Chceš běžky, svetr, triko?

Chceš běžky, svetr, triko?
SDÍLEJ:
SOUTĚŽ SKONČILA, PŘINÁŠÍME SPRÁVNÉ ODPOVĚDI A JMÉNA VÝHERCŮ. Do nedělní půlnoci se hrálo o troje špičkové běžky Sporten - profesionální Bohemia, sportovní Vega a rekreační Arctic, dvacet termo triček Sensor, vlněný svetr Devold Nansen a padesát předplatných časopisu Horydoly na čtvrt roku.
Jak na to

Seznam výherců

Běžky Sporten Bohemia - Pavel Dokládal (Jihomoravský kraj)

Běžky Sporten Vega - Pavel Šumšala (Zlínský kraj)

Běžky Sporten Arctic - Anna Holečková (Liberec)

Norský svetr Devold Nansen - Vladimír Zelenka (Středočeský kraj)

Triko Sensor Coolmax - Marcel Hašpl (Jihomoravský kraj), Milan Bíčánek (Moravskoslezský kraj), Pavel Čupr (Hodonín), Rasťo Miškuf (Prešov), Vít Červinka (Jihomoravský kraj), Ivana Šumšalová (Zlínský kraj), Jiří Vaněk (Jihomoravský kraj), Ladislav Szilágyi (Smržovka), Pavel Sýkora (Praha), Jan Buka (Olomoucký kraj), Pavel Hartman (Liberec), Tomáš Chleborád (Ústecký kraj), Pavel Pávek (Středočeský kraj), Jana Vogelová (Praha), Martin Hájek (Jihomoravský kraj), Ondřej Řípa (Praha), Jan Dušátko (Královehradecký kraj), Petr Zabloudil (Jihočeský kraj), Vojta Wrnata (Liberecký kraj), Jan Rytíř (Liberecký kraj)

Předplatné časopisu Horydoly na tři měsíce - Běla Slezáková, Miroslav Chocholáč, Terezie Kouřilová, Jindřich Wirnitzer, Jaroslav Raclavský, Ivana Švestková, Lubomír Mužila, Tamara Švestková, Jana Brožová, Petr Brož, Eva Kubečková, Dominik Chlup, Jiří Tomeček, Josef Kubeček, Martina Čermáková, Jan Kubeček, Peter Kalafut, Tereza Bartošová, Jan Tyl, Andrea Řeháková, Stanislav Řehák, Michal Krejčí, Martin Pesler, Martin Kadlec, Václav Šneberger, Miloslava Lasáková, Jan Riegel, Radomír Bazala, Petr Dokládal, Lucie Nováková, Jindřich Plzák, Robert Čala, Bohuslav Sedláček, Petr Jiřinec, Simona Bulanderová, Dana Brožová, Marek Skoček, Tomáš Janák, Klára Dočekalová, Hana Hanáková, Benjamin Mlýnek, Milan Šmíd, Stanislav Čech, Lenka Aligerová, Miroslav Bolek, Zdeněk Chvátal, Michal Kobza, Miroslav Blecha ml., Miloš Němec, Radim Rybnikar, Dagmar Špindlerová

Soutěžilo celkem 406 účastníků. Třináct jich odpovědělo zcela správně, čtyřiašedesát udělalo jen jednu chybu a 121 účastníků odpovědělo se dvěma chybami. 

O hlavní ceny losovala redakce nejprve pouze ze všech správných odpovědí a po jejich vyčerpání přihodila do losovacího koše i odpovědi s jednou chybou.

Soutěž probíhala od 10. prosince 2007 do 13. ledna 2008 a mohl se jí zúčastnit každý zaregistrovaný čtenář internetového portálu Horydoly.cz.

Ze soutěže byli vyjmuti pracovníci společností Turek Media, Vodák-sport, Ultrasport, North Trappers a jejich rodinní příslušníci.

Každý, kdo se zúčastnil kvízu, byl zařazen do soutěže o hodnotné ceny.

Vánoční kvíz o skvělé ceny - správné odpovědi!

14. ledna 2008
Komentujeme správné odpovědi

1. Vyberte nejvyšší bod České republiky ze tří možností: A. Špička vysílače na Pradědu. B. Střecha Poštovny na Sněžce C. Gerlachovský štít

Protože Praděd není o mnoho nižší než Sněžka a vysílač na něm je vysoký, vyhrál moravský velikán (1653 m n.m). Tatranský Gerlach patří samozřejmě Slovákům.

2. Nejstarší most na území České republiky je: A. Karlův most v Praze B. Kamenný most v Písku C. Mostek přes Polečnici v Českém Krumlově

Nejstarší most v Česku byl Juditin v Praze. Vzala ho ale voda a na jeho místě byl postaven Karlův most. Dodnes z něj zbyla menší mostecká věž na Malé Straně. Mezi tím byla v Písku odvedena Otava na louky a přes vyschlé koryto byl vystavěn most. Poté pod něj stavitelé pustili řeku tak, jak ji známě dodnes. Stalo se okolo roku 1300. Mostek přes Polečnici, o který se hádají památkáři s vodohospodáři, je barokní.

