Lucie Výborná chystá další lživou kampaň?

Lucie Výborná chystá další lživou kampaň?
Hímálaje pod K2.
Autor snímku Jan Tráva Trávníček
SDÍLEJ:

Rozhlasová redaktorka Lucie Výborná se cpe do další horolezecké akce. Měla by referovat o výstupu na osmitisícovku Cho Oyu (8021 m). Lze očekávat, že za naše daně a v dresu veřejnoprávního Českého rozhlasu odjede do Himálají, bude propagovat soukromé sponzory a vyzdvihovat výkony zúčastněných horolezců. Činila tak už několikrát a není důvod věřit, že teď bude konečně respektovat své postavení.     

Lucie Výborná na sebe nejvíce upozornila vloni, kdy jako moderátorka Českého rozhlasu odjela s horolezeckou expedicí Radka Jaroše pod K2 (8611 m) a posílala do Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře oslavné tirády na tohoto horolezce. Nezdráhala se použít i takových výrazů, že patří mezi nejlepší horolezce na světě a že vylezl na nejtěžší horu světa.

Při tom zamlčela, že jenom ten den vylezly na vrchol tři desítky jiných horolezců po připravených lanech a v prošlapaných stopách. Radek Jaroš vystoupil nahoru mezi posledními, a proto měl cestu oproti nim významně ulehčenou.

Opravdu si Lucie myslí, že Radek Jaroš je nejlepší?

Zároveň se v jejích reportážích neobjevilo kritické zhodnocení výkonu na K2 ani celé Koruny Himálaje, což jsou jistě pěkné výkony, ale světová horolezecká špička je už dávno jinde a bojuje o jiné mety a v jiných obtížnostech. Koruna Himálaje je dnes považována spíš za marketingovou podporu než za výkon hodný zaznamenání v horolezecké historii. 

Abychom použili přirovnání z jiného sportu: Lucie Výborná propagovala Radka Jaroše tak, jako kdyby fotbalista Pavel Horváth byl málem držitelem Zlatého míče. Horvi je výborný fotbalista v české lize na sklonku kariéry, ale nikoho, ani jeho samotného, by jistě nenapadlo ho označit za jednoho z nejlepších fotbalistů planety. Stejně tak Radek Jaroš je zarputilý horolezec, který vylezl na 14 osmitisícovek, což se zatím v Česku nikomu jinému nepovedlo, ale jiní lezou daleko lépe a daleko těžší cesty.    

K2.    

Marketingová pipka v dresu seriozního rozhlasu

Kdyby to dělala za soukromé peníze v pozici obyčejné marketingové pipky, tak nad tím můžeme mávnou rukou. Takových bylo, je a bude...  Najímají si je firmy, politici i jednotlivci, aby vyzdvihovaly jejich údajné výhody oproti ostatním konkurentům na trhu.

Jenže Lucie Výborná je významnou moderátorkou Českého rozhlasu a spolu s Janem Pokorným dokonce jeho tváří. Při tom každý zaměstnanec tohoto veřejnoprávního média se musí řídit zájmy veřejnosti a nikoho jiného. Prvními požadavky jsou při tom kompetentnost, objektivita a nezávislost. Dokonce i každý host podepisuje před živým vysíláním cár papíru, že nebude propagovat značky a že nebude ani jinak v rozporu s Kodexem Českého rozhlasu.

Bohužel Lucie Výborná je vůči sportu neobjektivní, svoji popularitu využívá na propagaci soukromých sponzorů a je vůbec otázkou, zda Český rozhlas vynaložil peníze na její cestu do Himálaje pod horu K2 užitečně pro daňového poplatníka. Dodejme, že za takovou práci by ji každé seriozní noviny, televize, rozhlas nebo web vyhodily na hodinu.

Kodex Českého rozhlasu je cár papíru?

