Lucie Výborná chystá další lživou kampaň?

Lucie Výborná chystá další lživou kampaň?
Hímálaje pod K2.
Autor snímku Jan Tráva Trávníček
SDÍLEJ:

Rozhlasová redaktorka Lucie Výborná se cpe do další horolezecké akce. Měla by referovat o výstupu na osmitisícovku Cho Oyu (8021 m). Lze očekávat, že za naše daně a v dresu veřejnoprávního Českého rozhlasu odjede do Himálají, bude propagovat soukromé sponzory a vyzdvihovat výkony zúčastněných horolezců. Činila tak už několikrát a není důvod věřit, že teď bude konečně respektovat své postavení.     

Lucie Výborná na sebe nejvíce upozornila vloni, kdy jako moderátorka Českého rozhlasu odjela s horolezeckou expedicí Radka Jaroše pod K2 (8611 m) a posílala do Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře oslavné tirády na tohoto horolezce. Nezdráhala se použít i takových výrazů, že patří mezi nejlepší horolezce na světě a že vylezl na nejtěžší horu světa.

Při tom zamlčela, že jenom ten den vylezly na vrchol tři desítky jiných horolezců po připravených lanech a v prošlapaných stopách. Radek Jaroš vystoupil nahoru mezi posledními, a proto měl cestu oproti nim významně ulehčenou.

Opravdu si Lucie myslí, že Radek Jaroš je nejlepší?

Zároveň se v jejích reportážích neobjevilo kritické zhodnocení výkonu na K2 ani celé Koruny Himálaje, což jsou jistě pěkné výkony, ale světová horolezecká špička je už dávno jinde a bojuje o jiné mety a v jiných obtížnostech. Koruna Himálaje je dnes považována spíš za marketingovou podporu než za výkon hodný zaznamenání v horolezecké historii. 

Abychom použili přirovnání z jiného sportu: Lucie Výborná propagovala Radka Jaroše tak, jako kdyby fotbalista Pavel Horváth byl málem držitelem Zlatého míče. Horvi je výborný fotbalista v české lize na sklonku kariéry, ale nikoho, ani jeho samotného, by jistě nenapadlo ho označit za jednoho z nejlepších fotbalistů planety. Stejně tak Radek Jaroš je zarputilý horolezec, který vylezl na 14 osmitisícovek, což se zatím v Česku nikomu jinému nepovedlo, ale jiní lezou daleko lépe a daleko těžší cesty.    

K2.    

Marketingová pipka v dresu seriozního rozhlasu

Kdyby to dělala za soukromé peníze v pozici obyčejné marketingové pipky, tak nad tím můžeme mávnou rukou. Takových bylo, je a bude...  Najímají si je firmy, politici i jednotlivci, aby vyzdvihovaly jejich údajné výhody oproti ostatním konkurentům na trhu.

Jenže Lucie Výborná je významnou moderátorkou Českého rozhlasu a spolu s Janem Pokorným dokonce jeho tváří. Při tom každý zaměstnanec tohoto veřejnoprávního média se musí řídit zájmy veřejnosti a nikoho jiného. Prvními požadavky jsou při tom kompetentnost, objektivita a nezávislost. Dokonce i každý host podepisuje před živým vysíláním cár papíru, že nebude propagovat značky a že nebude ani jinak v rozporu s Kodexem Českého rozhlasu.

Bohužel Lucie Výborná je vůči sportu neobjektivní, svoji popularitu využívá na propagaci soukromých sponzorů a je vůbec otázkou, zda Český rozhlas vynaložil peníze na její cestu do Himálaje pod horu K2 užitečně pro daňového poplatníka. Dodejme, že za takovou práci by ji každé seriozní noviny, televize, rozhlas nebo web vyhodily na hodinu.

Kodex Českého rozhlasu je cár papíru?

Přečtěte si Kodex Českého rozhlasu, který je nejen morálním vodítkem pro všechny zaměstnance tohoto média, ala také součástí jejich pracovní smlouvy. Podle našeho mínění Lucie Výborná závažně porušila přinejmenším tato ustanovení:

Publicistické pořady Českého rozhlasu nabízejí především kritickou reflexi reality, musí zjišťovat pravé příčiny jevů a popsat rozsah následků. Publicistické pořady také dávají aktérům událostí příležitost vyjádřit argumenty, jimiž zdůvodňují své postoje.

Ve zpravodajských a publicistických pořadech Český rozhlas dbá na přesnost a nestrannost, spočívající především ve zjišťování a ověřování skutečnosti.

Zpráva musí být založena na zjištěných a ověřených údajích. Český rozhlas je při získávání a zpracovávání informací plně povinen zjistit a posluchačům zprostředkovat věcně správný obraz skutečnosti. V případech, kdy to není beze zbytku uskutečnitelné pro nemožnost opatřit si všechny informace, musí postupovat tak, aby se pravdě maximálně přiblížil. Zamlčení důležité informace nebo potlačení jejího podstatného aspektu je vždy hrubým porušením této povinnosti.

