsia nad nulou, dnes vydatně sněží a teploty klesly až na mínus 12 stupňů! Nejvíce sněžilo v oblasti Dolomiti Superski. Během dnešního dne napadlo 35 cm sněhu ve středisku Tre Valli, 30 cm ve Val di Fiemme, na Civettě a v San Martinu. A neustále sněží. To samé platí i pro níže položené skiareály jako Monte Bondone či Marilleva. Teploty zde klesly na minus osm a hustě sněží. Ve středu a ve čtvrtek se očekává další pokles teplot až na minus 18 stupňů Celsia. Upozorňujeme proto řidiče, aby se na cestu nevydávali bez sněhových řetězů.
(Nev Dama)

28. února
Maltatal

Letošní ledová sezóna v Maltatalu zřejmě pomalu končí. Přečtěte si aktuální podmínky.
(Horyinfo)

22. února
Maltatal

Ledopády v rakouském Maltatalu jsou lezitelné, led je měkčí. Přečtěte si podrobnosti.
(Lezec)

18. února
Tuxské Alpy

O víkendu jsme byli na lyžích v Tuxu. Na jižních svazích jsou vytáté celé louky už i nad 1500 m, tráva občas vyčouhne i nad 2500 m. První den jsme nastupovali asi ve 1300 m a byl to jihozápadní svah, kusy jsme museli nosit, že to ani nešlo prokličkovat po zbytcích sněhu.
(Petr Daniš)

16. února
Vysoké Taury

Na Rudolfshütte ve Vysokých Taurách vládnou ideální sněhové podmínky pro skitouring. Podívejte se na fotogalerii.
(ClimbOn)

10. února
Mont Blanc

Chata Gonella na italské straně masívu Mont Blanc, přes kterou vede nejlehčí výstup z Itálie na nejvyšší vrchol Evropy, je v rekonstrukci. Její otevření se předpokládá až v létě 2009.

27. ledna
Maltatal

Ledopády v Maltatalu rychle tají. Pokud aspoň v noci nepřimrzne, budou příští víkend již nelezitelné. Přečtěte si fotoreportáž.
(Horydoly)

24. ledna
Julské Alpy

Letos narostly mohutné ledopády v okolí Mojstrany v Julských Alpách. Podívejte se na fotoreportáž.
(Objetiv u navezu)

23. ledna
Alpy za Brennerem

My byli na Plose u Brixenu, 5 dní nám sněžilo + mlha, takže prašan. Až v pátek a sobotu jsme měli sluníčko. Ale sníh krásnej - my se předtím báli, protože tam sněžilo naposledy 30.11.
(Vendula Rohlíčková)

16. ledna
Garmisch-Partenkirchen

Večer lyžařských turistů se koná každý čtvrtek na Hausbergu nad Garmisch-Partenkirchem.
(Gapa.de)

14. ledna
Laviny!

Ve Východních Alpách vládnou špatné podmínky. V Itálii se velmi zvýšilo po studené frontě lavinové nebezpečí. Laviny tam během víkendu zabily několik lyžařů. V rakouských Korutanech v nižších lyžařských střediscích prší a jezdí se jen na umělém sněhu, kdežto v nejvyšších polohách sněží a hřebeny jsou v mracích. Lyžařské túry nejsou možné. Podle předpovědi počasí se i tam brzy zvýší lavinové nebezpečí. Zatím solidní podmínky, ale stále s menším množstvím sněhu vládnou v rakouském Salcbursku. Potěšitelná je zpráva z Maltatalu, kde je pro horolezce dostatek dobře zamrzlých ledopádů. Příjezdové silnice jsou pokryté ledovkou.
(Horydoly, Český rozhlas)

9. ledna
Totes Gebirge

Podívejte se na zasněžené Totes Gebirge v okolí chaty Prielschutzhaus.
(Jakub Photo-design)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

FRANCOUZSKÁ NORMÁLKA Nejvyšší horský masiv Evropy korunovaný sněhovou čepicí Mont Blanc (4810 m) je eldorádem pro horolezce, turisty, lyžaře, skialpinisty, paraglidisty a mnohé další vyznavače horských sportů. Přinášíme průběžné zprávy z Massif Mont... celý článek

Žabka - dobře schovaná pískovcová věž v Děvínském polesí

Alpy AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Český pár zemřel v ledovcové trhlině na Barre des Écrins

Český pár zemřel v ledovcové trhlině na Barre des Écrins

ČERNÁ VDOVA Při výstupu normální cestou na Barre des Écrins se zabili Marek Papoušek a Pavla Marečková. Po týdenním pátrání je našla francouzská horská služba zapadlé do ledovcové trhliny.
Proč nelétám na paraglidu, když se mi to líbí?

Proč nelétám na paraglidu, když se mi to líbí?

Každý horolezec i turista sní, že vystoupá na horu a místo dlouhé cesty dolů rozbalí padák a sletí dolů. Ani já nejsem výjimkou. Prošel jsem proto základním kurzem paraglidingu na Rané, kde začínají
České středohoří AKTUÁLNĚ 2022

České středohoří AKTUÁLNĚ 2022

BOŘEŇ Zprávy z krajiny plné čedičových sopek, pískovcových skal, lesů a úrodných rovin.
České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2022

České Švýcarsko AKTUÁLNĚ 2022

ZÁKAZ VSTUPU DO LESA Malé, ale důležité zprávy z české i německé strany hranice, z kraje pískovcových věží a vysokých skalních masivů, z Českého a Saského Švýcarska.
Kotníkové lezečky pro nejlepší horolezce 80. let

Kotníkové lezečky pro nejlepší horolezce 80. let

RETRO Lehké a přilnavé botky jsou součástí výbavy každého horolezce. Podívejte se, v čem lezla světová špička před 30 lety.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Olympijský šplh Libčice nad Vltavou, koupaliště 20.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Krumlovský Horák Český Krumlov Vodácko-horolezecký závod 27.8.
Šplh na laně Liberec, Šutr 3.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
24 hodin Le Vysočina Sněžné, Blatiny 23.-25.9. Horolezecké závody 23.9.
Písecký šplhavec Písek, Sokolovna Olympijský šplh 15.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.

Diskuse

Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 14:54, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 11:31, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53