Přečtěte si Kodex Českého rozhlasu, který je nejen morálním vodítkem pro všechny zaměstnance tohoto média, ala také součástí jejich pracovní smlouvy. Podle našeho mínění Lucie Výborná závažně porušila přinejmenším tato ustanovení:

Publicistické pořady Českého rozhlasu nabízejí především kritickou reflexi reality, musí zjišťovat pravé příčiny jevů a popsat rozsah následků. Publicistické pořady také dávají aktérům událostí příležitost vyjádřit argumenty, jimiž zdůvodňují své postoje.

Ve zpravodajských a publicistických pořadech Český rozhlas dbá na přesnost a nestrannost, spočívající především ve zjišťování a ověřování skutečnosti.

Zpráva musí být založena na zjištěných a ověřených údajích. Český rozhlas je při získávání a zpracovávání informací plně povinen zjistit a posluchačům zprostředkovat věcně správný obraz skutečnosti. V případech, kdy to není beze zbytku uskutečnitelné pro nemožnost opatřit si všechny informace, musí postupovat tak, aby se pravdě maximálně přiblížil. Zamlčení důležité informace nebo potlačení jejího podstatného aspektu je vždy hrubým porušením této povinnosti.

Český rozhlas nevyvolá v posluchačích pocit, že v rozporu se sportovními hledisky favorizuje určitý sportovní klub či komerční zájem spojený se sportem. 

Poříčí nad Sázavou. Vlevo Netopýr (8), vpravo Zdenčina (6-) - leze Honza Říha.

Slepý horolezec má vynikající obchodní potenciál

Letos Lucie Výborná vyrazí do Himálaje pod osmitisícovku Cho Oyu s Jarošovým spolulezcem Janem Trávníčkem a přibalí s sebou slepého horolezce Jana Říhu. Handicapovaný Honza poslouží Lucii jako další marketingová značka. Využije ho pro své sponzory, pro sebe i pro zdůvodnění, proč jí Český rozhlas má zaplatit dalekou a drahou cestu. Na tento kopec totiž už vylezly tisíce lidí a stovky horolezců se o to pokouší každý rok. Je pokládána za nejlehčí osmitisícovku.  

To říká autor tohoto článku s vědomím faktu, že jsou s Honzou Říhou kamarádí a že spolu lezli na skalách i v horách a podnikli spolu několik skialpinistických túr. 

Zeptejte se na přednáškách, jak to bylo 

Jak to všechno proběhlo na K2 a jak to má proběhnout na Cho Oyu si můžete poslechnout na přednášce, která se koná dnes večer v Plzni, v únoru v Praze a v březnu v Mladé Boleslavi. 

"Dovolujeme si vás pozvat na přednášku o loňské úspěšné expedici na K2," zve Jiří Jeřábek a doporučuje. "Zajímavou hlavně pro ty, koho už ty Trávovo kecy nebaví a chce si poslechnout jaké to skutečně bylo - nejen od něj a od Radka Jaroše."

Doplňující informace dodá Miska, který musel na K2 obracet pod Bottleneckem. Co vás taky určitě může navnadit, je vyprávění reportérky Lucky Výborné a věčného šprýmaře Martina Havleny. Dále budete mít možnost poznat i slepého horolezce Honzu Říhu, který pojede s celou výše jmenovanou partou a Davidem Dawem Knillem na Cho Oyu (8201 m).

Jan Tráva Trávníček.

Termíny přednášek

28. ledna Plzeň: Měšťanská Beseda 19:00 h
10. února Praha: Kino Aero 20:30 h
3. března Mladá Boleslav: Škoda Muzeum 19:00 h

Horydoly.cz Čtěte o dřívějších akcích Lucie Výborné na horách

Lucie Výborná značně nahodnotila kvalitu výstupu Radka Jaroše na K2 

Lucie výborná propagovala Salewu na Mont Blanc

Expedice K2 2014. Přednáška Jana Trávníčka a spol.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Závist je sviňa

Víc bych za tímto výblitkem nehledal

  • Autor Pavel
  • Datum a čas 23.1.2021 17:08
Reaguj
zvláštní

Vážený Karle IV., nikdo Vám nevyčítá, že používáte přezdívku. Je pouze vrcholně nevkusné (chucpe jak píše Lukas B.) žádat po někom pravou identitu, když se sám nepředstavíte.

