Holeček, Bernát, Ondra, Stráník - výstupy roku 2023
Mára Holeček 2023.
VIDEO Mammut
SDÍLEJ:
Ocenění Výstup roku 2023 udělil Český horolezecký svaz jen v kategoriích velehory, skály a bouldering.
Velehory
Marek Holeček, Matěj Bernát: Simply beautiful na Sura Peak 6764 m (M6, 70°, místy 90°, 1500 m).
Skály
Adam Ondra: El Gran Bellanco, 8c+/9a on sight, jeden z nejtěžších přelezů na onsight na světě, cesta byla dlouho považována za 9a. Peščena ura 9a flash. Náročná cesta s double skokem na začátku, nepříliš vhodná na flash. B je to!, 9b. Prvovýstup nejtěžší cesty v Chorvatsku včetně navrtání.
Bouldering
Martin Stráník: Kráter 8C/8C+, Holštejn, Lidomorna.
Mezinárodní federace sportovního lezení IFSC mění název na World Climbing. Za 19 let své existence etablovala lezení na umělých stěnách jako plnohodnotný sport, dostala ho na olympiádu a byla jedním z faktorů... celý článek
MLADÁ BOLESLAV Co je nového na Karlštejnsku, Křivoklátsku, Rakovnicku, v Českém krasu a dalších zajímavých místech středních Čech? Přečtěte si krátké zprávy.
Opustil přítelkyni na Grossglockneru a nechal ji zmrznout. Rakouské státní zastupitelství vzneslo salcburskému horolezci obvinění z usmrcení z nedbalosti.
Athlete Sasha DiGiulian (USA) has become the first woman to free climb the longest route on Yosemite’s El Capitan, completing the 40-pitch Platinum route after a 23-day ground-up push marked by
CLIMBING GUIDE Klasika 30. let je fotogenický spárokout na Kleiner Lafatscher s obtížností do 6. stupně UIAA a původním jištěním, včetně rezavých skob a dřevěných klínů. Někdy také nazývá Nordostverschneidung. Od prvovýstupu přibylo moderního