Český rozhlas nevyvolá v posluchačích pocit, že v rozporu se sportovními hledisky favorizuje určitý sportovní klub či komerční zájem spojený se sportem. 

Poříčí nad Sázavou. Vlevo Netopýr (8), vpravo Zdenčina (6-) - leze Honza Říha.

Slepý horolezec má vynikající obchodní potenciál

Letos Lucie Výborná vyrazí do Himálaje pod osmitisícovku Cho Oyu s Jarošovým spolulezcem Janem Trávníčkem a přibalí s sebou slepého horolezce Jana Říhu. Handicapovaný Honza poslouží Lucii jako další marketingová značka. Využije ho pro své sponzory, pro sebe i pro zdůvodnění, proč jí Český rozhlas má zaplatit dalekou a drahou cestu. Na tento kopec totiž už vylezly tisíce lidí a stovky horolezců se o to pokouší každý rok. Je pokládána za nejlehčí osmitisícovku.  

To říká autor tohoto článku s vědomím faktu, že jsou s Honzou Říhou kamarádí a že spolu lezli na skalách i v horách a podnikli spolu několik skialpinistických túr. 

Zeptejte se na přednáškách, jak to bylo 

Jak to všechno proběhlo na K2 a jak to má proběhnout na Cho Oyu si můžete poslechnout na přednášce, která se koná dnes večer v Plzni, v únoru v Praze a v březnu v Mladé Boleslavi. 

"Dovolujeme si vás pozvat na přednášku o loňské úspěšné expedici na K2," zve Jiří Jeřábek a doporučuje. "Zajímavou hlavně pro ty, koho už ty Trávovo kecy nebaví a chce si poslechnout jaké to skutečně bylo - nejen od něj a od Radka Jaroše."

Doplňující informace dodá Miska, který musel na K2 obracet pod Bottleneckem. Co vás taky určitě může navnadit, je vyprávění reportérky Lucky Výborné a věčného šprýmaře Martina Havleny. Dále budete mít možnost poznat i slepého horolezce Honzu Říhu, který pojede s celou výše jmenovanou partou a Davidem Dawem Knillem na Cho Oyu (8201 m).

Jan Tráva Trávníček.

Termíny přednášek

28. ledna Plzeň: Měšťanská Beseda 19:00 h
10. února Praha: Kino Aero 20:30 h
3. března Mladá Boleslav: Škoda Muzeum 19:00 h

Horydoly.cz Čtěte o dřívějších akcích Lucie Výborné na horách

Lucie Výborná značně nahodnotila kvalitu výstupu Radka Jaroše na K2 

Lucie výborná propagovala Salewu na Mont Blanc

Expedice K2 2014. Přednáška Jana Trávníčka a spol.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Závist je sviňa

Víc bych za tímto výblitkem nehledal

  • Autor Pavel
  • Datum a čas 23.1.2021 17:08
Reaguj
zvláštní

Vážený Karle IV., nikdo Vám nevyčítá, že používáte přezdívku. Je pouze vrcholně nevkusné (chucpe jak píše Lukas B.) žádat po někom pravou identitu, když se sám nepředstavíte.

Zároveň je urážlivé, pokud osobně útočíte na jiné diskutéry, a sám zůstáváte zbaběle v anonymitě. To je důvod, proč jsem Vám už dvakrát vymazala Vaše diskusní příspěvky. Osobní útoky a urážky nemají na tomto portálu co dělat a zvláště ne ve spojení se zbabělou anonymitou.

Naopak si velmi vážíme diskutérů a podporujeme ty, kteří probírají téma jako takové, doplňují informace, které jsme nenapsali, případně souhlasí či nesouhlasí s autorem/autorkou a v ideálním případě dodají své argumenty. Je při tom jedno, zda se jedná o přezdívky nebo pravá jména.

Proto také umožňujeme diskutovat čtyřmi způsoby a věříme, že si každý vybere pro sebe ten nejlepší: 
1) Pod každým článkem se lze zapojit do diskuse - stačí vyplnit své jméno nebo přezdívku, název diskusního příspěvku a psát, případně vkládat fotky. E-mail je volitelná položka. Nevýhodou tohoto způsobu je, že je nutné opisovat protispamovou ochranu capcha.
2) Lze se také zaregistrovat jako stálý čtenář a diskutér (vpravo nahoře na každé stránce). Tam už mail musíte uvést, ale za to už nikdy neuvidíte otravnou capchu a zároveň budete mít v diskusních příspěvcích předvyplněné své jméno a mail.
3) Lze se také zaregistrovat jednodušeji přes Facebook  (vpravo nahoře na každé stránce) a budete na tom stejně jako v předchozím případě. 
4) Pokud chcete diksutovat na téma, které jste nenašel v našich článcích, je Vám k dispozici diskusní Forum v pravém sloupci. 

