Lyžařské Velikonoce v Krkonoších
Krkonoše mají dost sněhu na to, aby se dalo lyžovat na běžkách a sjezdovkách i za současného teplého počasí. Klasické jarní túry vedou nad Špindlerovým Mlýnem.
Doporučujeme dvě možnosti: Jedna hřebenovka vede od Špindlerovky doleva na západ a je vhodná pro turisty na běžkách, druhou východním směrem nepohrdnou jezdci na širších prkénkách zvaných backcounty, telemark nebo skialp.
V obou případech vyjedeme autobusem ze Špindlerova Mlýna k hotelu. Autobus jezdí každou hodinu vždycky "v půl" od autobusového nádraží a zastavuje ještě u Medvědína a na Dívčích lávkách.
Hřebenovka přes Velký Špičák na Sněžné jámy je fyzicky náročnější, ale také poskytuje rozhledy do větší dálky na polskou i českou stranu. Od polské ubytovny nad Sněžnými jámami sjedeme rychlou příjemnou cestou k Labské boudě a vystoupáme k mohyle na Zlatém návrší. Následuje několikakilometrový běžkařský sjezd par excellence po Masarykově silnici na Horní Mísečky a poté dál po Vodovodní cestě do Špindlerova Mlýna.
Bílé Labe: pozor na laviny
Únavná stoupání na Malý Špičák a Stříbrný hřeben proložená dlouhými traverzy zavedou lyžaře k momentálně zavřené Luční boudě. Tady teprve začíná to pravé: sjezd údolím Bílé Labe. Nejprve širokým lučinatým údolím a poté prudkým lesem nad potokem se dostaneme k boudě U Bílého Labe a odbruslíme po zasněžené silničce do Špindlerova Mlýna. Zvláště v horní části údolí je potřeba dávat pozor na laviny z Luční hory a Kozích hřbetů.
Obě trasy jsou pro rekreační lyžaře pěknými celodenními túrami.
Sjezdovky jsou upravené
A co sjezdaři? "Všechny stěžejní zasněžované sjezdovky jsou perfektně sjízdné a upravené, především ve Svatém Petru je ztvrdlý podklad," říká o Špindlerově Mlýně pražský sjezdařský odborník Ivan Sosna. Ježdění je k mání za padesát procent ceny, tedy za 250 korun na den. "Lze tedy přinejmenším počítat s kvalitním dopoledním ježděním v předvelikonočním týdnu a také Velikonoce by ještě měly stát za to." Vleky na Horních Mísečkách končily v minulých letech dokonce až na přelomu dubna a května.
Běžkaři mohou vyrazit na jakékoliv hřebeny nad Harrachovem, Špindlem a Rokytnicí. Jistotu dobře upravené stopy mají i na lyžařském stadionu Horní Mísečky.
Čtěte také: Velikonoce v Krkonoších: vítr, sníh, mlha a dřina
Diskuse
Diskuze k článku
Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová
Důl Na Kole v Domažlicích těžil slídu pro nacisty
Nejčtenější články
Cesta zlatou stezkou - místa, která stojí za návštěvu
Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod
Májové Jizerky: čas lásky v kraji hlubokých bučin, drsných skal a vzácného křišťálu
Ikonická Údolní cesta na Supí hlavu v Jizerkách
Teleskopické lyžařské hole: ano nebo ne?
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Svět knihy - veletrh | Praha, Holešovice | 14.-17.5. | 14.5. | |
| Hobby - veletrh | České Budějovice, výstaviště | 14.-17.5. | 14.5. | |
| The Dirtbag Past - přednáška | Praha, Rock Point Havlíčkova | Přednáší Alexander Megos (anglicky) | 14.5. | 18:00 |
| Rakovnická 60 | Rakovník | 16.-17.5. Běh, chůze, horské kolo | 16.5. | |
| Valdštejnské slavnosti | Jičín | 17.5. | ||
| Botanická burza | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 17.5. | ||
| Újezdský miniadventure | Újezd nad Lesy | 17.5. | ||
| X-run | Praha, Solidarita | Charitativní běh | 17.5. | |
| Muzejní noc | Brno | 17.5. | ||
| Open House | Praha | 18.-24.5. | 18.5. |
Diskuse
| купить лазерный аппарат д... | DavidBOw, 17.5.2026 16:46, 5 příspěvků |
| legitimate online pharmacy | Donalddib, 17.5.2026 16:40, 21 příspěvků |
| online pharmacy no rx | Jesseobsew, 17.5.2026 14:39, 53 příspěvků |
| online pharmacy | RussellKat, 17.5.2026 13:24, 21 příspěvků |
| worldwide pharmacy | Donalddib, 17.5.2026 13:11, 53 příspěvků |
| us pharmacy no prescription | Georgeirole, 17.5.2026 13:04, 53 příspěvků |
| александритовый лазер купить | DavidBOw, 17.5.2026 12:07, 13 příspěvků |
| айфон 17 256 гб купить тю... | Williammib, 17.5.2026 11:36, 5 příspěvků |
| cheapest viagra | Richardmug, 17.5.2026 11:03, 53 příspěvků |
| new pharmacy online | Justinknofs, 17.5.2026 10:56, 53 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
| Aparthotel Svatý Vavřinec... | Horydoly , 14.5.2026 22:16 |
| Velký jarní úklid | apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00 |
| Re: Fjällräven | Horydoly , 6.5.2026 1:48 |
| Stubai - lyžování do května | Horydoly , 6.5.2026 1:43 |
| Zimní outdoor | sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03 |
| Zimní dovolená se psem | nesteroid nesteroid, 5.5.2026 11:03 |
| SkialpujFEST | kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH