Chceš běžky, svetr, triko?

Chceš běžky, svetr, triko?
SDÍLEJ:
SOUTĚŽ SKONČILA, PŘINÁŠÍME SPRÁVNÉ ODPOVĚDI A JMÉNA VÝHERCŮ. Do nedělní půlnoci se hrálo o troje špičkové běžky Sporten - profesionální Bohemia, sportovní Vega a rekreační Arctic, dvacet termo triček Sensor, vlněný svetr Devold Nansen a padesát předplatných časopisu Horydoly na čtvrt roku.
Jak na to

Seznam výherců

Běžky Sporten Bohemia - Pavel Dokládal (Jihomoravský kraj)

Běžky Sporten Vega - Pavel Šumšala (Zlínský kraj)

Běžky Sporten Arctic - Anna Holečková (Liberec)

Norský svetr Devold Nansen - Vladimír Zelenka (Středočeský kraj)

Triko Sensor Coolmax - Marcel Hašpl (Jihomoravský kraj), Milan Bíčánek (Moravskoslezský kraj), Pavel Čupr (Hodonín), Rasťo Miškuf (Prešov), Vít Červinka (Jihomoravský kraj), Ivana Šumšalová (Zlínský kraj), Jiří Vaněk (Jihomoravský kraj), Ladislav Szilágyi (Smržovka), Pavel Sýkora (Praha), Jan Buka (Olomoucký kraj), Pavel Hartman (Liberec), Tomáš Chleborád (Ústecký kraj), Pavel Pávek (Středočeský kraj), Jana Vogelová (Praha), Martin Hájek (Jihomoravský kraj), Ondřej Řípa (Praha), Jan Dušátko (Královehradecký kraj), Petr Zabloudil (Jihočeský kraj), Vojta Wrnata (Liberecký kraj), Jan Rytíř (Liberecký kraj)

Předplatné časopisu Horydoly na tři měsíce - Běla Slezáková, Miroslav Chocholáč, Terezie Kouřilová, Jindřich Wirnitzer, Jaroslav Raclavský, Ivana Švestková, Lubomír Mužila, Tamara Švestková, Jana Brožová, Petr Brož, Eva Kubečková, Dominik Chlup, Jiří Tomeček, Josef Kubeček, Martina Čermáková, Jan Kubeček, Peter Kalafut, Tereza Bartošová, Jan Tyl, Andrea Řeháková, Stanislav Řehák, Michal Krejčí, Martin Pesler, Martin Kadlec, Václav Šneberger, Miloslava Lasáková, Jan Riegel, Radomír Bazala, Petr Dokládal, Lucie Nováková, Jindřich Plzák, Robert Čala, Bohuslav Sedláček, Petr Jiřinec, Simona Bulanderová, Dana Brožová, Marek Skoček, Tomáš Janák, Klára Dočekalová, Hana Hanáková, Benjamin Mlýnek, Milan Šmíd, Stanislav Čech, Lenka Aligerová, Miroslav Bolek, Zdeněk Chvátal, Michal Kobza, Miroslav Blecha ml., Miloš Němec, Radim Rybnikar, Dagmar Špindlerová

Soutěžilo celkem 406 účastníků. Třináct jich odpovědělo zcela správně, čtyřiašedesát udělalo jen jednu chybu a 121 účastníků odpovědělo se dvěma chybami. 

O hlavní ceny losovala redakce nejprve pouze ze všech správných odpovědí a po jejich vyčerpání přihodila do losovacího koše i odpovědi s jednou chybou.

Soutěž probíhala od 10. prosince 2007 do 13. ledna 2008 a mohl se jí zúčastnit každý zaregistrovaný čtenář internetového portálu Horydoly.cz.

Ze soutěže byli vyjmuti pracovníci společností Turek Media, Vodák-sport, Ultrasport, North Trappers a jejich rodinní příslušníci.

Každý, kdo se zúčastnil kvízu, byl zařazen do soutěže o hodnotné ceny.

Vánoční kvíz o skvělé ceny - správné odpovědi!

14. ledna 2008
Komentujeme správné odpovědi

1. Vyberte nejvyšší bod České republiky ze tří možností: A. Špička vysílače na Pradědu. B. Střecha Poštovny na Sněžce C. Gerlachovský štít

Protože Praděd není o mnoho nižší než Sněžka a vysílač na něm je vysoký, vyhrál moravský velikán (1653 m n.m). Tatranský Gerlach patří samozřejmě Slovákům.

2. Nejstarší most na území České republiky je: A. Karlův most v Praze B. Kamenný most v Písku C. Mostek přes Polečnici v Českém Krumlově

Nejstarší most v Česku byl Juditin v Praze. Vzala ho ale voda a na jeho místě byl postaven Karlův most. Dodnes z něj zbyla menší mostecká věž na Malé Straně. Mezi tím byla v Písku odvedena Otava na louky a přes vyschlé koryto byl vystavěn most. Poté pod něj stavitelé pustili řeku tak, jak ji známě dodnes. Stalo se okolo roku 1300. Mostek přes Polečnici, o který se hádají památkáři s vodohospodáři, je barokní.

3. Kde byla v Čechách naměřena nejnižší teplota v historii? A. Krkonoše B. Pálava C. Jižní Čechy

O prvenství nejchladnějšího místa spolu bojují Horská Kvilda a České Budějovice. Jde pouze o metodiku měření, neboť teplota byla téměř stejná. V mrazové kotlince u Kvildy to bylo -41,6 stupňů Celsia. Dnes se všeobecně uznává prokázané prvenství 42 stupňů Celsia pod nulou naměřených v Litvínovicích u Českých Budějovic 11. února 1929.

4. Kde se nachází nejníže položené místo České republiky? A. Soutok Dyje a Moravy B. Labe v Hřensku C. Náměstí ve Znojmu

Přirozené nejnižší místo je v místě, kde Labe odtéká do Německa ve výšce 115 m n.m. Pro hnidopichy: nejnižší vykopané místo, odkud uvidíte nebe, je v povrchovém uhelném dolu u Bílny 40 m n.m.

5. Nejdelší řeka v Česku je: A. Vltava B. Labe C. Ohře

Nejčeštější česká řeka Vltava měří 433 km.

6. Určete město, kterým protéká nejvíce řek: A. Plzeň B. Brno C. Praha

Čtyři řeky se v Plzni stékají, aby vytvořily pátou Berounku. Jsou to Úhlava, Úslava, Radbuza a Mže. Hydrologové pokládají Berounku za pokračování Mže.

7. Které skalní město má nejvíce skalních věží? A. Hruboskalsko B. Prachov C. Adršpach

V Adršpašských pískovcových skalách evidují turistické a horolezecké průvodce okolo tisícovky věží. Do oblasti patří Adršpašské a Teplické skály a také Křížový vrch a Zdoňovský oblouk. Hruboskalsko jich má necelou polovinu. Tato otázka dala soutěžícím nejvíce zabrat. Často vycházeli z inventáře geologické služby, který počítá jen velké věže.

8. Nejhlubší propast na území České republiky je: A. Barrandova B. Macocha C. Hranická

Barrandovka je jeskyně v Českém krasu, Macocha má okolo stovky metrů a nenápadná Hranická propast dosahuje hloubky 275 metrů (publikovaná čísla se liší a dosahují až 290 metrů). Jen sedmdesát metrů vidí turista, zbytek je zaplavený vodou.