Zároveň je urážlivé, pokud osobně útočíte na jiné diskutéry, a sám zůstáváte zbaběle v anonymitě. To je důvod, proč jsem Vám už dvakrát vymazala Vaše diskusní příspěvky. Osobní útoky a urážky nemají na tomto portálu co dělat a zvláště ne ve spojení se zbabělou anonymitou.

Naopak si velmi vážíme diskutérů a podporujeme ty, kteří probírají téma jako takové, doplňují informace, které jsme nenapsali, případně souhlasí či nesouhlasí s autorem/autorkou a v ideálním případě dodají své argumenty. Je při tom jedno, zda se jedná o přezdívky nebo pravá jména.

Proto také umožňujeme diskutovat čtyřmi způsoby a věříme, že si každý vybere pro sebe ten nejlepší: 
1) Pod každým článkem se lze zapojit do diskuse - stačí vyplnit své jméno nebo přezdívku, název diskusního příspěvku a psát, případně vkládat fotky. E-mail je volitelná položka. Nevýhodou tohoto způsobu je, že je nutné opisovat protispamovou ochranu capcha.
2) Lze se také zaregistrovat jako stálý čtenář a diskutér (vpravo nahoře na každé stránce). Tam už mail musíte uvést, ale za to už nikdy neuvidíte otravnou capchu a zároveň budete mít v diskusních příspěvcích předvyplněné své jméno a mail.
3) Lze se také zaregistrovat jednodušeji přes Facebook  (vpravo nahoře na každé stránce) a budete na tom stejně jako v předchozím případě. 
4) Pokud chcete diksutovat na téma, které jste nenašel v našich článcích, je Vám k dispozici diskusní Forum v pravém sloupci. 

Pravý mail je onlinová sebevražda? Vzhledem k tomu, že je zde uveden můj pravý e-mail, a stále jsem se neoběsila ani nespolka balíček prášků, nemyslím si, že je to něco tak dramatického, jak líčíte.

Změna zákona? Nevím, jakou připravovanou novelu jakého zákona máte na mysli, ale Horydoly.cz stejně jako všechna média v této republice, se řídíme především Občanským zákoníkem. Podle jeho zaužívané interpretace jsme odpovědni za veškerý zveřejněný obsah, na který máme vliv a jehož pravdivost/nepravdivost/urážlivost/nezákonnost máme možnost s velkou mírou jistoty rozpoznat.

Reaguj
zvláštní

pane Karle IV, z mého hlediska se pokoušíte okecat že se měnením nicků dopouštíte něčeho, na co sice není žádný "zákon", ale trefně to označuje výraz "chucpe".

jakkoli nejsem příznivcem cenzury, tak jsem zatáncem názoru, že na měnění nicků a argumentaci ad hominem s cílem urazit je jediná adekvátní odpověď banán.

  • Autor Lukas B.
  • Datum a čas 10.2.2015 14:11
Reaguj
zvláštní

"Za nevhodné se považuje též používání nepradivých jmen, přezdívek a adres elektronické pošty, jež jsou záměrně zaměnitelné se jmény veřejně známých osob, nebo osob, které na stránce veřejně vystupují nebo jsou činné ve veřejném životě."

Máte pravdu, Karel IV. je veřejně známá osoba a mohlo by dojít záměně, že sem nepíše on, ale někdo (já), kdo se za něj vydává:-)

Ale jinak se tam nepíše nic o tom, že se člověk musí identifikovat svým pravým mejlem nebo jménem. Také tam není nic o tom, že by si člověk nemohl měnit nicky, jak potřebuje, pokud by to potřeboval. nevidím tedy své chování jako závadové a nic neporušuji. A také jsem pořád Karel IV. A ty víš dobře, že dneska dávat cizím lidem pravý mejl je onlinová sebevražda!

