5 tyrolských ledovců startuje v říjnu

5 tyrolských ledovců startuje v říjnu
Stubai. Lyžování na ledovci.
Autor snímku Tourismusverband Stubai Tirol
SDÍLEJ:

Pět tyrolských ledovců nabízí lyžařskou zábavu nejen nejvýše a nejdříve, ale každý rok také se zajímavými novinkami. Nadcházející sezónu se mohou příznivci snowboardu, freeridu a lyžování těšit hned na několik nových lanovek, jako například novou lanovku Wildspitzbahn na Pitztalském ledovci nebo novou osmisedačku Rotadl a čtyřsedačku Daunjoch na Stubaiském ledovci.

Kromě toho bude u horní stanici lanovky Wildspitzbahn otevřena nejvýše položená kavárna v Rakousku.

V lyžařské nabídce zůstává i vše osvědčené: Na sjezdovkách s přírodním sněhem v Kaunertalu, Pitztalu, Ötztalu, Stubai a Hintertuxu bude opět platit skipas White5.

Znáte-li jeden, zdaleka ještě neznáte všechny. Alespoň pokud jde o 5 tyrolských ledovců. Každý ledovec má své zvláštnosti, jiné akce, jiné panorama a samozřejmě také vždy něco nového.

Tak třeba na Pitztalském ledovci zahájí tuto sezónu provoz nová lanovka Wildspitzbahn, nejvyšší ledovcová lanovka v Rakousku. Stubai zpřístupní díky nové čtyřsedačce Daunjoch úplně novou černou sjezdovku a různé freeridové trasy. V Ötztalu roztočí v dubnu již podruhé své desky známí DJs při Electric Mountain Festivalu přímo na ledovci. Ledovec Hintertux nabízí jistotu sněhu a lyžařské zážitky po 365 dní v roce nyní také díky nové desetimístné kabince na vrchol Gefrorene Wand. V Kaunertalu láká spoustu mladých lidí na ledovec zdejší Snowpark.

Flexibilní skipas White5 bude i tuto sezónu platit na všech 314 kilometrech sjezdovek všech 5 tyrolských ledovců. Po vybraných deset dní v období od 1. října do 15. května. Skipas nemusíte projezdit v jednom kuse, můžete jej po celou sezónu využívat flexibilně. Tento skipas na všechny ledovce stojí 335 Euro a je k dostání od 1. října u pokladen všech pěti ledovcových lanovek.

Přes den na sjezdovkách a večer v ledovcovém hotelu

Po dni na perfektních sjezdovkách s přírodním sněhem je trocha uvolnění ve wellness opravdu báječná. A také jídlo chutná večer o mnoho víc. Ať již malý soukromý penzión, útulný apartmán nebo čtyřhvězdičkový hotel, 5 tyrolských ledovců má připraveno to správné ubytování pro každého. Na www.gletscherhotels.at najdete nejlepší ubytování v ledovcových oblastech. Všechny podniky nabízejí chutnou rakouskou kuchyni a vhodné nabídky uvolnění a relaxace. Nocleh v ledovcovém hotelu lze společně se skipasem objednat přímo online.

Kaunertal (1273 – 3108 m)

Kaunertalský ledovec byl lyžařům zpřístupněn teprve v 80. letech a je symbolem lyžování a snowboardu v původním a divokém alpském prostředí. Na širokých sjezdovkách s přírodním sněhem nepanuje žádný stres. Fronty u vleků a lanovek byste díky jejich vysoké kapacitě vzhledem k počtu hostů hledali marně. Tedy ty nejlepší podmínky pro odpočinkovou dovolenou na lyžích. Kaunertalský ledovec dnes přitahuje především také mladé publikum.

Zatímco mládež se baví ve Snowparku, mohou si lyžaři nerušeně užít obloučků na širokých sjezdovkách na ledovci a vychutnávat si nádhernou horskou kulisu. Obzvlášť ohromující je výhled z vyhlídkové plošiny u lanovky Karlesjochbahn v nadmořské výšce 3 108 metrů na vrcholy trojúhelníku tří zemí Rakouska - Itálie - Švýcarska. Kaunertalský ledovec přeje také freeridu. Na okolní třítisícovky vede spousta lyžařských túr a dolů do údolí pak 30 kilometrů variantních volným terénem sjezdů.