9. Nejzápadnější město je: A. Libá B. Aš C. Hranice

Ač se to zdálo mnoha soutěžícím k nevíře, kousek za Aší na západ je ještě jedno město. Za sudetských Němců významné město Hranice dnes vypadá jako větší vesnice, ale status města mu zůstal. Jeho GPS souřadnice jsou 50°18'16.516"N, 12°10'32.779"E

10. Do seznamu světového dědictví UNESCO je zařazeno: A. Náměstí v Litomyšli B. Hlavní město Praha C. Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Tady jsme si pohráli se slovíčky. Litomyšl nemá v seznamu UNESCO zapsané náměstí ale zámek. Praha protlačila do seznamu jen městskou památkovou rezervaci v centru metropole. Správně je tedy Zelená hora.

10. prosince 2007
Pozor na chytáky!

Podrobné odpovědi včetně vysvětlení chytáků a seznam výherců zveřejníme během pondělního dopoledne 14. ledna. Vyhrávají soutěžící, kteří poslali nejvíce správných odpovědí. V případě rovnosti počtu správných bodů rozhoduje los.

Deset vánočních kvízových otázek bylo zaměřených na zeměpisné rekordy České republiky. Ne všechny odpovědi byly ve skutečnosti takové, jaké se zdály!

Ceny do soutěže věnovaly firmy Vodák Sport, Ultrasport, North Trappers a redakce časopisu Horydoly.

Soutěže na Horydoly

Vstupenky na cestovatelský festival
Soukromá dobrodružství 2007
Čtyři roky s Horydoly
Odhadneš pražská čísla?
Margita na Váhu
Znáš skály v Česku?
Znáš české řeky?
Adrenalin plus
Soukromá dobrodružství 2005
Pošli fotku a leť!
Lyžařská čísla
Znáte zasněžené Krkonoše?
Česká a moravská města
Cítíte se na vodě bezpečně?
Jak se vám líbí?
Staří horští vlci
Oblíbené „české“ hory

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

tricko
tiez by som sa chcel spytat,kedy mozem vyhru. chcel by som vas poprosit o zaslanie mojich odpovedi na jednotlive otazky. vdaka
 • Autor RM
 • Datum a čas 26.1.2008 18:24
Reaguj
Jen jsem se chtěl pozeptat, kdypak mám očekávat výhru...už se nemohu dočkat trička...:)
 • Autor MH
 • Datum a čas 23.1.2008 11:59
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
I nad tim jsem premyslel a zvolil Vltavu, stejne cestinsky vzato jako slovo "proteka" jsem usoudil, ze v cesku je nejdelsi Vltava...Labe je "jen" nejdelsi reka tekouci v cesku, ale vetsinu toku ma mimo cesko.
 • Autor Vojta
 • Datum a čas 15.1.2008 14:27
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Nic si z toho nedělej. Vltava má délku 433km, Labe má délku 1094km. Nejdelší řeka v Česku je Vltava:-D
 • Autor Joe
 • Datum a čas 15.1.2008 14:13
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Mozna...(byt v otazce neni zmineno jestli jde o geologicky nebo horolezecky pohled :-) ) tak je mozna vase odpoved, ikdyz je to vse relativne spekulativni. Taky jediné, co mě přišlo evidentne spate a co se mi nejvice nezdalo jsou ty reky, ktere se stekaji az u Prizenic...(coz sice myslim jeste tak nejak patri politicky pod brno, ale ve skutecnosti to je vesnice za brnem, ktera je od brna jasne oddelena)
 • Autor vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 23:59
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Nejsem vzděláním a praxí geolog, ale geometr. Mohu se tedy jen dohadovat - geologové mají jiná kritéria pro věže než horolezci a turisté.
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
proč tedy česká geologická společnost uvádí nejvyšší počet věží na hruboskalsku?
 • Autor vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 23:24
Reaguj
Re: Re: Re: Chyba v odpovedich!
Vycházíme z oficiálních tištěných horolezeckých průvodců a na ně se odkazujících turistických průvodců.
Reaguj
Re: Re: Chyba v odpovedich!
Diky, tri chybne odpovedi myslim odpovidaji - jen sem si nebyl jisty jestli jsem ze zapadu dal Hranice nebo Aš, ted uz vim ze asi Aš, dalsi dve chyby jsem mel v tech, co povazuji za sporne. Ad protéká...záleží jak se na to podíváte, normálně bych bez vahani samozrejme dal Plzen, ale kdyz jste upozornili, že tam jsou chytaky, tak jsem se zamyslel a "proteka" cestinsky podle me znamena skrz (tj. jednou stranou tam druhou ven, analogicky si predstavte "proražený led nebo prehradu", taky musi byt skrz, jinak neni prorazena, stejne tak voda ktera tece do doliku zustava v nem (neodteka) tim dolikem neproteka....protekam jim zacne az ve chvili kdy hladina jezera dostatecne stoupne a zacne i odtekat.) A zvlast vzhledem k nabidce, kde bylo i jedno z mala ceskych mest, kde proteka vice rek, ale stekaji se az mimo mesto, tak jsem zvolil jasne. A prave tohoto se tykala ma pripominka v diskuzi tesne po odeslani odpovedi - ze doufam, ze sami vite o vsech chytakach.Co se týče věží. Nevím, já je nepočítal, vy taky ne, oba vycházíme v podstatě z internetu, ale každý z jiného zdroje, tezko objektivne rict, kde je pravda.
 • Autor Vojta
 • Datum a čas 14.1.2008 21:40
Reaguj
Re: Chyba v odpovedich!
Dobry den, mel jste tri chybne odpovedi. Vypis z databaze posilame do mailu, pokud se o tom chcete presvedcit na vlastni oci.
 • Autor OT
 • Datum a čas 14.1.2008 20:49
Reaguj
Celkem 17 příspěvků v diskuzi


