Ice Storm Bajkal: cyklisté, bruslaři a koloběžkáři na zamrzlé hladině

Ice Storm Bajkal: cyklisté, bruslaři a koloběžkáři na zamrzlé hladině
Baikal Ice Storm na ledoběžkách.
Autor snímku Maxmedia
SDÍLEJ:

Extrémního závodu Ice Storm na sibiřském jezeře Bajkal se kromě cyklistů a bruslařů letos poprvé zúčastnili rovněž závodníci na zimní verzi koloběžek – ledoběžkách. Mrazivou 205 km dlouhou trasu vedoucí ve třech etapách výhradně po zamrzlé hladině, dokončilo všech pět členů českého týmu.

Ice Storm Bajkal: cyklisté, bruslaři a koloběžkáři na zamrzlé hladině
Ledoběžky kloužou po čistém bajkalském ledě.
Autor snímku Maxmedia

"Bylo to opravdu těžké. Závodu sice letos přálo počasí, ale i tak teploty ráno padaly k mínus pětadvaceti stupňům a všudypřítomný vítr dokázal pocitovou teplotu srazit ještě níže," říká Jan Vlášek, jeden z účastníků závodu. "Podmínky navíc ztěžovala kvalita ledu, sníh, návěje a trhliny. Občas to bylo opravdu peklo a část cesty jsme museli absolvovat dokonce pěšky, neboť byla pro ledoběžky nesjízdná."

I tak se ovšem českým ledoběžkářům podařilo obsadit druhé a třetí místo. Nestačili pouze na domácího borce z Irkutska Lva Kucherova.

"Nejvíce jsme ztratili v první etapě vedoucí ze Sakhyurty do vsi Bulgyanka. Posledních šest kilometrů osmdesátikilometrové etapy jsme nesli ledoběžky na zádech a měli jsme toho opravdu dost," říká Tomáš Pelc, který na loňském koloběžkovém Mistrovství Evropy nestačil právě pouze na ruského borce. "Odveta za léto se nezdařila, ale nebyla vlastně tím hlavním. Na Sibiř jsme přijeli hlavně s cílem závod dokončit, což se nám nakonec všem podařilo."

Ledoběžkáři se nakonec dostali do cíle v Listvyance v celkovém čase pod čtrnáct hodin a domů si kromě pár lehkých omrzlin a puchýřů přivážejí neskutečný zážitek.

 

"Bajkal je v zimě nádherný. Pobřeží lemují skalnaté hory, led má tloušťku okolo půl metru, a když zaduní, je to, jako kdyby vedle vás vybuchl granát. Do toho připočtěte autentické ruské vesničky, kde se zastavil čas a partu závodníku z Ruska, Mongolska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Kazachstánu a dalších zemí, kteří se pokoušejí prorazit mrazivými podmínkami k cíli. Je to něco, na budeme vzpomínat ještě dlouho," uzavírá zážitky z ledoběžkové výpravy Jan Vlášek.

INFO: Baikal Ice Storm.


Zobrazit místo Koloběžka - Scooter na větší mapě

Horydoly.cz Bajkal na Horydoly

Expedice Bajkal: Nejvíc penez spolkla publicita

Fotovýstava Bajkal v Praze

Fotovýstava Bajkal v Pardubicích

Booking.com

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Polsko AKTUÁLNĚ 2026

Polsko AKTUÁLNĚ 2026

GDAŇSK Malé zprávy z velké země mezi Krkonošemi, Vysokými Tatrami a Baltským mořem, mezi Německem a Ukrajinou.... celý článek

Lavinové sondy Simond vraťte Decathlonu!

Reproduktory Dali Sonik nebo Bluetooth?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Maledivy - tropické ostrovy v Indickém oceánu

Maledivy - tropické ostrovy v Indickém oceánu

Maledivy zahrnují 1190 tropických ostrovů v Indickém oceánu. Všechny jsou ploché. Nejvyšší bod souostroví se nechází pět metrů nad hladinou moře. Chcete je poznat? Maledivy již nejsou jen pro milionáře.
Elektrokoloběžky a elektrokola 2026

Elektrokoloběžky a elektrokola 2026

BOSCH Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře

Zamrzlé Malvíny - eldorádo pro bruslaře

Rozmanité bruslení na přírodním ledu právě poskytuje pískovna Malvíny neboli Mezi Mosty u Čelákovic.
Ze zákulisí: jaké to je pracovat v kasinu

Ze zákulisí: jaké to je pracovat v kasinu

Práce v kasinu zvenčí působí jako nepřetržitý kolotoč světel, tleskajících hráčů a klapajících žetonů. Jenže za blyštivou fasádou se odehrává důsledně řízený provoz plný pravidel a pevných rolí.
Tromsø: lov polární záře v Norsku

Tromsø: lov polární záře v Norsku

Najít, vidět, zažít a fotografovat či filmovat polární záře není lehké. Je nutné se vypravit na dalekou cestu k severu, řídit auto na ledovatých silnicích a mrznout v hlubokém sněhu během studené noci. Pokud

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 5.-8.2. Turismus a karavaning 5.2.
Srí Lanka - diashow Heřmanův Městec, Mír Přednáší Martin Loew 5.2. 18:00
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 6.-8.2. 6.2.
Vysoké Hory - festival Pohronský Inovec, chata Inovec 7.2. 16:30
Lipno Ice Marathon Černá v Pošumaví Běh 7.2.
Jennerstier - skialpinismus Německo, Königsssee  7.-8.2. 7.2.
Zimní Slapy
Slapy 7.-8.2. Mořské kajaky 7.2. 10:00
Přejezd Capartice - Gibacht Capartice Běžky 8.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 9.-11.2. 9.2.

Diskuse

Máte s airbagem v lavině ... Michael Beranek, 4.2.2026 13:41, 72 příspěvků
Račice Bambule, 4.2.2026 11:39, 1 příspěvek
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 15:20, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 11:25, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 3.2.2026 7:43, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Skiák, 2.2.2026 16:44, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 16:41, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 2.2.2026 15:59, 72 příspěvků
Apuka Tom, 2.2.2026 15:49, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 15:48, 72 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Má někdo zkušenost uxeuen@mailto.plus, 4.2.2026 17:47
Galasova Cyklojízda Č.403... Horydoly , 4.2.2026 10:23
SVĚTOVÝ POHÁR V MARATONU ... Horydoly , 3.2.2026 17:59
Kam za vínem v únoru? Horydoly , 29.1.2026 21:11
Jazz at Lincoln Center oz... Horydoly , 29.1.2026 16:43
FITUR Madrid Horydoly , 27.1.2026 23:33
Re: Po dlouhém pracovním ... freide freide, 23.1.2026 15:57
Po dlouhém pracovním dni ... jonas williams, 23.1.2026 15:56