Na jaře, když má většina ostatních lyžařských středisek již zavřeno, se dění ve Snowparku na Kaunertalském ledovci ještě jednou pořádně roztočí.

Pitztal (1 680 – 3 440 m)

Pitztalský ledovec byl posledním v Tyrolsku, na kterém bylo v roce 1983 otevřeno lyžařské středisko. Od té doby zní heslo zdejších celkem 68 kilometrů ledovcových sjezdovek: "Vysoko, výš, nejvýš," protože výše se v celém Rakousku nikde nedostanete. Nová lanovka Wildspitzbahn dopraví lyžaře za necelých šest minut do výšky 3 440 metrů nad mořem. Svou futuristickou architekturou se nová, bílá budova horní stanice výborně začleňuje do světa ledovce. Z panoramatické terasy volně se vznášející v prostoru si mohou návštěvníci vychutnat pohled na 3 774 metrů vysoký vrchol Wildspitze a více než 50 vrcholů okolních třítisícovek.

Pitztal nabízí ještě další superlativ: V budově horní stanice Ledovcového expresu vyrábí nejvýše položená cukrárna v Rakousku výborný trhanec a štrúdl.

Sölden (1 350 – 3 340 m)

Sněžné rolby, lyžaři, sněžné skútry a parašutisté opět předvedou, jak Hannibal se svými slony překročil Alpy. Dnes již legendární ledovcové divadlo oslavilo v roce 2013 své desetileté jubileum. Lyžovat se ale na 37 kilometrech sjezdovek ledovců Rettenbach a Tiefenbach dá již od konce září, podle sněhové pokrývky možná i dříve. A když pak v listopadu zahájí provoz i další sjezdovky, rozšíří se lyžařská oblast na celkem 150 kilometrů. Lyžaři mohou ochutnat sjezdy hned ze tří třítisícovek, zdejších BIG3: Gaislachkogl (3 058 metrů), Tiefenbachkogl (3 250 metrů), a Schwarze Schneid (3 340 metrů). Zhruba čtyři hodiny trvá 50 kilometrů dlouhá lyžařská rallye BIG3 a na každém z vrcholů nabídne grandiózní 360stupňové panorama. O něco uvolněněji si lze takové vrcholové panorama vychutnat na vyhlídkové plošině BIG3 na Gaislachkoglu.

Stubai (1 000 – 3 210 m)

Lyžařská oblast Stubaiského ledovce, oceněná již potřetí lyžařským průvodcem ADAC jako nejlepší rodinné lyžařské středisko v Alpách, oslavila štyři desetiletí provozu. Psal se rok 1973, když lyžařský pionýr Dr. Heinrich Klier postavil na Stubaiském ledovci první tři vleky. Dnes je Stubaiský ledovec s 26 vleky a lanovkami a 110 kilometry sjezdovek největší ledovcovou lyžařskou oblastí v Rakousku.

Ať už vedle sjezdovky, po krátkých strmých svazích nebo náročnými trasami se slaňováním a překračováním ledovce – každý milovník freeridu si zde najde svou ideální trasu. Speciální freeridové checkpointy, freeridové mapy, trasová videa a freeridové trasy ke stažení pro GPS nabízejí vše, co může člověk potřebovat, když se chce pohybovat ve volném terénu.

Kulinářsky jsou zimní sportovci hýčkáni na horní stanici lanovky Eisgrat s její vlastní manufakturou na pastu – a v restaurantu Schaufelspitz, kde se na stůl servírují gurmetské speciality.

Ledovec Hintertux (1 500 – 3 250 m)

Hintertuxský ledovec byl v roce 1968 prvním ledovcem Tyrolska zpřístupněným lyžařům. Dnes je jediným ledovcem, na kterém se dá lyžovat i v létě. Celoroční jistota sněhu umožňuje vychutnat si občas dokonce i v červenci čerstvý sníh na 18 kilometrech sjezdovek. Skiresort Service International www.skiresort.de proto již potřetí označil Hintertuxský ledovec za nejlepší ledovcové lyžařské středisko na světě vůbec. V zimě nabízí tato lyžařská oblast 86 kilometrů sjezdovek s přírodním sněhem. Od prosince do dubna se Hintertuxský ledovec spojuje se čtyřmi dalšími lyžařskými středisky v největší lyžařskou oblast Zillertal 3 000 s celkem 245 kilometry sjezdovek.