Iceland Expedition with Snowkites

Iceland Expedition with Snowkites

Valere Bouchaud travelled to the far north of Iceland with a group of snowkiters, a new phenomenon, quickly gaining popularity and offering wide possibilities.... celý článek

Víkendová lyžovačka opäť otvorí horské strediská v Tatrách

Ötztalské Alpy - týden na skialpovém tripu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Alpy AKTUÁLNĚ 2023

Alpy AKTUÁLNĚ 2023

ALPSKÉ PRŮSMYKY Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Iceland Expedition with Snowkites

Iceland Expedition with Snowkites

Valere Bouchaud travelled to the far north of Iceland with a group of snowkiters, a new phenomenon, quickly gaining popularity and offering wide possibilities.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 16.-17.6. 16.6.
Mělnická Jizerská 50 Mělník Lyžařská recese 17.6.
Mělnická Jizerská 50 - výstava Mělník, Náměstí Míru 2.5.-18.6. 18.6.
ITB Asia - veletrh Singapur 19.-22.6. 19.6.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 19.-21.6. 19.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 21.-25.6. Cyklistika 21.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 16.-20.8. Westernový styl 16.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 26.8.-3.9. 26.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 13.-14.9. 13.9.

Diskuse

V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 17:05, 8 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 2.6.2023 11:36, 8 příspěvků
WTF? Martin, 1.6.2023 21:42, 5 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 1.6.2023 20:40, 8 příspěvků
WTF? Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 1.6.2023 17:46, 5 příspěvků
... HH, 1.6.2023 17:35, 5 příspěvků
WTF? Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 1.6.2023 17:03, 5 příspěvků
WTF? Honza Hrubeš, 1.6.2023 16:17, 5 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 1.6.2023 15:14, 8 příspěvků
Sněhové podmínky Šlojíř, 30.5.2023 13:20, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates rekordní zisk Horydoly , 16.5.2023 11:17
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 15.5.2023 18:52
Cyklistické kempy na FTV... Horydoly , 15.5.2023 18:47
Passkey technology Google Horydoly Open, 9.5.2023 23:26
Správci ctností žalují li... milan šupa, 27.4.2023 19:47
Holubi představují riziko... Horydoly Open, 21.4.2023 11:46
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.4.2023 12:10
RunTour Kopřivnice Horydoly , 7.4.2023 12:05