Pravý mail je onlinová sebevražda? Vzhledem k tomu, že je zde uveden můj pravý e-mail, a stále jsem se neoběsila ani nespolka balíček prášků, nemyslím si, že je to něco tak dramatického, jak líčíte.

Změna zákona? Nevím, jakou připravovanou novelu jakého zákona máte na mysli, ale Horydoly.cz stejně jako všechna média v této republice, se řídíme především Občanským zákoníkem. Podle jeho zaužívané interpretace jsme odpovědni za veškerý zveřejněný obsah, na který máme vliv a jehož pravdivost/nepravdivost/urážlivost/nezákonnost máme možnost s velkou mírou jistoty rozpoznat.

Reaguj
zvláštní

pane Karle IV, z mého hlediska se pokoušíte okecat že se měnením nicků dopouštíte něčeho, na co sice není žádný "zákon", ale trefně to označuje výraz "chucpe".

jakkoli nejsem příznivcem cenzury, tak jsem zatáncem názoru, že na měnění nicků a argumentaci ad hominem s cílem urazit je jediná adekvátní odpověď banán.

  • Autor Lukas B.
  • Datum a čas 10.2.2015 14:11
Reaguj
zvláštní

"Za nevhodné se považuje též používání nepradivých jmen, přezdívek a adres elektronické pošty, jež jsou záměrně zaměnitelné se jmény veřejně známých osob, nebo osob, které na stránce veřejně vystupují nebo jsou činné ve veřejném životě."

Máte pravdu, Karel IV. je veřejně známá osoba a mohlo by dojít záměně, že sem nepíše on, ale někdo (já), kdo se za něj vydává:-)

Ale jinak se tam nepíše nic o tom, že se člověk musí identifikovat svým pravým mejlem nebo jménem. Také tam není nic o tom, že by si člověk nemohl měnit nicky, jak potřebuje, pokud by to potřeboval. nevidím tedy své chování jako závadové a nic neporušuji. A také jsem pořád Karel IV. A ty víš dobře, že dneska dávat cizím lidem pravý mejl je onlinová sebevražda!

 

Ale chápu, že se musíš připravovat na změnu zákona, která přijde co nevidět a podle zákona provozovatel bude odpovídat za obsah diskuzí. Tak to ti asi nezbyde nic jiného, než u zdejších diskuzí sedět 24 hodin denně.:-)

Reaguj
zvláštní

Vážený Karle IV., když nechápete, že člověka urážíte, i když nepoužijete explicitní nadávku, jsem tady ještě já, abych Vás zarazila. Z morálních důvodů i podle zákona.

Znovu odkazuji na celkem jasný popis toho, co je na Horydoly přípustné a co nikoliv: http://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html  Naprostá většina zdejších čtenářů a diskutérů s tím nemá problém, protože dodržují tato základních pravidla slušného chování nejen na internetu, ale i každodenním životě. Prosím tedy i Vás, abyste to respektoval.

Reaguj
zvláštní

Podívej, podstata je stejná. Akorát slova jsou jiná. Jeho matku jsem neurazil, pouze jsem se pozastavil nad tím, jestli to jeho matka ví, že vychovala udavače. Myslím, že to netuší. Jméno neměním a ty to víš. Mejly měním podle toho co mi padne do klávesnice, protože nevím, proč bych sem měl psát některý ze svých mejlů. Nebo mi chceš napsat něco hezkého a osobního?:-)

A mám nick jako každý tady. A také neudávám. Pouze se divím, že tu někdo udává a asi se nezeptá přímo aktérky, což by bylo záhodno pod svou identitou. A v neposlední řadě, tebe taky neznám nicku Andrea Černá. Co já vím jak se jmenuješ opravdu.

A také se divím, že slovo práskač je nepřípustná nadávka a marketingová pipka se může:-)

Reaguj
zvláštní

Protože jste Karle IV. použil slovo práskač, abyste jiného člověka urazil a ještě k tomu v souvislosti s jeho matkou. Jiný význam Vaše sdělení nemělo.

(Je zvláštní, že se dožadujete pravého jména někoho jiného, když sám neustále měníte přezdívky a podepisujete se různými e-maily.)

Reaguj
zvláštní

Zvláštní, když se tu o někom napíše že je udavač, tak slovo udavač nevadí, pokud se použije synonymum, tak se to hned maže:-)

A ptám se tedy znovu Karla. Proč se exponuješ tady? Zeptal ses té redaktorky, pod svým pravým jménem, nebo v rádiu, jak je to možné že se jako redaktorka veřejnoprávního rádia nechává fotit, a oznámil jsi jí nebo jim, že se ti to nelíbí.?