3. Kde byla v Čechách naměřena nejnižší teplota v historii? A. Krkonoše B. Pálava C. Jižní Čechy

O prvenství nejchladnějšího místa spolu bojují Horská Kvilda a České Budějovice. Jde pouze o metodiku měření, neboť teplota byla téměř stejná. V mrazové kotlince u Kvildy to bylo -41,6 stupňů Celsia. Dnes se všeobecně uznává prokázané prvenství 42 stupňů Celsia pod nulou naměřených v Litvínovicích u Českých Budějovic 11. února 1929.

4. Kde se nachází nejníže položené místo České republiky? A. Soutok Dyje a Moravy B. Labe v Hřensku C. Náměstí ve Znojmu

Přirozené nejnižší místo je v místě, kde Labe odtéká do Německa ve výšce 115 m n.m. Pro hnidopichy: nejnižší vykopané místo, odkud uvidíte nebe, je v povrchovém uhelném dolu u Bílny 40 m n.m.

5. Nejdelší řeka v Česku je: A. Vltava B. Labe C. Ohře

Nejčeštější česká řeka Vltava měří 433 km.

6. Určete město, kterým protéká nejvíce řek: A. Plzeň B. Brno C. Praha

Čtyři řeky se v Plzni stékají, aby vytvořily pátou Berounku. Jsou to Úhlava, Úslava, Radbuza a Mže. Hydrologové pokládají Berounku za pokračování Mže.

7. Které skalní město má nejvíce skalních věží? A. Hruboskalsko B. Prachov C. Adršpach

V Adršpašských pískovcových skalách evidují turistické a horolezecké průvodce okolo tisícovky věží. Do oblasti patří Adršpašské a Teplické skály a také Křížový vrch a Zdoňovský oblouk. Hruboskalsko jich má necelou polovinu. Tato otázka dala soutěžícím nejvíce zabrat. Často vycházeli z inventáře geologické služby, který počítá jen velké věže.

8. Nejhlubší propast na území České republiky je: A. Barrandova B. Macocha C. Hranická

Barrandovka je jeskyně v Českém krasu, Macocha má okolo stovky metrů a nenápadná Hranická propast dosahuje hloubky 275 metrů (publikovaná čísla se liší a dosahují až 290 metrů). Jen sedmdesát metrů vidí turista, zbytek je zaplavený vodou.

9. Nejzápadnější město je: A. Libá B. Aš C. Hranice

Ač se to zdálo mnoha soutěžícím k nevíře, kousek za Aší na západ je ještě jedno město. Za sudetských Němců významné město Hranice dnes vypadá jako větší vesnice, ale status města mu zůstal. Jeho GPS souřadnice jsou 50°18'16.516"N, 12°10'32.779"E

10. Do seznamu světového dědictví UNESCO je zařazeno: A. Náměstí v Litomyšli B. Hlavní město Praha C. Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Tady jsme si pohráli se slovíčky. Litomyšl nemá v seznamu UNESCO zapsané náměstí ale zámek. Praha protlačila do seznamu jen městskou památkovou rezervaci v centru metropole. Správně je tedy Zelená hora.

10. prosince 2007
Pozor na chytáky!

Podrobné odpovědi včetně vysvětlení chytáků a seznam výherců zveřejníme během pondělního dopoledne 14. ledna. Vyhrávají soutěžící, kteří poslali nejvíce správných odpovědí. V případě rovnosti počtu správných bodů rozhoduje los.

Deset vánočních kvízových otázek bylo zaměřených na zeměpisné rekordy České republiky. Ne všechny odpovědi byly ve skutečnosti takové, jaké se zdály!

Ceny do soutěže věnovaly firmy Vodák Sport, Ultrasport, North Trappers a redakce časopisu Horydoly.

Soutěže na Horydoly

Vstupenky na cestovatelský festival
Soukromá dobrodružství 2007
Čtyři roky s Horydoly
Odhadneš pražská čísla?
Margita na Váhu
Znáš skály v Česku?
Znáš české řeky?
Adrenalin plus
Soukromá dobrodružství 2005
Pošli fotku a leť!
Lyžařská čísla
Znáte zasněžené Krkonoše?
Česká a moravská města
Cítíte se na vodě bezpečně?
Jak se vám líbí?
Staří horští vlci
Oblíbené „české“ hory