Obzvlášť fascinujícím přírodním divadlem na ledovci je Přírodní ledový palác. V přístupné ledovcové trhlině je zde možné obdivovat obří ledové sloupy, tyrkysově modré ledové útvary a třpytící se ledové krystaly.

INFO: www.gletscher.tirol.at 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

V poslední době je možné sledovat rozšířené používání kryptoměn v každodenních transakcích, které lidé provádí přes internet. Bitcoin, litecoin, ethereum a dogecoin patří mezi pár z mnoha kryptoměn o kterých v poslední době slýcháme v éře, kdy... celý článek

Bezdrátová sluchátka: Změňte svůj zážitek z běhu

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Může dědic, který žije v zahraničí, získat dědictví, aniž by se vrátil domů?

Co dělat, abyste získali dědictví v zahraničí bez návratu domů. Kdy se je lepší vzdát dědictví a jak to udělat. Varianty vzdání se dědictví.
Pronájem chalupy Vajglov

Pronájem chalupy Vajglov

Pronajmeme chalupu pro 6/14 osob v Jeseníkách. 
Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

Proč je díky kryptu zkušenost s hazardem unikátní: výhody používání kryptoměn

V poslední době je možné sledovat rozšířené používání kryptoměn v každodenních transakcích, které lidé provádí přes internet. Bitcoin, litecoin, ethereum a dogecoin patří mezi pár z mnoha kryptoměn o kterých v poslední době slýcháme v éře, kdy
Bezdrátová sluchátka: Změňte svůj zážitek z běhu

Bezdrátová sluchátka: Změňte svůj zážitek z běhu

RADY DO OBCHODU Běhání je jedním z nejlepších sportů, uděláte něco dobrého pro své tělo i mysl. Při běhu totiž můžete zapomenout na každodenní starosti – a nejlépe to jde s hudbou. Ideálním společníkem jsou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Berlín 30.11.-3.12. Lodě 30.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Český Těšín, Petrklíč 1.-3.12. 1.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 1.-17.12. 1.12.
Předvánoční jarmark Mělník, muzeum   2.12. 09:00
Laviny - přednáška Liptovský Mikuláš, Múzeum ochrany prírody Konference 2.12. 17:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Praha, Světozor 2.-3.12. 2.12.
Advent Česko 3.-24.12. 3.12.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 2.11.-3.12. 3.12. 18:00
Přílet anděla České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II. 5.12.
Ski Opening Špindl Špindlerův Mlýn 9.12.

Diskuse

Zaevidoval bych to E, 2.12.2023 10:53, 49 příspěvků
Proboha . . . . Kuba Turek, 1.12.2023 21:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Zadna JPP, 1.12.2023 20:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 1.12.2023 19:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Honza, 1.12.2023 14:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Matej, 30.11.2023 22:39, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 30.11.2023 16:33, 49 příspěvků
Shrnuti X, 30.11.2023 13:45, 49 příspěvků
Shrnuti nejdůležitější Kapitán Amerika, 30.11.2023 12:08, 49 příspěvků
Pohádka Krkonoše Jana Boksova, 30.11.2023 11:07, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Náš svět, takový jak jsme... milan šupa, 23.11.2023 19:52
Expedície Bratislava Horydoly Open, 21.11.2023 11:15
Lyžařská sezóna na Monínc... Horydoly , 20.11.2023 0:10
Zima môže začať Horydoly , 20.11.2023 0:04
Re: Pojištění Horydoly Open, 16.11.2023 23:12
Vertical Pro Horydoly , 13.11.2023 22:23
Movember je tu Horydoly , 9.11.2023 11:23
Projekt 6x5 oslovil 3,5 m... Horydoly , 7.11.2023 15:55