
Bedřichov odpoledne taje
Stále máme dostatek sněhu = pohodové lyžování bez front. Lyžařská škola, půjčovna denně v provozu. Provoz vleků 8:30-16:00. Večerní lyžování na Malinovce od 16:30 do 20:00 od úterý do soboty. Tak referuje o svých sjezdovkách v Bedřichově provozovatel SkJizerky. Skutečnost se však od jeho proklamace dost liší.
Večer se nelyžuje.
Vlek Liaz je zcela vypnutý.
Sníh je do deseti hodin nepříjemně tvrdý a ledovatý.
Od jedenácti hodin je však již rozmočený.
Už v půl dvanácté nahrnulou lyžaři a snowboardisté nepříjemné vysoké boule.
Spodní stanice vleků je jedna velká kaluž, kterou se na lyžích projíždí po kotníky v ledové vodě.
Bedřichov je ideální kopec pro lyžařské školy. Dole je k dispozici lyžařská školička a malá poma s ohrazeným svahem pro všechny začátečníky a tedy nejen pro žáky školičky a nejen pro děti. Tady své první metry na sněhu najíždějí rodiče s dětmi i dámy středního věku.
Ale i zkušený lyžař se tu může na pár hodin sklouznout bez toho, že by utrpěl újmu na své pověsti. Všechny sjezdovky jsou situované na širokém severním svahu nad bedřichovským údolím. Na svahu rostou remízky, stojí tu pár chalup, v nich je několik hospod a nahoře ho chrání vysoký les. Lyžování je tedy velmi příjemné až domácké.
Dopolední lyžování
Nejlépe je hned po ránu v půl deváté, kdy se spouští vleky, vyrazit doprava. Podél lesa nás nahoru vytáhne kotva Weber a my se spustíme po měkké sjezdovce Ještěd přímo dolů. Nedosáhnou sem sněhová děla, a proto se tu dobře lyžuje, i když je umělý sníh jinde ještě zmrzlý a ledovatý.
Pro osvěžení se dá vjet i mezi stromy a na zahrádky zdejších chaloupek, kudy vedou vyjetá koryta.
O něco později přetraverzuje celý Bedřichov doleva. Vlek Liaz úplně vlevo už nejezdí, ale malý talířový Klindera je v provozu. Vlevo i vpravo od něj vedou krátké strmější zastíněné sjezdovky. Nejzajímavější je však přejet mezičky a vjet trochu doprava, kde právě leží krásně rovná, nosná a držící vrstva firnu. Uprostřed stojí velký kámen a pod ním schovaná keška ze hry geocaching.
Až se vyjezdíme na Klinderovi, přejedeme doprava do centra skiareálu Bedřichov. Nejprve na nás čekají souběžně vedená kotva a talíř na Malinovce. Zprava a zleva okolo nich vedou nejstrmější jediné trochu různorodé bedřichovské sjezdovky. Bohužel nejprve jsou zmrzlé, ale jen co se sníh trochu ohřeje, stává se z nich hluboké oraniště s velkými plochami vodního ledu. Nic, co by člověk musel lyžovat dvakrát.
Hned proto přejíždíme ještě více doprava na dva souběžné talířové vleky Pastviny. Podél nich vedou dvě široké a nejlépe upravené sjezdovky. Po ránu je sice umělý sníh zmrzlý na kost a špatně se na něm lyžuje, ale před polednem je už příjemně naměklý.
Dá se dokonce lyžovat i na neupravené pláni mezi Pastvinami a Weberovkou.
Prázdné vleky, ale plné sjezdovky
Po dvanácté hodině už nemá cenu v bedřichově lyžovat. Sníh se všude mění na mokrou kaši.
Sjezdovky v Bedřichově jsou size označeny jako červené a modré, ale spíše se bude jednat jen o modré. Jejich délka je od tří set do šesti set metrů.
O uplynulé neděli se nikde netvořily fronty, přesto byly svahy místy plné a lyžaři se nevzájem obtížně vyhýbali.
Doprava
Parkovat se dá zdarma přímo pod vleky. Příjezd je nejjednodušší po dálnici z Turnova přes Liberec nebo Jablonec až do Bedřichova. Silnice jsou suché a nejsou potřeba sněhové řetězy.
Zobrazit místo Skiareály - Skiarea - Lyžařská střediska na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku

Jak se vybavit na jarní trekingovou výpravu do hor?
Hornová: Do sportovního lezení se pouští čím dál víc lidí
Může se hodit
Nejčtenější články

Jindřichův Hradec: starobylý zámek a nádherné město

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Storytelling na Telegramu: jak psát příspěvky, které udrží pozornost

Mindfulness meditace: cesta k duševní harmonii

Kde hledat levné letenky?
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Neznámá země | Zlín | 22.-30.4. Cestovatelský festival | 22.4. | |
Flora - veletrh | Olomouc | 24.-27.4. | 24.4. | |
COTTM - veletrh | Čína, Peking | 24.-26.4. Cestovní ruch | 24.4. | |
Trentino Film Festival | Itálie, Trento | 25.4.-4.5. Horské filmy | 25.4. | |
Padání - bouldering | Žihle | 25.-27.4. | 25.4. | |
Zeltschau - výstava stanů | Německo, Langenzersdorf, Seeschlacht | 25.-27.4. | 25.4. | |
Deň otvorených dverí v železničnom depe | Bratislava, hlavná stanica | Nostalgický vlak | 26.4. | |
Prague Bike Fest | Praha, Výstaviště Holešovice | 26.-27.4. | 26.4. | |
Trofeo Mezzalama - skialp | Itálie, Gressoney | 26.4. | ||
Porubajk - cyklomaraton | Ostrava, Poruba | Horská kola | 26.4. |
Diskuse
ОМГ ТОР — официальное зер... | MichaelWooni, 26.4.2025 19:15, 12 příspěvků |
ксарелто таблетки продать | DavidFah, 26.4.2025 19:07, 14 příspěvků |
ОМГ Москва — официальное ... | MichaelWooni, 26.4.2025 18:56, 12 příspěvků |
Даркнет Маркетплейс ОМГ —... | MichaelWooni, 26.4.2025 18:36, 12 příspěvků |
ОМГ 10 — официальное зерк... | MichaelWooni, 26.4.2025 18:18, 12 příspěvků |
OMG!OMG! — рабочая ссылка... | MichaelWooni, 26.4.2025 17:59, 12 příspěvků |
Площадка ОМГ — актуальная... | MichaelWooni, 26.4.2025 17:42, 12 příspěvků |
лаки джет играть | Robertton, 26.4.2025 17:18, 1 příspěvek |
сайт Kraken!! Свежие ссыл... | JimmySews, 26.4.2025 16:31, 12 příspěvků |
7k казино | LancePlari, 26.4.2025 15:11, 14 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Trhy na Mariánském náměst... | Horydoly , 19.4.2025 2:52 |
Velikonoční speciály potě... | Horydoly , 19.4.2025 2:49 |
Velikonoce v jižních Čechách | Horydoly , 19.4.2025 2:44 |
Přihlaste se na Zažít měs... | Horydoly , 17.4.2025 2:28 |
Shrnutí lyžařské sezony 2... | Horydoly Open, 16.4.2025 18:28 |
Re: Pražský veletržní areál | Horydoly , 10.4.2025 0:45 |
Jak Bosch eBike Systems s... | Horydoly , 7.4.2025 11:00 |
Špindlerův Mlýn startuje ... | Horydoly , 5.4.2025 0:33 |