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

tricko
tiez by som sa chcel spytat,kedy mozem vyhru. chcel by som vas poprosit o zaslanie mojich odpovedi na jednotlive otazky. vdaka
 • Autor RM
 • Datum a čas 26.1.2008 18:24
Reaguj
Jen jsem se chtěl pozeptat, kdypak mám očekávat výhru...už se nemohu dočkat trička...:)
 • Autor MH
 • Datum a čas 23.1.2008 11:59
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
I nad tim jsem premyslel a zvolil Vltavu, stejne cestinsky vzato jako slovo "proteka" jsem usoudil, ze v cesku je nejdelsi Vltava...Labe je "jen" nejdelsi reka tekouci v cesku, ale vetsinu toku ma mimo cesko.
 • Autor Vojta
 • Datum a čas 15.1.2008 14:27
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Nic si z toho nedělej. Vltava má délku 433km, Labe má délku 1094km. Nejdelší řeka v Česku je Vltava:-D
 • Autor Joe
 • Datum a čas 15.1.2008 14:13
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Mozna...(byt v otazce neni zmineno jestli jde o geologicky nebo horolezecky pohled :-) ) tak je mozna vase odpoved, ikdyz je to vse relativne spekulativni. Taky jediné, co mě přišlo evidentne spate a co se mi nejvice nezdalo jsou ty reky, ktere se stekaji az u Prizenic...(coz sice myslim jeste tak nejak patri politicky pod brno, ale ve skutecnosti to je vesnice za brnem, ktera je od brna jasne oddelena)
 • Autor vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 23:59
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Nejsem vzděláním a praxí geolog, ale geometr. Mohu se tedy jen dohadovat - geologové mají jiná kritéria pro věže než horolezci a turisté.
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
proč tedy česká geologická společnost uvádí nejvyšší počet věží na hruboskalsku?
 • Autor vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 23:24
Reaguj
Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Vycházíme z oficiálních tištěných horolezeckých průvodců a na ně se odkazujících turistických průvodců.
Reaguj
Re: Re: Chyba v odpovedich!
Diky, tri chybne odpovedi myslim odpovidaji - jen sem si nebyl jisty jestli jsem ze zapadu dal Hranice nebo Aš, ted uz vim ze asi Aš, dalsi dve chyby jsem mel v tech, co povazuji za sporne. Ad protéká...záleží jak se na to podíváte, normálně bych bez vahani samozrejme dal Plzen, ale kdyz jste upozornili, že tam jsou chytaky, tak jsem se zamyslel a "proteka" cestinsky podle me znamena skrz (tj. jednou stranou tam druhou ven, analogicky si predstavte "proražený led nebo prehradu", taky musi byt skrz, jinak neni prorazena, stejne tak voda ktera tece do doliku zustava v nem (neodteka) tim dolikem neproteka....protekam jim zacne az ve chvili kdy hladina jezera dostatecne stoupne a zacne i odtekat.) A zvlast vzhledem k nabidce, kde bylo i jedno z mala ceskych mest, kde proteka vice rek, ale stekaji se az mimo mesto, tak jsem zvolil jasne. A prave tohoto se tykala ma pripominka v diskuzi tesne po odeslani odpovedi - ze doufam, ze sami vite o vsech chytakach.Co se týče věží. Nevím, já je nepočítal, vy taky ne, oba vycházíme v podstatě z internetu, ale každý z jiného zdroje, tezko objektivne rict, kde je pravda.
 • Autor Vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 21:40
Reaguj
Re: Chyba v odpovedich!
Dobry den, mel jste tri chybne odpovedi. Vypis z databaze posilame do mailu, pokud se o tom chcete presvedcit na vlastni oci.
 • Autor OT
 • Datum a čas 14.1.2008 20:49
Reaguj
Celkem 17 příspěvků v diskuzi


Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

HUDBA Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2021

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2021

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Alpy AKTUÁLNĚ 2021

Alpy AKTUÁLNĚ 2021

TÄSCHHORN Co je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

HUDBA Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.
Na Kaprunu se lyžuje až do července

Na Kaprunu se lyžuje až do července

Léčbu lyžařského absťáku po koronavirové zimní sezoně jsme si naordinovali na ledovci Kaprun. Letos se nad rakouským letoviskem Zell am See lyžuje až do 24. července.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Výstava stanů Praha, Letňany 28.5.-16.8. 28.6.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.
Turistpropag Lysá nad Labem, Výstaviště Udělení cen za nejlepší turistické materiály 15.7. 18:00
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 4.-7.11. 4.11.

Diskuse

muzika k Lužnici Kuba Turek, 23.6.2021 0:38, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Zajac, 23.6.2021 0:03, 2 příspěvky
Jaký zákaz? VHR70, 22.6.2021 12:23, 5 příspěvků
Dotazy Lukas B., 18.6.2021 16:11, 3 příspěvky
Dotazy Kuba Turek, 18.6.2021 14:38, 3 příspěvky
boty Michal, 18.6.2021 13:43, 1 příspěvek
Dotazy Climber Prague, 18.6.2021 11:38, 3 příspěvky
Dálkové pochody Horydoly , 16.6.2021 16:10, 2 příspěvky
Dálkové pochody Petr, 16.6.2021 13:33, 2 příspěvky
Někdo mluví o voze, někdo... Horydoly , 15.6.2021 23:17, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Spodní prádlo Horydoly , 18.6.2021 10:58
Vyběhnete do žhavého Petřína Horydoly Open, 16.6.2021 12:50
Re: Koloběžky - závody Kuba Turek, 15.6.2021 11:50
Koloběžky Horydoly Open, 15.6.2021 11:42
Bike hero okolo měsíce Horydoly Open, 15.6.2021 9:56
Gutovka Open Horydoly , 10.6.2021 9:39
Cyklistické závody 2021 Horydoly , 10.6.2021 9:36
Světový den jízdního kola Horydoly Open, 3.6.2021 1:31