Odpověz prosím. Děkuji.

Reaguj
Pro Petra
Redakce HORYDOLY vymazala diskusní příspěvek kvůli urážce jiného diskutéra.
Reaguj
Pro Petra

nikdo neudava, katalog je veřejné pristupny. Jasné ať si firmy pro reklamu vybírají koho chtějí - ono to taky většinou bývá za odmenu - ale problém je, když si vyberou veřejnoprávního novináře?! Ovšem to člověk musí mít určity rozhled/ povědomí/ inteligenci ? A to bez urážky! aby to pochopil. Howgh! 

  • Autor Karel
  • Datum a čas 9.2.2015 07:08
Reaguj
Celkem 132 příspěvků v diskuzi


Cestování za hazardem: plavba po slavných světových kasinech

Cestování za hazardem: plavba po slavných světových kasinech

Abyste si mohli dopřát radosti z hazardu, dnes již absolutně není nutné opouštět svůj domov, zejména pokud používáte některý z agregátorů webů online kasin. Agregátor vám umožní vybrat si kasino jako https://csgame.cz/, které potěší... celý článek

Elektrické harakiri?

Jizerský guláš 2021

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Beskydy AKTUÁLNĚ 2021

Beskydy AKTUÁLNĚ 2021

Přinášíme novinky z Beskyd, Javorníků, hor a podhůří na severní Moravě.
Patříte mezi vyznavače adrenalinu? Vyzkoušejte snowkiting

Patříte mezi vyznavače adrenalinu? Vyzkoušejte snowkiting

Zimní období nabízí celou řadu sportovních aktivit. Patří mezi ně také snowkiting. Jedná se o zimní outdoorovou aktivitu, která si nachází stále více příznivců.
Jak pečovat o pleť při zimním lyžování?

Jak pečovat o pleť při zimním lyžování?

Ať už jedete na hory v rámci Vánoc, Silvestra nebo jenom tak, ve všech případech platí, že se musíte pořádně připravit. Nejde jen o kontrolu dostupných termínů a revizi zimního vybavení, ale i o
Praktické zero waste vychytávky na pití i svačiny s sebou na cesty

Praktické zero waste vychytávky na pití i svačiny s sebou na cesty

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Termosky, hrnky na kávu, boxy na svačinu, plnitelné kapsičky či cestovní příbory vám jistě zpříjemní vaše výlety nejen na horách. Na čerstvém vzduchu chutná nejlépe, a kromě správného složení
Himálaje AKTUÁLNĚ 2021

Himálaje AKTUÁLNĚ 2021

Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Šumavský Skimaraton Modrava 27.-28.2. Běžky 27.2.
Ples sportovců Teplice, Krušnohorské divadlo 27.2.
Ďumbier - konec lezení   Lezení povoleno 15.12.-28.2. 28.2.
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
Vltava - povolené splutí Borová Lada Povolené splutí 15.3.-31.5. 15.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
Sázava - odemykání Týnec 27.3.
Chrudimka - splutí Seč 27.3.
Doubrava - odemykání Pařížov 2.-3.4. 2.4.
Mastník - splutí Sedlčany, kasárna 4.4.

Diskuse

lithium od Babiše Kuba Turek, 26.2.2021 0:01, 9 příspěvků
to snad ne Kuba Turek, 25.2.2021 23:56, 9 příspěvků
kosmetika Ola Piclová, 25.2.2021 23:55, 2 příspěvky
to snad ne Petr, 25.2.2021 22:39, 9 příspěvků
to snad ne Kuba Turek, 25.2.2021 22:17, 9 příspěvků
Mýty a pověry staré doby Pišišvor, 25.2.2021 21:21, 2 příspěvky
to snad ne Petr, 25.2.2021 20:15, 9 příspěvků
Elektrokoloběžka Karel, 25.2.2021 14:37, 13 příspěvků
Pozor Michal, 25.2.2021 13:13, 8 příspěvků
Mýty a pověry staré doby JN, 25.2.2021 13:07, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

BMW Motorrad Days 2021 zr... Horydoly , 25.2.2021 9:37
Ubytování a život v Livignu Horydoly , 24.2.2021 10:10
Německá turistická centrá... Horydoly , 23.2.2021 23:13
Resort Valachy se připrav... Horydoly , 12.2.2021 20:49
Dolní Morava spustila lan... Horydoly , 12.2.2021 11:56
Letci Lumiwingsu vsadili ... Horydoly , 11.2.2021 22:41
Práce v reklamě a marketingu Horydoly Open, 10.2.2021 1:12
Vakcína! Moje osobní legi... milan šupa, 5.2.2021 19:50