 

Ale chápu, že se musíš připravovat na změnu zákona, která přijde co nevidět a podle zákona provozovatel bude odpovídat za obsah diskuzí. Tak to ti asi nezbyde nic jiného, než u zdejších diskuzí sedět 24 hodin denně.:-)

Reaguj
zvláštní

Vážený Karle IV., když nechápete, že člověka urážíte, i když nepoužijete explicitní nadávku, jsem tady ještě já, abych Vás zarazila. Z morálních důvodů i podle zákona.

Znovu odkazuji na celkem jasný popis toho, co je na Horydoly přípustné a co nikoliv: http://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html  Naprostá většina zdejších čtenářů a diskutérů s tím nemá problém, protože dodržují tato základních pravidla slušného chování nejen na internetu, ale i každodenním životě. Prosím tedy i Vás, abyste to respektoval.

Reaguj
zvláštní

Podívej, podstata je stejná. Akorát slova jsou jiná. Jeho matku jsem neurazil, pouze jsem se pozastavil nad tím, jestli to jeho matka ví, že vychovala udavače. Myslím, že to netuší. Jméno neměním a ty to víš. Mejly měním podle toho co mi padne do klávesnice, protože nevím, proč bych sem měl psát některý ze svých mejlů. Nebo mi chceš napsat něco hezkého a osobního?:-)

A mám nick jako každý tady. A také neudávám. Pouze se divím, že tu někdo udává a asi se nezeptá přímo aktérky, což by bylo záhodno pod svou identitou. A v neposlední řadě, tebe taky neznám nicku Andrea Černá. Co já vím jak se jmenuješ opravdu.

A také se divím, že slovo práskač je nepřípustná nadávka a marketingová pipka se může:-)

Reaguj
zvláštní

Protože jste Karle IV. použil slovo práskač, abyste jiného člověka urazil a ještě k tomu v souvislosti s jeho matkou. Jiný význam Vaše sdělení nemělo.

(Je zvláštní, že se dožadujete pravého jména někoho jiného, když sám neustále měníte přezdívky a podepisujete se různými e-maily.)

Reaguj
zvláštní

Zvláštní, když se tu o někom napíše že je udavač, tak slovo udavač nevadí, pokud se použije synonymum, tak se to hned maže:-)

A ptám se tedy znovu Karla. Proč se exponuješ tady? Zeptal ses té redaktorky, pod svým pravým jménem, nebo v rádiu, jak je to možné že se jako redaktorka veřejnoprávního rádia nechává fotit, a oznámil jsi jí nebo jim, že se ti to nelíbí.?

Odpověz prosím. Děkuji.

Reaguj
Pro Petra
Redakce HORYDOLY vymazala diskusní příspěvek kvůli urážce jiného diskutéra.
Reaguj
Pro Petra

nikdo neudava, katalog je veřejné pristupny. Jasné ať si firmy pro reklamu vybírají koho chtějí - ono to taky většinou bývá za odmenu - ale problém je, když si vyberou veřejnoprávního novináře?! Ovšem to člověk musí mít určity rozhled/ povědomí/ inteligenci ? A to bez urážky! aby to pochopil. Howgh! 

  • Autor Karel
  • Datum a čas 9.2.2015 07:08
Reaguj
Celkem 132 příspěvků v diskuzi


Borkovická blata u Soběslavi

Borkovická blata u Soběslavi

Kde najdeme domov vzácného bělopáska tavolníkového, masožravky bublinatky jižní, kuňky obecné, jeřába popelavého či vážky jasnoskvrnné? Na Borkovických blatech, které dostaly druhou šanci. Vytěžené rašeliniště se dočkalo komplexní obnovy, která... celý článek

Bílé Karpaty AKTUÁLNĚ 2023

České hory AKTUÁLNĚ 2022/2023

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Chřibské zimní táboření Chřiby 3.-5.2. 3.2.
Zimní táboření Lipnice nad Sázavou, hrad 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 4.-6.2. 4.2.
Orlický maraton Deštné 4.-5.2. Běžky 4.2.
Zimní plavání v Sázavě Sázava   4.2.
Drytooling - slovenský pohár Lieskovany   4.2.

Diskuse

Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 3 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Honza, 30.1.2023 19:39, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19