
Bedřichov odpoledne taje
Stále máme dostatek sněhu = pohodové lyžování bez front. Lyžařská škola, půjčovna denně v provozu. Provoz vleků 8:30-16:00. Večerní lyžování na Malinovce od 16:30 do 20:00 od úterý do soboty. Tak referuje o svých sjezdovkách v Bedřichově provozovatel SkJizerky. Skutečnost se však od jeho proklamace dost liší.
Večer se nelyžuje.
Vlek Liaz je zcela vypnutý.
Sníh je do deseti hodin nepříjemně tvrdý a ledovatý.
Od jedenácti hodin je však již rozmočený.
Už v půl dvanácté nahrnulou lyžaři a snowboardisté nepříjemné vysoké boule.
Spodní stanice vleků je jedna velká kaluž, kterou se na lyžích projíždí po kotníky v ledové vodě.
Bedřichov je ideální kopec pro lyžařské školy. Dole je k dispozici lyžařská školička a malá poma s ohrazeným svahem pro všechny začátečníky a tedy nejen pro žáky školičky a nejen pro děti. Tady své první metry na sněhu najíždějí rodiče s dětmi i dámy středního věku.
Ale i zkušený lyžař se tu může na pár hodin sklouznout bez toho, že by utrpěl újmu na své pověsti. Všechny sjezdovky jsou situované na širokém severním svahu nad bedřichovským údolím. Na svahu rostou remízky, stojí tu pár chalup, v nich je několik hospod a nahoře ho chrání vysoký les. Lyžování je tedy velmi příjemné až domácké.
Dopolední lyžování
Nejlépe je hned po ránu v půl deváté, kdy se spouští vleky, vyrazit doprava. Podél lesa nás nahoru vytáhne kotva Weber a my se spustíme po měkké sjezdovce Ještěd přímo dolů. Nedosáhnou sem sněhová děla, a proto se tu dobře lyžuje, i když je umělý sníh jinde ještě zmrzlý a ledovatý.
Pro osvěžení se dá vjet i mezi stromy a na zahrádky zdejších chaloupek, kudy vedou vyjetá koryta.
O něco později přetraverzuje celý Bedřichov doleva. Vlek Liaz úplně vlevo už nejezdí, ale malý talířový Klindera je v provozu. Vlevo i vpravo od něj vedou krátké strmější zastíněné sjezdovky. Nejzajímavější je však přejet mezičky a vjet trochu doprava, kde právě leží krásně rovná, nosná a držící vrstva firnu. Uprostřed stojí velký kámen a pod ním schovaná keška ze hry geocaching.
Až se vyjezdíme na Klinderovi, přejedeme doprava do centra skiareálu Bedřichov. Nejprve na nás čekají souběžně vedená kotva a talíř na Malinovce. Zprava a zleva okolo nich vedou nejstrmější jediné trochu různorodé bedřichovské sjezdovky. Bohužel nejprve jsou zmrzlé, ale jen co se sníh trochu ohřeje, stává se z nich hluboké oraniště s velkými plochami vodního ledu. Nic, co by člověk musel lyžovat dvakrát.
Hned proto přejíždíme ještě více doprava na dva souběžné talířové vleky Pastviny. Podél nich vedou dvě široké a nejlépe upravené sjezdovky. Po ránu je sice umělý sníh zmrzlý na kost a špatně se na něm lyžuje, ale před polednem je už příjemně naměklý.
Dá se dokonce lyžovat i na neupravené pláni mezi Pastvinami a Weberovkou.
Prázdné vleky, ale plné sjezdovky
Po dvanácté hodině už nemá cenu v bedřichově lyžovat. Sníh se všude mění na mokrou kaši.
Sjezdovky v Bedřichově jsou size označeny jako červené a modré, ale spíše se bude jednat jen o modré. Jejich délka je od tří set do šesti set metrů.
O uplynulé neděli se nikde netvořily fronty, přesto byly svahy místy plné a lyžaři se nevzájem obtížně vyhýbali.
Doprava
Parkovat se dá zdarma přímo pod vleky. Příjezd je nejjednodušší po dálnici z Turnova přes Liberec nebo Jablonec až do Bedřichova. Silnice jsou suché a nejsou potřeba sněhové řetězy.
Zobrazit místo Skiareály - Skiarea - Lyžařská střediska na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku

Na jakých kolech jedou cyklisté Tour de France?
Speciál z pivovaru Elektrárna je poctou Antonínu Dvořákovi
Může se hodit
Nejčtenější články

Via Renata na Wetzsteinkogel. Tělo tuž, vápno buš

Gaspi doporučuje: Salzkammergut je pro mě prázdninový cíl nejen na e-bike

Jihozápadní hřeben na Pyšný štít

Skalní lezení v Davli

Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Tour de France | Francie | 5.-27.7. Silniční cyklistika | 5.7. | |
Bystrická dolina - povolené lezení
|
Harmanec | Povolené lezení 15.7.-1.12. | 15.7. | |
Zažít pravé Japonsko - workshop | Praha, Trmalova vila | Přednáší Hisako Yokoyama | 17.7. | 16:00 |
Slavnosti Jakuba Krčína | Třeboň | 18.-19.7. | 18.7. | |
Grand Prix Bechyně | Bechyně | Koloběžky | 19.7. | |
Kopřivnický drtič - cyklomaraton | Kopřivnice | Horská kola | 19.7. | |
Tour de Ralsko - cyklomaraton | Mimoň | Horská kola | 19.7. | |
Rakovnické cyklování | Rakovník | 19.-20.7. Cyklistický festival | 19.7. | |
Klínovec | Boží Dar | Silniční kola | 19.7. | |
Krušné hory Trail Run | Abertamy | 19.7. |
Diskuse
Kámoši z kola? | Klára, 15.7.2025 11:19, 311 příspěvků |
Kámoši z kola? | Turek, 15.7.2025 10:04, 311 příspěvků |
??? | Honza, 15.7.2025 6:59, 1 příspěvek |
Kámoši z kola? | kladivo, 14.7.2025 14:48, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Cyklista, 14.7.2025 8:25, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Mirek z Bílých Karpat, 14.7.2025 6:50, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Cyklista, 13.7.2025 19:59, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Kuba Turek, 13.7.2025 15:13, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Grizzly, 13.7.2025 14:53, 311 příspěvků |
Zachránila život ukrajins... | Horydoly, 12.7.2025 11:26, 311 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... | Horydoly , 13.7.2025 15:48 |
Re: Restaurace a hospody | Horydoly Open, 9.7.2025 13:51 |
V pátek začíná 34. Festiv... | Horydoly Open, 9.7.2025 13:36 |
Pillerseetal | Horydoly , 4.7.2025 22:24 |
Pro zvědavce: Kino Alm, k... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:04 |
Třídenní trek přes Piller... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:01 |
Pytloun Harrachov | Horydoly , 4.7.2025 11:49 |
Pillerseetal | LavillThopy LavillThopy, 3.7.2025 19:58 |