Bedřichov lyžuje na přírodním sněhu

Bedřichov lyžuje na přírodním sněhu
Bedřichov. Kotvový vlek obsluhuje sjezdovku Malinovka.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Letos se nerozjel vlek Liaz v Bedřichově. Připravuje se uzavření vleku Klindera. Jedná se sice jen o dva krátké a pomalé talířové vlíčky vlevo od hlavní části skiareálu, ale signalizuje to stále menší zájem o sjezdové lyžování v Jizerských horách. \"Kromě posledních dvou dnů tady nelyžovalo víc než dvacet lidí za den,\" říká vlekař na Klinderovi.

Na Silvestra byl Bedřichov v provozu od devíti hodin ráno. Parkoviště bylo kvůli nedostatku parkovacích míst uzavřeno okolo desáté hodiny. Lyžaři se tedy museli trmácet pěšky ze vzdáleného a placeného obecního parkoviště.

Vydřené sjezdovky

Lyžovalo se výhradně na přírodním sněhu. Sněhová děla nepracovala.

Díky tomu byly tratě v mnoha místech vydřené až na trávu a občas se napovrch dostaly drobné kaménky a hlína.

Sníh byl vlhký a vatovatý. Na upravených sjezdovkách byl velmi příjemný a jezdilo se po něm bez větší námahy. Mimo sjezdovky na něm ležela ztuhlá vrstva, která znesnadňovala jízdu.

Zprava doleva

Nejlepší lyžování bylo až úplně vpravo na sjezdovce Weber, ale na zdejší kotvě se tvořila už od jedenácti hodin dlouhá fronta.

Dobře se lyžovalo i na obou plochých sjezdovkách Patviny obsluhovaných prastarou kotvou a prehistorickou talířovou pomou.

Další kotva a talíř vozily lyžaře na obou sjezdovkách Malinovka. Od poloviny však byly tratě vydřené s nahrnutým sněhem v nejužších a nejprudších místech.

Krátké, ale pěkné lyžování

V nejlepším stavu byly paradoxně dvě nejkratší sjezdovky Klindera pod lesem. Jezdilo se na nich až do poledne po měkkém, ale výborně udusaném podkladu, místy byl dokonce stále ještě urolobovaný manšestr. Negativem byl samozřejmě pomaloučký a nepohodlný talířový vlek.

Louka mezi Malinovkou a Klinderou sloužila po celý den jako jednoduchý freeridový terén. Málokdo na ní zanechal stopy.


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea - Lyžařská střediska na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


5 jednoduchých tipů, jak zabránit odřeným stehnům

5 jednoduchých tipů, jak zabránit odřeným stehnům

Odřená stehna patří k problémům, o kterých se příliš nemluví. Tato nepříjemnost však trápí mnoho žen i mužů a rozhodně není výhradně spojena s nadváhou. Jak předejít tření stehen a jak si poradit, pokud už dojde... celý článek

Co byste měli vědět před cestou do Maďarska. Pravidla a pokuty

Májové Jizerky: čas lásky v kraji hlubokých bučin, drsných skal a vzácného křišťálu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Hradištko Enduro na soutoku Sázavy a Vltavy

Hradištko Enduro na soutoku Sázavy a Vltavy

Pozapomenutý trail Hradištko Enduro nedaleko za jižní hranicí Prahy poskytuje příjemné svezení pro každého cyklistu na horském kole.
5x Vysočinou na kole: cykloturistika, gravel, singletrack

5x Vysočinou na kole: cykloturistika, gravel, singletrack

Vysočina patří mezi atraktivní cyklistické regiony. Nabízí pestrou škálu tras od nenáročných cyklostezek přes terény pro gravel až po technické singletracky a moderní pumptracky. Vyrazit můžete například na okruh kolem Vírské
Termofolie - záchrana života nebo placebo?

Termofolie - záchrana života nebo placebo?

Aneb význam ztráty tělesného tepla sáláním pro bivakujícího v tepelné nouzi.
Objektivní riziko v horách: jak číst lavinovou předpověď a proč intuice nestačí

Objektivní riziko v horách: jak číst lavinovou předpověď a proč intuice nestačí

Zimní sporty ve volném terénu zažívají nebývalý boom. Sněžnice, skialpy nebo splitboardy otevírají dveře do panenské přírody daleko od hlučných lyžařských středisek. S únikem mimo vyznačené sjezdovky ale přichází nutnost převzít
Skokanský můstek Bergisel je symbol Innsbrucku

Skokanský můstek Bergisel je symbol Innsbrucku

Ikonický můstek, jehož podobu navrhla architektonická superstar Zaha Hadid, se tyčí nad tyrolským hlavním městem podobně jako socha Krista Spasitele nad brazilským Rio de Janeiro. Bergisel neslouží jen pro závody ve

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vrabinec - zákaz lezení
  Zákaz 20.4.-20.6. 20.4.
Tráva 50 tour - diashow Litoměřice, Máj Přednáší Jan Trávníček 20.4. 19:00
Tráva 50 tour - diashow Rokycany, Vila Fitz Přednáší Jan Trávníček 21.4. 19:00
Tráva 50 tour - diashow Jablonec nad Nisou, Stage Přednáší Jan Trávníček 22.4. 19:00
Treffpunkt Plzeň 23.-25.4. Česko-bavorský festival 23.4.
Final Expedition - diashow Zlín, Kongresové centrum Přednáší Reinhold Messner 24.4.
Padání - bouldering Žihle 24.-26.4. 24.4.
Noc pivovarů Plzeň Plavání, MTB, kros 24.4.
Porubajk - cyklomaraton Ostrava, Poruba Horská kola 25.4.
Cidlina - odemykání Chlumec nad Cidlinou 25.4.

Diskuse

Inu Honza, 17.4.2026 18:34, 2 příspěvky
Pečený páv se slaninou na... Paulse, 17.4.2026 9:17, 1 příspěvek
Dlouhý vrch u Litoměřic Kuba Turek, 13.4.2026 21:42, 2 příspěvky
Dlouhý vrch u Litoměřic Martin, 13.4.2026 18:38, 2 příspěvky
Ukrajina - vyletni misto? Horydoly, 12.4.2026 12:34, 3 příspěvky
Ukrajina - vyletni misto? Honza, 11.4.2026 17:03, 3 příspěvky
Inu Honza, 11.4.2026 16:58, 1 příspěvek
Ukrajina - vyletni misto? Michael Beranek, 10.4.2026 12:45, 3 příspěvky
Malá Jizera Kuba Turek, 9.4.2026 10:23, 4 příspěvky
Malá Jizera Jirka, 9.4.2026 9:18, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Intimní wellness a neinva... Horydoly , 16.4.2026 22:41
Potkejme se na Bike Festu! Horydoly , 16.4.2026 17:44
Ministerstvo hospodářství? Horydoly , 14.4.2026 17:40
Městská cyklistika a Cykl... Horydoly , 10.4.2026 22:47
Dvořák vede JOB AIR Technic Horydoly , 8.4.2026 23:08
Re: Ponožky na zimu kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:43
5 tipů, jak se vyhnout pr... kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:42
Monínec uschoval sníh pro... uxeuen@mailto.plus, 8.4.2026 15:48