Bílá vína kralují Znojemsku, přijeďte je ochutnat!
Vinice Kobylí.
Patria Kobylí
SDÍLEJ:
Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Sauvignon, Ryzlink rýnský a Rulandské šedé jsou nekorunovanými králi Znojemska. Tato pětice odrůd bílých vín patří k nepěstovanějším ve znojemské vinařské podoblasti.
Nejen vína jsou lákadlem k návštěvě Znojma a Znojemska.
Vynikající bílé víno si vás podmaní delikátní chutí
Věděli jste, že první vinice na Znojemsku byla založena ve druhém století našeho letopočtu jednou z legií císaře Marka Aurelia? Ano, právě Římanům může Znojemsko i jeho návštěvníci ze všech koutů země poděkovat za svou novodobou vinařskou slávu.
Charakteristiku zdejších vín utváří chladnější větry z Vysočiny, které se jihovýchodní Moravě vyhýbají, a také specifická písčitojílová půda, jež jim dodává typickou kořenitost a plnost. Jako balzám na nervy pak působí večery strávené ve vinných sklepech, kde při příjemné a uvolněné atmosféře vinaři s nenapodobitelnou poetikou představují svá vína. Nejenže naladí a podělí se o vinařské i nevinařské zajímavosti, ale dokážou i díky dokonalé znalosti okolí dobře poradit, co byste při poznávání Znojemska určitě neměli minout. Patříte-li mezi příznivce turistiky, vydejte se za vínem i poznáním na Znojemsko.
Vydejte se do nejmladšího a nejmenšího národního parku Česka, který se nazývá Národní park Podyjí. Rozprostírá se od Znojma na západ podél hranic s Rakouskem a jeho osou je řeka Dyje. Na rakouské straně podél řeky Thaya se rozpostírá chráněné území Thayatal. luboké romantické říční údolí Dyje / Thaya, nádherné chráněné rostliny, kterých zde můžeme najít přes 77 druhů, ale i úžasné zvířectvo dokáže navodit správnou rekreační náladu.
Za návštěvu stojí také jedna z nejkvalitnějších vinic Šobes, kterou najdete na prosluněném úbočí skalního ostrohu v meandru řeky Dyje v srdci národního parku.
Směrem na západ k Vranovské přehradě narazíte na pohádkově krásný zámek Vranov nad Dyjí. Podyjí toho ukrývá, ale mnohem více. Nalezneme zde zříceniny Cornštejna, Frejštejna a Nového hrádku, kterým nám nabídne i neskonale krásnou vyhlídku na meandrující Dyji, hrad Bítov ale i na hrady ležící na rakouské straně řeky.
Neměli bychom minout ani překrásný Malovaný vinný sklep v Šatově, který je vyhloubený v pískovcovém svahu a je vyzdobený plastickými malbami místního lidového umělce Maxmiliana Appeltauera.
Díky ideálnímu mikroklimatu a skvělé poloze má šobeské víno vynikající vlastnosti.
Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol se třikrát denně mimo neděli vydává na trasu okolo Znojma. Vinobus spolku VOC Znojmo má na cestě 14 zastávek, 57 kilometrů a 19 vinařství.
BIKE GUIDE Krátká, rychlá, hezká a překvapivá trasa pro elektrokola vede do bývalé obce Jabloneček. Pokud svému e-bike naložíte maximální rychlost, je to vyjížďka na hodinu. Jestli si chcete výlet užít,... celý článek
Česko se ve Francii představuje jako země, kde má cyklistika hluboké kořeny a kde se aktivní pohyb přirozeně propojuje s přírodou, kulturou i každodenním životem. Zahraniční zastoupení CzechTourism připravilo projekt Deux roues, une
Vysokohorské scenérie, desítky kilometrů tras a infrastruktura, která patří ke světové špičce. Italské horské středisko Livigno si získalo pověst jedné z nejatraktivnějších cyklistických destinací v Evropě. Není proto náhodou, že letošní letní sezónu
Čeští triatlonisté mají za sebou další povedený víkend na mezinárodní scéně. Na Asijském poháru v kazašské Astaně vybojoval Radim Grebík bronzovou medaili a Ema Ryšávková obsadila těsně pod stupni vítězů čtvrté místo.
Cykloturistika je v Chorvatsku překrásná. Je ovšem třeba mít na mysli, že je úplně jiná, než v Česku. Na kole se jezdí hlavně na jaře (všechno kvete a voní) a na podzim (sklízí se